هنر زندگی مرکز مشاوره روانشناسی

تبـادل نـظر

موضوع بحث

سردرگمی

156 بازدید | 2 پست
سلام تو دوران عقد بودم: یه ازدواج کاملا سنتی که فقط دو جلسه با هم صحبت داشتیم بعدش عقد کردیم حرفایی که تو این دو جلسه زده شد و ایشون هم قبول داشت از معیارهای ازدواج من بود و روشون خیلی حساب باز کرده بودم دروافع اساس زندگی مو رو این حرفا بنا کردم. ولی حرفایی که از طرف خونوادش میشنیدم ولی جواب نمی دادم که بی ادبی تلقی نشه و بی تفاوتی های نامزدم که تو تعطیلی ها یا میگفت خسته است و یا می گفت سر کاره و ... هیچ وقت آزادی نمیذاشت برای با هم بودن فقط دوسه ساعت خونه ما شام و دو سه ساعت خونه اونا شام دو روز در هفته البته با دوستاش و برادراش و پسرای فامیلشون خیلی می رفتن دشت و دمن. با هم تصمیم می گرفتیم که یه کار انجام بدیم،چند روز بعد انجام داده و یا نداده   میومد و میگفت این تصمیم اشتباهه و باید یه کار دیگه بکنیم. من دلیل این حرفشو دخالت خونوادش میدونستم و معمولا می گفتن وقتی برین زیر یه سقف بهتر میشه. ایشون خیلی هم قهر کن بودن به جای اینکه بشینن با هم حرف بزنیم از انتظاراتشون بگن قهر می کردن. هر وقت میدیدم نمی تونم مسیله بینمون رو حل کنیم بهش پیشنهاد می کردم برین مشاوره که بیشتر ناراحت می شدن. با تمام این حرفا چون دوسش داشتم (البته می دونم احساسی برخورد می کردم) همه اینا رو ندیده گرفتم و سعی کردم زندگی مو حفظ کنم ولی دقیقا روزی که قرار بود بریم سر خونه زندگیمون ایشون باز سر حرفای خوونوادهامون قهر کردن و رفتن. حتی به تماس های من جواب ندادن ماه ها گذشت و از ایشون خبری نشد هنوز قهر بودن کلی با خودم و احساساتم کلنجار رفتم و به این نتیجه عقلانی رسیدم که طلاق بهترین روشه مخصوصا الان که دیگه ایشون و خونوادشون حرمت و احترامی نذاشته بودن. حالا مراحل آخر طلاق رو طی میکنیم (به اصطلاح طلاق توافقی ولی مجبورم جز تفاوقی راه دیگه ای ندارم چون اگه چیزی ازش بخوام کش پیدا میکنه و عمرم تلف میشه) می دونم و مطمئنم که تصمیمم به طلاق و راحی که دارم میرم به نفع خودمه و درسته ولی نمی دونم چرا حالم خوب نیست همش مضطربم و نگران شاید نگران آینده رو کارام تمرکز ندارم خیلی برام سخته که بخندم تو جمع چند ده نفره یهوویی به خودم میام میبینم تو خودمم و با هیچ کس نتونستم رابطه بگیرم (مثل مهمونیا) لطفا کمکم کنین تا حالم بهتر بشه