هنر زندگی مرکز مشاوره روانشناسی

تبـادل نـظر

موضوع بحث

الی گشت

52 بازدید | 0 پست
‼️ کلاهبرداری مدرن به سبک الی گشت‼️    #الی_گشت #کلاهبرداران_مدرن #پشتم_گرمه #شهروند_خیلی_معمولی #هر_شهروند_یک_رسانه #صدای_شهروندان_خاموش #آژانس_مسافرتی تو دنیای امروز که شبکه های اجتماعی حرف اول رو میزنند، به شدت به موضوع هر شهروند یک رسانه معتقدم و میخوام از تجربه بد یک سفر بهتون بگم و شما رو هم دعوت می کنم تا تجربیات کلاهبرداری هایی که اینروزا بر سر هموطنانمون میاد رو به اشتراک بگذارید که حداقل یک ایرانی کمتر متضرر بشه چرا که بعد از ضرر خودتون بهتر میدونین که روند قانونیش در کشور ما تا چه حد کند و بی نتیجه است.به خصوص برای ما شهروندان خیلی معمولی در مقابل کسانی که پشتشون حسابی گرمه😏😏 پس بی مقدمه میرم سر اصل مطلب.باتوجه به اینکه عادت دارم برای کارهام از قبل برنامه ریزی کنم و عقل هم همین رو حکم میکنه و از طرف دیگه به هیچ عنوان نمی خواستیم به خاطر بچه کوچیک با ماشین سفر کنیم، از مدتی قبل برای یک سفر زیارتی دنبال بلیط هواپیما تو چند سایت گشتم و الی گشت رو انتخاب کردم هرچند سایتای دیگه قیمت بهتر هم داشتن اما زمان پرواز باتوجه به اینکه بچه کوچیک داشتیم تو سایتای دیگه مناسب نبود و بلیط رفت و برگشت و خریداری کردیم و تیکت صادر شد و برگه قرارداد و همه چیز هم تو آژانس و هم خود شرکت هوایی اکی بود. تا اینکه یک هفته پیش از سفر با ماتماس گرفتن که تو اون تایم سایت مشکل داشته و یک مسیر رو برای شما حساب کرده و فقط شما هم نیستین و چند نفرن و حالا بیاین ۲ برابرشو بدین!!! هرچقدر من و همسرم توضیح دادیم که ما تلفنی هم چک کردیم و فقط سایت و حتی اون تایم هم نبوده چون من چند روز چک میکردم هم تلفنی و هم اینترنتی،حکایت یاسین بود و... تا اینکه بامدیریت صحبت کردم و بعد از کلی اعصاب خوردی که ما هتل گرفتیم، برنامه ریختیم گفت حالا یه عده لطف میکنن یه مبلغی!! میدن و ما برای یه عده دیگر و خودمون میدیم!!!او تا اینجا اکی شد.چون اگر هم یک درصد اشتباه الی گشت بود خودش مقصر بود و  باید خسارتش رو می پرداخت نه مایی که با اون شرکت هوایی اصلا روبرو نبودیم.طرف ما آژانس بود. یه مدت گذشت باز شروع شد  زنگ زدنا حالا کی؟3روز به سفر که نه پروازی هست نه قطاری!! ایندفعه با حالت طلبکارانه زنگ زدن که حالا شما و بقیه بیاین یه مبلغی!! بدین دقیقا مثل متکدی هایی که سر چهارراه ازتون آویزون میشن که شان اونها قطعا بالاتره ماهم گفتیم اگر قراربود بدیم که ارزونترش تو سایتای دیگه زیاد بود یا حتی با یکم قیمت بالاتر میتونستیم بریم آخه این چه منطقیه؟!!!مشخص شد که حرف مدیرشونم حرف نبوده و بویی از مشتری مداری و حرفه ای بودن نبرده بودن. باورش سخت و عجیبه که روز قبل سفر اس ام اس اومد که تا این ساعت مبلغ و تسویه نکنید رزرواسیون کلا کنسله دقیقا نمونه ی بارز یک کلاهبرداری اینترنتی!! !هرچقدر خواستیم با مدیریت صحبت کنیم که ما بلیط داریم برنامه ریختیم از یک ماه پیش هتل رزرو کردیم کسی جواب نمیداد و مسئول پروازهای داخلی با لحنی بسیار بد فقط میگفت مبلغ و پرداخت کنین یا کنسل میشه به همین راحتی برنامه پرواز رو یک روز قبل از پرواز که نه، چندساعت قبلش برای رفت و برگشت بی هیچ تعهد حرفه ای و عذرخواهی کنسل کردن و هواپیمایی مورد نظر هم با توجه به سابقه بسیار بدی که الی گشت داشت گفت این موارد از این آژانس زیاد بوده و حتما ازشون به میراث فرهنگی شکایت کنید میراث فرهنگی هم تاکید کرد که این آژانس ید طولایی در شکایت مشتریانش داره. جدای از مساله شکایت که به شدت پیگیرش هستیم میخوام بگم اون شب که پرواز ما کنسل شد خدا میدونه با چه سختی مسیر طولانی رو با بچه کوچیک با ماشین رفتیم و اومدیم و در کل مسیر به این فکر میکردم که تو کجای این کره خاکی جز ایران ازاین دست اتفاقا میتونه بیفته بدون حتی یک عذرخواهی و مسئولیت پذیری و پرداخت ضرر؟؟اصلا اگر هم در کشور دیگه ای این اتفاق بیفته که اونم بعیده شب قبل از سفر!! تا چه حد از مشتری دلجویی میشه و تا چه میزان فروشنده خودش رو پاسخگو میدونه!!!    نمیخوام خیلی سرتون رو درد بیارم چون حرف برای گفتن زیاده و تو اون مدت آژانس الی گشت واقعا ما و چند نفر دیگه رو به همین سبک اذیت کردن، فقط میخوام بگم :  آقای الی گشت من مفهوم کلمه *گارانتی* رو با جمله *گارانتی بهترین قیمت* که بعد از سرچ پرواز تو سایتتون میومد فهمیدم، مفهوم گارانتی تعریفش رو مدیون مدیران لایقی همچون مدیران شماست!!! _ یک هموطن خیلی معمولی سلام.لطفا برا همه گروه هاتون بفرستین و از اونها هم بخواین که بفرستند.ممنون