ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بهترین روانشناس نوجوان در اصفهان

در این مقاله در مورد نوجوان، روانشناسی و بهترین روانشناس نوجوان در اصفهان صحبت می کنیم. تا انتهای مقاله، همراه شما هستیم.

دوره ی نوجوانی یکی از حساس ترین و مهم ترین دوره های زندگی هر فردی می باشد و شیوه ی گذراندن این دوره، می تواند سرنوشت افراد را تعیین کند. در دوران نوجوانی؛ افراد از لحاظ جسمی و روحی، رشد ای چشمگیری خواهند داشت و تغییرات خاصی در زندگی افراد صورت می گیرد. همان طور که می دانیم، نوجوانی دوره ای است که در بین کودکی و جوانی قرار دارد.
بهترین روانشناس نوجوان در اصفهان


دوره ی نوجوانی و بلوغ برای برخی افراد می تواند به سادگی و بدون دردسر پشت سر گذاشته شود. اما برخی از نوجوانان در این دوره با شرایطی روبرو خواهند شد که مانند یک بمب در زندگی آن ها به صدا در می آید. در این مطلب قصد داریم که بهترین روانشناس نوجوان در اصفهان را به شما معرفی کنیم. برای یافتن بهترین روانشناس نوجوان در اصفهان می توانید به سایت هنر زندگی مراجعه کرده و با دریافت مشاوره های لازم، بهترین روانشناس را برای نوجوانان خود انتخاب کنید.

مطالبی که در این مقاله بررسی می شوند، به شرح زیر است:
به چه فردی نوجوان گفته می شود؟
چگونه تشخیص دهیم که یک نوجوان به مشاوره و روانشناسی نیاز دارد؟
چه ویژگی هایی به معنای غیر طبیعی بودن نوجوان می باشد؟
روانشناسی نوجوان چیست؟
یک روانشناس نوجوان چه اهدافی را دنبال می کند؟
چگونه بهترین روانشناس نوجوان در اصفهان را پیدا کنیم؟

به چه فردی نوجوان گفته می شود؟
به چه فردی نوجوان گفته می شود؟
نوجوانی به یکی از مراحل زندگی افراد گفته می شود که بعد از کودکی و قبل از جوانی قرار می گیرد و به عنوان پلی بین این دو به شمار می رود. در مرحله ی نوجوانی، رشد جسمی و روحی زیادی در افراد اتفاق می افتد که تأثیر شگرفی در سرنوشت زندگی افراد می گذارد. دوره ی نوجوانی معمولا از سن 10 سالگی شروع شده و در حدود سن 20 سالگی به پایان می رسد. دوره ی نوجوانی معمولا به سه دوره ی اوایل نوجوانی (از 10 تا 13 سالگی)، اواسط نوجوانی ( 14 تا 17 سالگی) و اواخر نوجوانی ( 18 تا 20 سالگی) تقسیم می شود که هر کدام از این دوره ها دارای ویژگی های خاص خود می باشد.

در دوره ی نوجوانانی، نوجوان احساس استقلال زیادی کرده و می خواهد به تصمیمات خود تکیه کند. در این دوره، والدین باید به فرزندان خود توجه خاصی داشته باشند و با دقت بیشتری با آن ها رفتار کنند. برخی از فرزندان، دوره ی نوجوانی را به راحتی و بدون دردسر می گذرانند. اما این دوره برای برخی دیگر از افراد ممکن است که پر از دشواری ها و برخی از تعارضات باشد.

چگونه تشخیص دهیم که یک نوجوان به مشاوره و روانشناسی نیاز دارد؟
چگونه تشخیص دهیم که یک نوجوان به مشاوره و روانشناسی نیاز دارد؟

در این زمینه باید گفت که نوجوانان در این سن دارای حالت هایی می باشند که ممکن است، والدین این حالات را غیر طبیعی تشخیص داده و به این فکر کنند که فرزند آن ها دارای حالات غیر طبیعی می باشد. اما باید توجه داشت که نوجوانان ممکن است که در این سن، رفتارهایی را از خود نشان دهند که در عین غیر عادی بودن، برای این سن طبیعی باشند.

دوره ی نوجوانی معمولا دارای یک بخش آگاهی و نا آگاهی می باشد که کودکان با رسیدن به سن نوجوانی در مورد بسیاری از مسائل کنجکاو می شوند و می خواهند که پاسخی برای سوالات ایجاد شده در ذهن خود پیدا کنند. در این دوره ممکن است که نوجوانان به دلیل فکرهایی که دنبال آن ها می روند، دچار نا آرامی های درونی شوند که بر اساس نظر روانشناسان در این زمینه، این نا آرامی ها طبیعی بوده و برای این دوره ضروری می باشد.

معمولا والدین در این دوره با مشاهده ی برخی از رفتارها در فرزندان خود دچار نگرانی های زیادی می شوند. اما باید توجه داشت که برخی از رفتارها و حالات برای این دوره طبیعی بوده و به معنای وجود یک مشکل در نوجوانان نمی باشد. در ادامه ی مطلب، به برخی از این حالات طبیعی اشاره می کنیم که البته باید توجه داشت که هر کدام از آن ها نیز حد و مرزی دارند.
• نوجوانان در این دوره ممکن است که از لحاظ روحی و روانی دچار حالتی از بی ثباتی شده و در حالت خاصی باقی نمانند. به طور مثال، این افراد ممکن است که در لحظه ای شاد و در لحظه ای دیگر غمگین باشند.
• نوجوانان ممکن است که در برخی از مواقع دچار احساس غم و اندوه بیش از اندازه شوند و به دلیل همین احساس غم و اندوه، در خود فرو روند.
• برخی از نوجوانان ممکن است که به فعالیت هایی که قبلا بسیار به آن ها علاقه داشته اند، بی علاقه شده و از انجام آن ها خودداری کنند.
• وجود برخی از اضطراب های اجتماعی در این دوره تا حدودی طبیعی می باشد.
• معمولا بیشتر نوجوانان با مشکل خستگی و بی خوابی روبرو هستند.
• نکته ی قابل توجه این است که حتی برخی از نوجوانان ممکن است که به فکر خودکشی و یا قتل به صورت غیر مستقیم باشند که در صورتی که والدین احساس کنند که مسئله جدی است، بهتر است تا همراه با فرزند خود به روانشناس نوجوان مراجعه کنند.
• لازم به ذکر است که برای یافتن بهترین روانشناس نوجوان می توانید به سایت هنر زندگی مراجعه نمایید.

چه ویژگی هایی به معنای غیر طبیعی بودن نوجوان می باشد؟
چه ویژگی هایی به معنای غیر طبیعی بودن نوجوان می باشد؟

همان طور که اشاره کردیم، در دوره ی نوجوانی ممکن است که فرد، رفتارهایی را از خود نشان دهد که برای آن دوران طبیعی تلقی می شوند. اما باید توجه داشت که در این دوره ممکن است که فرزندان دچار برخی از مشکلات روانی نیز شوند که برای حل این مشکلات، خانواده حتما به یک روانشناس نوجوان نیاز خواهد داشت. در ادامه ی مطلب قصد داریم که برخی از رفتارهایی را به شما معرفی کنیم که در صورت مشاهده ی آن ها در نوجوانان خود ،بهتر است که به روانشناس نوجوان مراجعه کنید.

• برخی از نوجوانان به دلیل افکار و شرایط روحی که در این دوره ممکن است در آن قرار گیرند، رفتارهایی خشونت آمیز را از خود نشان دهند. به طور مثال، برخی از نوجوانان ممکن است در مواقع حساس روانی، دست به آسیب رساندن به خود یا سایر افراد زده و پاسخ هایی پرخاشگرانه را نسبت به برخی از مسائل نشان دهند.

به طور نمونه، ممکن است که برخی از نوجوانان در هنگام فشارهای روانی، سر خود را به دیوار بکوبند و یا موهای خود را بکنند. والدین با مشاهده ی این چنین رفتارهایی، بهتر است که به روانشناس نوجوان مراجعه کرده و راهنمایی لازم را از او دریافت کرده و در صورت لزوم با فرزند خود به او مراجعه کنند.

• نوجوانان در این دوره ممکن است به سمت استفاده از مواد مخدر و یا مشروبات الکلی و سیگار تمایل پیدا کنند. اما در برخی از نوجوانان به دلیل شرایط خاص روحی و روانی، این رفتار بیش از حد انجام شده و ممکن است که به شدت در این مسیر حرکت کرده و دچار اعتیاد شوند. در صورت مشاهده ی این رفتارها از نوجوان خود، بهتر است که سریعا با یک روانشناس نوجوان تماس بگیرید.

• تا اینجا، به برخی از رفتارها اشاره کردیم که وجود آن ها در نوجوانان عادی می باشد. اما باید توجه داشت که این رفتارها نیز حدود و اندازه ای دارند و در صورتی که این رفتارها از حالت طبیعی خود خارج شوند، نیازمند پیگیری و درمان می باشند. به طور مثال، اشاره کردیم که برخی از نوجوانان در این دوره دچار اضطراب اجتماعی می شوند که طبیعی می باشد. اما باید توجه داشت که در صورتی که این اضطراب باعث شود که فرد از اجتماع فاصله گرفته و دچار انزوای اجتماعی شود، باید به آن رسیدگی کرد.

• بسیاری از والدین ممکن است که با شنیدن نظر نوجوانان خود در مورد خودکشی و قتل، واکنشی از خود نشان ندهند و آن افکار را نادیده بگیرند. اما باید توجه داشت که در هنگام شنیدن این نظرات، باید وضعیت را تشخیص داد و نسبت به راهنمایی درست فرزند خود عمل کرد. در صورتی که والدین نمی دانند باید به چه صورت فرزند خود را راهنمایی کنند و توانایی کنترل وضعیت را ندارند، بهتر است که به یک روانشناس نوجوان مراجعه کنند.

همان طور که اشاره کردیم، دوره ی نوجوانی یک دوره ی بسیار حساس و سرنوشت ساز برای تمامی افراد می باشد که لازم است، والدین نسبت به این مسئله آگاه بوده و با دقت و آگاهی در این دوره واکنش نشان دهند. یک روانشناس نوجوان در این دوره می تواند به خانواده ها کمک زیادی بکند و با مشاوره های دقیق و اصولی خود از سردرگمی نوجوان بکاهد.

اما باید توجه داشت که پیدا کردن و انتخاب یک روانشناس نوجوان، کار راحتی نمی باشد. سایت هنر زندگی بهترین سایت برای پیدا کردن روانشناسان در حیطه های مختلف از جمله نوجوانان می باشد. در صورتی که به دنبال بهترین روانشناس نوجوان در اصفهان می گردید، سایت هنر زندگی بهترین محل برای انتخاب یک روانشناس حرفه ای می باشد.

روانشناسی نوجوان چیست؟
روانشناسی نوجوان چیست؟
روانشناسی نوجوانان شاخه ای از روانشناسی بالینی می باشد که معمولا به کودکان و نوجوانان در سنین 10 تا 20 سالگی ارائه می شود. روانشناس نوجوان با دانش بالایی که در مورد مراحل رشدی انسان دارد و همچنین مطالعاتی که در مورد شرایط خاص دوران نوجوانی انجام داده است، به او کمک می کند تا راحت تر بتواند با نوجوانان ارتباط برقرار کرده و به حرف های آن ها گوش کند.

روانشناس نوجوان باید به خوبی از اوضاع و شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه ای که در آن زندگی می کند، آگاهی داشته باشد و همچنین به تأثیرات خانواده و اجتماع در مسیر زندگی و رفتارهای نوجوانان توجه خاصی داشته باشد. روانشناسان در حیطه ی نوجوان بر مشکلاتی که در دوره های مختلف رشدی از جمله بلوغ و ... ممکن است برای افراد پیش بیاید، تسلط دارند و دانش کافی در باره ی بهترین روش ها برای حل این مشکلات را دارند.

بیشتر روانشناسان جوان در حیطه های مختلفی از جمله مشکلات عاطفی، تعارضات اجتماعی، آسیب های زیست شناختی و بیولوژیکی، نقض های شناختی و همچنین انواع استرس های رایج در این زمینه کار کرده و علاوه بر تشخیص دقیق این مشکلات، برای درمان آن ها تلاش می کنند.

باید توجه داشت که معمولا روانشناسان نوجوانان با آن دسته از افراد که به دلیل اختلالات روانی دچار پرخاشگری، اختلالات عصبی و شخصیتی می شوند نیز سر و کار دارند. برخی از روانشناسان که در حیطه ی نوجوانان فعالیت می کنند، برای خود حوزه ی خاصی را تعیین کرده و بیشتر در این حوزه کار می کنند. به طور مثال، برخی از روانشناسان به صورت ویژه در حیطه ی نوجوانانی کار می کنند که مورد آزار و خشونت های خانوادگی قرار گرفته اند.

یک روانشناس نوجوان چه اهدافی را دنبال می کند؟
یک روانشناس نوجوان چه اهدافی را دنبال می کند؟

روانشناس نوجوان با دانشی که از علم روانشناسی دارد، به نوجوانان کمک می کند که در این دوره، تعارضات و مشکلات روانی خود را حل کنند و به خوبی از پس این مرحله ی حساس از زندگی خود بر بیایند. علاوه بر خود نوجوان، روانشناس با والدین نوجوانان نیز جلسات مشاوره ای را برگزار می کند که در آن ها والدین را با طریقه ی صحیح برخورد با نوجوانان خود آشنا می کند و به آن ها کمک می کند که مشکلات بین والدین و فرزندان به حداقل ممکن برسد.

روانشناسان نوجوان می کوشند که با دادن آگاهی های لازم در باره ی مسائل مربوط به رشد انسان و گذر از دوره های مختلف رشدی، والدین را به گونه ای راهنمایی کنند که با نوجوانان خود زندگی خوب و مسالمت آمیزی را داشته باشند. البته باید گفت که وظیفه ی اصلی روانشناسان کودک، تلاش برای بهبود و درمان مشکلات روحی روانی و ... نوجوانان می باشد.
همان طور که اشاره کردیم، در دوره ی نوجوانی ممکن است که نوجوانان با اختلالات روانی، عاطفی، اجتماعی و ... گسترده ای روبرو شوند که روانشناس نوجوان با استفاده از مداخلات درمانی و مشاوره، به درمان و بهبودی این اختلالات در نوجوانان کمک کنند.

به دلیل ایجاد اختلالات و تعارضاتی که ممکن است در این دوره برای افراد پیش بیاید، ممکن است که نوجوانان به سمت بزهکاری های اجتماعی کشیده شوند. بر اساس آمار، بسیاری از افراد خلافکار و بزهکار اجتماعی، اولین گرایشات خود به این رفتارها را از سنین نوجوانی از خود نشان داده اند. به این ترتیب، روانشناس نوجوان یک وظیفه ی حساس نسبت به جامعه و افراد دارند که با تشخیص و درمان این افراد در دوران نوجوانی، می توانند از ایجاد بسیاری از بزهکاری های اجتماعی جلوگیری کرده و مانع از گرایش افراد به این مسائل شوند.

چگونه بهترین روانشناس نوجوان در اصفهان را پیدا کنیم؟
چگونه بهترین روانشناس نوجوان در اصفهان را پیدا کنیم؟
والدینی که به وجود برخی از رفتا ها و احوالات غیر طبیعی در فرزندان خود پی برده اند، بهتر است که برای درمان نوجوان خود به یک روانشناس نوجوان مراجعه کنند. اما انتخاب یک روانشناس مناسب و با تجربه، کار ساده ای نمی باشد. به همین دلیل، سایت هنر زندگی با انتخاب و معرفی بهترین روانشناسان در حیطه ی نوجوانان، به والدین کمک می کند که بهترین روانشناس نوجوان در اصفهان را پیدا کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*