ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

روانشناس ایرانی در لندن

امروز از سایت هنر زندگی با مقاله روانشناس ایرانی در لندن همراه شما هستیم. لندن یکی از شهر هایی است که در کشور انگلستان واقع شده و از این طریق مهاجران ایرانی زیادی در آن وجود دارند. در بسیاری از مواقع به دلایل گوناگون این مهاجران ایرانی نیاز به روانشناس پیدا می کنند که در این صورت به دنبال روانشناسی بوده که با آن ها هم زبان باشد و در واقع به دنبال روانشناس ایرانی ساکن لندن خواهند بود. اما در ادامه بررسی خواهد شد که شهر لندن چگونه شهری است و ایرانیان ساکن شهر لندن آیا در هنگام مواجه با مشکلات روحی و روانی قابلیت مراجعه به روانشناس ایرانی را دارا می باشند یا خیر. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه روانشناسی مهاجرت کلیک کنید.

تماس با مشاور

 

 

شهر لندن

 

شهر لندن در کشور انگلستان واقع شده و در واقع پایتخت کشور انگلستان محسوب می شود. این شهر که یکی از گران قیمت ترین شهر های جهان محسوب می شود، در دل خود دارای مهاجران ایرانی است که توانسته اند به لندن مهاجرت و در آن جا زندگی خود را ادامه دهند. شهر لندن قابلیت های پزشکی فراوانی داشته و در واقع از علم جدید پزشکی برای بهبود شهروندان خود بهره مند است. به همین منظور ایرانیان ساکن شهر لندن نیز از این امکانات پزشکی و رفاهی بهرخوردار خواهند بود. اما از آن جایی که شهر لندن یک شهر گران محسوب می شود، از همین رو خدمات پزشکی در این شهر نیز قیمت بالایی را برای شهروندان فراهم می کند.

در بسیاری از مواقع ایرانیان ساکن شهر لندن به دلایل گوناگون که می توان گفت عمده ترین دلیل آن مهاجرت و دوری از عزیزان خواهد بود، به سمت بیماری های روانشناختی و اختلالات عاطفی و افسردگی، تنهایی مفرط و همچنین اختلالاتی از قبیل وسواس شدید سوق پیدا خواهند کرد. این افراد در در چنین وضعی خواستار صحبت و تقاضای کمک از کسانی هستند که در زمینه مشکلات روانشناختی و اختلالات عاطفی بتوانند به آن ها کمک کرده و آن ها را به نحوی درمان کنند. اما بر این اساس این افراد با محدودیت هایی دست و پنجه نرم می کنند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.
 

روان شناس

 

1.گران بودن خدمات

 

یکی از عمده ترین محدودیت ها و مشکلاتی که مهاجرین ایرانی را از مراجعه به روانشناس باز می دارد، این است که شهر لندن با توجه به این که شهر گران قیمتی نسبت به شهر های جهان محسوب می شود، مهاجرین نه تنها صرفا مهاجرین ایرانی بلکه همه مهاجرینی که در این شهر سکونت یافته و با توجه به شغلی که به انجام آن مشغول هستند توانایی پرداخت چنین هزینه هایی را ندارند. از همین رو این مهاجرین به دلیل گران قیمت بودن خدمات روانشناسی در شهر لندن ترجیح می دهند مشکلاتشان را با افراد نزدیک خود در میان بگذارند و به این ترتیب از مراجعه به روانشناس خود داری خواهند کرد.

با توجه به این که بسیاری از مهاجرین حتی برای بر طرف کردن نیاز های روزانه خود در تلاش هستند، نمی توان انتظار داشت که اگر این افراد دچار مشکلات روانی و اختلالات عاطفی شوند، خواستار این باشند که بخواهند به روانشناس مراجعه کنند.

2. وجود روانشناس هم زبان

ابتدا باید به این نکته اشاره شود که روانشناسان ایرانی زیادی وجود دارند که در نه تنها لندن بلکه در بسیاری از شهر ها در کشور های مختلف مشغول به کار و یا مشغول به تحصیل هستند و از این رو تعداد این روانشناسان کم نیست. اما در بسیاری از مواقع یافتن روانشناسی که هم زبان با خود افراد باشد کمی دشوار خواهد بود. اگر این افراد و مهاجرینی که به شهر های مختلف و همچنین به شهر لندن مراجعه کرده اند، نتوانند در محدوده ای که در آن ساکن هستند یک روانشناس هم زبان پیدا کنند، ترجیح می دهند که به روانشناس مراجعه نکنند و خود تصور می کنند که مشکل آن ها بر طرف شده و یا به خودی خود کاهش می یابد.

اما متاسفانه باید گفته شود در چنین وضعی قرار نیست اختلالات خلقی و مشکلات روحی و روانی افراد خود به خود درمان شود و از این رو افراد نیاز بسیاری به مراجعه به یک روانشناس دارند تا بتوانند با مشکلی که برایشان به وجود آمده است مقابله و آن مشکل را درمان کنند. به این ترتیب می توان این گونه بیان کرد که حتی اگر در محدوده سکونت این افراد روانشناس هم زبان وجود نداشته باشد، این افراد ملزم هستند که به مشاوران و روانشناسانی که انگلیسی زبان هستند مراجعه و مشکلات خود را با آن ها درمیان بگذارند و بتوانند در مسیر درمان قرار گیرند.

3. نبود آگاهی بالا

از آن جایی که اکثر مهاجرینی که دچار اختلالات عاطفی و مشکلات روانی شده اند، مهاجرینی هستند که مدت زیادی نیست که مهاجرت کرده اند، از این رو این مهاجرین با توجه به این که مدت زیادی در شهر لندن و یا هر شهر دیگری در کشور های دیگر سکونت نیافته اند، از این رو این افراد آگاهی به این که روانشناسی هم زبان برای خود و برای بیان مشکل خود جست و جو کنند را نخواهند داشت.

به این ترتیب این افراد اگر بخواهند روانشناس هم زبان با خود بیابند مدت زیادی را باید سپری کرده و شاید توانایی نداشته باشند که بتوانند در مدت زمان کمی به این مورد دست یابند‌. توصیه می شود این افراد به دنبال یک روانشناس که در حیطه ی مشکل آن ها تخصص داشته باشد مراجعه کنند و بتوانند با مشکل خود روبرو شده و این مشکل را بر طرف کنند. برای اطلاع از دلایل مهاجرت کلیک کنید.
 

وجود روانشناس در لندن

 

وجود روانشناس ایرانی در لندن

 

در بالا هم گفته شد که روانشناس ایرانی در لندن وجود دارد و در این صورت افرادی که به کشور انگلستان و شهر لندن مهاجرت می کنند، در مسیر مهاجرت و سکونت خود با توجه به بروز تنهایی مفرط و دوری از عزیزان خود، احتمال خیلی زیادی وجود دارد که به اختلالات عاطفی و افسردگی و بیماری های روحی و روانی مبتلا شوند. به این ترتیب این افراد در جست و جوی روانشناسانی ایرانی خواهند بود که بتوانند هم زبان آن ها بوده و به نحوی قدرت درک بالاتری را نسبت به روانشناسان انگلیسی داشته باشند.

روانشناس ایرانی هم در لندن و هم در شهر های دیگر انگلستان وجود دارد، اما کمی دشوار خواهد بود که افراد و مهاجرین بتوانند روانشناس ایرانی بیابند و برای مشکلات خود به روانشناس ایرانی مراجعه کنند. اما اگر بیماری این افراد همچنان در ابتدا قرار دارد و این افراد توانایی دارند که بتوانند تا حدی این بیماری خود را کنترل کرده و به نحوی درمان را به تعویق اندازند، می توانند با جست و جو در مورد این که بتوانند یک روانشناس هم زبان برای خود جست و جو کنند، از این رو می تواند ثمر بخشی بیشتری برای این افراد داشته باشد.

اما در غیر این صورت اگر بیماری این افراد به حد هشدار رسیده باشد، در این صورت می توان گفت این که بخواهند بدون مراجعه به روانشناس به دنبال روانشناس هم زبان خود باشند، می تواند قدری برای افراد مضر بوده و باعث به وجود آمدن مشکلات جدی تری شود.
 

ویژگی های روانشناس خوب

باید به این نکته اشاره کرد که به جز این که در کشور های اروپایی و هر کشور دیگری که مهاجرین در آن ها قرار دارند و به آن کشور ها مهاجرت کرده اند، به جز این که به دنبال جست و جو برای یافتن روانشناس هم زبان خود باشند، بهتر است افراد به دنبال جست و جو برای یافتن روانشناسانی باشند که از ویژگی های مثبت یک روانشناس بهره مند باشند. دارا بودن این ویژگی ها می تواند بسیار بیش تر از این که یک روانشناس هم زبان باشد، مراجعه کننده را تحت تاثیر قرار داده و تاثیر مثبتی برای او به ارمغان آورد.

به این ترتیب این افراد باید بیشتر به دنبال مراجعه به روانشناسی باشند که بتوانند به وسیله او احساس صمیمیت و انرژی مثبتی برایشان رقم بخورد. به این ترتیب مراجعه به روانشناسی که از ویژگی های مثبت برخور دار بوده، می تواند به مراتب بسیار مهم تر و اثر بخش تر از روانشناسی باشد که در کشور های دیگر هم زبان خواهد بود. از جمله ویژگی های مثبت یک روانشناس خوب می توان به این نکات اشاره کرد.
 

لندن

 

1.روانشناس ایرانی در لندن | همدلی

 

مهارت همدلی می تواند به نحوی باشد که مشاور و یا روانشناس بتواند به درک قابل توجهی از درد های مراجع رسیده و از همین رو بتواند به طوری مشکلات مراجع را برای خود تداعی کند؛ بدون نیاز به قضاوت ها و همین طور این که نخواهد با نگاه قضاوت گرانه به مراجع خود نگاه کند. از این رو همدلی می تواند به نحوی بسیار تاثیر گذار باشد و باعث شود رابطه صمیمی بین مراجع و روانشناس به وجود آید. به این ترتیب تفاوتی ندارد که مهاجرین به روانشناسان هم زبان خود مراجعه کنند و یا به روانشناسان انگلیسی زبان. به هرحال اولین ویژگی یک روانشناس خوب که می تواند به نحوی مهم ترین ویژگی نیز باشد این است که بتواند با همدلی و درک فرایند و مشکل و اختلالات عاطفی افراد بتواند با ایجاد راهکار هایی فرد را به سمت بهبودی و یا درمان پیش ببرد.

2.صمیمیت

یکی دیگر از ویژگی های مهم یک روانشناس خوب که باید هر روانشناسی از این ویژگی برخوردار باشد این است که با ایجاد صمیمیت و یک رابطه صمیمی بین خود و مراجع باعث شود مراجع بتواند احساس اعتماد به روانشناس را در خود به وجود آورد و بتواند بدون سانسور، هر مشکلی که او را رنج می دهد بیان کند و از این طریق بتواند به روانشناس این امکان را بدهد که با توجه به بیان حالات درونی خود و با توجه به راهنمایی هایی که از حالات درونی خود به روانشناس می دهد، به او کمک کند که بهترین روش درمانی را برای درمان اختلالات عاطفی مراجع اعمال کند.

به این ترتیب روانشناس با ایجاد یک رابطه صمیمی بین خود و مراجع و همچنین از طریق تعامل با او می تواند به نحوی مشکل را تا حدودی بر طرف و به روش های درمانی موثر برای درمان بیماری و اختلالات عاطفی مهاجر دست یابد.

3. روانشناس ایرانی در لندن | گوش شنوا بودن

در بسیاری از مواقع مراجعینی وجود دارند که تنها راه درمان مشکل آن ها این است که روانشناس به حرف های آن ها بدون بیان پند و اندرز گوش داده و به این ترتیب باعث شود مراجع با اعتماد به نفس کافی و بدون ترس و بدون احساس تحمیل قضاوت از طرف روانشناس حرف خود را بی پرده بیان کند و باعث شود روانشناس به درستی مشکل او را تشخیص و به درمان آن بیاندیشد‌.

یکی از تفاوت هایی که باید میان مشاوران و روانشناسان با افراد عادی و اعضای خانواده در برابر فرد مراجعه کننده باشد، این است که افراد و اعضای خانواده و همچنین دوستان در قبال حرف ها و تجربیات مراجعی که دچار مشکلات روحی و روانی و اختلالات عاطفی هستند، سعی می کنند با نگاهی منتقدانه به مراجعی که دچار این مشکلات هست نگاه کنند و بخواهند آن ها را به نحوی قضاوت کنند.

اما مشاوران و روانشناسان نگاه منتقدانه ندارند و به نحوی شنوا ترین گوش برای مراجع خواهند بود و باعث می شوند مراجع بتواند به راحتی تجربیات خود و حالات درونی خود را بیان کرده و در راستای درمان خود توسط مشاور و روانشناس گامی بر دارند. برای اطلاع از مشاوره فردی کلیک کنید.
 

روان شناس

 

سخن آخر

 

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که مهاجرینی که به کشور های دیگر مهاجرت کرده اند، بسیار پیش می آید که در زمان های ابتدایی مهاجرت خود دچار اختلالات عاطفی، افسردگی و همچنین دچار حالات روحی و روانی نا مناسب شوند. از این رو بسیاری از آن ها در این صورت به دنبال راهی برای درمان خود خواهند بود و بهترین راه را مراجعه به یک روانشناس هم زبان خود می دانند. از این رو به نظر می رسد اگر بتوانند روانشناس هم زبان خود را بیابند شاید روند بهبودی نیز برایشان تسریع شود و از همین رو درصد بهبودی آن ها بالا می رود.

اما در هر حال باید به دنبال روانشناسی باشند که بتوانند به وسیله او و با توجه به ویژگی هایی که در بالا اشاره شد بهترین روانشناس را انتخاب و بتوانند بهبودی خود را تکمیل کرده و با بهبودی به کار خود و مهاجرت خود ادامه دهند. به همین منظور بهترین روش شاید می تواند این باشد که افراد روانشناسانی با ویژگی مثبت را انتخاب کنند و حساسیتی برای جست و جوی روانشناس هم زبان خود در صورت عدم وجود در مکانی که آن ها زندگی می کنند نداشته باشند. متخصصان حامی می توانند در هر کجا که هستید، به صورت تلفنی در این زمینه یاری تان کنند. برای اطلاع بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.
 

برای دریافت مشاوره در زمینه روان شناس های ایرانی در لندن می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*