ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نشانه های عاشق شدن زنان


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با نشانه‌های عاشق شدن زنان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


از نظر بسیاری از مردان، زنان مخلوقات بسیار پیچیده‌ای هستند که به راحتی نمی‌توانند به نشانه‌های عاشق شدن زنان پی ببرند، پس در برخورد با آنان دچار سردرگمی و تردید می‌شوند. ممکن است با دختری آشنا شده باشید و حس کنید به او علاقه‌مند شده‌اید ولی نمی‌دانید نظر او در مورد شما چیست و از طرفی حس می‌کنید جواب قطعی به شما نمی‌دهد. اگر می‌خواهید برای شروع یک رابطه رمانتیک پیش قدم شوید یا می‌خواهید مطمئن شوید دختر مورد علاقه‌تان هم حس شماست و از ادامه رابطه خود آسوده خاطر شوید با ما همراه شوید. در این مقاله به بررسی نشانه‌های عاشق شدن در زنان می‌پردازیم تا بهتر بتوانید احساس آن‌ها را درک کنید. همچنین توصیه می کنیم برای ایجاد روابط عاطفی سالم و به دور از اشتباه که می تواند تنش های روانی و بی سرانجامی رابطه را به دنبال داشته باشد از مشاوره های تخصصی روانشناسی بهره مند شوید. برای کسب آگاهی در زمینه مشاوره روابط عاطفی کلیک کنید.

تماس با مشاور

;

عشق چیست

عشق نوعی احساس محبت و دوست داشتن فرد مقابل است. در عشق احساس جاذبه و علاقه ای شدید وجود دارد. استرنبرگ عشق را دارای سه مرحله شهوت، صمیمیت و تعهد است. در عشق کامل هر سه مولفه وجود دارد. عـشق واقـعی در آن انسجام و پیوند هست.

اینفوگرافیک نشانه های عاشق شدن زنان
اینفوگرافیک نشانه های عاشق شدن زنان

مراحل عاشق شدن

مرحله اول عشق حس جنسی است که این مرحله با افزایش هورمون های تـستوسترون و استروژن است. مرحله دوم عشق جذب شدن افراد به سمت یکدیگر است. آن ها از لحاظ جسمی و فیزیکی نیز ممکن است تغییر کنند. به عنوان مثال در برخی افراد ســبک زندگی، خواب و بیداری، اشتها و خلق و خویشان متفاوت با قبل می شود.در صورت ادامه این مرحله وابستگی اتفاق می افتد. در این مرحله با افزایش هورمون اکسی توسین و وازوپرسین عشق و علاق وپیوند دو نفر بیشتر می شود.

انواع عشق

عشق همدلانه: در این نوع عشق دو مولفه صمیمیت و تعهد و افزایش مسئولیت پذیری وجود دارد.

عشق شهوانی: این عشق دارای برانگیختگی فیزیولوژیکی مانند تپش قلب، عرق کردن و سرخ شدن صورت است.

عشق احمقانه: که دارای شهوت مــیل جنسی و بدون صمیمیت و تعهد است.

عشق رمانتیک: صمیمیت و شهوت وجود دارد، اما تعهد و وفاداری نیست.

عشق تهی: در ازدواج های قدیم و سنتی که خانواده ها معرفی می کردند که هیچ گونه مــهارت همدلی در آن دیده نمی شود.

عشق واقع گرایانه: این نوع دارای هر سه مولفه عشق است و رضایت دو طرفه وجود دارد.

فرآیند فیزیولوژیکی عشق | نشانه های عاشق شدن زنان

مغز افراد در بروز عشق نقش دارد. وقتی فرد عاشق می شود مغز او دوپامین زیادی را ترشح می کند.دوپامین باعث افزایش تستوسترون بدن می شود. این هورمون ها علاقه و شادی را در فرد بالا میبرد. علاوه بر این هورمون های اپی نفرین و فنیل اتیلامین در زنان آزاد می شود. به همین دلیل وقتی زنان عاشق می شوند، تمام تمرکز شان بر روی مرد است و هوشیاری بالا می رود. لذت جنسی و عشق بازی هم در این فرآیند نقش دارد. وازوپرسین بعد از رابــطه جنسی ترشح می شود. این فرآیند در همه به طور یکسان اتفاق نمی افتد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هورمون های شادی آور کلیک کنید.

عاشق شدن آتشین زنان

زنان هم وقتی عاشق می‌شوند به رفتارها، ظاهر و نگاه مرد مورد علاقه خود فکر می‌کنند، قلبشان تندتر می‌زند، عیب‌های او را نمی‌بینند، در خیال خود با او حرف می‌زنند، روی او حساس می‌شوند. با این حال زنان عشق خودشان را زیرکانه نشان می‌دهند و در شروع رابطه عاشقانه معمولا به صورت واضح و در قالب جملات ابراز علاقه نمی‌کنند. در واقع در شروع یک رابطه در بیان احساسات خود محتاط هستند. 

اهمیت آگاهی از نشانه‌های عاشق شدن زنان

آگاهی از نشانه‌های عاشق شدن زنان از این جهت اهمیت دارد که بسیاری از مردان درک درستی از احساسات خانم‌ها ندارند. اگر نسبت به این نشانه‌ها بی توجه باشید، فرصت‌های استثنایی زندگی‌تان را برای پیدا کردن دختری که عاشقانه در کنارتان باشد، از دست می‌دهید. از طرفی وقت و انرژی خودتان را برای رابطه‌های کوتاه مدت صرف می‌کنید که در نهایت ممکن است نسبت به تمام زنان حس بــدبینی پیدا کنید.

در نتیجه از عاشق شدن فراری می‌شوید و پیش خودتان فکر می‌کنید اصلا عشقی وجود ندارد. با این کار به شخصی که به شما علاقه‌مند است هم ضربه می‌زنید؛ چرا که ممکن است در صورت مشاهده بی‌توجهی، شما دچار شکسـت عشقی شده و امید خود را از دست بدهد.

نشانه‌های عاشق شدن زنان

نشانه های بدنی

زنان و مردان از دیدگاه روانشناسی تفاوت‌هایی با هم دارند؛ از این منظر نشانه‌های عاشق شدن در آن‌ها نیز متفاوت است که در ادامه به بررسی این نشانه‌ها در خانم‌ها پرداخته‌ایم. برای کسب آگاهی از تفاوت مردان و زنان در عشق کلیک کنید.

1. حساس شدن از نشانه‌های عاشق شدن زنان

یک زن عاشق، شما را زیر نظر دارد، به رفتار، ظاهر و نگاه شما توجه می‌کند. هنگامی که گروهی از دختران از جلوی شما رد می‌شوند به چشمان تان خیره می‌شود تا ببیند به آن‌ها نگاه می‌کنید یا نه. اگر متوجه حرص خوردن او، هنگام صحبت کردن با زنان دیگر شدید، بدانید که برای او اهمیت دارید. در واقع حس مالکیت و حسادت در روابط خیلی زود در وجود زنان ایجاد می شود و گاها ممکن است به

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*