ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تست اعتیاد به ب 2

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تست اعتیاد به ب 2 پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


تست اعتیاد به ب 2 یکی از تست‌هایی است که افراد و مخصوصا خانواده‌ها در جلسات مشاوره ترک اعتیاد بسیار درباره آن سوال می‌پرسند. ب 2 یا همان بوپرونورفین که دارویی با اثرات تسکینی است، امروزه توسط بسیاری از افراد مورد سوءمصرف قرار می‌گیرد و موجب نگرانی خیلی از خانواده‌ها شده است. بسیاری از آن‌ها برای اینکه از عدم مصرف فرد مورد نظر اطمینان پیدا کنند از او می‌خواهند که تست اعتیاد انجام دهد. این در حالی است که عده‌ای معتقدند ماده‌ بوپرونورفین در تست اعتیاد مشخص نمی‌شود و یا با مصرف ب 2 می‌توان جواب اعتیاد به تست‌های دیگر را نیز منفی کرد. در ادامه این مطلب به توضیحاتی درباره‌ تست اعتیاد به ب 2 و نحوه‌ تشخیص آن ارائه خواهیم داد که مطالعه‌ آن می‌تواند به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهد. برای کسب اطلاعات در مورد ترک اعتیاد در خانه کلیک کنید.

گیف تست اعتیاد به ب 2

تست اعتیاد به ب 2 | ب 2 یا بوپرونورفین چیست؟

بوپرونورفین یا ب 2 یک داروی مخدر با اثرات تسکین دهنده است. این دارو در کنترل دردهای شدید (در مواقعی که سایر مسکن‌ها تاثیر ندارند) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو از آلکالوئیدهای خشخاش به دست می آید و نوعی آگونیست به شمار می رود. هم‌چنین از بوپرونورفین در دوزهای پایین برای درمان اعتیاد به سایر مواد مخدر نظیر تریاک، شیره، هروئین و... استفاده می‌کنند. برای کسب آگاهی بیشتر درباره ترک تریاک و ترک هروئین کلیک کنید.
بوپرونورفین بر گیرنده های مغز اثر می گذارد و وسوسه فرد را به مواد مخدر کاهش می دهد. اما متأسفانه خود این دارو توسط برخی افراد سوءمصرف شده و وابستگی شدیدی ایجاد می‌کند. افراد معمولا به امید ترک موادی چون تریاک و... از بوپرونورفین استفاده می کنند و  بیشتر این افراد گمان دارند که بوپرنورفین اثرات زیان بار سایر مواد مخدر را ندارد. در حالی که مصرف خودسرانه ب 2 مانند مخدرهای دیگر منجر به اعتیاد و بروز علائم وابستگی خواهد شد. روش‌های مصرف بوپرنورفین معمولاً به شکل زیرزبانی، تزریقی، پچ پوستی یا ایمپلنت‌های پزشکی است. ب 2 انواع مختلفی دارد که شامل آمپول ب 2، ایمپلنت ب 2 و پد ب 2 می شود.برای شناخت بیشتر درباره انواع مواد مخدر کلیک کنید.

اینفوگرافیک تست اعتیاد به ب 2

 اینفوگرافیک تست اعتیاد به ب 2

چگونه تست اعتیاد به ب 2 منفی می شود؟

درمواردی که این دارو سوءمصرف نمی‌شود و به تجویز پزشک پس از ترک ماده‌ مخدر برای سم‌زدایی مصرف‌شده باشد منجر به پاک شدن بدن فرد از اعتیاد می‌شود و درنتیجه تست اعتیاد فرد نیز منفی خواهد شد. برای کسب اطلاع بیشتر درباره سم زدایی برای ترک اعتیاد کلیک کنید.
اما در افرادی که این ماده را سوءمصرف می‌کنند وضعیت متفاوت است. در این افراد اگر این دارو در دوز کمی مصرف شده باشد احتمالاً باز هم در تست‌های رایج مربوط به اعتیاد به مخدرها قابل تشخیص نیست اما، در همین شرایط هم در صورتی که درخواست آزمایشات دقیق‌تر داده شود و آزمایش مربوط به مشتقات مورفین انجام شود امکان تشخیص مصرف تا یک هفته قبل از مصرف وجود دارد.

برای آشنایی بیشتر با بوپرنورفین کلیک کنید.

تست اعتیاد به ب 2؛ روش اختصاصی برای تشخیص وجود ب 2 در بدن

برای تشخیص اعتیاد به بوپرونورفین تستی به نام rapid bup test انجام می‌شود. رپید تست بوپرنورفین یک غربالگری سریع نمونه‌های ادرار می‌باشد که می‌توان بدون استفاده از وسایل آزمایشگاهی آن را انجام داد. این تست از آنتی بادی مونوکلونال برای تشخیص اختصاصی سطح بالای بوپرنورفین در ادرار استفاده می­‌کند. رپید تست در شرایطی مثبت می‌شود که بوپرنورفین در ادرار به سطحی بیش از 10 میلی گرم برسد.

اگر بوپرنورفین موجود در ادرار زیر 10 میلی‌گرم باشد، محل‌های اتصال به ذرات پوشیده شده از آنتی‌بادی را در تست پر نمی‌کند. آنتی بادی که بر روی ذرات موجود است، به وسیله بوپرنورفین ترکیب شده جذب خواهد شد و از خود یک خط رنگی در ناحیه خط تست (T) برجای خواهد گذاشت.
استفاده از داروی ب 2 معمولا در آزمایشگاه ها مشخص نمی شود مگر آن که تقاضا شود تا نمونه خون را از نظر ب 2 بررسی کنند. در این صورت با ارزیابی مشتقات مورفین استفاده فرد از ب 2 را مشخص می کنند. این بررسی یک هفته زمان می برد. داروی ب 2 با قابلیت سم زدایی زیاد می تواند باعث از بین رفتن نشانه های اعتیاد شود اما لازم است بدانید که اگر افراد آن را بدون تجویز متخصص استفاده کنند خود عامل وابستگی می شود.

برای شناخت بیشتر درباره تست اعتیاد کلیک کنید.

سخن آخر در مورد تست اعتیاد به ب 2

در صورتی که متوجه مثبت بودن تست اعتیاد در فردی که نگران او هستید شدید، برای آنکه بتوانید بهترین و تأثیرگذارترین واکنش را داشته باشید و به او برای کنار گذاشتن این مواد کمک کنید، تلاش کنید از واکنش‌های تند و هیجانی بپرهیزید و قبل از هرچیز با یک روان شناس متخصص در حوزه اعتیاد مشورت کنید. روانشناس با استفاده از جلسات خانواده درمانی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین شیوه رفتاری را اتخاذ کنید و به درک جامعی از علل دچار شدن فرد به اعتیاد دست یابید. توجه داشته باشید که نحوه برخورد شما می‌تواند تاثیر بسزایی در تداوم یا ترک اعتیاد فرد داشته باشد. پس تلاش کنید تا هیجانات خود را مدیریت کرده و به دنبال راه حلی برای مشکل پیش آمده باشید. تست اعتیاد به ب 2 می‌تواند با خطا همراه باشد پس به جای تصمیمات احساسی منطقی رفتار کنید. برای اطلاع بیشتر درباره بهترین روش‌های ترک اعتیاد کلیک کنید.

آشنایی با مرکز مشاوره حامی هنر زندگی

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با سابقه چندین ساله در ارائه خدمات درمانی در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله اعتیاد جزء بهترین و جامع ترین مراکز خدمات روانشناسی است. این مرکز با گردهم آوری جمعی از متخصصین توانسته خدمات خود را با بالاترین سطح کیفیت ارائه دهد. حامی هنر زندگی با استفاده از ابزارهایی چون تلفن و اینترنت به مراجعان این امکان را داده تا در کمترین زمان ممکن در هر موقع از روز با بهترین متخصصان در زمینه مربوطه ارتباط برقرار کنند. برای آگاهی بیشتر در این باره به مقاله مشاوره ترک اعتیاد به مواد مخدر مراجعه کنید.

همچنین این مرکز به شما تضمین خواهد داد تا در بهترین حالت ممکن دوران پاکسازی را سپری کرده و بتوانید روند عادی زندگی خود را دنبال کنید. حامی هنر زندگی به افرادی که تمایل ندارند خانواده‌هایشان در جریان موضوع اعتیادشان باشند این اطمینان را نیز می‌دهد که تمامی روند درمان و مشاوره به صورت یک راز باقی خواهد ماند و اطلاعات نزد این مرکز محفوظ می‌ماند. برای اطلاع از روند دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

سوالات متداول درباره تست اعتیاد به ب 2

آیا مصرف قرص ب 2 می‌تواند تست اعتیاد را منفی کند؟

ب 2 خاصیت سم‌ زدایی دارد و استفاده از آن تمامی نشانه‌های اعتیاد در خون و ادرار شما را پاک خواهد کرد. به همین دلیل باعث منفی شدن تست اعتیاد می‌شود. با این حال در صورتی که درخواست آزمایشات دقیق‌تر داده شود و آزمایش مربوط به مشتقات مورفین انجام شود امکان تشخیص مصرف تا یک هفته قبل از مصرف وجود دارد. برای درخواست خدمات مشاوره تلفنی و مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*