ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ترک اعتیاد به تریاک در خانه | راهنمای علمی ترک تریاک در خانه

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ترک اعتیاد به تریاک در خانه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


ترک اعتیاد به تریاک در خانه چرا اینقدر طرفدار دارد؟ تریاک ماده‌ی مخدری است که کم‌ترین تاثیر را نسبت به مواد مخدر دیگر بر جسم و اعصاب می‌گذارد اما با این حال در دراز مدت عوارض جبران‌ناپذیری را برای فرد مصرف کننده به دنبال دارد. بسیاری از افراد نمی‌خواهند اطرافیان از اعتیاد آن‌ها چیزی بدانند و از طرفی رفتن به مراکز ترک اعتیاد و استفاده از کمک مشاور برایشان وقت‌گیر و پرهزینه است؛ به همین دلیل عقیده دارند بدون کمک متخصص و در خانه می‌توانند اعتیاد خود را ترک کنند. ترک اعتیاد به تریاک نسبت به سایر مواد مخدر آسان‌تر است اما نباید از روش‌های غیراصولی استفاده کرد. در مرحله‌ی اول بهتر است برای یافتن بهترین روش ترک اعتیاد به مشاور ترک اعتیاد مراجعه کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

تماس با مشاور

ترک اعتیاد به تریاک در خانه | راهکارهای عملی

اعتیاد به تریاک موضوعی است که بسیاری از جوانان درگیر آن هستند و عوارض جانبی بسیاری دارد. در ابتدا احساس سرخوشی، شادابی و افت هوشیاری دارید اما در صورت مصرف طولانی مدت عوارض آن خطرناک می‌شوند. کاهش تنفس، خارش و انقباض مردمک‌ها به سراغ شما می‌آید. واقعیت این است که ترک اعتیاد به تنهایی و بدون استفاده از کمک مشاور امکان‌پذیر نیست. در بسیاری از موارد افراد بعد از ترک، مصرف دوباره مواد مخدر را از سر می گیرند.اما امروزه روش‌هایی به غیر از مراجعه به کمپ‌ ترک اعتیاد وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را زیر نظر مشاور و در منزل اعمال کنید. برای اطلاع بیشتر در زمینه کمپ‌ ترک اعتیاد کلیک کنید.

اینفوگرافیک ترک اعتیاد به تریاک در خانه

 اینفوگرافیک ترک اعتیاد به تریاک در خانه

ترک اعتیاد به تریاک به صورت ناگهانی

در این روش فرد در منزل بدون هیچ‌گونه جایگزین به صورت ناگهانی مصرف تریاک را کنار می‌گذارد. به این روش، روش یابویی نیز گفته می‌شود. ترک ناگهانی در منزل ممکن است عوارض بسیار خطرناکی را به همراه داشته باشد. عوارضی نظیر صرع همراه با تشنج و غش، حمله قلبی، سکته، توهم و هذیان‌. برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می شود مقاله ترک تریاک را مطالعه فرمایید.

ترک اعتیاد به تریاک به روش سنتی

بسیاری از افراد سعی می‌کنند تا اعتیاد خود را به تدریج ترک نمایند. در این روش باید مصرف روزانه‌ی خود را روزانه و یا هفتگی کم کنید تا به تدریج به صفر برسد. این روش از روش‌های مرسوم ترک اعتیاد به تریاک در خانه است. اگرچه این روش موثرتر از روش قبلی است اما با این حال امکان بازگشت به مصرف همواره وجود دارد. اگر زیر نظر مشاور اقدام به ترک کنید، با درمان از طریق روانکاوی اعتیاد از احتمال برگشت جلوگیری می‌شود.

ترک اعتیاد به تریاک در خانه : با دارو هم شدنی است

ترک اعتیاد با دارو و بدون نیاز به بستری شدن امکان‌پذیر است اما به هیچ‌ عنوان داروهایی که برای این منظور استفاده می‌شود را بدون آگاهی و بدون تجویز پزشک مصرف نکنید. از جمله این داروها می‌توان به متادون و قرص ب۲ اشاره کرد. درصورتی که متادون با دستورالعمل‌های مناسب و تحت نظر مشاور مصرف شود، راهی موثر و ایمن جهت رفع وابستگی به تریاک است.

اما متاسفانه مصرف خود سرانه متادون اعتیادآور است. اعتیاد به متادون می تواند همانند مواد مخدر دیگر سخت و مشکل ساز باشد. اما زیر نظر پزشک متادون جایگزین خوبی برای کاهش مضرات مصرف ماده‌ی مخدر می‌شود. همچنین از ابتلا به ایدز، هپاتیت، تورم بافت‌های بدن، عفونت حاصل از استفاده از وسایل غیر استریل برای تزریق و رفتارهای مجرمانه برای بدست آوردن مواد مخدر می‌کاهد. همچنین سبب بهبود وضعیت عمومی بیمار و کاهش علائم روانی ناشی از ترک می‌شود. برای آگاهی بیشتر در خصوص ارتباط ایدز با مواد مخدر کلیک کنید.

ترک اعتیاد به تریاک در خانه با طب سنتی

افرادی که به تریاک اعتیاد دارند معمولا در ساعات مشخصی از روز به سمت مصرف مواد می‌روند. جهت ترک اعتیاد مصرف مواد به صورت منظم را قطع کنید و آن را به حالت نامنظم تبدیل نمایید؛ در این صورت ترک تریاک آسان‌تر خواهد بود. در طب سنتی نیز روش‌هایی وجود دارد که برای ترک آسان‌تر به شما کمک می‌کند.

1. مصرف برگ آلورا همراه با عسل

برای ترک آسان‌تر و کاهش علائم ناشی از ترک می‌توانید ژل برگ آلورا را جدا کرده و همراه با عسل یا شیره‌ی انگور مخلوط کنید. این ترکیب را هر ۸ ساعت به میزان یک قاشق مرباخوری مصرف نمایید. گیاه آلورا به دلیل داشتن اسید سالیسیلیک به راحتی سوم را از بدن بیرون می کند و می تواند با کاهش درد مثل مسکن عمل کند. عسل نیز به تنهایی می تواند انواع بیماری ها را بهبود بخشد و حتی برای ترک اعتیاد موثر باشد. جالب است بدانید که گیاه آلورا حتی می تواند افسردگی بعد از ترک اعتیاد را کاهش دهد.

2. اسپند

ابتدا شاخ و برگ درخت اسپند را پودر کنید. اما مراقب باشید ‌که دانه‌های اسپند پودر نشود چرا که سمی می‌شود. بعد از آن ۲ الی ۱۰ گرم از شاخ برگ پودر شده را کف دستتان بریزید و مقداری دانه‌ی اسپند به آن اضافه کنید. آن‌ها را با انگشت شست نرم کرده و بخورید. با این روش بدون درد استخوان و خماری قادر خواهید بود تا مصرف تریاک را قطع کنید. علاوه بر این شما می توانید دوازده دانه اسپند را تفت دهید و همراه با عسل میل کنید. این ترکیب در بیزاری از مواد مخدر کمک کننده است. اسپند هم چنین در درمان بسیاری از بیماری عصبی, تیک عصبی، جنون، پارکینسون و حتی بی خوابی بعد از ترک اعتیاد هم کاربرد دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد بی خوابی بعد از ترک اعتیاد کلیک کنید.

3. ترک اعتیاد به تریاک در خانه | مصرف گیاه افتیمون

گیاه افتیمون را می‌توانید از عطاری‌ها تهیه کنید. ۲ قاشق مربا خوری از پودر این گیاه را همراه با آب پنیر (ماءالجبن) مخلوط کرده و روزانه مصرف کنید. این گیاه کار سم‌زدایی را انجام می‌دهد و معده و روده‌ی فرد معتاد را پاکسازی می‌کند. همچنین آب پنیر به عمق بافت‌های بدن نفوذ کرده و باعث می‌شود اخلاط کثیف و فاسد از بدن خارج شوند. زنیان هم مانند افتیمون یکی از گیاهان دارویی با خواصی مشابه است که خاصیت سم زدایی و درمان اعتیاد دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد زنیان و ترک اعتیاد کلیک کنید.

4. استفاده از بادکش و ماساژ

بادکش گرم برای کل بدن بسیار تاثیرگذار است. بادکش را می‌توانید به مدت ۱۴ الی ۱۹ جلسه در خانه و یا مراکز طب سنتی انجام دهید. همچنین ماساژ سراسری با روغن سیاه‌دانه، زنجبیل و یا روغن بادام تلخ برای کاهش درد جسمانی ترک اعتیاد بسیار مفید است. هر ۷ جلسه بادکش که انجام می‌دهید، با یک بار حجامت تاثیرگذاری بیشتری ایجاد می‌کند. می‌توانید حجامت عام، ساکرال و یا ساق پا انجام دهید. افراد بعد از ترک اعتیاد دردهای جسمانی ناخوشایندی را تجربه می کنند که قابل تحمل نیست. هر نوع ماساژ یا روشی که مانند مسکن دردهای آنان را به طور طبیعی تسکین دهد می تواند سودمند باشد.

5. مصرف روزانه‌ی دم‌نوش‌ها

دم‌نوش‌هایی از جمله دمنوش گل بابونه، دمنوش گل شقایق نعمانی، دمنوش بذرالبنج، دمنوش مریم‌گلی، دمنوش آویشن و عناب، دمنوش میوه قره‌قات طبق نظر پزشکان متخصص طب سنتی توصیه می‌شود. این دم‌نوش‌ها را روزانه به جای چای میل کنید؛ می‌توانید به آن‌ها عسل و آبلیمو اضافه نمایید تا تاثیر آن بیشتر شود و طعم بهتری نیز داشته باشند. علاوه بر دمنوش ها مصرف برخی دیگر از نوشیدنی ها مانند آب دتاکس برای ترک اعتیاد می تواند بسیار مفید باشد.

ترک اعتیاد به تریاک در خانه : عوارض پس از ترک

ترک اعتیاد به تریاک در خانه با علائم شدیدی همراه است که باید از قبل از آن‌ها اطلاع داشته باشید تا در صورت بروز به سمت مصرف دوباره برنگردید و با آن‌ها مبارزه کنید. ترک اعتیاد به تریا‌ک به مدت ۱۲ روز خماری شدید دارد. برخی از این علائم شامل حمله‌های هیجانی و ترسیدن، ناخوشی و بی قرار بودن و احساس ناامنی، شکاک بودن، ناامیدی و افسردگی، سرما و لرزش بدن در اثر سرما با وجود گرم بودن بودن محیط، عطسه، آبریزش بینی و آب ریزی چشم، اسهال و استفراغ و مشکلات عروقی، بی‌حوصله بودن و خستگی و بی‌خوابی یا بدخوابی می‌شود. عوارض جسمی و روانی بعد از ترک به راحتی قابل درمان نیست. حالات خماری مشکلات عدیده ای ایجاد می کند. بالاخص مشکلات عاطفی و مشکلات جنسی پس از ترک اعتیاد می تواند منجر به بازگشت دوباره به سمت مواد شود. بنابراین فرد بهتر است با شناسایی این عوامل مانع از برگشت دوباره به اعتیاد شود. کمک گرفتن از خانواده و روانشناس نقش موثری در این فرآیند دارد. برای آشنایی بیشتر در مورد حمایت های خانواده مقاله نقش خانواده در مراقبت از ترک اعتیاد را مطالعه فرمایید.

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی

بسیاری از افراد به دلایل مختلف همچون ترس از آبرو، معذب شدن یا مشکلات مالی به صورت حضوری به روانشناس مراجعه نمی‌کنند و در نتیجه به صورت خودسرانه ترک را آغاز می‌کنند. در حالی که این نوع ترک مضرات بسیاری دارد و حتی ممکن است فرد پس از ترک نیز دوباره به سمت اعتیاد بازگردد. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی این امکان را مهیا کرده تا در هر کجا که هستید با متخصصان تماس بگیرید و ترک اعتیاد به تریاک در خانه را زیر نظر آنان آغاز نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید. 

سوالات متداول

-روش ابن سینا برای ترک تریاک چیست؟

همانطور که گفته شد اکثر معتادان به تریاک در ساعت مشخصی اقدام به مصرف می‌کنند. با نامنظم کردن مصرف تریاک که روش ابن سینا نام دارد، می‌توان اعتیاد را ترک کرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*