ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

روانشناسی نوجوان | چرا مشاوره برای نوجوانان ضروری است

مشاوره روانشناسی نوجوان به دلیل حساسیت‌های دوران نوجوانی بسیار حیاتی بنظر می‌رسد. نوجوانی دورانی است که با تغییرات و چالش‌های بسیار زیادی همراه بوده و نیازمند دقت و توجه بسیار ویژه است چرا که این دوران نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت فرد دارد. روانشناسی نوجوان به والدین کمک می‌کند تا مشکلات و تغییرات دوره نوجوانی را بشناسند و بدانند که با این تغییرات چگونه برخورد کنند. به طور کلی روانشناسی نوجوان این امکان را برای والدین فراهم می‌کند تا سبک‌های فرزندپروری و شیوه‌های ارتباطی را در برخورد با نوجوان خود به کار بگیرند. کمک گرفتن از روانشناسی نوجوان در حل بحران‌های دوره نوجوانی بسیار پر اهمیت و راهگشاست. در ادامه مقاله به بررسی روانشناسی نوجوان می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات در زمینه روانشناسی کلیک کنید.
 
گیف


مشاوره روانشناسی نوجوان

مشاوره نوجوان به والدین کمک می‌کند تا بتوانند ارتباط خوب و موثری با نوجوانان برقرار کنند. بهتر است والدین از علائق نوجوان خود آگاهی داشته باشند و بیاموزند که او را با دیدگاه خود قضاوت نکنند. نصیحت کردن نیز یکی از کارهایی است که باعث گارد گرفتن نوجوانان می‌شود. مشاوره نوجوان به والدین می‌آموزد که بدون نصیحت کردن با فرزند خود صحبت کنند. همچنین حل برخی از مشکلات در دوران نوجوانی از عهده والدین خارج است و توصیه می‌شود فرد دیگری که آموزش تخصصی دیده به کمک بیاید. لازم است بدانید که کمک گرفتن از روانشناس به این معنی نیست که والدین نمی‌توانند از عهده نوجوان خود بربیایند، بلکه روانشناس پلی میان والدین و نوجوانان است و برقراری ارتباط را میان آن ها تسهیل می‌کند. اگر می‌خواهید بیشتر در باب رفتار با نوجوانان بدانید مقاله رفتار صحیح با نوجوان را مطالعه فرمایید.

اینفوگرافیک چرا مشاوره برای نوجوانان ضروری است؟

اینفوگرافیک چرا مشاوره برای نوجوانان ضروری است؟

مشاوره روانشناسی بلوغ دختران

بلوغ در تمام دنیا برای دختران زودتر اتفاق می‌افتد و دوره‌ایست سرشار از تغییرات جسمی و روانی که منجر به تغییراتی در شخصیت و رفتار نوجوانان می‌شود. نوجوانان در این دوران با سوالات و چالش‌هایی موجه می‌شوند که اگر پاسخ و راه حل مناسبی برای آن دریافت نکنند، دچار استرس و اضطراب شده و در نهایت احتمال دارد درگیر مشکلات متعددی همچون افسردگی و اعتیاد شوند. از طرف دیگر برخورد والدین با این تغییرات رفتاری بسیار مهم است و رفتارهای اشتباه باعث از بین رفتن رابطه صمیمانه و مشکلات بعدی می‌شود. روانشناس نوجوان می‌تواند به والدین و نوجوان کمک کند و با پاسخ دهی مناسب افکار نوجوانان را مرتب کند. برای کسب اطلاعات در زمینه تغییرات عاطفی دختران در دوران بلوغ کلیک کنید. 

بلوغ زودرس یکی از مشکلات شایع میان دختران نوجوان است که می‌تواند مشکلات خلقی، عصبی و رفتاری دوران بلوغ را شدیدتر کند. در صورتی که بلوغ زودرس قبل از 7 سالگی اتفاق بیفتد و جدی گرفته نشود، مشکلات رفتاری و روانی زیادی برای دختر به وجود می‌آید. روانشناس نوجوان می‌تواند مشکلات این دوره را تا حد زیادی برطرف نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله آنچه باید راجع به نوجوان بدانیم را نیز مطالعه نمایید. 

روانشناسی نوجوان | مشاوره روانشناسی بلوغ پسران

دوران بلوغ در پسران و دختران با تغییرات زیادی همراه است ولی مسلما با هم تفاوت‌هایی دارند. معمولا پسران به دلیل هیجان بالا و شیطنت بیشترشان، مشکلات رفتاری بیشتری پیدا می‌کنند و بیشتر از دخترها با خانواده خود درگیر می‌شوند. برای حل مشکلات این دوران بهتر است که رابطه صمیمانه میان والدین و نوجوان وجود داشته باشد و پدر از تجربیات دوران بلوغ خود برای فرزندش بگوید. در صورت نبود پدر، مشاوره روانشناسی کمک بسیاری به نوجوان می‌کند و توضیحات و راهنمایی‌های مفیدی در اختیار خانواده و فرد نوجوان قرار می‌دهد. برای کسب اطلاع در زمینه سبک های فرزندپروری کلیک کنید. 

بلوغ دیررس یکی از مشکلات جدی در میان پسران است و می‌تواند منجر به مشکلات جدی همچون مشکلات خانوادگی، اجتماعی و حتی منزوی شدن و افسردگی شود. مشاوره نوجوان می‌تواند توضیحات مفیدی در این زمینه به خانواده و خود نوجوان آموزش دهد و از مشکلات بعدی پیشگیری نماید. مقاله بلوغ جسمی و جنسی در پسران اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می‌دهد. 

آموزش جنسی نوجوانان

آموزش جنسی یکی از مهم‌ترین موارد دوران نوجوانی است و به همین دلیل باید مورد توجه ویژه والدین قرار گیرد. دوره نواجونی با افزایش میل جنسی و کنجکاوی نوجوانان در این زمینه همراه است و اگر نوجوانان پاسخ‌های صحیح دریافت نکنند، کنجکاوی خود را از طریق دوستان و راه‌های نامناسب رفع می‌کنند. یکی از راه‌های نامناسب تماشای فیلم‌های پورن است که با مشکلات جدی برای نوجوانان همراه می‌باشد و حتی ممکن است به بلوغ زودرس و انحرافات جنسی منجر شود. برای اطلاع بیشتر از اثرات پورنوگرافی کلیک کنید.

مشاوره نوجوان می‌تواند سوالات جنسی نوجوانان را به بهترین نحو پاسخ داده و نحوه کنترل امیال جنسی را به آن‌ها آمورش دهد. تربیت صحیح جنسی نوجوانان، منجر به هویت جنسی بهتر در آن‌ها می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رشته روانشناسی کلیک کنید. 

روانشناسی نوجوان | مشکلات تحصیلی نوجوانان

دوره نوجوانی با تغییرات جسمی و روانی زیادی همراه است که این تغییرات بر جنبه‌های مختلف زندگی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. مشکلات تحصیلی یکی از شایع‌ترین مشکلات میان نوجوانان است و اگر کنترل نشود می‌تواند آینده آن‌ها را با خطر مواجه کند. لازم است که خانواده‌ها در این دوران با نوجوان خود همراه باشند و با شناخت و درک چالش‌ها و نگرانی‌های او ، به حل مشکلات تحصیلی او کمک کنند. روانشناس نوجوان می‌تواند این روند را تسریع کرده و با ایجاد ارتباط میان والدین و نوجوان، حل این مشکلات را راحت‌تر کند.

مشاوره روانشناسی نوجوان : افسردگی در نوجوانان

افسردگی یکی از مشکلات جدی نوجوانی و دوران بلوغ است. افسردگی در نوجوانان به سختی مشخص می‌شود چرا که ممکن است نشانه‌های آن با تغییرات خلفی معمول نوجوانی اشتباه گرفته شود. در صورتی که افسردگی در نوجوانان به خوبی درمان نشود، به  مشکلات بسیار جدی همچون انحرافات اجتماعی، خودآزاری و خودکشی منجر خواهد شد. برای حل مشکل افسردگی نوجوانان، لازم است که والدین احساسات آن‌ها را درک کرده و از انتقاد کردن به آن‌ها اجتناب نمایند. روانشناسی نوجوان به آموزش نحوه برخورد با نوجوانان و تمایل آن‌ها به تنهایی می‌پردازد.

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

همانطور که گفته شد استفاده از خدمات روانشناسی برای ارتباط بهتر با نوجوانان یک امر ضروری است. اما امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلفی همچون مشغله‌های زیاد و کمبود وقت امکان مراجعه حضوری به روانشناس را ندارند. به همین دلیل مرکز حامی هنر زندگی این امکان را فراهم کرده تا شما بتوانید در هرکجا که هستید با صرف کمترین وقت و به راحتی تمام، با این مرکز تماس گرفته و به صورت تلفنی بهترین خدمات مشاوره روانشناسی را دریافت نمایید. متخصصان و روانشناسان این مرکز در خدمت شما هستند تا هرکجا که هستید در این زمینه یاری‌تان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.  

برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره روانشناسی نوجوان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق شماره 02122018502 و یا از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*