ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

پادزهر مصرف شیشه | راهکارهای از بین بردن اثرات شیشه

پادزهر مصرف شیشه فقط ترک اعتیاد به آن است. شیشه یکی از مواد محرک پرخطر و اعتیاد آور است. اعتیاد به مصرف شیشه می تواند منجر به عوارض قلبی و ریوی زیادی شود. این بیماری ها و مشکلات اگرچه درمان ندارد اما با ترک اعتیاد به مرور عوارض آن کاهش می یابد. برای کسب آگاهی بیشتر درباره عوارض و پیامدهای مصرف شیشه از مشاوره ترک اعتیاد مشورت بخواهید. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

تماس با مشاور

شیشه چیست؟

شیشه یک ماده مخدر بسیار پرخطر و اعتیاد آور است. دیگر نام های شیشه می توان به مت، مت آمفتامین و کریستال نام برد. این یک ماده ساخته شده است که باعث یک واکنش سرخوشی فوری می شود. سوء مصرف مواد مخدر، مت آمفتامین در اوایل قرن بیستم ساخته شد و در ابتدا به عنوان ضد احتقان بینی و استنشاق برونش استفاده می شد. خواص محرک آن باعث افزایش فعالیت، کاهش اشتها و احساس کلی لذت می شود. با این حال، قدرت آن باعث می شود که اثرات طولانی تر و مضر تر از حد انتظار بر روی سیستم عصبی مرکزی داشته باشد. افراد می توانند متامفتامین را از طریق موارد زیر مصرف کنند:

از آنجایی که «بالا بودن» دارو هم به سرعت شروع می‌شود و هم به سرعت از بین می‌رود، مردم اغلب دوزهای مکرر را با الگوی «پرخوری عصبی و تصادفی» مصرف می‌کنند. در برخی موارد، افراد متامفتامین را به شکل پرخوری که به عنوان «دویدن» شناخته می‌شود مصرف می‌کنند. غذا و خواب را کنار می‌گذارند در حالی که هر چند ساعت یک بار تا چند روز به مصرف دارو ادامه می‌دهند.

تاثیرات شیشه بر بدن

در اینجا انواع بسیاری از مواد مخدر وجود دارد که امروزه مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند. برخی از محبوب‌ترین آن ها محرک‌ها هستند،؛ مانند مت آمفتامین یا مت. مت یک داروی محرک است که به دلیل افزایش انرژی و انگیزه در مصرف کنندگان شناخته شده است. همچنین به دلیل بیدار نگه داشتن و تمرکز افراد شناخته شده است و می تواند باعث ایجاد احساس ارزشمندی شدید در افرادی شود که از آن استفاده می کنند زیرا مغز را با دوپامین پر می کند.

دوپامین نوعی انتقال دهنده عصبی است که سیستم پاداش را در مغز انسان کنترل می کند و احساسات لذت بخشی را به افراد می دهد. علاوه بر ایجاد سرخوشی و شادی در مصرف کنندگان، مت می تواند اثرات فیزیولوژیکی دیگری نیز در هنگام استفاده از آن ایجاد کند؛ از جمله افزایش ضربان قلب و فشار خون، افزایش دمای بدن و احساس بی قراری.

عوارض مصرف شیشه

دلایل زیادی وجود دارد که افراد از متا استفاده می کنند. بسیاری از خواص بیداری و تمرکزی که ایجاد می کند لذت می برند. دیگران از احساس سرخوشی و لذتی که ایجاد می کند برای استفاده از شیشه استدلال می آورند. برخی از مصرف کنندگان متا این واقعیت را دوست دارند که بر مغز تأثیر می گذارد و مهار را کاهش می دهد. گاهی اوقات باعث کاهش اضطراب می شود یا به افراد اجازه می دهد کارهای خطرناک تر و جسورانه تر انجام دهند. اگرچه افراد استفاده از دارو را برای آنچه به عنوان مزایای آن می دانند انتخاب می کنند، متا می تواند پیامدهای وحشتناک بی شماری داشته باشد.

از یافته ها چنین استنباط شده است که متا باعث رفتار بی پروا در کاربران می شود و این اثر را با تاثیرگذاری روی بدن و مغز بروز می دهد. چنین حالاتی می تواند منجر به احساس خشم شدید یا خشونت در افرادی شود که از آن استفاده می کنند. همچنین افرادی که از مت استفاده می کنند ممکن است دچار پارانویا یا هذیان های شدید شوند، یا ممکن است توهم داشته باشند و چیزهایی را ببینند یا بشنوند که وجود ندارد.

در حالی که وابستگی فیزیکی به هر کدام از انواع مواد مخدر سخت است، معتاد شدن به مت به ویژه چالش برانگیز است، زیرا کاهش مت پس از قطع مصرف آن، می تواند فوق العاده ناراحت کننده باشد. با این حال اگر می‌خواهید دارو را ترک کنید، یک تجربه ضروری است که باید از آن استفاده کنید. یکی از بهترین موارد برای بهبودی از مت این است که بفهمید که مت دقیقا چیست و چگونه بر فردی که آن را تجربه می‌کند تاثیر می گذارد. شناخت اینکه چه چیزی بهترین است و چه راه هایی برای عبور از آن بدون دردسر وجود دارد و راحت ترین راه کدام است.

راهکارهای ضد شیشه

حالات پس از استفاده از شیشه

زمانی که فردی از متا استفاده می کند بر بدن و مغز او تأثیر شیمیایی می گذارد. اگر آن ها چندین بار از آن استفاده کنند، در طول زمان می تواند از نظر بیولوژیکی مغز را تغییر دهد و بدن را برای عملکرد به ماده وابسته کند. افرادی که به متاتیک وابسته شده اند می توانند از نظر جسمی یا روانی عملا اعتیاد داشته باشند.

این بدان معنی است که آن ها احساس می کنند برای اینکه بدن احساس خوبی داشته باشد یا برای اینکه مغز و فرآیندهای فکری آن ها احساس تعادل کنند نیاز به استفاده از مت دارند. اگر آماده باشید که از احساسات ناخوشایند پاک شوید و استفاده از مت را متوقف کنید، باید ورود دارو را به سیستم خود متوقف کنید. با این روش دوره ای وجود خواهد داشت که طی آن بدن شما از داشتن ماده شیمیایی در آن به نداشتن این ماده شیمیایی تبدیل می شود.

شیشه بین 10 تا 12 ساعت در سیستم شما فعال می‌ماند. پس از ساعت دوازدهم، بدن شما احتمالاً شروع به افت اثرات شیشه می کند. کاهش شیشه در بدن معمولاً چند روز تا یک هفته طول می‌کشد و مراحل مشخصی دارد، زیرا بدن شما دوباره با زندگی بدون شیشه در سیستم خود سازگار می‌شود. در ادامه مراحل اساسی کاهش اثر شیشه شرح داده شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه علائم اعتیاد به شیشه کلیک کنید.

1- 12 تا 24ساعت پس از مصرف

احساس کم انرژی بودن و بی حالی و خستگی خواهید داشت. خلق و خوی شما تغییر خواهد کرد و ممکن است احساس تحریک پذیری یا بی قراری داشته باشید.

2-پادزهر مصرف شیشه |روز دوم و سوم پس از مصرف

روزهای دوم و سوم روزهایی است که در آن علائم کمبود شیشه به اوج خود می‌رسد. شما فراتر از احساس خستگی حرکت کرده اید اما احتمالاً تحریک شما افزایش یافته است. در طول این روزها هوس شدیدی برای مصرف دارو خواهید داشت، زیرا بدن شما عادت به نیودن این ماده ندارد. به سختی می توانید تمرکز کنید. احساس افسردگی یا اضطراب می کنید و ممکن است تفکر خود را مختل شده بیابید. یادگیری و حفظ اطلاعات جدید در طول اوج کاهش متد برای افراد سخت است:

3-روز چهارم و ششم پس از مصرف

حس کمبود مت معمولاً کاهش می‌یابد و در عرض یک هفته به پایان می‌رسد. علائم جسمی شدید باید از بین بروند، اگرچه هوس می تواند برای مدت طولانی ادامه یابد. مصرف کنندگان همچنان با اختلالات خواب و اشتها روبرو شده و از این علائم خسته خواهند شد، اما از نظر جسمی کمتر احساس آشفتگی خواهند کرد.

پادزهر مصرف شیشه

در حالی که تحقیقات در حال انجام است، در حال حاضر هیچ داروی مورد تایید پزشکی برای درمان اعتیاد به متامفتامین وجود ندارد. خبر خوب این است که می توان از سوء مصرف متامفتامین پیشگیری کرد و با رفتار درمانی می توان اعتیاد به این دارو را درمان کرد. مؤثرترین درمان‌ها برای اعتیاد به متامفتامین تاکنون درمان‌های رفتاری هستند، مانند:

درمان شناختی-رفتاری که به بیماران کمک می‌کند موقعیت‌هایی را که احتمالاً منجر به مصرف مواد مخدر می‌شوند، تشخیص دهند، اجتناب کنند و با آن کنار بیایند. مشوق‌های انگیزشی که از کوپن‌ها یا جوایز نقدی کوچک برای تشویق بیماران به عاری از مصرف انواع مواد اعتیادآور استفاده می‌کند.

تحقیقات همچنین برای توسعه داروها و سایر درمان های جدید برای استفاده از مت آمفتامین، از جمله واکسن ها و تحریک غیرتهاجمی مغز با استفاده از میدان های مغناطیسی ادامه دارد. اگر افراد به درمان‌های مؤثری که به انبوه مشکلات پزشکی و شخصی ناشی از مصرف طولانی‌مدت رسیدگی می‌کند دسترسی داشته باشند، می‌توانند از اعتیاد به متامفتامین بهبود یابند.

پادزهر مصرف شیشه در ترک اعتیاد است

روش هایی برای کاهش اثرات شیشه

اگر قصد دارید درد و رنج ناشی از ترک و کاهش متا را تحمل کنید، باید پاک بمانید و دیگر از متا استفاده نکنید. با این حال، هوس می تواند سخت و شدید شما را تحت تاثیر قرار دهد و وادار به تسلیم کند. خوشبختانه با دریافت راهنمایی صحیح، باید بتوانید از تجربه آغاز ترک استفاده کنید و از مصرف دارو دور بمانید و بهبودی کامل را تجربه کنید. بهترین نکات برای بازیابی روحی و جسمی از مت در ادامه معرفی شده اند. بنابراین استفاده از روشی را که باعث ماندگاری ماده در بدن می شود را متوقف کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترک شیشه کلیک کنید.

1-دریافت کمک حرفه ای

رهایی از مت سخت است. اگر سؤالی در مورد توانایی خود برای انجام آن و موفقیت به تنهایی وجود دارد، از یک متخصص اعتیاد یا یک متخصص پزشکی کمک بگیرید. اگر با کمک یک حرفه ای از مصرف متابولیک خارج شوید، می توانید یاد بگیرید که چگونه هوس های خود را کنار بگذارید، درد را به حداقل برسانید و با احساساتی که دارید کنار بیایید، حتی اگر آن ها شدید و ناراحت کننده باشند. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

2-پادزهر مصرف شیشه |تغذیه مناسب

اگر قصد دارید از طریق کاهش متابولیسم مواجه شوید، یکی از مهم ترین چیزهایی که باید روی آن تمرکز کنید تغذیه و هیدراتاسیون است. مت اغلب اشتهای افراد را سرکوب می کند، بنابراین مصرف کنندگان معمولی ممکن است دچار کمبود وزن و کمبود مواد مغذی مهم باشند. برای دریافت مشاوره تغذیه کلیک کنید.

مطمئن شوید که یک رژیم غذایی متعادل برای دریافت کالری، ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز دارید و آب زیادی بنوشید تا خود را هیدراته نگه دارید زیرا مت بدن را خشک می‌کند، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که در شروع دوره ترک دچار کم‌آبی بدن شوید. یک راه خوب برای جلوگیری از سایر علائم شیشه مانند سردرد، خستگی و بی‌حالی، هیدراته ماندن است. تأثیر بالقوه تغذیه بر ترک دارو باید جدی گرفته شود. در حالی که تغذیه به تنهایی نمی تواند اعتیاد به مواد مخدر را درمان کند یا جایگزین درمان حرفه ای شود، می تواند نقش حمایتی در روند بهبودی داشته باشد. در طول ترک مواد، افراد اغلب علائم جسمی و روانی را تجربه می کنند که مدیریت آن ها می تواند چالش برانگیز باشد. تغذیه کافی برای حمایت از سلامت کلی و کمک به کاهش علائم خاص بسیار مهم است.

  • تغذیه مناسب به ترمیم و بازیابی عملکردهای بدن که ممکن است در اثر مصرف مواد مخدر تحت تأثیر قرار گرفته باشد، کمک می کند. شامل تامین مواد مغذی ضروری، ویتامین ها و مواد معدنی برای حمایت از عملکرد اندام ها و ترمیم بافت است.
  • برخی غذاها می توانند بر تولید و تعادل انتقال دهنده های عصبی تأثیر بگذارند و به تثبیت خلق و خو و کاهش هوس ها کمک کنند. به عنوان مثال، پروتئین ها حاوی آمینو اسیدهایی هستند که برای سنتز انتقال دهنده های عصبی ضروری هستند. در حالی که کربوهیدرات های پیچیده می توانند تولید سروتونین را افزایش داده و احساس خوب بودن را افزایش دهند.
  • علائم ترک اغلب می تواند باعث کاهش سطح انرژی و اختلال در الگوهای خواب شود. یک رژیم غذایی سالم می تواند انرژی پایدار را در طول روز فراهم کند و کیفیت خواب را بهبود ببخشد و به افراد کمک کند تا با چالش های ترک کنار بیایند.
  • توجه به این نکته مهم است که نیازهای غذایی فردی ممکن است متفاوت باشد و توصیه می شود با متخصصان اعتیاد یا متخصصان تغذیه که می توانند مشاوره شخصی ارائه دهند، مشورت کنید. تغذیه همیشه باید مکمل برنامه های درمانی جامع باشد و به عنوان یک راه حل مستقل برای ترک دارو در نظر گرفته نشود.

3- پادزهر مصرف شیشه | خواب کافی

مت به دلیل تداخل با الگوهای خواب افراد شناخته شده است. برخی افراد آن را برای بیدار ماندن تمام شب مصرف می کنند. وقتی شروع به ترک مت می کنید روی بازسازی الگوهای خواب سالم تمرکز کنید. یک برنامه خواب برای خود تنظیم کنید. سپس متعهد شوید که به آن پایبند باشید. اگر استراحت خوبی داشته باشید می توانید واضح تر فکر کنید و بهتر به امور زندگی شخصی برسید. افرادی که خوب می‌خوابند کنترل تکانه‌های بهتری نیز دارند بنابراین اطمینان از خواب کافی برای بدن در طول دوران ترک می‌تواند تضمین کند که تسلیم هوس‌هایی که دارید یا عود نمی‌شوید.

4-پادزهر مصرف شیشه |حواس پرتی

کاهش مت شما هر چه باشد ناراحت کننده خواهد بود. هنگامی که علائم جسمی را به اوج رساندید، مطمئن شدن از مشغول ماندن و حواس پرتی می‌تواند به شما کمک کند تا بقیه دوران ترک خود را پشت سر بگذارید. داشتن برنامه با دوستان یا همکاران می تواند ذهن شما را از ناراحتی که تجربه می کنید دور کند. از طرف دیگر فرصت یافتن برای احساس کسالت ممکن است باعث ولع شود. بنابراین اگر ذهن خود را با افراد یا فعالیت‌های دیگر تحریک کنید کمتر به این موضوع فکر می‌کنید، هوس مصرف را کنترل کرده یا کمتر به یاد مصرف کردن می افتید.

5-عضویت در گروه های حمایتی

گروه های حمایتی به بسیاری از افرادی که از اختلالات مصرف مواد بهبود یافته اند کمک می کنند. حتی گروه‌های حمایتی نیز وجود دارند که به‌طور خاص برای کمک به افرادی که از اعتیاد به مواد مخدر بهبود می‌یابند، ایجاد شده‌اند. یکی از گام‌های مهمی که می‌توانید برای کمک به خود در گذر از کاهش مواد مخدر و مبارزه با هوس‌های مصرف بردارید، پیوستن به یک گروه حمایتی از کسانی است که یا تجربه مصرف داشته و ترک کرده اند و یا از متخصصان امر حمایت بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترک اعتیاد کلیک کنید.

6-پادزهر مصرف شیشه |تمرکز بر سلامت عمومی

اگر تمرکز خود را به سلامت عمومی معطوف کنید، ممکن است بهبودی خود را از وابستگی به متاتیک آسان‌تر کنید. شروع یک برنامه ورزشی یا روتین را برای بهبود سلامت جسمانی و تقویت قدرت خود در نظر بگیرید. مراقبت‌های روانی مانند روان‌درمانی می‌تواند به شما کمک کند با هر مشکلی که ممکن است قبلاً با مصرف دارو با آن برخورد کرده‌اید مقابله کنید. تمرکز بر سایر کارهای مناسب بدن مانند ماساژ می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که بدن در سالم‌ترین شکل ممکن قرار دارد.

در پیش گرفتن این راهکارها می تواند به شما کمک کند تا بهترین احساس را داشته باشید و شما را تشویق کند که از هر ماده ای که ممکن است حال شما را بدتر کند دوری کنید (مثل مت). در نهایت در مورد تغذیه بیشتر بیاموزید و تمرکز خود را بر نحوه تامین سوخت بدن خود در نظر بگیرید. یکی از اولین گام‌ها در بازیابی از مت این است که شروع به خوردن مواد مغذی بکنید. دیگری این است که یاد بگیرید چگونه غذاها و مواد مغذی مناسب بخورید تا احساس انرژی، تعادل و آرامش داشته باشید. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*