ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ویژگی های ظاهری در ازدواج | چند نکته طلایی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ویژگی های ظاهری در ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


ویژگی های ظاهری در تصمیم به ازدواج تا چه میزان اثرگذار هستند؟ شما در انتخاب همسر مناسب خود چقدر به ویژگی های ظاهری او اهمیت می‌دهید؟ ازدواج تصمیمی شخصی است و معیارهای هرکس برای این تصمیم با دیگران متفاوت می‌باشد. برخی از افراد نسبت به دیگران، برای زیبایی و ویژگی های ظاهری اهمیت بیشتری قائل هستند. گاهی اوقات برای افراد این سوال پیش می‌آید که در تصمیم خود به ازدواج  چقدر باید به ویژگی های ظاهری طرف مقابل اهمیت بدهند و آیا این ویژگی‌ها می‌تواند در کیفیت و دوام ازدواج آن‌ها تاثیر گذار باشد یا خیر. با آگاهی از تاثیر ویژگی های ظاهری در ازدواج و کمک گرفتن از یک مشاوره قبل از ازدواج، می‌توانید با اطمینان بیشتری در این زمینه تصمیم‌گیری نمایید.
تماس با مشاور

ویژگی های ظاهری در ازدواج

زیبایی و جذابیت‌های ظاهری معمولا در شروع یک رابطه نقش پررنگ‌تری برای افراد دارند. ویژگی های ظاهری مطلوب در آغاز یک رابطه باعث می‌شوند که شما به سایر ویژگی‌های فرد مقابل نیز توجه کنید. در حقیقت می‌توان گفت ظاهر از جمله مولفه‌های ابتدایی در برقراری ارتباط بین دو جنس محسوب می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جذابیت های ظاهری کلیک کنید. 

اما آیا آنقدری که این مساله در جذب افراد به یکدیگر تاثیرگذار است، در دوام آن رابطه نیز تاثیر می‌گذارد؟ جواب این است که همیشه این طور نیست. شما برای این که در یک رابطه رضایت بخش قرار بگیرید و بتوانید این رابطه را برای مدت طولانی حفظ کنید، نیازمند این هستید که به حد متوسطی از ملاک‌ها و معیارهایی که از لحاظ ظاهری برای شما اهمیت دارند، توجه کنید.

این حد متوسط، رضایتی کلی برای شما ایجاد می‌کند اما به آن معنا نیست که  در طولانی مدت، زیباییِ بیشتر فرد مورد نظر شما دوام بیشتر رابطه را  نیز تضمین می‌کند. بلکه طبق پژوهش‌های انجام شده در این زمینه، با گذشت زمان ویژگی‌های شخصیتی، سبک‌های رفتاری، مهارت‌های ارتباطی و مهارت‌های سازگاری در دوام یک ازدواج نقش مهم‌تری ایفا می‌کنند. در نتیجه ظاهر مساله‌ای است که در میزان رضایت کلی شما تاثیر می‌گذارد و بی توجهی به ملاک‌هایتان در این باره می‌تواند کیفیت زندگی شما را تا حدی تحت تاثیر قرار دهد اما در دراز مدت عوامل مهم‌تری در این زمینه شروع به ایفای نقش و تاثیر گذاری می‌کنند.

اینفوگرافیک ویژگی های ظاهری در ازدواج

 اینفوگرافیک ویژگی های ظاهری در ازدواج

ویژگی های ظاهری | تاثیر نارضایتی بر کیفیت زندگی

از آن جایی که علاقه مندی به زیبایی ظاهری معمولا در تمایلات جنسی افراد تاثیر می‌گذارد، نارضایتی از ویژگی های ظاهری می‌تواند به کاهش تمایل جنسی نسبت به همسر بیانجامد. کاهش تمایلات جنسی و تجربه نارضایتمندانه از رابطه جنسی به مرور زمان بر کیفیت زندگی زوجین تاثیر بسیاری خواهد گذاشت. به همین خاطر ظاهر می‌تواند نقش مهمی در زندگی برخی افراد ایفا کند. 
پس لازم است که افراد پیش از ازدواج ملاک‌های خود را برای انتخاب همسر ایده‌آل به طور کاملا واضح برای خود تعریف کنند و به این شناخت از خود برسند که زیبایی برایشان شامل چه ویژگی‌هایی می‌شود. در حقیقت بسیاری از افراد به خاطر کمبود مهارت خودآگاهی و عدم شناخت کافی از ملاک‌ها و معیارهای مورد علاقه خود دست به انتخاب‌های نادرستی می‌زنند که در آینده نسبت به آن احساس رضایت کافی نمی‌کنند. حتی گاه اختلاف قد در ازدواج نیز عاملی مهم تلقی می‌شود. برای اطلاع بیشتر از اختلاف قد در ازدواج کلیک کنید. 

اگر در مورد ظاهر طرف مقابل‌تان تردید دارید، با کمک گرفتن از مشاوره قبل از ازدواج می‌توانید به شناخت بهتری نسبت به ملاک‌های مهم خود دست پیدا کنید و احتمال انتخاب اشتباه را کاهش دهید. برای کسب اطلاعات در زمینه ازدواج با ترنس کلیک کنید.

نکاتی که در زمینه ظاهر همسر باید به آن توجه کنید

متخصصان مشاوره ازدواج معمولا در مبحث ویژگی های ظاهری به چند نکته طلایی اشاره می‌کنند که باید برای ازدواج خود آن‌ها را در نظر داشته باشید. در ادامه به 3 نکته از ویژگی های ظاهری همسر اشاره کرده‌ایم:

1- زیبایی مفهومی نسبی است

زیبایی امری مطلق نیست که همه افراد درباره آن اتفاق نظر داشته باشند. در نتیجه هنگامی که می‌خواهید برای ازدواج تصمیم بگیرید، سعی کنید که ملاک‌های خودتان را بشناسید. آنچه که برای دیگران اهمیت دارد ممکن است از نظر شما چندان مهم نباشد یا تاثیری در تمایل شما به فرد مورد نظرتان نداشته باشد. دیدگاه و نظر هرکس در مورد زیبایی می‌تواند منحصر به فرد باشد. برای اطلاع از معیارهای انتخاب همسر مناسب کلیک کنید.

2- ویژگی های ظاهری | ظاهر همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید

می‌گویند قیاس کردن کار اشتباهی است. مقایسه همسر با دیگران چه در مورد ویژگی های ظاهری و چه ویژگی‌های رفتاری تاثیر مخربی بر فرد مقابل خواهد گذاشت. چرا که اعتماد به نفس او را هدف قرار می‌دهد و در نهایت به ارتباط عاطفی بین شما و همسرتان آسیب زیادی وارد می‌کند.

3- نسبت به سایر ویژگی های همسرتان شناخت کسب کنید

هنگامی که انسان نسبت به ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی فرد مقابل خود به شناخت بیشتری دست می‌یابد، نکات مثبت بیشتری در مورد او کشف می‌کند. هر چقدر که ویژگی‌های مثبت فرد بیشتر باشد و شما شناخت بیشتری درباره او داشته باشید، اهمیت ظاهر برای شما کم رنگ‌تر خواهد شد. به همین خاطر تلاش کنید در کنار ویژگی های ظاهری، به شناخت جامعی از فرد مورد نظر خود دست یابید. توجه به این ویژگی در دوام و کیفیت رابطه شما تاثیر بیشتری خواهد داشت. برای کسب اطلاع در زمینه ازدواج موفق کلیک کنید.

تاثیر خدمات روانشناسی بر ازدواج موفق

همانطور که گفته شد ویژگی های ظاهری در ازدواج اهمیت زیادی دارند اما تنها معیار نیز نیستند و اهمیت دادن بیش از حد به آن، باعث می‌شود که از توجه به سایر ابعاد اساسی ازدواج غفلت کنید. به همین دلیل توصیه می‌شود که از یک روانشناس کمک بگیرید تا علاوه بر ویژگی های ظاهری، سایر ویژگی‌ها را نیز با یکدیگر بررسی نمایید. متخصصان و روانشناسان مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید، در این زمینه یاری‌تان کنند. در صورت تمایل دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*