ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

سرکه سیب برای ترک اعتیاد

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با سرکه سیب برای ترک اعتیاد پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


آیا سرکه سیب برای ترک اعتیاد مفید است؟ در چند سال گذشته وقتی صحبت از عوامل اثرگذار مختلف بر سلامتی می شود استفاده از سرکه سیب پیشنهاد می شود. سرکه سیب یک غذای سالم محبوب است که دارای مزایای تبلیغاتی زیادی نیز می باشد. از جمله کاهش وزن، تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سلامت پوست. حتی به عنوان راهی برای کمک به بدن در بهبودی سو مصرف مواد و الکل نام برده شده است. اما آیا پاک کننده های پایه سرکه واقعاً در ترک اعتیاد مفید هستند؟ آیا سرکه سیب پس از نوشیدن الکل و مصرف سایر مواد اعتیادآور بطور قطعی از بدن سم زدایی می کند؟ در ادامه مقاله به بررسی کامل تاثیر سرکه سیب برای ترک اعتیاد می پردازیم. مشاوره ترک اعتیاد نیز می تواند در این زمینه شما را یاری دهد.

تماس با مشاور

سرکه سیب

سرکه سیب از طریق فرایند پیچیده ای ساخته می شود. شامل خرد شدن سیب، تخمیر و افزودن باکتری های استوباکتر است که مایع را به سرکه تبدیل می کند. دارای اسیدی قابل قبولی دارد. به دلیل اسیدیته بودن، از آن به عنوان یک داروی محلی برای مصارف گوناگون استفاده شده است. سرکه اساساً یک آب تخمیر شده است. در طی تخمیر، انواع مختلف باکتری و مخمر قند موجود در این آب را به چیزی به نام اسید استیک متابولیزه می کنند.

اکثر سرکه های دارای درجه ی غذایی، حدود پنج درصد اسید استیک دارند. همین امر باعث می شود آن ها ملایم و تیز شوند. اسید استیک یا استات ۲، مولکولی است که بدن شما از قبل با آن آشنا است. سلول های شما گلوکز و چربی را به صورت استات تجزیه می کنند تا به سلول های شما مواد مغذی برسانند. استات نیز بسیار شبیه الکل است. ممکن است شما متوجه شده باشید که اگر یک بطری شراب را یک شب باز بگذارید، بوی سرکه را استنشاق خواهید کرد. در واقع کبد شما نیز در نتیجه همین فرآیند، الکل را از سیستم بدنی خارج کرده و به استات تبدیل می کند.

اینفوگرافیک سرکه سیب برای ترک اعتیاد
اینفوگرافیک سرکه سیب برای ترک اعتیاد

مکانیسم اثر

اعتقاد بر این است سرکه سیب در سم زدایی طبیعی کمک می کند و این مساله به دو دلیل است: این سلول های چربی بدن است که متابولیت های تی اچ سی در آن ذخیره می شود. ماده فعال موجود در سرکه، اسید استیک، به عنوان عنصر کمکی برای کاهش چربی بدن شناخته شده است. از این رو وقتی نوبت به سم زدایی از بدن می رسد، افزایش متابولیسم چربی در بدن می تواند از شر متابولیت های تی اچ سی که در سلول های چربی ذخیره شده اند، خلاص شود.

اکثر سرکه های دارای درجه ی غذایی، حدود پنج درصد اسید استیک دارند. همین امر باعث می شود آن ها ملایم و تیز شوند. اسید استیک یا استات ۲، مولکولی است که بدن شما از قبل با آن آشنا است. سلول های شما گلوکز و چربی را به صورت استات تجزیه می کنند تا به سلول های شما مواد مغذی برسانند. استات نیز بسیار شبیه الکل است. ممکن است شما متوجه شده باشید که اگر یک بطری شراب را یک شب باز بگذارید، بوی سرکه را استنشاق خواهید کرد. در واقع کبد شما نیز در نتیجه همین فرآیند، الکل را از سیستم بدنی خارج کرده و به استات تبدیل می کند.

سرکه سیب

سایر اجزای سرکه سیب

به طور کلی کمبود تحقیقات در مورد رژیم های سم زدایی همچنان وجود دارد. از همین جهت شواهد کمی وجود دارد که نشان می دهد سرکه سیب می تواند برای پاک کردن الکل یا سموم مرتبط با مواد اعتیاد آور از سیستم بدن شما، بطور کامل مفید واقع شود. اما این بدان معنی نیست که اصلا فوایدی هم ندارد.

فواید سرکه سیب برای سم زدایی از بدن

سرکه سیب برای سم زدایی بدن فوایدی دارد که برخی از مهم ترین آن ها به شرح زیر هستند:

1. اثرات پروبیوتیک سرکه سیب

پروبیتیک موجود در سرکه ی سیب اگرچه ممکن است اثر قابل اندازه گیری کمی در سم زدایی الکل داشته باشد، اما یک فایده در آن وجود دارد. اینکه سرکه ی سیب می تواند با جلوگیری از نوشیدن بیش از حد، به بهبود روند ترک کمک کند.

2. سرکه سیب برای ترک اعتیاد | اثرات سرکه بر محافظت از روده

بیشتر انواع سرکه سیب (به ویژه انواع حاوی عصاره ی اصلی) دارای خواص پروبیوتیک هستند. این می تواند از رشد باکتری های مثبت در روده ی شما پشتیبانی کرده و به برقراری تعادل روده سالم کمک کند. به نظر می رسد تعادل ضعیف باکتری های روده در بسیاری از بیماری های شایع نقش دارد و اعتیاد به الکل می تواند این مسئله را تشدید کند. التهاب روده، استرس و حتی بیماری الکلی کبدی هم ممکن است به نوشیدن بیش از حد و هم به سلامت ضعیف روده مرتبط باشد. ترک یا کاهش الکل می تواند به هر یک از این مسائل کمک کند. اما بازیابی سلامت روده می تواند حتی سرعت روند ترک را تسریع کند.

ترک اعتیاد

آیا سرکه سیب می تواند به طور کامل در سم زدایی از الکل کمک کند؟

از آنجا که الکل و سرکه سرانجام به همان ماده شیمیایی درون بدن تبدیل می شوند، ممکن است حدس بزنید که سرکه در واقع برای سم زدایی کامل و قطعی ایده آل نیست. ممکن است واقعاً با مصرف آن عوارض جانبی هم تجربه نکنید اما برای تقویت بدن شما در جهت ترک و سم زدایی به طور کامل نیز کمک چندانی نخواهد کرد. در واقع اگر بدن شما در حال حاضر استات زیادی از پردازش الکل داشته باشد، افزودن اسید استیک بیش تر حتی ممکن است سرعت دفع را کاهش دهد.

زمان اثرگذاری سرکه سیب برای سم زدایی

این یک واقعیت است که مصرف سرکه سیب می تواند به سم زدایی بدن شما به طور طبیعی کمک کرده و متابولیسم چربی را تقویت کند. اما مدتی طول می کشد تا این روش واقعاً کار کند. بنابراین، باید چند هفته به آن فرصت دهید تا متوجه کاهش وزن شوید. علاوه بر مصرف سرکه سیب، هنگامی که شما یک رژیم ورزشی مناسب را نیز به کار می گیرید و رژیم غذایی سالم تری را شروع می کنید، در واقع به تسریع روند سم زدایی کمک می کنید.

بهترین نوشیدنی برای سم زدایی از الکل چیست؟

در حالی که سرکه سیب و سایر پاک کننده ها گزینه مهیج تری به نظر می رسند، در نهایت آب مهم ترین نوشیدنی برای سم زدایی الکل است. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد؛ اول این که الکل ادرار آور است، بنابراین بدن شما را کم آب می کند. دوم این که نوشیدن آب، الکل و متابولیت های آن را رقیق می کند و مانع اثرات منفی آن ها می شود. سوم، آب قسمت مهمی از واکنش های بیوشیمیایی کبد و کل بدن است. شما در حال حاضر تیم متخصص سم زدایی خود را در درون خود دارید. هیدراته نگه داشتن کبد و کلیه ها به آن ها کمک می کند تا بهترین کار را برای سم زدایی از بدن شما انجام دهند.

سرکه سیب برای ترک اعتیاد

خلاصه اثر سرکه سیب برای سم زدایی از الکل

اگرچه سرکه سیب ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد و بسیار بی ضرر باشد، اما یک روش موثر قطعی برای سم زدایی از الکل نیست. هیدراته ماندن، تغذیه سالم و مهم تر از همه کاهش مصرف الکل، بهترین راه ها برای تنظیم مجدد بدن پس از نوشیدن زیاد است. اگر مدتی است که زیاد الکل می نوشید، سم زدایی از الکل می تواند بسیار ناخوشایند یا حتی خطرناک باشد. اگر فکر می کنید ممکن است نسبت به ترک الکل واکنش جدی داشته باشید، قبل از شروع با پزشک خود صحبت کنید. همچنین روش هایی برای کاهش تدریجی الکل وجود دارد از جمله چندین داروی ضد اشتیاق موثر.

اثرات سرکه سیب بر اعتیاد به موادمخدر

اعتیاد می تواند تأثیرات مخربی بر تمام زمینه های زندگی شما داشته باشد. اثر منفی روی خواب طبیعی یکی از این موارد است. اگر به مواد مخدر اعتیاد داشته باشید، احتمالاً 5 تا 10 برابر بیشتر از جمعیت عمومی دچار اختلالات خواب می شوید. خبر بدتر اینکه کمبود خواب کافی همچنین می تواند مشکلات اعتیاد را بیشتر تقویت کند. بسیاری از معتادان از کیفیت پایین خواب شبانه ناامید شده و در نهایت از داروها و مواد بیش تری برای درمان بی خوابی خود استفاده می کنند.

اعتیاد به مواد مخدر که به عنوان اختلال در مصرف مواد نیز شناخته می شود ، یک بیماری مزمن است که بر مغز و رفتار شما تأثیر می گذارد. لازم به ذکر است که اعتیاد به مواد مخدر گستره ای از مواد را شامل می شود: الکل، هروئین، کوکائین، تنباکو، باربیتورات ها، آمفتامین ها، اکستازی و بنزودیازپین ها. برای اطلاع از انواع مواد اعتیادآور کلیک کنید.

سرکه سیب برای ترک اعتیاد | آغاز سومصرف مواد

این بیماری سالانه زندگی میلیون ها نفر را ویران می کند و می تواند هر کس را تحت تأثیر قرار دهد. صرف نظر از وضعیت اقتصادی – اجتماعی بیماران، بسیاری از معتادان ابتدا از طریق کنجکاوی با آزمایش مواد مخدر تفریحی کار خود را شروع کردند. آن ها فقط می خواستند با دوستانش خوش بگذرانند و یا مشکلات زندگی خود را به طور موقت فراموش کنند. با این حال با گذشت زمان، داروها نحوه ی عملکرد مغز شما را تغییر می دهند. الگوی مصرف دارو از گاه به گاه به مسئله ای همیشگی تغییر ماهیت می دهد. خوشبختانه به طور طبیعی بهبودی از اعتیاد به مواد مخدر کاملاً امکان پذیر است. برای اطلاع بیش تر در زمینه ترک اعتیاد کلیک کنید.

روش های طبیعی برای کمک به مراحل ترک

روش های طبیعی متعددی برای ترک اعتیاد وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. این راهکارهای جایگزین به شرح زیر هستند:

1. مصرف سرکه سیب

اگر نمی توانید خود را از اعتیاد خود دور نگه دارید، در مسیر بعدی که به فروشگاه مواد غذایی می روید باید یک بطری سرکه سیب برای خود بگیرید. چرا که تحقیقات نشان داده این داروی قدیمی می تواند ولع مصرف دخانیات و سایر مواد اعتیاد آور را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این نوشیدنی بسته بندی شده مفید را باید اول صبح و با معده خالی مصرف کنید. 4 قاشق غذاخوری از سرکه را با یک لیوان پر از آب مخلوط کنید. حتما محلول خود را همیشه رقیق کنید چرا که این ماده به شکل خالص بسیار اسیدی است و می تواند مینای دندان را از بین ببرد یا دهان و گلو را بسوزاند.

2. سرکه سیب برای ترک اعتیاد | مراقبه

مدیتیشن می تواند عوامل روانی و فیزیولوژیکی سومصرف مواد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. ماهیت ذاتی مراقبه به شما می آموزد که هم از فکر و احساس خود آگاه باشید و هم آن را درست ببینید. اعتقاد بر این است که مراقبه منظم به شما امکان می دهد تا بر احساسات خود مسلط شوید. این می تواند از وقوع عودهای دارویی مصرف در آینده جلوگیری کند. برای اطلاع بیش تر در زمینه مدیتیشن کلیک کنید.

3. یوگا

اگر فکر می کنید یوگا حرکات کششی بیشتر نیست، بهتر است تجدید نظر کنید. یوگا برای همسویی و آرامش بدن با ذهن و روح شما طراحی شده است که بتوانید ذهن خود را برای مراقبه باز کنید. در حقیقت ثابت شده که یکی از موثرترین روش ها برای خلاص شدن از فشارهای روانی و سموم از بدن و ذهن، مراقبه کردن است. همچنین هنگام ترک، صدمه ای هم نمی بینید. چرا که یوگا نیز نوعی ورزش است. لازم به ذکر است که فعالیت بدنی یک درمان بالقوه برای درمان اعتیاد به مواد مخدر است. در نهایت اگر شما یک معتاد در حال بهبودی هستید، یوگا می تواند با تغییر خواست و تکرار آرامش، ذهنیت تان را تغییر دهد و شما را آرام کند. برای اطلاع بیش تر در زمینه یوگا کلیک کنید.

ترک اعتیاد با سرکه سیب

اثرات سرکه سیب بر خنثی کردن نتایج تست اعتیاد

امروزه برخی ادعا می کنند که مصرف سرکه سیب می تواند به افراد در گذراندن موفقیت آمیز آزمایشات دارویی کمک کند. درست است که به بدن کمک می کند تا به طور طبیعی سم زدایی کند، اما در روز آزمایش نمی توان از آن استفاده کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق سرکه را در یک لیوان آب مخلوط کرده و سپس بنوشید. همان طور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، روش ذکر شده در بالا ثابت می کند که می تواند به عنوان یک روش بسیار کوتاه مدت در همان روز قابل اعتماد باشد. برای کسب اطلاع در زمینه تست اعتیاد کلیک کنید.

سرکه سیب برای ترک اعتیاد | سخن آخر

شواهد علمی زیادی در دسترس است که توانایی سرکه سیب را برای سم زدایی طبیعی بدن فراهم می کند. با این حال به یک زمان مناسب و معقول، مانند چند هفته یا چند ماه نیاز دارید تا واقعاً کار کند. اثرگذاری کوتاه مدت آن نمی تواند ملاک تعیین درمان قطعی اعتیاد باشد. اگر زمان زیادی قبل از آزمایش را صرف مصرف سرکه در کنار دیگر روش های ترک بکنید، استفاده از این روش به حذف طبیعی متابولیت های اچ تی سی از بدن شما به طور دائمی کمک می کند. تا زمانی که دوباره به مصرف مواد و الکل رو نیاورید. هم چنین برای ترک موثر مواد مخدر و الکل می توانید از متخصصان حامی کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد با سرکه سیب می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*