ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

جوش صورت نوزاد | علل و بهترین راه های درمان


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با علت جوش صورت نوزاد پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


علت جوش صورت نوزاد چیست؟ در هفته دوم یا سوم بعضی از نوزادان روی پوست خود، با جوش های ریز و سفیدی مواجه می شوند. این جوش ها کاملا طبیعی هستند و نیاز به درمان خاصی ندارند. البته که این جوش ها با جوش های بزرگسالان متفاوت است و تا سن شش ماهگی از بین خواهند رفت. جوش های صورت نوزادان به طور معمول، خود به خود از بین می روند و جایی برای نگرانی عارضه این جوش ها نیست. ما در ادامه این مقاله توضیحات بیشتری در این باره ارائه کرده ایم که مطالعه آن می تواند برای شما سودمند باشد. مشاوره کودک میتواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

تماس با مشاور

                                            

آکنه و جوش صورت نوزاد

آکنه نوزاد یک بیماری پوستی شایع و کوتاه مدت است که نوزادان را درگیر می کند. باعث ایجاد جوش های آکنه در صورت یا سینه کودک شما می شود. مشابه آکنه بزرگسالان، علائم آکنه نوزاد شامل جوش، برجستگی های کوچک یا جوش های پوستی روی سطح پوست کودک می شود. این جوش ها معمولاً فقط چند روز تا چند هفته طول می کشد. برخی از نوزادان با جوش یا لک روی پوست خود به دنیا می آیند و برخی از نوزادان در چند هفته اول زندگی خود دچار جوش صورت می شوند. آکنه نوزاد بی ضرر است و معمولاً بدون درمان خود به خود از بین می رود. جوش صورت نوزاد با نام های دیگر آن مانند آکنه نوزادی یا پوسچولوز سفالیک نوزادان شناخته می شود.

آیا جوش صورت نوزاد همان آکنه نوزادی است؟ در حالی که هر دو بیماری علائم مشابهی دارند، تفاوت بین آکنه نوزاد و آکنه نوزادی زمانی است که کودک شما را تحت تاثیر قرار می دهد. آکنه نوزاد به طور متوسط ​​در حدود 2 هفتگی رخ می دهد. برخی از نوزادان با آکنه متولد می شوند و در عرض چند هفته از بین می روند. آکنه نوزادی بین 2 ماه تا 1 سالگی رخ می دهد. علائم آکنه نوزادی می‌تواند فراتر از جوش‌ها و برآمدگی‌ها باشد و شامل جوش‌های سرسیاه نیز می باشد. اگر کودک شما بعد از 2 ماهگی دچار آکنه شد، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا آکنه نوزاد از بین برود. آکنه نوزاد می تواند هر نوزاد تازه متولد شده را قبل از 2 ماهگی درگیر کند. شایع است و تقریباً 20٪ یا بیش از 1 نوزاد از هر 5 نوزاد سالم در کشوری مانند ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد.

ویژگی های آکنه نوزاد

برجستگی های کوچک قرمز تا بنفش که متورم هستند (پاپول).
برجستگی هایی که حاوی چرک هستند و با حلقه ای قرمز تا بنفش یا قهوه ای تیره (پوستول) احاطه شده اند.
آکنه کودک شما ممکن است هنگام گریه بیشتر نمایان شود. همچنین اگر آکنه نوزادی داشته باشند، جوش های سرسیاه نخواهند داشت.

علائم آکنه نوزاد در کجا ظاهر می شود؟ آکنه نوزاد در صورت، سینه و پشت کودک شایع است. به طور خاص، می تواند بر کودک شما تأثیر بگذارد. نواحی رایج وجود جوش صورت نوزاد عبارتند از:

گونه ها و بینی
پیشانی و چانه
پوست سر و گردن

علت جوش های صورت نوزدان چیست؟

عفونت های قارچی

ممکن است فکر کنید تجمع چربی در پوست، دلیل جوش های نوزادن است اما بیشترمی توان دلیل آن را عفونت های قارچی دانست. جوش سر سفیدی که روی بینی یا گونه نوزادان می بینید، طی دو سه هفته از بین خواهند رفت و نیازی به درمان خاص یا استفاده از لوسیون ها نیست. مصرف آنتی بیوتیک در یک دوره می تواند دلیل عفونت های قارچی باشد.

سرما، گرما یا آفتاب سوختگی

احتمالا می دانید که اگر نوزاد را در معرض هوای گرم یا سرد قرار دهید، جوش هایی رو صورتش ظاهر می شود. بهتر است بدانید که اگر نوزاد دچار آفتاب سوختگی بشود، جوش های ریز فرصتی برای بروز پیدا می کنند. برای پیشگیری می توانید از ضد آفتاب های متناسب هر سن، استفاده کنید. همچنین می توانید تا 6 ماهگی، او را در معرض آفتاب مستقیم قرار ندهید تا نوزادتان جوش نزند. برای نوزادانی که دچار آفتاب سوختگی ملایمی شده اند، می توانید یک پارچه خنک به مدت 10 تا 15 دقیقه روی صورتش قرار بدهید. اگر آفتاب سوختگی شدید است، به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*