ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مبانی موفقیت | قبل حرکت موفقیت را بشناسید


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مبانی موفقیت پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مبانی موفقیت یکی از مفاهیمی است که به راحتی در روش زندگی افراد موفق دیده می‌شود. آیا فکر می‌کنید افراد موفق همگی براساس شانس و تصادف موفقیت خود را به دست آورده‌اند؟ اگر شما به شانس معتقد هستید پس باید تا آخر عمر منتظر بمانید تا موفقیت در خانۀ شما را بکوبد. اما گزینۀ دیگر پیش روی شما این است که ببینید این افراد موفق چه نکات مشترکی داشته‌اند و از چه اصولی پیروی کرده‌اند. با استفاده از این اصول شما به جای آن که در انتظار موفقیت بمانید در واقع خودتان برای آن گام خواهید برداشت. در ادامه مطلب درباره مبانی مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت، صحبت خواهیم کرد.

گیف مبانی موفقیت

قوانین و مبانی لازم برای موفقیت

در کتاب مشهور جک کنفیلد که در مورد مبانی موفقیت منتشر شده است، او مبانی موفقیت را در 6 بخش توضیح می‌دهد. عادات افراد موفق با به کارگیری اصول موفقیت و مبانی آن شکل گرفته و همچنین دارای اشتراکاتی است که با به کارگیری آن‌ها، شما نیز می‌توانید به آن‌ها دست یابید. در ادامه به معرفی برخی از این مبانی پرداخته ایم:

1. پایه و مبانی موفقیت را بشناسید

مسالۀ اصلی و اساسی برای موفقیت در زندگی، اهدافی است که شما به این منظور برای خود تعریف می‌کنید. در واقع شما تا از خواسته خود آگاه نباشید، در مسیر درستی قرار نمی‌گیرید. به همین منظور تلاش کنید اهدافتان را به روشنی برای خود تعریف نمایید.

برای مثال شما موفقیت تحصیلی را هدف خود قرار داده‌اید. اما برای دستیابی به موفقیت باید از خود بپرسید که موفقیت تحصیلی دقیقا چه تعریفی برای شما دارد؟ در واقع تا زمانی که اهداف را از حالت ذهنی به حالت عینی و ملموس تبدیل نکنید نتیجه‌ای دریافت نخواهید کرد.

ممکن است از دید یک نفر اخد مدرک دکتری موفقیت تحصیلی باشد اما از دید فرد دیگر استفاده از مدرک تحصیلی در زندگی شغلی و خانوادگی موفقیت تحصیلی محسوب شود. مسلما هر هدفی که شما برای خود تعریف می‌کنید به مسیر خاص خود می‌انجامد. در نتیجه تا زمانی که شما به طور کاملا دقیق مشخص نکنید که هدفتان چیست، راه‌های رسیدن به آن را نخواهید شناخت و اصلا در مسیر آن قرار نخواهید گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر از اصول موفقیت کلیک کنید. 

2. خود را برای دستیابی به موفقیت تغییر دهید

تجربه‌های گذشته شما بر عزت نفس‌تان تاثیر گذاشته و حتی در گام‌های بعدی که بر می‌دارید نیز تغییراتی ایجاد می‌کند. شما با تمام تجربیات ناکام کننده‌ای که در گذشته داشته‌اید از هر زمان که تصمیم به تغییر خود بگیرید با برداشتن گام‌های درست می‌توانید این کار را انجام دهید.

برای بازیابی عزت نفس از دست رفته و شروع یک مسیر جدید، از تمرکز بر شکست‌هایتان دست بردارید. به جای آنکه در احساسات منفی خود غرق شوید، ریشۀ شکست‌های خود را پیدا کنید. مسلما عوامل بسیاری نظیر عدم تعیین اهداف، برنامه ریزی‌های غلط، اهداف غیر ممکن و... در شکست افراد تاثیر گذارند با ریشه یابی از آن‌ها می‌توانید در جهت موفقیت‌های آینده خود استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که عزت نفس آسیب دیده نیاز به درمان دارد. پس پیش از آنکه تلاش‌های نافرجام دیگری داشته باشید، از یک مشاوره روانشناسی برای رفع مشکلات خود کمک دریافت کنید.

3. مبانی موفقیت | گروه موفقیت خود را بسازید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*