ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

خوشحال بودن با شریک زندگی | چگونه با شریک زندگی خود خوشحال باشیم؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با خوشحال بودن با شریک زندگی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


خوشحال بودن با شریک زندگی یکی از مهمترین اهداف ازواج است. مسلما تمامی کسانی که ازدواج می کنند رویای سعادت و آرامش در کنار همسر خود را در سر می پرورانند. اما با گذشت زمان، اکثر زوجین روزهای شاد و سرخوشانه ابتدای آشنایی و ازدواج‌شان را فراموش می‌کنند. این مسئله ناراحت کننده، باقی زندگی مشترک را به یک عادت و روزمرگی تبدیل می‌کند. شاد بودن و خوش گذرانی، همیشه به انرژی مادی و معنوی فراوانی نیاز ندارد؛.بلکه می‌توان با یک لبخند و کمی محبت هم زندگی شادی داشت. شما نیز می‌توانید با بررسی بیشتر، ریشه‌های سرد شدن رابطه‌تان را بیابید و راهی برای خوشحال کردن خانواده خود پیدا کنید. به این صورت می‌توانید یک خانواده و ازدواج موفق داشته باشید. مشاورین حوزه خانواده می توانند در این زمینه راهنمایی های مفید و کاربردی در اختیار شما قرار دهند. برای کسب آگاهی از روند مشاوره خانواده کلیک کنید.

تماس با مشاور

مشکل روزمرگی مانعی بر خوشحال بودن با شریک زندگی

متاسفانه خیلی از افراد، ابتدا به مشغله‌ها و نگرانی‎‌هاشان در طول روز فکر می‌کنند و در انتها به خاطر می آورند که باید به همسر خود نیز توجه کنند. اما چگونه با این همه دغدغه و خستگی، می‌توان به همسر خود عشق ورزید؟ همین مسائل باعث خشم، دلخوری و حتی مشاجره و دعوای بین زوجین می‌شود. پس فراموش نکنید که شما یک شریک برای زندگی خود دارید و باید در تمام مسیرها با او هم قدم و هم نفس باشید. یک ازدواج موفق نیاز به همکاری هر دو طرف و استفاده از مهارت‌های لازم برای ازدواج دارد.

اینفوگرافیک خوشحال بودن با شریک زندگی

اینفوگرافیک خوشحال بودن با شریک زندگی

چرا با حضور فرزند خوشحال بودن با شریک زندگی سخت می شود؟

شما فرزندتان را بدون هیچ چون و چرایی دوست دارید، برای او وقت می‌گذارید و مراقبش هستید. حواس‌تان به درس خواندن و تغذیه‌اش است. هر کاری می‌کنید تا سلامتش به خطر نیفتد، سرگرم و خوشحال باشد و احساس امنیت کند. اما آیا این رفتار را با شریک زندگی و همسرتان هم دارید؟ ازدواج یک خیابان دو طرفه است و هرچه محبت و توجه کنید، از سویی دیگر مزایای آن را هم دریافت خواهید کرد. به این ترتیب صمیمیت بین زوجین بیشتر شده و زندگی زناشویی تداوم و عمق بیشتری خواهد داشت.

چگونه شور و اشتیاق خود را بین همسر و فرزندم تقسیم کنم؟

هر مادر و پدری با عشق خاصی فرزند خود را پرورش می‌دهند. اما زوجین باید سعی کنند انرژی احساسی خود را بین همسر و فرزند به طور متعادلی تقسیم کنند. دوست داشتن فرزند بیش از همسر معضل بزرگی است که گریبان بیشتر خانواده ها را می گیرد. اگر نمی‌توانید با همسرتان خوش بگذرانید و شاد باشید، حداقل ترشرو و بد اخلاق هم نباشید. تنها کافی است صبح را با یک لبخند شروع کنید. حتی دیدن کوچک‌ترین زحمات همسرتان و تقدیر از آن‌ها به او احساس دوست داشته شدن می‌دهد.

خوشحال بودن با شریک زندگی | چگونه به همسرم احساس خوب بدهم؟

خیلی ساده است؛ غرور، استبداد، سیاست مداری و لجبازی در زندگی زناشویی خود را کنار بگذارید. خودتان باشید و خالصانه با همسرتان رفتار کنید. درست است که همه گهگاهی به یک فضای خصوصی یا یک پوشش محافظت کننده از احساسات درونی نیاز دارند، اما یک رابطه صادقانه تنها چیزی است که قطعا شادی و آرامش را در زندگی به ارمغان خواهد آورد. زوجینی که برای مخفی کردن خود، برای همسرشان فیلم بازی کرده و سعی می‌کنند با سیاست، همسرشان را در کنترل خود نگه دارند، نشاط زندگیشان به فنا محکوم می‌شود.
یکی از بهترین روش ها برای خوشحال بودن زوجین در کنار هم، حمایت از همسر و توجه به رشد و بالندگی یکدیگر است. ازدواج پایان راه رسیدن به اهداف شخصی زوجین نیست. متاسفانه در بسیاری از مواقع شروع زندگی مشترک موجب می شود که زوجین از اهداف فردی خود غافل شوند. این مسئله می تواند به افسردگی آن ها دامن بزند و احساس خوبی از وضعیت تاهل خود نداشته باشند.

چگونه به زندگی زناشویی انرژی تزریق کنیم؟

بازتاب انرژی مثبت به شریکتان، به شما هم انرژی اضافه می‌دهد. به سوالات یا صحبت‌های شریک خود گوش داده و با محبت پاسخ دهید. توجه داشته باشید که گوش دادن با شنیدن فرق دارد. گهگاهی او را در آغوش بگیرید و ببوسید. به وسیله رفتار عاشقانه با همسر به او توجه و محبت داده و طبیعتا بیشتر از آنچه داده‌اید، دریافت می‌کنید. اگر اجازه دهید که ناراحتی‌ها و خلق پایینتان جلوی ابراز عشق را بگیرد، آن وقت است که این اخلاق عادت شما شده و دیگر نمی‌توانید شور و شوق را در زندگی خود پیدا کنید.

خوشحال بودن با شریک زندگی | چگونه از رابطه با همسر خود لذت ببرم؟

هر روز بدون توجه به شرایط، به خانواده خود عشق بورزید. زیرا اگر علاقه و دوست داشتن خود را متوقف کنید، همسر و شریک زندگی‌تان بعد از مدتی حس می‌کند که دیگر برای شما اهمیتی ندارد. همین مسئله به تدریج مانند سم، احساسات مثبت را در زندگی شما می‌کشد. شاید گاهی واقعا عصبانی یا ناراحت باشید، اما یک لبخند ساده و یک ابراز دلتنگی صمیمانه و قـدرانی از همسر، بتواند همه چیز را تغییر دهد.
برای شاد بودن نیازی نیست که حتما کارهای عجیب و خارق العاده انجام دهید. با هم شوخی کنید و جوک‌هایی که تنهایی یا در محل کار با همکارانتان می‌خوانید، برای همسرتان هم تعریف کنید. وسایل بازی مثل بازی رایانه‌ای و بازی‌های کارتی تهیه کنید. با هم به پیاده روی در طبیعت و پیک نیک بروید. زندگی خیلی کوتاه است. پس هر لحظه از زندگی ارزش خوشحال بودن دارد. اما باید در همین زمان کم، کنار کسی باشید که دوستش دارید و دوست داشتن و شادابی خود را با هم تقسیم کنید. توصیه می کنیم مقاله چگونه شاد زندگی کنیم را مطالعه فرمایید.خوشحال بودن با شریک زندگی | سخن آخر

 شروع یک زندگش مشترک و رابطه عاشقانه کار چندانی سختی نیست. اما گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه و حفظ شادی و نشاط آن به مراقبت و توجه دائم نیاز دارد. با توجه به نکاتی که گفته شد، می‌توانید عشق و خوشحالی را همواره در زندگی خود حفظ کنید. اما توصیه می‌شود که علاوه بر این‌ها از کمک یک روانشناس نیز استفاده کنید. متخصصان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. چنانچه در مورد حضور در مرکز مشاوره معذوریت دارید می توانید با دریافت مشاوره تلفنی مشکلات خود را مطرح نموده و مشاوره تخصصی دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روند مشاوره تلفنی کلیک کنید. 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*