ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

افراد حسود | نشانه ها و چگونگی برخورد با آدم های حسود


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با افراد حسود پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


برخورد با آدم حسود اگر بر مبنای هیجان و احساسات باشد، می‌تواند به خود شما آسیب بزند. افراد حسود سعی می‌کنند تا ارزشمند بودن و موفقیت‌های دیگران را زیر سوال ببرند. آن‌ها با رفتارها و حرف‌هایشان احساسات منفی در شما ایجاد می‌کنند که گاه مانع از پیشرفت‌تان می شوند. این افراد ممکن است در میان خانواده، دوستان، دانشگاه، محل کار و... حضور داشته باشند. بنابراین در بسیاری از مواقع نمی‌توانید از برخورد با آن‌ها اجتناب کنید. برای برقراری ارتباط موثر بهتر است از برخورد مناسب با آدم های حسود آگاهی داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل نشانه‌های افراد حسود و چگونگی برخورد با آنان می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدیریت بازخوردهای منفی کلیک کنید.

تماس با مشاور

افراد حسود

حسادت به نوعی یک قاتل رابطه محسوب می شود. نشانه های حسادت همیشه برجسته نیستند. گاهی اوقات، نمی توانید بفهمید که چرا یک نفر با شما بد رفتار می کند. یکی از دلایل می تواند حسادت باشد. اگر در زندگی کارهای خوبی انجام داده اید، موفق، ثروتمند یا مشهور هستید یا چیزی دارید که دیگران می خواهند همان را داشته باشند، ممکن است به موقعیت شما حسادت کنند. حسادت احساس خوشایندی نیست. متأسفانه احساسی است که همه افراد تجربه می کنند. اگر فکر می کنید کسی حسود است، بفهمید چه چیزی باعث آن می شود. یاد بگیرید که علائمی را برای مقابله با آن ها تشخیص دهید. این مقاله علائم رایج حسادت را فهرست می کند. افراد حسود انواع متعددی دارند و حسادت خود را به روش‌های مختلفی نشان می‌دهند که به شرح زیر است:

1. افراد گله‌مند

برخی افراد حسودی خود را با گله کردن از شرایط زندگی‌شان نشان می‌دهند. تا یک فرد موفق پیدا می‌کنند، کنار او نشسته و بی وقفه از شکست‌ها و  ناتوانی‌هایشان در زندگی تعریف می‌کنند. توجه داشته باشید که هدف آنان درد و دل کردن و راهنمایی گرفتن نیست بلکه تنها می‌خواهند عقده‌های درونی و حسادت خود را بر سر یک فرد موفق تخلیه کنند. برای اطلاع بیشتر از حسادت کلیک کنید.

2. حسود | داشتن احساس بدبختی

دسته دیگر بسیار خطرناک هستند. این افراد معمولا احساس ناامیدی و بدبختی شدیدی دارند و برای رهایی از این حس از دیگران استفاده می‌کنند. به این صورت که با دیدن یک فرد موفق از خوبی‌ها و مهارت‌های یک فرد دیگر سخن گفته و سعی دارند که شما و موفقیت‌هایتان را بی اهمیت و حقیر نشان دهند. این افراد با تضیف حالت روحی افراد دیگر حسادت خود را تخلیه کرده و احساس ناامیدی و ناتوانی‌شان بهبود می‌یابد. برای آگاهی بیشتر از احساسات کلیک کنید.

نشانه های افراد حسود

از نشانه‌های این افراد می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:

_شاد شدن از ناراحتی و مشکلات دیگران

_سرزش دیگران پس از یک کار اشتباه

_دادن انرژی منفی به دیگران با گفتن جملاتی همچون تو نمی‌توانی

_غیبت کردن از افراد موفق

_تعریف نکردن از خوبی‌ها و محسنات دیگران

_بی توجهی به افراد دیگر و غرور بسیار زیاد

چاپلوسی و تعاریف غیر واقعی

افراد حسود شما را با تعارفات غیر صادقانه و تمجیدهای دروغین مواجه می کنند. چیزی که افراد حسود هرگز نمی خواهند اعتراف کنند این است که به شما حسادت می کنند. وقتی خبرهای خوب به گوش می رسد، آن ها با حمایت بیش از حد و تعریف و تمجیدهای غیرصادقانه، کار خود را انجام می دهند. هنگامی که آن ها در شفافیت رفتاری هستند، پنجه های بدخواهی بیرون می آیند. یک فرد ناامن وقتی در مقابل او هستید از شما تعریف می کند اما پشت سر شما در مورد شما دروغ می گوید یا شایعات پخش می کند. این یک رفتار منفعل-تهاجمی است. مراقب این گونه افراد باشید؛ آن ها دو رو هستند. در واقع، شما به سختی شانسی برای افشای ماهیت واقعی آن ها پیدا می کنید. به همین دلیل است که همیشه باید به چیزهایی که به دیگران محرمانه می می گویید توجه کنید. اگر احساس می‌کنید کسی پشت سرتان درباره شما حرف‌های نامربوط می‌زند، با دوستان حود تماس بگیرید. هنگامی که شخصی به شما حسادت می کند، اغلب برای یک لحظه سکوت طولانی مکث می کند و سپس به شما تبریک می گوید یا به شما می گوید که کار بزرگی انجام داده اید. این واکنش به دلیل حسادت پنهانی آن ها نسبت به موفقیت شما ایجاد می شود.

در مقابل حسادت دیگران چه برخوردی باید بکنیم؟

حسادت دیگران به شما می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما اغلب این حسادت‌ها به خاطر موفقیت‌هایی است که شما به دست آورده‌اید. پس در این موقعیت‌ها بررسی کنید که کدام ویژگی‌تان باعث حسادت می‌شود. حتی شاید خودتان از این ویژگی‌ها آگاهی نداشته‌اید؛ پس می‌توانید از حسادت دیگران به عنوان نقشه جاده موفقیت استفاده نمائید.

1. ارتباط موثر

شما به عنوان یک فرد موفق (در هر زمینه‌ای که باعث حسادت شده) یک الگو نیز در نظر گرفته می‌شوید. بنابراین شما نباید مانند فرد حسود برخورد کنید. به جای تکرار رفتار آدم‌های حسود، رفتاری برعکس و مقابل آن‌ها را در پیش بگیرید. مثلا پذیراتر و انگیزه بخش باشید، تشویق کنید و نکات مثبت را ببینید و متواضع باشید. با چنین روشی نه تنها از آسودگی خاطر بیشتری برخوردار گشته‌اید، بلکه به دیگران نیز کمک کرده‌اید و بر سرعت خود در مسیر موفقیت افزوده‌اید.  برای کسب اطلاعات بیشتر از ارتباط موثر کلیک کنید.

2. خود را با انتقادات ارزیابی کنید

درست است که افراد حسود از روی حسودی شروع به نقد و ایراد گیری می‌کنند اما در این میان ممکن است با انتقادی درست و به جا روبرو باشید. فراموش نکنید موفقیت همیشه ازآن کسانی است که هر روز برای بهتر شدن تلاش می‌کنند. بنابراین بهتر است در دام غرور، فرو نروید و گاهی به انتقادهای آنان گوش کنید؛ در صورت درست بودن آن نقدها خود را اصلاح کنید. بنابراین شما می‌توانید از نظر دیگران (هرچند منفی) استفاده کنید تا فرصت‌های پنهان مانده از دید خود را دریابید.

3. احترام و تواضع را فراموش نکنید

برخورد با انتقادهای افراد حسود، هیچگاه ساده نبوده است. سختی‌هایی که شما را نمی‌کشند، اما قوی‌تر می‌کند. کسانی که نتوانسته‌اند به موفقیت برسند، به حسادت پرداخته و شرایط را برای موفق‌ها سخت‌تر می‌کنند. بنابراین یک فرد باهوش به اثبات خود در مقابل این افراد نمی‌پردازد. پس سعی کنید در مقابل این افراد، بیشتر متواضع باشید.

4. حسود | تعارض ها بشناسید و حل کنید

هر چالش یک فرصت است و هر تجربه یک موفقیت. فردی که بداند در مقابله با چالش‌ها و تعارض‌ها چگونه رفتار کند و چطور از پس آن‌ها بربیاید، در نهایت به موفقیت بیشتری دست پیدا می‌کند. باید آگاه باشید که برخورد با آدم‌های حسود، فرصتی را برای شما فراهم می‌آورد تا بتوانید بهتر با چالش‌ها و تعارض‌ها مقابله کرده و آن‌ها را حل و فصل نمائید. این افراد ممکن است حتی در فضای مجازی شما را در وضعیت‌های سخت قرار دهند تا شکست‌تان را مشاهده کنند. لازم است از این فرصت‌ها استفاده کنید تا فرد قوی تری شده و برای حل تعارضات، راه حل‌های ساده‌تری بیابید. بنابراین گاهی بگذرید و پاسخی ندهید و سعی کنید به راه حل‌هایی کاربردی‌تر دست یابید. برای اینکه بتوانید در مقابل تعارض‌ها و چالش‌های زندگی بهترین برخورد را داشته باشید، کمک یک روانشناس ضروری است. 

5. مدیریت خشم را بیاموزید

در هنگام خشم و عصبانیت رفتارهای تکانشی و سر زده بیشتری مورد استفاده قرار می‌گیرند و احتمال شکست و رفتارهای زیان آور هم افزایش می‌یابد. افراد حسود ممکن است حرفی بزنند تا شما را عصبانی کنند؛ پس باید مهارت کنترل خشم را در خود تقویت کنید. چرا که افراد در زمان عصبانیت، به احتمال بیشتری با هیجانات و احساسات‌شان تصمیم گیری و رفتار می‌کنند. در چنین شرایطی، باید از تمام کلمات و رفتارهای منفی، به نفع خودتان استفاده کنید. فردی که می‌تواند خشم خود را در اختیار داشته باشد، در  شرایط سخت و اضطراب آور نیز بر خود مسلط است. برای کسب اطلاعات بیشتر از کنترل خشم کلیک کنید.

6. قرار نیست همه شما را دوست داشته باشند

برای خودتان مشخص کنید که نباید تحت تاثیر صحبت‌ها و رفتارهای منفی افراد حسود قرار بگیرید. افراد منفی باف و حسود در زندگی تمام افراد موفق حضور دارند. شما نمی‌توانید تمام این افراد را مجاب به رفتاری دوستانه کنید تا شما را دوست بدارند.

7. به افراد حسود اجازه دهید انگیزه‌ی شما باشند

در مسیر موفقیت و تلاش لحظات سخت و تاب آور زیادی روبروی شما قرار دارد. در چنین لحظاتی داشتن انگیزه یکی از مهم‌ترین موتورهای حرکتی است. بنابراین حسادت دیگران نوعی رقابت برای شما محسوب می‌شود. برای پیروزی در این رقابت تلاش کنید و از آن به عنوان انگیزه سخت تر تلاش کردن بهره بگیرید. البته فراموش نکنید که لازم نیست خود را به کسی اثبات کنید؛ هرکاری که می‌کنید برای بهتر شدن خودتان است. 

8. قدردان موفقیت‌هایتان باشید

یکی از لذت بخش ترین قسمت‌های موفقیت، دستیابی به آن است؛ مخصوصا زمانی که افراد حسود زیادی به شما گفته‌اند این کار به نتیجه نمی‎رسد. آدم‌های حسود همیشه می‌توانند یادآور موفقیت و ارزش آن برای شما باشند. حضور افراد حسود در زندگی‌تان به شما یادآور می‌شود که باید تمام فرصت‌ها را به موفقیت تبدیل کنید. افراد حسود به نوعی یادآور قدردانی از موفقیت‌ها هستند.

9. قطع رابطه با افراد حسود

فکر نکنید که حفظ ارتباط با این افراد واجب و ضروری است. اگر نتوانید از آن‌ها به عنوان مسیری برای موفقیت بیشتر خود استفاده کنید، حفظ ارتباط تنها باعث افزایش انرژی منفی در وجود شما می‌شود. سعی کنید تا حد امکان روابط و تعاملات خود را با آن‌ها محدود کرده و از آنان دوری کنید. اگر روابط کاری دارید از یک واسطه استفاده کنید تا کارها را تحویل داده یا دریافت کنید. با کمک یک روانشناس می‌توانید به راحت‌ترین شکل ممکن و در نهایت ادب و تواضع ارتباط خود را با آنان قطع کنید. برای آگاهی بیشتر از مهارت‌های ارتباطی کلیک کنید. 

10. حسود | پیدا کردن افراد مثبت

در نهایت اینکه همانطور که افراد حسود زیادی وجود دارند، انسان‎‌های مهربان بسیاری هم در دنیا هستند که می‌توانند وجود شما را سرشار از انرژی مثبت کرده و مسیرتان به سمت موفقیت را هموار کنند. پس تمرکز خود را بر یافتن این افراد و افزایش ارتباط با آن‌ها بگذارید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*