ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

دوست بودن با همسر | چگونه با شوهرم رفیق باشم؟

مزایا و معایب دوست بودن با همسر چیست؟ فکر می کنید همسر شما بهترین دوست شما است؟ اگر پاسخ شما منفی باشد جای نگرانی ندارد. این بدان معنا نیست که ازدواج شما فوق العاده نیست. فقط به رسمیت شناختن این مساله مهم است که دوستی و ازدواج در حالی که در زمینه های کلیدی همپوشانی مشترک دارند اساساً روابط متفاوتی هستند. کارشناسان هشدار می دهند که تلفیق این دو می تواند مشکلات بسیار بیشتری را برای ازدواج شما ایجاد کند تا روابط دوستانه شما. نیازی نیست با همسر خود بهترین دوست ممکن باشید. شما فقط باید برای یک تیم به عنوان هم تیمی با هم بازی کنید. برای دریافت مشاوره زناشویی کلیک کنید.

تماس با مشاور

ازدواج موفق

اگرچه دوستی یکی از مهم ترین اجزای ازدواج موفق است اما همسر شما بهترین دوست شما نیست. فکر کردن به این موضوع ازدواج شما را خواهد کشت. کارشناسان هشدار می دهند که تمایز بین دوستی و ازدواج برای موفقیت دومی مهم است. مردم دوست دارند در مورد رازهای یک ازدواج موفق صحبت کنند. به گونه ای که گویی رازی جدی برای ماندگار کردن هر چیزی برای همیشه وجود دارد. اما راستش را بخواهید برای یک ازدواج بادوام طولانی مدت نیازی به هیچ رازی ندارید. شما فقط به یک رابطه سالم نیاز دارید که برای شما و همسر مفید باشد.

بسیاری از مردم این تصور را دارند که شما باید بهترین دوست صمیمی همسر خود باشید. گویی که این همان عنصر مخفی و اسرارآمیز برای سعادت زناشویی است. مطمئناً خوب است که بهترین دوست همسر خود باشید اما به شرطی که این نوعی از پویایی باشد که هر دوی شما می خواهید و حتی پس از آن باید در نظر بگیرید که چه چیزی در هر دوستی سالم است و چه چیزی به طور واضح برای پایداری یک رابطه به هم وابسته است.

شرایط یک رابطه سالم

چیزی که مردم معمولاً هنگام انجام توصیه‌های مربوط به رابطه فراموش می‌کنند این است که همه افراد متفاوت هستند. هیچ رابطه ای دقیقاً شبیه رابطه دیگری نیست و بیش از یک راه برای ارتباط صحیح با همسر وجود دارد. از این رو بسیاری از مردم وقت و انرژی خود را در تلاش برای وارد کردن رابطه خود به یک جعبه جادویی خاص تلف می کنند. شاید می خواهند رابطه آن ها با آنچه از والدین یا حتی دوستان دیده اند مطابقت داشته باشد. ممکن است برای پیدا کردن اهداف رابطه خود به افراد غریبه در رسانه های اجتماعی نگاه کنید.
دوست بودن با همسر

دوست بودن با همسر | اشتراک گذاری عشق

بسیاری از افراد متاهل دوست دارند در فیس بوک، اینستاگرام و هر پلتفرم دیگری از رسانه های اجتماعی برای اشتراک گذاری عشق خود استفاده کنند. افرادی که به صورت عمومی پیام های حاکی از عشق و دوست داشتن را ارسال می کنند هر کدام می توانند به صورت خصوصی از طریق متن این پیغام را ارسال کنند. آن ها همچنین دوست دارند که از مزایای بهترین دوست همسر بودن داد سخن بدهند. اما نکته تعجب آور و سوال برانگیز این است که ارسال چنین سیگنال هایی به صورت دائمی به نفع چه کسی است؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عشق واقعی کلیک کنید.

این زوج‌ها باعث نمی‌شوند که ازدواج‌های صمیمی آنقدرها هم جذاب به نظر برسند. بلکه فقط آن ها را از پس اینهمه تلاش مداوم برای شاد بودن بسیار خسته نشان می دهند. عشق سالم نیاز به اینهمه توجه افراطی ندارد. نتیجه بسیار ساده است. بدیهی است که می توانید با همسر خود بهترین دوست باشید. اما مطمئناً لازم نیست که حتما اینطور باشید. بهترین دوست همسر بودن تضمینی برای موفقیت رابطه مشترک و ازدواج نیست. حتی بهترین دوستان هم هر روز با هم دعوا می کنند و در الگوهای سمی قرار می گیرند و یا حتی از هم می پاشند.

معایب دوست بودن با همسر

متأسفانه، انتظار اینکه ازدواج شما یا هر کس دیگری با برخی تصورات از پیش تعیین شده درباره یک رابطه عاشقانه خوب مطابقت داشته باشد واقع بینانه نیست. بسیار منطقی تر است که به جای آن بر آنچه واقعاً سالم است تمرکز کنید. تلاش برای بهترین دوست بودن با همسر را فراموش کنید. هر کدام به زندگی شخصی خود نیاز دارید. این به معنای رسیدگی به برخی از دوستان خود، کار و شغل شخصی و اهداف خود می باشد. بهترین راه برای کمک به موفقیت یک ازدواج این است که روی زندگی خود و همسر به عنوان هم تیمی تمرکز کنید. برای دریافت مشاوره روابط عاطفی کلیک کنید.

1-کشف جنبه های ناخوشایند و عدم امکان اتمام رابطه دوستی

شاید با این فکر بزرگ شده باشید که تنها راه برای داشتن یک ازدواج عالی این است که دقیقاً در زوایه مماس با همسر قرار بگیرید و بهترین دوستان یکدیگر باشید. اما زوج‌هایی که این کار را انجام می‌دهند معمولاً متوجه می‌شوند که اصلاً در یک راستا نیستند. آن ها حتی وقتی در جایگاه دوست قرار می گیرند متوجه می شوند چیزهایی در مورد این شخص که فکر می کردند عاشق او هستند وجود دارد که اتفاقا دوست ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره ازدواج تلفنی کلیک کنید.

در اغلب موارد دوستان با شما زندگی نمی کنند. از نظر مالی و قانونی و در حقوق حاکم بر رابطه با شما درگیر نیستند. کری کراویک درمانگر ازدواج و خانواده از کلینیک بیرمنگام می‌گوید دوستان شما به شما وابسته هستند زیرا هر زمان که می‌خواهند می توانند وابستگی خود را نشان دهند. آن ها اراده و قدرت دارند که در صورت لزوم شما را ترک کنند یا حداقل فضای به وجود آمده برای شکل گیری ارتباط را از شما بگیرند. اما شرکای زندگی با شما در خانه‌، بین خانواده، در برنامه‌های مختلف زندگی و خود زندگی با شما مرتبط هستند.

2-از دست دادن کشف های شخصی

افرادی که سعی می کنند سبک و نوع ازدواج خود را با قاعده بهترین دوست همسر تقویت کنند اغلب لذت شکوفایی را بدون نیاز به انجام همه کارها با هم از دست می دهند. همه باید یاد بگیرند که چگونه به تنهایی پیشرفت کنند. به همین دلیل است که سالم‌ ترین روابط به همه طرف‌ها اجازه می‌دهد تا به‌عنوان فرد مستقل از دیگری رشد کنند و در پایان روز همچنان از یک دیدگاه مشترک لذت ببرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ازدواج کلیک کنید.

3-رخ دادن درگیری و شکل گیری انتظاران نامعقول

منطقی است که ازدواج و دوستی با هم ترکیب شوند. از نظر علمی به خوبی مستند شده است که ازدواج برای سلامتی، رفاه و طول عمر فردی مفید است و همین امر در مورد دوستی نیز صادق است. افراد متاهل نیز نسبت به افراد مجرد تمایل کمتری به روابط اجتماعی دارند. اما این به این دلیل نیست که همسران آن ها نقش بهترین دوست را بازی کرده اند بلکه به این دلیل است که دیگران این نقش را داشته اند.

انتظارات غیر منطقی مسایل خطرناکی هستند. شوهرانی که انتظار دارند همسران آن ها بهترین دوست آن ها نیز باشند ممکن است انتظارات غیرعملی از نحوه حمایت از آن ها و تصمیماتی که می گیرند داشته باشند. اگر قرار باشد مردی شغل خود را رها کند و دنبال اشتیاق خود به نجاری باشد، یک دوست به راحتی می تواند تشویق کننده او باشد اما همسرش؟ قطعا او سوالات و ابهامات و نگرانی هایی خواهد داشت که همگی به بنیان امنیت ازدواج برمی گردد.

حال وقتی سؤالات، ترس‌ها، نگرانی‌های همسر را به‌ عنوان فقدان حمایت اشتباه می‌گیرید آن ها را در برابر استانداردهای دوستی که برای شریک زندگی وجود ندارد مسئول می‌دانید. وقتی خیلی ناامید یا دچار عصبانیت می شوید در نهایت روابط خود را از بین می برید.
رفاقت با همسر

مزیت دوست بودن با همسر

اشتباه گرفتن رابطه دوستی با ازدواج همیشه به رضایت از زندگی مشترک آسیب نمی رساند. مردانی که گزارش می‌دهند همسر آن ها بهترین دوستان آن ها هستند دو برابر بیشتر احتمال دارد از زندگی مشترک اظهار رضایت کنند. جان هلیول استاد دانشکده اقتصاد ونکوور که این تحقیق را انجام داده است درباره دلیل نتایج معتقد است که مردان بعد ازدواج تمایل دارند دوستان کمتری داشته باشند و برای افرادی که دوستان زیادی ندارند چه رسد به یک دوست صمیمی، همسر به عنوان دوست برای سلامتی و موفقیت آن ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

محققان به این ایده رسیدند که ازدواج نوعی دوستی فوق العاده است. اما نه یک دوستی واقعی به معنای مرسوم و رایج آن بین مردم. در نظر داشتن آن شکل از دوستی خارج از ازدواج می تواند تفاوت بین یک ازدواج موفق و یک زندگی پر از ناامیدی باشد. اگر فکر کردن به همسر به عنوان یک دوست صمیمی که اتفاقاً از نظر مالی و قانونی به شما وابسته است به زندگی و رابطه شما کمک می کند این کار را انجام دهید. اما به خاطر داشته باشید که وقتی بهترین انتظارات دوستانه را از همسر داشته باشید و او ناتوان از براورده کردن آن ها باشد هیچ کس سود نخواهد برد.

راه جایگزین برای دوستی با همسر

فکر کنید که در تیمی مشابه همسر بازی می کنید. این بدان معناست که شما به طور مثبت با یکدیگر مانند هم تیمی ها کار خواهید کرد. شما دوست دارید یکدیگر را در رسیدن به پتانسیل فردی خود تشویق کنید. هر دوی شما برای خیر و صلاح تیم تلاش خواهید کرد بدون اینکه فشاری را احساس کنید که حتما باید وابسته باشید و حتما همه چیز را با هم انجام دهید. در نهایت باید با این واقعیت کنار بیایید که هیچ رازی برای یک ازدواج خوب و رابطه طولانی مدت وجود ندارد.

روابط سالم بر اساس آزادی و توانایی تصور و کار برای آینده ای سودمند ساخته شده است. این بدان معناست که انواع مختلفی از ازدواج ها وجود دارد که در نوع خود می تواند موفق و شاد تلقی شود. برخی دوستانه تر و شلوغ تر از دیگران هستند. برخی منطقی تر و عملگراتر. مهم نیست که چه نوع ازدواجی دارید. تا زمانی که جو رابطه شما از سلامت شما به عنوان یک فرد و یک زوج حمایت کند و تا زمانی که هر دوی شما با نوع پویایی موجود در طرفین موافق باشید یعنی رابطه سالم و موفقی دارید.

چند پیشنهاد برای دوست بودن با همسر

ازدواج مانند هر شکل دیگری از دوستی و همپوشانی هایی که با ان دارد با زمینه‌های مشترک آغاز می‌شود اما استرس‌های زندگی عادی روزمره که شامل فرزندان، کار، امور مالی، بیماری، مراقبت از والدین سالخورده و غیره می شود می‌تواند بر این اتحاد تأثیر گذاشته و باعث از هم گسیختگی آن شود. مشاوره ازدواج یکی از راه‌های تعمیق دوستی شما خواهد بود اما می‌توانید چند روش ساده دیگر را نیز انجام دهید تا به هدف بهترین دوست همسر بودن برسید. برای دریافت مشاوره تلفنی کلیک کنید.

1-دادن زمان و صرف زمان با کیفیت همراه همسر

بهتر است صادقانه بدانید که ایجاد دوستی به کار و زمان زیادی نیاز دارد. به خاطر برقراری دوستی بخشی از امتیازات مهم را باید ببخشید. به طور مثال نزدیک به محل کار خود زندگی کنید که ممکن است به قیمت از دست دادن محل زندگی بهتر باشد. اما در عوض می توانید هر چه بیشتر برای ناهار به خانه بیایید و کنار همسر غذا بخورید. رفت و آمد در مسیر کوتاه بین خانه و محل کار روحیه و انرژی شما را بهبود و به عمق دوستی بین شما می افزاید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه صمیمیت زناشویی کلیک کنید.

هر هفته زمانی را برای گذراندن زمان با کیفیت در کنار هم تعیین کنید. سپس آن زمان را در برنامه روزانه خود تا حد امکان ثابت نگه دارید. گذراندن زمان با هم را به جای جدایی از یکدیگر به صورت عمدی و آگاهانه انتخاب کنید. ممکن است به معنای فدا کردن چیزهای خوب برای یک فصل باشد، مانند حضور در گروه های کوچک دوستانه در تابستان یا زمان ارتباط با پسرها یا دختران.

2-پیگیری و شناخت علایق همسر و مدیریت تعارض

چه رشته های ورزشی باشد که شما علاقه ای به آن ندارید، چه هنر تئاتر موزیکال یا باغبانی و خرید کردن باشد دریابید که آن ها به چه چیزی علاقه دارند، سپس به آن ها بپیوندید. اغلب مواقع این کار کمی فداکاری می خواهد. عمداً چیزهایی را مطالعه کنید که روی همسر تأثیر می گذارد. اگر او زمینه جدیدی از علاقه را انتخاب کرده است یا در حال خواندن یک کتاب جدید است شما نیز باید این کار را انجام دهید و امتحان کنید، شاید علاقمند شدید.

برای یافتن علایق مشترک وقت بگذارید و سپس درگیر آن ها شوید. در طول سال های زندگی چیزهای زیادی را با هم امتحان کنید. اگر از آشپزی و باغبانی لذت می برید انجام دهید. بخشی از سرگرمی، تحقیق در مسیرهای پیاده‌روی و مکان‌های کمپ کردن براورده می شود که دوستی شما را افزایش می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه صمیمیت بین زوجین کلیک کنید.

اگر خوش‌شانس باشید با همسر خود کمتر اختلاف نظر اساسی پیدا می کنید و بیشتر در مورد همه چیز توافق خواهید داشت. اما چنانچه تعارضاتی هم بین شما پیش آمد از آن به عنوان یک فرصت برای شناخت بیشتر دیگری و محک زدن توانایی های خود برای مدیریت و کنترل اوضاع بهره ببرید. با یکدیگر صادق باشید و سهم خود را در ایجاد تعارض پدیرفته و نسبت به تغییر کردن متعهد باشید.

3-مراقبت از یکدیگر و برقراری ارتباط

با یکدیگر مهربان باشید. اگر چیزی مشترک در زندگی را از دست می دهید همدلانه یکدیگر را تسکین داده و قوی کنید. مسئولیت‌پذیری و احترام متقابل از جمله در زمینه‌های مختلف مانند رابطه جنسی، مالی و روابط باید در اولویت باشد. یکدیگر را تأیید کرده و در برقراری ارتباط با نقاط قوت طرف مقابل عمدا مثبت رفتار کنید. عادت کنید به طور منظم چیزهایی را که مورد تحسین هستند در دیگری یافته و برای آن ارزش قائل شده و با یکدیگر در میان بگذارید.

این عمل دوستی شما را تقویت می کند. اکثر کارشناسان موافقند که برقراری ارتباط منظم به انحا و بهانه های مختلف باعث ایجاد دوستی می‌شود و طوفان‌های زندگی را راحت تر پشت سر می‌گذارد. برای برخی زوجین ارتباطات تا حدی مذاکره در مورد قوانینی است که باعث می‌شود رابطه‌ بهتر عمل کند یا اسان تر پیش برود.

سخن آخر درمورد دوست بودن با همسر

مانند هر دوستی دیگری پیوند ازدواج شما باید تقویت و الویت بندی شود. ایجاد تجربیات معنادار و نشان دادن علاقه های واقعی به یکدیگر و حضور در یک تیم همگی اقداماتی هستند که به صورت روزانه می توانید در جهت تقویت رابطه خود از همین الان بهره ببرید. پرورش این ها به یک راه نجات برای هردوی شما بدل خواهد شد. اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید، می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*