ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی چیست؟ خیانت پدیده ای تکان دهنده برای زوج ها و خانواده هاست که اساس زندگی زناشویی را زیر سوال می برد. خیانت زناشویی را می توان پیچیده ترین آسیب عاطفی بین زن و شوهر دانست. عوامل بسیاری در این مورد دخیل هستند و نمی توان صرفا به مسئله خیانت نگاهی تک بعدی داشت. ازدواج های اجباری، عدم مهارت ارتباطی زوجین، زندگی در فضای مجازی و… در کم رنگ شدن فضای عاطفی زوجین و سرد شدن روابط شان نقش دارد. در این مقاله به علل خیانت و راه رهایی از آن و سپس حکم خیانت در دنیای مجازی می پردازیم پس تا انتها همراه ما باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به مشاوره خیانت مراجعه کنید.

گیف تماس با مشاور

خیانت و همسر عهد شکن

همسری که به دنبال راهی برای ارضای نیازهای زناشویی و جنسی و عاطفی خود خارج از حیطه زندگی با شریکش است، به او عنوان فرد عهدشکن یا متخلف را می دهند. زمانی که فردی ازدواج می کند یک سری تعهداتی به همسرش دارد و پای بندی به زندگی زناشویی از مهم ترین تعهدات به همسر است. برای کسب اطلاع بیش تر در زمینه ترس از تعهد در رابطه کلیک کنید.


اینفوگرافیک حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی

گیف حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی


حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی | انواع خیانت

خیانت انواع مختلفی دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشند:

1-خیانت کلامی

در این مواقع همسر حرف هایش را به فرد دیگری می زند و با او درد و دل می کند. این درد و دل عاطفی در مواردی می تواند به رابطه عاطفی و سپس جنسی کشیده شود. ذکر این نکته مهم است که صرف صحبت کردن بی وفایی نیست بلکه وقتی که صحبت کردن باعث شود فرد مسائلش را به جای همسرش به فرد دیگری بگوید، خیانت محسوب می شود. برای اطلاع از انواع خیانت کلیک کنید.

2-حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی | خیانت مجازی

خیانت مجازی برعکس انواع دیگر خیانت بسیار اعتیادآور است زیرا هیجان زیادی در آن نهفته است. دنیای مجازی جذاب است و احساسات افراد را برای هر چیزی و هرکسی برانگیخته می کند. در این دنیا هر فردی خودش را به بهترین شکل نشان می دهد و خیلی ها خود را مجرد جا می زنند. علاوه بر این، ساده ترین نوع خیانت است زیرا افراد می توانند پنهانی و در کنار همسر و فرزندانشان چت کنند و بعد آن را پاک کنند تا ردی از خود به جا نگذارند.

خیانت مجازی یعنی استفاده از اینترنت برای برقراری تعامل عاطفی و جنسی توسط فردی که متعهد به رابطه ی زنانشویی است. در واقع یکی از عواملی که ازدواج ها را بسیار تهدید می کند و باعث وقوع خیانت می شود گستردگی استفاده از شبکه های اینترنتی است. برای اطلاع بیش تر در زمینه تاثیر شبکه های مجازی بر روابط زناشویی کلیک کنید.

دلایل خیانت مجازی
_اعتیاد افراد به دنیای مجازی

_تنوع و زرق و برق زیاد فضای مجازی

-دسترسی راحت و سریع به هر فردی در هر جای جهان

_عدم رضایت از زندگی زناشویی

_تنوع طلبی و دنبال هیجان کاذب بودن

_یکنواخت شدن زندگی زنانشویی

نشانه های خیانت آنلاین
_بی توجهی به روابط زناشویی

_به هم خوردن الگوی خواب و بیداری و تا دیر وقت بیدار ماندن

_بدخلقی و دروغ گویی

_وقت گذرانی بیش از حد با موبایل و کامپیوتر و دفاع از حریم شخصی

_تغییر مدام رمز موبایل و کامپیوتر

3-خیانت افلاطونی

عشق افلاطونی یعنی عشقی بدون هیچ گونه تعهد و مسئولیت. حرف هایی از این قبیل که من و تو دوست هستیم یا همکار یا همسایه ایم. این ها ترفندهایی هستند که فرد برای روابط خود به کار می برد. این روابط معمولا وابستگی ایجاد می کنند هرچند دوامی ندارد و ادامه پیدا نمی کند. بدون تعهد بودن آن سبب می شود افراد آن را خیانت به حساب نیاورند اما واقعیت این است که سایه ی خود را روی زندگی زناشویی می اندازد.

4-خیانت جنسی

برقراری رابطه جنسی با فردی غیر از شریک عاطفی، خیانت جنسی خوانده می شود. نارضایتی از روابط جنسی، مشکلات جنسی زوجین، تنوع طلبی جنسی و عدم پای بندی مذهبی و… افراد را به سمت خیانت جنسی سوق می دهد. خیانت جنسی انواع مختلف رفتاری، ذهنی و کلامی دارد. در خیانت رفتاری فرد اقدام به برقراری رابطه جنسی با فرد دیگری غیر از همسرش می کند. در خیانت ذهنی فرد عهدشکن رابطه جنسی خیالی را در ذهنش با فرد دیگری به تصویر می کشد. در خیانت کلامی فرد رابطه جنسی برقرار نمی کند اما صحبت های جنسی رد و بدل می کند.

5-خیانت عاطفی جنسی

در این نوع خیانت فرد ایتدا وارد رابطه جنسی می شود و به تدریج احساس و عاطفه هم به فرد مقابل پیدا می کند. یا برعکس فردی که ابتدا به ساکن رابطه عاطفی دارد، ممکن است وارد فاز رابطه جنسی هم بشود.

6-حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی | خیانت توافقی

در خیانت توافقی هر دو طرف می پذیرند که وارد روابط فرازنانشویی شوند و موافقت خود را با آن اعلام می کنند. این نوع روابط با این که ظاهرا رضایت هر دو نفر وجود دارد اما زندگی مشترک را به نابودی می کشاند. برای کسب اطلاع بیش تر در زمینه خیانت توافقی کلیک کنید.

7-خیانت اتفاقی

تلاش برنامه ریزی نشده ایست که مبتنی بر رابطه عاشقانه نیست و در هنگام مسافرت، تنهایی و مشکل حل نشده در خانه، بارداری زن، دور بودن همسر و یا بیماری او رخ می دهد.بعضی از این روابط نامشروع لزوما نتیجه ازدواج نامناسب نیست بلکه بر اساس قضاوت بد هستند.

8-زن باره- مرد باره

این نوع از رابطه شبیه سرگرمی است. مردان زن باره از این که در کنترل زن باشند گریزان اند. این یک رفتار فرانرینگی است که هدف رابطه با زنان رابطه جنسی و هدف رابطه با مردان رقابت می باشد. این روابط مهیج و خطرناک هستند زیرا ماهیتا به صورت پنهانی دنبال می شوند.

حکم خیانت زن به شوهر

دلایل اصلی خیانت زنان

برخی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل خیانت زنان به شرح زیر می باشد:

1-جلب توجه

به عقیده برخی روان شناسان زنانی که زندگی عادی و یکنواخت دارند، مدام کارهای خانه را انجام می دهند و از بچه ها مراقبت می کنند اما ارزش کارهایشان به چشم نمی آید و مورد احترام قرار نمی گیرند دنبال رابطه با فرد دیگری می گردند تا بلکه دیده شوند و مورد محبت و نوازش قرار گیرند.

2-حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی | بیماری

جالب است بدانید که زنانی که بیماری مثل سرطان می گیرند و تنها می مانند برای جبران احساسات آسیب خورده ی خود ممکن است به روابط خارج زناشویی روی آورند. آن ها فکر می کنند دیگر راه زیادی برایشان باقی نمانده و می خواهند این فرصت باقی مانده را جبران کنند.

3-ترس از خیانت شوهر

زنانی که اضطراب و نگرانی زیاد از خیانت همسرشان دارند و می ترسند که نکنه او را از دست بدهند برای کاهش این احساسات منفی خودشان به فرد دیگری روی می آورند. ترس زیاد آنان از خیانت بدون این که دلیل موجهی داشته باشند باعث می شود به فرد دیگری غیر از همسر خود پناه ببرند.

4-حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی | نبود اهداف مشترک

اگر زنی احساس کند هیچ گونه نقطه مشترکی با همسر خود ندارد و هر یک راه جداگانه ای دارند، منجر به سردی زندگی زناشویی و به انتها رسیدن آن می شود. در این مواقع زن به دنبال فردی مشابه افکار و باورهای خودش می گردد تا او را بفهمد.

5-زندگی سرد و یکنواخت

طبق تحقیقات انجام شده زنانی که زندگی زنانشویی شان سرد و یکنوتخت شده برای ایجاد تنوع و انگیزه بیش تر برای خودشان، رو به روابط فرازنانشویی می آورند. کسانی که برای مدت طولانی با هم زندگی می کنند بعد از مدتی احساس می کنند آن هیجان روزهای اول زندگی را ندارند. هورمون شادی که ابتدا ترشح می شد و زوجین را نسبت به یکدیگر مشتاق و علاقمند می کرد دیگر نیست. نکته جالب توجه این است که مشاجره و بحث نداشتن همیشه خوب نیست و گاهی زوجینی که اصلا با هم دعوا نداشتند بیش تر به سمت بی وفایی و خیانت کشانده می شوند.

6-حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی | بازگشت به رابطه قبلی

برخی افراد برای جبران زندگی گذشته شان و خلاء های آن به فرد گذشته بر می گردند تا کمبودهای زندگی را بتوانند جبران کنند. بازگشت به روابط گذشته در زن ها موجب می شود تا احساس زیبایی، جوانی و سرزندگی کنند.

7-احساس ناامنی و خلاء عاطفی

زن ها دوست دارند مورد پذیرش و محبت قرار بگیرند.خیانت زمانی است که فرد احساس کند مورد علاقه همسرش نیست. معمولا زن ها به سمت مردهایی کشانده می شود که از آنان تعریف و تمجید می کنند چیزی که از شوهرانشان نمی شنوند. بی وفایی در زنان به علت نادیده گرفته شدن است. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه بی توجهی مرد به زن کلیک کنید.

8-انتقام جویی

گاهی خیانت یک زن از حس انتقام جویی او ناشی می شود. زنانی که مورد ضرب و شتم یا توهین و تحقیر از جانب همسرشان مواجه می شوند برای جبران این حقارت های وارده، به بی وفایی و حمایت از فرد دیگر روی می آورند. برای کسب اطلاعات در زمینه تحقیر در رابطه کلیک کنید.

9-احساس تنهایی

یکی از عمده دلایل خیانت زنان حس تنهایی است. زنانی که همسرشان به سفرهای دور می روند و یا زمان های طولانی کار می کنند یا از نظر احساسی از شوهرانشان فاصله دارند برای پر کردن این خلاء به دنبال جایگزین بهتری می گردند. برای کسب اطلاع بیش تر در زمینه احساس تنهایی در رابطه عاطفی کلیک کنید.

خیانت در فضای مجازی

دلایل خیانت مردان

برخی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل خیانت مردان به شرح زیر می باشند:

1-وجود مشکلات جنسی با همسر

مردانی که از رابطه جنسی با همسرشان رضایت ندارند و یا زنان سردمزاج دارند گاهی به جای حل مشکل خود به روابط خارج زنانشویی پا می گذارند. گاهی بی توجهی زنان به روابط زناشویی و عدم مهارت در برآوردن نیازهای فرد مقابل، باعث بی وفایی مرد می شود. برای اطلاع بیش تر از انواع اختلالات جنسی کلیک کنید.

2-حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی | توجه بیشتر زن به خانواده پدری

مردها دوست دارند اولویت اول زندگی همسرشان باشند اما برخی زنان مانند دوران مجردی زندگی می کنند و هم چنان به خانواده پدری خود توجه می کنند. آنان خبرهای خوب زندگی و یا مشورت های مهم شان را با خانواده خود مطرح می کنند و همسرشان را کمتر در جریان تصمیمات خود می گذارند. طبیعی است که این نوع رفتار، به تدریج مردان را نسبت به زندگی متاهلی سرد می کند.

3-رفتار مردانه زنان

زنانی که رفتار مردانه و تحکم آمیزی با همسرشان دارند و مانند مدیر با او صحبت می کنند معمولا در زندگی بیش تر امر و نهی می کنند تا صحبت و همدلی. به وجود آمدن این جو در خانواده منجر به سردی مرد و گرایش او به روابط خارج زناشویی می شود.

4-زنان مدام سرزنش گر

زنانی که مدام از همسرشان ایراد می گیرند یا او را تحقیر و سرزنش می کنند و به جای دیدن نقاط قوت او فقط عیب هایش را می بینند، سبب شکسته شدن اقتدار مرد می شوند و او را به فردی عصبی تبدیل می کنند. این رفتارها برای مردان جرقه ای می شود که می فهمند دیگر ادامه زندگی با همسرشان فایده ای ندارد و به سمت خیانت سوق داده می شوند.

5-حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی | زنان شکاک

زنی که مدام به شوهرش شک می کند و بذر بی اعتمادی را در دل او می کارد، خود زمینه بی وفایی مرد را فراهم می کند. رفتارهایی مثل چک کردن گوشی او، تعقیب همسرش یا رفتن سراغ فالگیر برای رسوا کردن او، در رابطه عاطفی خلل ایجاد می کند و عشق آن ها را از بین می برد.

6-زنانی که به کار و مادیات خیلی اهمیت می دهند

زنانی که دنبال کار و پول درآوردن بیشتر و ارتقای شغلی می گردند و به خواسته های همسر خود توجهی نمی کنند باعث شکاف در رابطه زناشویی می شوند. این زنان باید بین کار و زندگی مشترک خود تعادل ایجاد کنند.

علل خیانت زنان

نقش تفاوت های جنسیتی در خیانت

روانشناسان دریافته اند که دلایل مردان در عهدشکنی بیشتر جنسی است در حالی که زنان برای عهدشکنی و بی وفایی توجیهات عاطفی ارائه می کنند. مردان در پیمان شکنی شریکان بیش تری از زن ها را تجربه می کنند. زنان صرف نظر از سن به احتمال زیاد درگیر روابط عاطفی بدون روابط جنسی می شوند. زنانی که از کیفیت رابطه جنسی با همسر خود رضایت دارند کمتر به سمت خیانت جنسی می روند اما مردان معمولا با وجود این رضایت به سمت رابطه جنسی کشانده می شوند. برای اطلاع بیش تر از تفاوت زن و مرد کلیک کنید.

تاثیر رسانه ها (اینترنت، ماهواره و تلفن همراه) بر زندگی زوجین

فضای مجازی به راحتی وارد زندگی ما شده و در کنار این که زندگی ها را از جنبه های متعددی تسهیل کرده، اما جرائم زیادی را هم به دنبال داشته است. در عصر حاضر افراد به قدری با دنیای مجازی خو گرفته اند که حتی در کنار هم دیگر باز هم به گوشی های خود سرک می کشند تا اطلاعات و اخبار جهان را از دست ندهند. فضای مجازی در موارد بسیاری انسان ها را از پای درآورده و بنیان زندگی زناشویی را به نابودی کشانده است.

زن و مرد به جای صحبت با یکدیگر در مورد اهداف و خواسته های مشترک شان و آینده، هر یک به فضای مجازی پناه می برند و از یکدیگر غافل شده اند. از طرفی این فضا، سلیقه، فرهنگ و توقعات افراد را تغییر داده است. زن و مرد دیروز دیگر به زندگی ساده ی امروز قانع نیستند و می خواهند با سرعت خود را به تغییرات دنیای امروز برسانند که در نهایت با شکست مواجه می شوند.

خیانت

حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی

بر طبق ماده 637 قانون اسلامی اگر زن و مردی که بین آن ها علقه زوجیت نباشد، مرکتب عمل نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از نا شوند به نود و نه ضربه شلاق محکوم می شوند و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می شود. ارتباط تلفنی از مصادیق رابطه نامشروع دانسته شده و طبق قانون مجازات اسلامی قابل پیگرد است. پلیسی که در خیابان می بیند مردی زن نامحرم را به آغوش می کشد جرم محسوب می شود و می تواند آن ها را دستگیر کند. اگر کسی از همسرش بابت رابطه نامشروع جسمی و جنسی شکایت دارد باید مستقیم به دادگاه جهت اعلام جرم و شکایت مراجعه کند و اگر مدعی رابطه نامشروع غیر جسمانی مثل پیامک و تلگرام و… باشد باید به دادسرا مراجعه کند.

اگر دلیل رابطه نامشروع ارتباط تلفنی و پیامکی از سمت شاکی باشد دادگاه می تواند از اپراتور مربوطه اطلاعات متهم را بگیرد. پیامک و تماس های تلفنی اماره برای تشخیص جرم متهم از طریق قاضی برای صدور حکم می باشد. در خصوص شبکه های اجتماعی مثل تلگرام موضوع متفاوت است زیرا این شبکه ها داخلی نیستند بنابراین پلیس فتا معمولا در این مورد همکاری نمی کند و اطلاعات متهم را نمی تواند به دست بیاورد. هر چند در مواردی دیده شده که شاکی توانسته محتوای تلگرام فرد را اخذ کند و به دادگاه بدهد.

نحوه ی بررسی پرونده در فضای مجازی

بر اساس قانون اسلامی کلیه اپراتورها برای پی بردن به رابطه نامشروع در فضای مجازی، موظف به ارائه سوابق تماس های فرد هستند. مکالمات و تماس های اینترنتی معمولا 6 ماه در حافظه اپراتورها حفظ و بایگانی می شوند. تنها کسی که می تواند دستور بررسی پیامک ها و تماس ها را صادر کند، قاضی است. هر چند در بعضی موارد سرور اطلاعات در خارج از ایران است و نمی توان به آن دسترسی پیدا کرد.

حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی | درمان خیانت

وقتی خیانتی آشکار می شود همسر وفادار ذهنش پر از شک و تردید می شود و احساس ویران شدگی به او دست می دهد. آن ها احساس امنیت و محبت خود را به همسر خویش از دست می دهند و حتی ارزش و جذابیت خود را زیر سوال می برند. برای کسب اطلاعات در زمینه درمان آسیب خیانت کلیک کنید.

پنج انتخاب بعد از خیانت

1-رها کردن زندگی زناشویی به بهای بدست آوردن فرد سوم؛ این مدل بدترین نوع انتخاب است چراکه با این کار به همسر و فرزندان خود ظلم بزرگی می کنید و آسیب زیادی به آن ها می زنید. طبق تحقیقات 90 درصد پیمان شکنی ها به ازدواج با نفر سوم ختم نمی شود و 75 درصد این ازدواج ها هم به ثمر نمی رسد که بخشی از آن به دلیل عدم اعتماد بین طرفین و احساس گناه فرد عهدشکن است.

2-ترک نفر سوم همراه با رها کردن همسر اول و زندگی مشترک؛ این انتخاب نیز خالی از ضرر نیست هرچند به اندازه مورد قبلی آسیب نمی زند اما گاهی فرد با پایان دادن به رابطه با نفر سوم به سوگ دچار می شود و مانند یک بیوه رفتار می کند.

3-تصمیم به ماندن بدون تلاش برای بهبود رابطه؛ این مورد هم محکوم به شکست است زیرا فرد برای بهبود زندگی تلاشی نمی کند و یا آن را انکار می کند طوری که انگار اتفاقی نیفتاده است.

4-تلاش ناشیانه برای تداوم زندگی؛ این گزینه مخصوص افرادی است که نیت خوبی دارند اما نمی دانند از چه راهی باید وارد شوند و گاهی به اشتباه جملاتی را بکار می برند که باعث عمق بیشتر رنج می شود.

5-تلاشی صمیمانه برای حفظ و بقای ازدواج؛ این نوع انتخاب معقولانه ترین است زیرا فرد سعی می کند با مشاوره و کمک های تخصصی درصدد آرام کردن همسر خود برآید و صدمات وارده را جبران کنند.
برای کسب اطلاع درباره جلب اعتماد همسر بعد از خیانت کلیک کنید.

حکم خیانت زن به شوهر در فضای مجازی | راه های بازسازی اعتماد

فردی که خیانت کرده، باید رنج همسر خود را درک کند و به بهبود رابطه بپردازد. آن ها باید صبورانه به احساسات همسر خود بپردازند و می دانند که برای اصلاح این رابطه به زمان نیاز دارند. فرد عهدشکن نباید ضرر وارده را کوچک جلوه دهد و یا انتظار بخشش فوری و کنار آمدن سریع داشته باشد. وقتی که همسر عهدشکن موضوع را انکار کند و یا سعی کند از کار خود دفاع کند درد و رنج ادامه می باید و احتمال بهبود رابطه کمتر می شود. راه های موثری که فرد پیمان شکن باید انجام دهد عبارتند از:

-آن ها به بی اعتمادی که در همسرشان به وجود آورده اند، حساس اند و مشتاقانه تمام تلاش خود را برای بازگشت رابطه انجام می دهند.

-به منظور بازیابی اعتماد خویش می کوشند که به طور کامل شفاف باشند و به همسر خود پاسخ گو باشند.

-فرد عهد شکن باید پیگیر حال همسرش باشد و در قبال کنترل وضعیت عاطفی شان فعال باشند.

-آن ها باید مدام به همسر خود در مورد تعهد و وفاداری اطمینان ببخشند.

-به تاثیرات و آسیب های وارده بر فرزندان هم آگاه باشند و درصدد جبران آن بربیایند.

-باید خطاهای خود را جاهلانه بدانند و هیچ گاه در صدد توجیه شان نباشند.

-تقلید و پنهان کاری، حق به جانب بودن، مهارت های مقابله ای ضعیف، غرور، توانایی توجیه منطقی، دلسوزی برای خود، سرپوش گذاشتن روی حقیقت و عصبانیت از موارد مهمی هستند که در باورهای فردعهدشکن وجود دارد و باید آگاهی یابند تا این ها را مدیریت کنند.

ضرورت مشاوره و روان درمانی

حفظ و دوام زندگی زنانشویی از اهمیت بسزایی برخوردار است. از هم پاشیدگی زندگی موضوعی است که به همین راحتی نمی توان از آن عبور کرد و مسلما تمام روان فرد را به هم می ریزد. فردی که خیانت می کند و یا خیانت می بیند هر دو احساس پوچی و نابودی در زندگی خود می کنند. مشاوران و روان شناسان با ارزیابی زندگی زوجین، بررسی دلایل خیانت و عوامل زمینه ساز آن درصدد کمک و درمان هر دو طرف بر می آیند تا راهکارها مهارت های لازم را به زن و مرد بیاموزند. بنابراین برای بازسازی رابطه و درمان خیانت می توانید به روانشناسان ما در حامی مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره تلفنی و دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*