ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بهترین کتاب برای بهبود روابط زناشویی | مطالعه با طعم لذت بخش عشق

بهترین کتاب برای بهبود روابط زناشویی را از دست ندهید. هر رابطه ای متفاوت است و ممکن است در طول زمان تغییر کند. ویژگی های مهمی وجود دارد که روابط ناسالم را مشخص می کند. برای تشخیص بهتر این علائم می توانید از کتاب هایی که با هدف بهبود روابط زناشویی منتشر می شوند بهره ببرید. اولین و ساده ترین اقدام در جهت بهبود روابط دسترسی به کتاب هایی است که در حوزه ازدواج و با هدف کمک به بهسازی روابط نوشته و چاپ می شوند. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با مشاوره تلفنی زناشویی تماس بگیرید.

تماس با مشاور


روابط ناسالم

روابط ناسالم می تواند تأثیر مضر قابل توجهی بر سلامت، شادی و آرامش کلی زوجین داشته باشد. مشکل این است که در حالی که برخی از روابط به وضوح سمی یا حتی توهین آمیز هستند سایر الگوهای روابط ناسالم می توانند بسیار ظریف تر باشند و تشخیص آن ها دشوار شود. در حالی که هیچ رابطه ای کامل نیست مهم است که بتوانید علائم یک رابطه ناسالم را بشناسید و بدانید که برای تغییر یا پایان دادن به آن چه کاری باید انجام دهید. روابطی که با این پویایی ها و مشکلات مشخص می شوند به تنش، درگیری و استرس بیشتر کمک می کنند. این می تواند در مورد روابط عاشقانه صدق کند اما انواع دیگر روابط نیز می تواند تحت تأثیر الگوهای ناسالم قرار گیرد؛ از جمله روابط شما با اعضای خانواده، دوستان و همکاران. برای آشنایی با نحوه گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه کلیک کنید.

نشانه های یک رابطه ناسالم

روابط همچنان که رشد می کنند تغییر می کنند و گاهی اوقات به مرور زمان از هم می پاشند. زمانی که همه چیز زندگی به خوبی پیش می رود یک رابطه سالم به نظر می رسد اما افزودن عوامل استرس زا می تواند فشار ایجاد کند. غالب افراد با عقب نشینی از مکانیسم های مقابله ای ناسالم یا درگیر شدن در رفتارهایی که در نهایت برای سلامت روابط آن ها آسیب می زند واکنش نشان می دهند. برای اشنایی با نشانه های رابطه بی سرانجام کلیک کنید. در یک رابطه ناسالم طرفین احساس می کنند همیشه باید روی پوست تخم مرغ در اطراف طرف مقابل راه بروند. به این مفهوم که بسیار محافظه کارانه و محتاط باید رفتار کنند. یا لازم می بینند همیشه آنچه را که واقعاً به آن فکر یا احساس می کنند پنهان کنند. حتی ممکن است مجبور باشند چیزهایی را که واقعاً می خواهند کنار بگذارند تا طرف مقابل را راضی نگه دارند. روابط ناسالم اغلب با موارد زیر مشخص می شود:
  • خیانت و سرزنش کردن، قلدری و کنترلگری
  • بی احترامی و بی صداقتی، سوء استفاده عاطفی
  • عدم صداقت مالی یا سوء استفاده مالی
  • احساس گناه و خصومت، حسادت و احساس تنهایی در رابطه عاطفی
  • منفی گرایی، آزار جسمی و ارتباط ضعیف
  • فشار و استرس های مختلف، تمسخر و توهین های کلامی
 

تغییر یک رابطه ناسالم

ارتباط اجتماعی و حمایتی که برقراری روابط فراهم می کند برای سلامت جسمی و عاطفی روابط زناشویی ضروری است. مطالعات نشان داده اند که روابط سالم می تواند زندگی شما را به شیوه های مثبت تحت تاثیر قرار دهند. از جمله کاهش خطر مرگ و محافظت از شما در برابر تنهایی و انزوا. از آنجایی که روابط خوب برای رفاه شما بسیار ضروری است لازم است اقداماتی را برای محافظت از خود در برابر آن هایی که می توانند به سلامت شما آسیب بزنند در نظر بگیرید. اگر فکر می کنید در یک رابطه ناسالم هستید مهم است که اقداماتی را برای رفع مشکل انجام دهید. گاهی اوقات رفتارهای ناسالم در زمان استرس شدید ظاهر می شوند. الگوهای مداوم رفتارهای ناسالم در طول زمان بدتر شده یا در مراحل مختلف یک رابطه تظاهر پیدا می کنند. در برخی موارد این مسائل را می توان با استفاده از راهبردهای خودیاری مانند مطالعه کتاب های مرتبط با حوزه مد نظر یا با کمک یک متخصص سلامت روان برطرف کرد. از جمله اقدامات مفید مطالعه این دست مطالب برای شناخت ضعف های خود و پذیرش مسیولیت در مسیر بهبود روابط با همسر می باشد. تغییر در صورتی امکان پذیر است که هر دو نفر متعهد به رسیدگی به مشکلات باشند و آماده تغییر باشند. در این رابطه مطالعه مقاله چگونه از یک رابطه سمی خارج شویم؟ پیشنهاد می شود.  

بهترین کتاب برای بهبود روابط زناشویی

هر کسی که ادعا می کند ازدواج کردن و متاهل شدن امری آسان است، یا مجرد است یا به شما دروغ می گوید. ازدواج قطعا کار و تلاش، تعهد و سازش زیادی می‌طلبد. با منحنی‌های پر فراز و نشیب از یادگیری بسیار در طول رابطه. گذراندن وقت شبانه روزی با یک فرد دیگر در قالب ازدواج باعث می شود افراد متوجه شوند که شکل دادن یک رابطه سالم و درست چقدر می تواند دشوار باشد. دعوای بین زوجین همیشه وجود دارد؛ اما راه‌هایی وجود دارد که می‌ توان از این زمان برای نزدیک‌ تر شدن به‌ عنوان یک زوج به‌ جای جدا شدن از یکدیگر استفاده کرد. به اشتراک گذاشتن یک سرگرمی جدید، یادگیری چیزهای جدید در مورد طرف مقابل و ایجاد خاطره ای که مطمئنا ماندگار خواهد بود تنها چند ایده ساده هستند. امید برای بهبودی زوج آشفته ای که در یک خانه کنار یکدیگر گیر کرده اند نباید از بین برود. برای کمک به این روند رو به رشد بهترین کتاب‌های مرتبط با روابط زناشویی و ازدواج برای زوج هایی که خواهان رابطه قوی ‌تر و سالم ‌تر هستند گردآوری شده است. در ادامه به معرفی بهترین کتاب های بهبود روابط عاطفی زناشویی اشاره است.

1-«وقتی حس می کنید همسرتان را دوست دارید»

گری چپمن، مشاور ازدواج و خانواده می ‌داند که وقتی به نظر می‌رسد تنها هستید و سعی می‌کنید رابطه خود را به نتیجه برسانید تلاش کردن چقدر دشوار می شود. او به خوانندگان می آموزد که چگونه تشخیص دهند چه چیزی آن ها را آزار می دهد. رفتار شریک زندگی خود را درک کنند و انتخاب هایی اتخاذ کنند که بر هر دو نفر در رابطه تأثیر مثبت بگذارد. هدف راهنمای او این نیست که چالش های واقعی را که ازدواج ها با آن روبرو می باشد بی اعتبار کند بلکه او در مورد روابطی صحبت می کند که ارتباط ضعیف است، سوء استفاده های کلامی و خیانت و معضلاتی مانند اعتیاد، بیماری های روانی شایع وجود دارد و طرفین موارد دیگر را تجربه می کنند. او در این کتاب مکانیسم های مقابله ای ساده ای را مطرح می کند که به نفع همه افراد درگیر روابط ناسالم زناشویی است.
کتاب برای بهبود روابط زناشویی

2-بهترین کتاب برای بهبود روابط زناشویی | «دیگر دعوا نمی شود»

مهم نیست که رابطه یک زوج چقدر عالی به نظر می رسد چرا که هر زوجی با هم دعوا می کنند و این جدل ها بخشی از یک رابطه متعهدانه است. الیشیا مانوز، نویسنده کتاب توضیح می دهد در حالی که دعوا اغلب برای نمایش اختلافات ضروری است از طرفی می تواند به راحتی یک رابطه را تحت تأثیر قرار دهد. در بخشی از این کتاب «دیگر دعوا نمی‌شود» استراتژی‌های ارتباطی مؤثری برای رویارویی با بزرگ ‌ترین مشکلات رابطه‌ به زوج‌ها ارائه می شود. این یک کتاب کار است که در جلسات کوتاه ۲۰ دقیقه ‌ای خوانده می‌شود و به مشکلات از صمیمیت تا برابری می‌پردازد. حتی اگر زوج‌ها فکر نمی‌کنند که با یک حوزه خاص دست و پنجه نرم می‌کنند کار بر روی ۵۲ فصل کتاب ارتباط و دانش را در هر رابطه‌ ای افزایش می‌دهد و پایه‌ای قوی برای بحث‌های آینده ایجاد می‌کند.به طور کلی این کتاب به آموزش حل مشکلات زوجین می پردازد.

3-بهترین کتاب برای بهبود روابط زناشویی | «هشت قرار»

در حالی که رابطه هر زوجی متفاوت است بسیاری از مشکلات در روابط زناشویی مشابه هستند. دکتر جان گاتمن و دکتر جولی شوارتز گاتمن هشت گفتگوی مهم را که هر زوج برای داشتن یک رابطه قوی باید داشته باشند را تجزیه و تحلیل می کنند. این هشت اصل شامل اعتماد، درگیری، رابطه جنسی، پول، خانواده، ماجراجویی، معنویت و رویاها می شود. راهنمای تعاملی آن‌ها برای این مکالمات با «قرارهای» سرگرم ‌کننده تنظیم شده است که زوج‌ها می ‌توانند در آن شرکت کنند و باعث بحث آزاد و ایمن می‌شود. با پشتوانه ۴۰ سال تحقیق درباره آن ها "هشت قرار" دکتر گاتمن و دکتر جولی به هر زوجی کمک می کند تا در مورد اینکه چه چیزی باعث می شود رابطه زناشویی آن ها بهبود پیدا کند و چه چیزهایی را برای داشتن یک پیوند قوی تر باید تغییر دهند بیشتر بیاموزند.
کتاب هشت قرار

4-«هشت گام برای یک رابطه قوی و پایدار»

دکتر امیلی کوک حرفه خود را صرف کمک به زوج‌ها در شناسایی نقاط مشکل زای رابطه کرده است. چه به معنای ارتباط، صمیمیت جنسی و خشم یا استرس مالی باشد تمام تجربیات را گرد هم آورده است. «کتاب کار مشاوره ازدواج» هر یک از این مشکلات را شرح می ‌دهد. سؤالاتی می‌ پرسد که به زوج‌ها کمک می‌کند تا جایی که نیاز به رشد دارند وضعیت را ارزیابی کنند. شامل یک راهنمای تمرینی هشت مرحله‌ای است که الهام‌بخش حل مسئله در هر سطح است. مراحل ساده و عملی دکتر کوک تخصص مشاوره او را به اتاق نشیمن خانه می آورد بدون نیاز به وقت قبلی.

5-فراتر از روابط آشفته: دعوت به سمت خود واقعی

درمانگر سلامت روان جودی هرمان، داستان تاثیرگذار خود از طلاق و ازدواج مجدد را در کتاب "فراتر از روابط آشفته" به اشتراک می گذارد. او توضیح می دهد که چگونه هیچ کس مهم تر از یک رابطه پیچیده نیست. سپس اقدامات درمانی لازم را که به او کمک کرده است برای یک ازدواج سالم دوباره و شاد آماده شود طرح کرده است.برای آشنایی با پیش بینی کننده های ازدواج موفق کلیک کنید. داستان او نه تنها یک داستان و اتوبیوگرافی واقعی است بلکه یک راهنمای مناسب برای کسانی است که به دنبال غلبه بر شرم رابطه هستند. اینکه بتوانند عادات مضر و تاثیرگذار بر روابط خود را بهتر درک کنند و قصد و نیت مثبت و مناسب را برای هر رابطه ای که دارند به کار ببرند. شفافیت و پیشینه تحقیقاتی دکتر هرمان این کتاب را برای هر کسی که آن را انتخاب می کند، خواندنی و گوش نواز کرده است و مهارت های لازم برای ازدواج را آموزش می دهد.

6-بهترین کتاب برای بهبود روابط زناشویی | «هم اتاقی های متاهل»

تالیا واگنر و آلن واگنر، دانش و علم خود را وقف کمک به زوج ها برای بهبود روابط خود با مهارت های ارتباطی کارآمد کرده اند. «هم اتاقی های متاهل» پر از استراتژی های ساده و واقع بینانه است که ارتباطات هر دو طرف را برای ایجاد عادات بهتر برای یک رابطه سالم تقویت می کند. یادگیری زندگی با کسی که کنار شما زندگی می کند آسان نیست اما ضروری است. هدف اصلی کتاب افزایش جذابیت و صمیمیت زناشویی و توقف بی‌احترامی، هتک حرمت و ارتباط مبتنی بر گفتگو است.

7-«عشقی که ارزش ساختن دارد»

دکتر استیون اسنایدر با بیش از سی سال تجربه به عنوان یک درمانگر جنسی با بیش از ۱۵۰۰ فرد و زوج کار کرده است. او اهمیت صمیمیت فیزیکی سالم در روابط را دریافته است و درک می کند که چگونه افزایش جذابیت جنسی در هر زوج رخ می دهد. او در «عشق با ارزش ساختن» توضیح می‌دهد که چرا باید رابطه جنسی را در اولویت قرار دهید و چگونه شعله‌ای را که ممکن است مثل گذشته قوی نباشد دوباره روشن کنید. دکتر اسنایدر به خوانندگان یادآوری می کند که ارتباط جنسی هرگز "فقط رابطه جنسی" نیست بلکه جنبه مهم یک رابطه سالم است.

8-« ۵۲ تمرین خودیاری برای تعمیق روابط»

امیلیا بلنک می داند که تعمیق روابط چقدر طول می کشد. او همچنین به خوبی اگاهی دارد که مشاوره ازدواج باید فراگیر و سریع باشد تا افراد بیشتری در آن شرکت کنند. "مشاوره ازدواج آسان" با ۵۲ فعالیت خودیاری جذاب همراه با مطالعات موردی، تحقیقات و داستان های شخصی، برای زوج هایی که می خواهند روابط خود را تقویت کنند بسیار مفید و موثر خواهد بود. خوانندگان را با سؤالاتی به سمت موفقیت زناشویی سوق می دهد تا به آن ها در درک بهتر خود و شریک زندگی کمک کند.

9-«مشاوره ازدواج و اضطراب در روابط»

"مشاوره ازدواج و اضطراب در رابطه" از عناصر اساسی روابط گرفته تا مسائل بزرگ تر که بسیاری از زوج ها با آن روبرو هستند مطرح می کند. در مورد اینکه چگونه مفهوم یک ازدواج و رابطه خوب می‌تواند باعث شود که زوج‌ها در مورد برآورده کردن انتظارات، احساس حسادت یا افکار منفی مضطرب شوند بحث می کند. این کتاب خوانندگان را به حل تعارضات ناشی از این ترس ها با مهارت های ارتباطی سالم و امنیت تازه راهنمایی می کند.  

بهترین کتاب برای بهبود روابط زناشویی | سخن آخر

مهم است که به خود یادآوری کنید شایسته داشتن رابطه ای هستید که در آن احساس سلامتی، حمایت و شادی کنید. شما شایسته این هستید با افرادی که از شما و علایق شما حمایت می کنند رابطه داشته باشید. اگر شک دارید که ایا درگیر یک رابطه ناسالم هستید یا خیر، مدتی را صرف بررسی تاثیر آن بر زندگی خود کنید. سپس تصمیم بگیرید آیا می توان این مسائل را برطرف کرد و یا زمان پایان دادن به رابطه فرا رسیده است. بهبود روابط زناشویی کاری سخت اما امکان پذیر است. مشاوره روانشناسی برای بهبود رابطه زناشویی  تاثیر بسزایی دارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*