ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تأثیر شیر مادر در ابتلا به سرطان


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تأثیر شیر مادر در ابتلا به سرطان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


تأثیر شیر مادر در ابتلا به سرطان توسط بسیاری از پژوهشگران بررسی شده‌است. سرطان یکی از دلایل عمده مرگ کودکان است. شیر مادر فوائد متعددی دارد که از جمله آن می‌توان به تقویت سیستم ایمنی کودک و افزایش سرعت رشد مغز اشاره کرد. شیر مادر منبعی غنی از مواد ضد سرطان از جمله TRAIL است. این ماده از فعالیت سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند.
شیر مادر نه تنها خاصیت ضد سرطانی برای نوزاد دارد؛ بلکه احتمال ابتلای مادر به سرطان سینه را نیز کاهش می‌دهد. مشاوره کودک در رابطه با نحوه شیر دادن صحیح کودک و جلوگیری از کاهش کیفیت شیر مادر می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره کودک کلیک کنید.

تماس با مشاور


بیماری سرطان در کودکان

سرطان نوعی بیماری شایع است که با رشد خارج از کنترل سلول‌های غیر طبیعی در بدن فرد ایجاد می‌شود. بیش از 200 نوع از سرطان وجود دارد که بر اساس نوع و میزان پیشرفت بیماری علائم مختلفی دارد. سرطان به دلایل مختلفی از جمله زمینه ژنتیکی، مواد شیمیایی، و تشعشعات خطرناک می‌تواند ایجاد شود.

سرطان درمان‌های متنوعی دارد و همچنین تا میزان قابل توجهی قابل پیشگیری است. یکی از عوامل پیشگیری کننده از سرطان در کودکان، تغذیه از شیر مادر است. اکثر کودکان سرطانی با تغذیه مناسب در کنار دارو درمانی به بهبودی کامل دست می یابند. سرطان خون با حدود 30 درصد ابتلا در بین کودکان شایع‌ترین نوع از سرطان کودکان است.

اینفوگرافیک تأثیر شیر مادر در ابتلا به سرطان

اینفوگرافیک تأثیر شیر مادر در ابتلا به سرطان

تأثیر شیر مادر بر کودک

شیر مادر کامل‌ترین و بهترین غذا برای نوزادان است که تمام نیاز تغذیه‌ نوزاد تا شش ماهگی را برطرف می‌کند. ترکیبات موجود در شیر مادر در طول زمان و با توجه به نیاز او متغیر است. بعد از چند ماه غذای کمکی برای کودک و بعد از مدتی نیز غذای اصلی وارد برنامه غذایی کودک می‌شود.

مواد مختلفی به صورت محلول در شیر وارد بدن کودک می‌شوند. این همان دلیلی است استفاده از مواد اعتیاد آور در زمان شیردهی بر کودک نیز اثرگذار است که نتیجه تاثیر مواد مخدر بر شیر مادر است. شیر آغوز و شیر دوشیده شده فوائد متفاوتی دارند، در اینجا هر کدام را به اختصار توضیح می‌دهیم.

1. شیر آغوز

شیر آغوز شیری است که در چند روز ابتدای تولد نوزاد در سینه مادر تولید می‌شود و با شیر مادر در روزهای دیگر تفاوت دارد. شیر آغوز غلیظ و با رنگی متمایل به زرد است که برای تغذیه و محافظت از نوزاد اهمیت دارد. این شیر به دلیل ترکیباتی که در خود دارد هر چند 40 تا 50 میلی لیتر در روز تولید می‌شود. اما در عین هضم آسان از نظر تغذیه‌ای و تقویت سیستم ایمنی بدن

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*