ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مشاوره شغلی | مشاوره شغلی تلفنی و آنلاین

مشاوره شغلی چیست و چه کمکی به افراد در زمینه‌های مختلف شغلی می‌کند؟ شاید دیده باشید که بسیاری از افراد شغل‌های زیادی عوض می‌کنند؛ ولی در نهایت به نتیجه‌ای نمی‌رسند. سن آن‌ها سپری می‌شود اما نمی‌توانند آینده شغلی درخشانی را برای خود رقم بزنند. یافتن شغل یکی از مشکلاتی است که تمامی مردم حتی شما ممکن است در برهه‌ای از زندگی با آن مواجه شوید. علت سردرگمی شما برای انتخاب شغل به عوامل متعددی بازمی‌گردد. از جمله مهمترین این عوامل می‌توان به عدم امنیت شغلی، حقوق ناکافی، بی‌علاقگی به رشته و شغل انتخابیتان و... اشاره داشت. شما در هر سنی و با هر مدرک تحصیلی با یک انتخاب درست، می‌توانید شغلی مناسب و کسب کاری پر رونق داشته باشید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و قوانین حاکم دیگر ورود به بازار کار همانند گذشته آسان نیست. استفاده از مشاوره شغلی یکی بهترین راه‌ها برای انتخاب شغل و کسب و کار می‌باشد. 

تماس با مشاور

مشاوره شغلی

مشاوره شغلی فرآیندی است که در آن فرد متخصص به شما کمک می‌کند تا بتوانید ابتدا پتانسیل‌های خود را بهتر بشناسید و سپس با استفاده از شرایط و ضوابط موجود در بازار کار بهترین شغل و کسب و کار را برای خود انتخاب کنید. مشاوره شغلی بر مبنایی کاملا علمی بنا شده است. در جلسات مشاوره شغلی پارامترهایی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا به وسیله آن‌ها فرد بتواند بهترین کسب و کار و شغل مناسب را برای خود انتخاب کند. از جمله مهمترین این پارامترها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • مدارک تحصیلی
  • تخصص فرد 
  • مهارت‌های فرد
  • خانواده فرد
  • استعدادهای فرد
  • شخصیت فرد
  • علایق فرد
  • شرایط زندگی فرد
  • پتانسیل‌های فرد که همه این موارد به ما در زمینه مشاوره شغلی کمک خواهند کرد.

بر منبای پارامترهای ذکر شده به طور کامل می‌توان بهترین شغل را با توجه به تمامی معیارها و عواملی که دارد پیشنهاد نمود. در نتیجه فرد شغل و کسب و کاری را انتخاب می‌کند که در آینده باعث فرسودگی شغلی او نشود. با دریافت مشاور شغلی، دیگر انرژی و زمان‌تان برای تجربۀ شغل‌ها و کسب و کارهای متفاوت تلف نمی‌گردد و می‌توانید پیشرفت بیشتری در زندگی کاری خود داشته باشید.

اینفوگرافیک مشاوره شغلی

اینفوگرافیک مشاوره شغلی

از چه کسی مشاوره در زمینه کسب و کار بگیریم؟

با توجه به تخصصی گرایی بازار کار دنیای امروز و متفاوت‌تر شدن شرایط کاری نسبت به گذشته دیگر نمی‌توان تنها بر مبنای راهنمایی‌های خانواده و اطرافیان وارد بازار کار شد. برای داشتن انتخابی درست و صحیح که در نتیجه آن بتوانید به آینده شغلی درخشان همراه با امنیت شغلی و درآمدی مناسب برسید، بهترین راه حل استفاده از مشاوره شغلی از یک فرد متخصص در این زمینه است. با مشاوره شغلی ابتدا استعداد، علایق و توانایی‌های خود را بشناسید و سپس با توجه به آن‌ها و نیازهای هر شغل یک انتخاب درست داشته باشید.

 پیشنهاد می کنیم مقاله مشاوره تحصیلی را نیز مطالعه کنید.

میزان تأثیر گذاری استفاده از مشاوره شغلی

طبق شواهد مطالعاتی یک ابزار کارامد برای مواجهه درست با استرس های شغلی و موارد مربوط به آن مانند حفظ سلامت روان و مدیریت افسردگی و اضطراب در محل کار، مشاوره شغلی می باشد.

فایده بهره گیری از مشاوره شغلی این است که از طریق آن مسیر شغلی و کاری خود را به بهترین شکل که نتیجه بخش باشد مشخص می کنید. بنابراین پیشنهاد می شود استفاده از مشاوره و راهنمایی افراد متخصص در زمینه هدایت شغلی را در برنامه خود بگنجانید. به شما کمک می شود آینده شغلی روشن و درامد مشخص و مناسبی را به دست آورده و در راستای رسیدن به اهداف شغلی گام های مصمم تری بردارید.

بهترین زمان برای دریافت مشاوره در زمینه کار و شغل

شاید با شنیدن واژه مشاوره شغلی تنها به یاد جوانانی بیافتید که تازه فارغ التحصیل شده‌اند و حالا به دنبال انتخاب یک شغل یا راه اندازی یک کسب کار برای خود هستند. ولی مشاوره شغلی تنها مختص به این افراد نیست و در هر مقطعی می‌تواند به شما کمک کند تا استعدادها و توانایی خود را بهتر بشناسید. با دست یابی به این شناخت نه تنها می‌توانید انتخاب درست‌تری در رابطه با شغل یا کسب کار خود داشته باشید، بلکه می‌توانید شغل مناسب‌تری برای خود برگزینید یا به کسب و کار خود رونق بیشتری دهید. حتی کاهش استرس شغلی به کمک مشاوره سریع‌تر اتفاق می‌افتد. مشاوره شغلی در هر زمانی به شما کمک می کند تا در زندگی کاری خود موفق‌تر عمل نمایید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره کنترل استرس کلیک کنید.

 

انتخاب و تغییر شغل

نبود راهنما و مشاور خوب در خانواده که بتواند جوانان جویای کار را در مسیر درست شغلی قرار بدهد باعث عدم آگاهی و شناخت آن ها از توانایی و استعدادهای خود می شود. عدم شناخت کافی منجر به دست کم گرفتن توانایی ها شده و باعث هدر رفت زمان و انرژی مناسب می شود. چنین مواقعی حضور یک روان شناس شغلی متبحر می تواند مشوقی باشد برای کشف و شناسایی استعدادهای مغفول مانده.

فرد با مشورت گرفتن از مشاور شغلی قدرت پیدا می کند اهداف فراموش شده و رویاهای نادیده گرفته خود را یکبار دیگر بررسی و بازبینی کند. سپس با واقع نگری تصیمات مناسب برای خود را اتخاذ کند.

ناکامی های شغلی می تواند به دلایل روانشناختی که فرصت بررسی و حل شدن پیدا نکرده اند بروز کند. دلایلی مانند تعارض های ارتباطی، تلاش برای رقابت های مسموم، وجود احساسات منفی مانند حسادت، ترس از موفقیت و عدم توانایی برای شکل دادن یک ارتباط کلامی سالم و سازنده.

از دست دادن شغل

بیکار شدن به هر دلیلی در وهله اول یک ناراحتی طبیعی است که در افراد با علائمی مانند سوگ، کاعش عزت نفس، بروز خشم و علایم دیگری مانند نشانه های اختلالات اضطرابی و افسردگی و عوارض جسمانی نمود پیدا می کند. مشاوره شغلی با حمایت و راهنمایی های به موقع در واقع مسیر درمان افراد را هموارتر می کنند.

توانبخشی شغلی

استفاده از خدمات مشاوره ای برای همه افراد در هر شرایطی مفید خواهد بود اما برای آندسته از شاغلینی که به دلایلی چون معذوریت های پزشکی یا مسایل روانپزشکی از مرخصی های استعلاجی استفاده می کنند و گاهی با معضل اخراج از کار روبرو می شوند به صورت ویژه لازم و ضروری تر می باشد.

مشاوره های شغلی در دو قالب انفرادی و گروهی صورت می گیرد که به بهبود روابط بین فردی، افزایش عزت نفس و یادگیری مهارت های جدید شغلی می انجامد. برای برخورداری از خدمات مشاوره شغلی می توان از مشاوره های آنلاین و تلفنی بنا به شرایط شخصی بهره برده و نسبت به حل و فصل مشکلات مرتبط با انتخاب و ادامه شغل اقدام و تصمیم گیری کرد.

مشاوره شغلی تلفنی

با توجه به تغییر چالش‌های دنیای امروز نسبت به گذشته نیاز به شیوه‌های متفاوت و نوین برای پاسخ گویی به آن‌ها می‌باشد. با توجه به دغدغه‌های زیاد روزمره افراد دست یابی به یک مشاوره شغلی خوب هزینه بر، زمان بر و بسیار دشوار است. در شهرهای کوچک دست یابی به یک مشاوره شغلی خوب دشوارتر می‌باشد. در شهرهای بزرگ نیز به دلیل دغدغه‌های روزمره و سختی در هماهنگ کردن وقت، دست یابی به یک مشاوره شغلی خوب دشوار است. پس در چنین شرایطی استفاده از مشاوره تلفنی یک راه حل مناسب برای برطرف نمودن مشکل در سریعترین زمان می‌باشد. 

 

مشاوره شغلی تلفنی حامی هنر زندگی

کلینیک حامی هنر زندگی با گردهم‌آوری متخصصان کارآزموده و فراهم سازی زیر ساخت تلفنی برای مشاوره شغلی تلفنی سعی در سهولت و آرامش هر چه بیشتر شما دارد. شما می‌توانید در هر نقطه‌ای از کشور که هستید تنها با یک تماس از خدمات مشاوره تلفنی و حضوری مرکز مشاوره حامی هنر زندگی بهره مند شوید. مشاوره خانواده نیز از جمله مشاوره هایی است که به خانواده ها جهت کمک به یکدیگر در زمینه شغلی و تحصیلی راهنمایی ارائه می دهد.

سوالات متداول

به طور کلی وظایف مشاور شغلی چیست؟ 

آشنا کردن مراجعان با موارد آموزشی و شغلی از جمله رشته‌های تحصیلی، ویژگی‌های شغلی، شرایط درآمدی شغل و… همچنین مصاحبه با مراجعان و گرفتن تست‌های روانشناسی و شخصیت‌شناسی برای شناخت صحیح ویژگی‌ها و خصوصیات آن‌ها، کسب سایر اطلاعات لازم در مورد شرایط زندگی، شرایط محل کار، مشاغل موجود در سازمان (در بررسی کارکنان سازمانی) و… از وظایف کلی مشاوران شغلی است.

چه موقع سراغ مشاور شغلی برویم؟

وقتی از شغل فعلی راضی نیستیم و صبح‌ها به سختی از خواب بیدار می‌شویم. همچنین وقتی تصمیم به تغییر شغل گرفته‌ایم ولی استرس تغییر شغل داریم و نمی‌دانیم دقیقا باید چطور این کار را انجام دهیم و هنگامی که در حال تحصیل هستیم و متوجه شده‌ایم به هر دلیلی دوست نداریم در زمینه مربوط به رشته تحصیلی‌مان، فعالیت کنیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*