ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تغییر شغل | نکاتی که در تغییر شغل باید به آن‌ها توجه کرد

تغییر شغل بخش بسیار مهمی از زندگی و کیفیت زندگی افراد است و بسیار مهم است که فرد از شغل خود راضی باشد و از آن لذت ببرد. اما برخی مواقع نارضایتی شغلی بسیار زیاد است و ممکن است که به فرسودگی شغلی ختم شود. در این شرایط بهترین کار، اقدام به تغییر شغل است. با توجه به برخی نکات و بررسی تمامی جوانب، اقدام به تغییر شغل کنید. در برخی مواقع نیز نارضایتی شغلی به دلایل کوچکی همچون یکنواختی در زندگی و عدم پیشرفت است. با شناسایی و حل این مشکلات می‌توانید نارضایتی شغلی خود را تا حد زیادی کاهش دهید. در ادامه مقاله به بررسی کامل تغییر شغل می‌پردازیم.

تماس با مشاور

تغییر شغل

شغل بخش مهمی از زندگی افراد است و رضایت از آن بسیار اهمیت دارد. ممکن است که افراد از شغل خود خسته شوند و یا به دلایل مالی وعدم رضایت شغلی اقدام به تغییر شغل کنند. اما تغییر شغل اقدام راحتی نیست و افراد از آن هراس دارند. چرا که ممکن است کار جدید نیز به آن خوبی که فکر می‌کنند نباشد و با آن نیز دچار مشکل شوند.

برای اطمینان از لزوم تغییر شغل میزان نارضایتی و مشکل با شغل را بسنجید و سپس مطابق با آن تصمیم بگیرید. گاهی اوقات نارضایتی شغلی فقط به دلیل مشکلات کوچکی همچون یکنواختی در کار است و با تغییر شغل نیز مشکل از بین نمی‌رود. با حل این مسائل می‌توانید مشکل خود را برطرف کنید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله رضایت شغلی را مطالعه کنید.

 

اینفوگرافیک تغییر شغل

اینفوگرافیک تغییر شغل

بهترین زمان برای تغییر شغل

هیچ زمان قطعی و مشخصی برای تغییر شغل وجود ندارد و این موضوع را تنها خود افراد می‌توانند مشخص کنند. بهترین زمان برای تغییر شغل زمانی است که شما متوجه یک یا چند مورد از موارد زیر می‌شوید:

_متوجه می‌شوید که از شغل خود به شدت ناراضی هستید و هیچ تغییری به جز تغییر شغل حال شما را خوب نمی‌کند.

_دلایل ناراضایتی خود را متوجه شده اید و می‌دانید که هیچ تغییری این مشکلات را از بین نمی‌برد.

_شغلی را پیدا کرده اید که با علائق شما سازگار است و می‌دانید کارآمدی بیشتری در آن دارید.

 

نکات مهم قبل از تغییر شغل

همان طور که گفته شد، ممکن است نارضایتی شغلی به دلایل مشکلات دیگری باشد و توصیه می‌شود که قبل از تغییر به موارد زیر توجه کنید:

1. تعیین هدف

مشخص کنید که در چه حرفه‌ای موفق هستید و به آن علاقه دارید. رضایت شغلی و درآمد مناسب با هدف فرد ارتباط مستقیم دارد. بسیار مهم است که کار فرد متناسب با علاقه و هدف او باشد تا بتواند کارکرد بالایی در آن شغل داشته باشد و موفق شود. لازم است که موقعیت شغلی هر فرد با ارزش‌های او سازگار باشد. مطالعه مقاله انتخاب شغل مناسب می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*