ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

7 خصلتی که افراد دوست دارند در خودشان تغییر دهند


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با 7 خصلتی که افراد دوست دارند در خودشان تغییر دهند پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


آیا می‌دانید 7 خصلتی که افراد دوست دارند در خودشان تغییر دهند کدام‌اند؟ تقریبا همه‌ آدم‌ها اخلاقیات و ویژگی‌هایی در خودشان دارند که آن‌ها را دوست ندارند و تمایل به تغییر این عادات دارند. ویژگی‌های رفتاری را می‌توان با تمرین و مداومت تغییر داد و شخصیت متفاوتی برای خود ساخت. از سوی دیگر باید بدانیم که همیشه تغییر کردن ساده نیست و بعضی از عادت‌های منفی آن چنان در زندگی فرد جا افتاده‌اند که تبدیل به قسمتی از شخصیت او شده‌اند. در این مطلب به بررسی عادت‌ها و رفتارهایی می‌پردازیم که نیاز به تغییر دارند و راهکارهایی برای مقابله با آن‌ها ارائه خواهیم کرد. پس تا انتها همراه ما باشید.

تماس با مشاور 

 

7 خصلتی که افراد دوست دارند در خودشان تغییر دهند

1. ترک تنبلی

شاید بتوان گفت که این روزها مشکل فراگیر جوانان مسئله تنبلی است. بسیاری از جوانان می‌گویند رویاهای بزرگی دارند و حتی استعداد رسیدن به آرزوهای خود را دارند اما تنبلی تنها عاملی است که نمی‌گذارد به سمت جلو قدم بردارند. به طور کلی تنبلی به معنی به تعویق انداختن کارها برای دیرتر انجام دادن آن‌ها، تمایل به بیکاری و تلاش برای هیچ کاری نکردن است!

برای مقابله با تنبلی باید برای هر کاری، تمام تمرکز خود را صرف کنید و از انجام دادن همزمان چند کار باهم خودداری کنید. همچنین باید بدانید که مسئله خستگی در بروز تنبلی نقش پررنگی دارد. سعی کنید خواب کافی داشته باشید و حتما قسمتی از روز را برای ورزش کردن خود اختصاص دهید. حتی انجام چند حرکت ساده هم می‌تواند در از بین بردن تنبلی موثر باشد.

آخرین نکته برای از بین بردن تنبلی این است که سعی کنید به جای فکر کردن به میزان سختی کار یا ترس از موفق نشدن، به اتفاقات مثبت فکر کنید و اجازه ندهید که افکار شما مانع از حرکت رو به جلوی شما بشوند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه تغییر رفتار کلیک کنید.

اینفوگرافیک 7 خصلتی که افراد دوست دارند در خودشان تغییر دهند

اینفوگرافیک 7 خصلتی که افراد دوست دارند در خودشان تغییر دهند

2. کنار گذاشتن بد خلقی

ممکن است از آن دسته از آدم‌هایی باشید که خیلی زود خشمگین می‌شوید و کنترلتان را از دست می‌دهید. نداشتن کنترل روی اعصاب یکی از مشکلاتی است که باعث می‌شود میزان نارضایتی از خود بالا برود. در زمان عصبانیت ممکن است حرف‌هایی بزنید که خیلی زود از گفتن آن‌ها پشیمان شوید.

بهترین راه کار این است که جای تمرکز کردن روی مساله‌ای که باعث ناراحتی شما می‌شود روی راه حل آن تمرکز کنید. برای مثال اگر کودک شما گلدان را شکسته و خاک آن را به زمین ریخته جای عصبانی شدن از کار او و سرزنش کردنش، خاک را از زمین جمع کنید و به فکر گلدان تازه‌ای باشید یا اگر نمی‌توانید آن لحظه عصبانیت خودتان را کنترل کنید به اتاقی دیگر بروید و برای چند دقیقه آرام باشید سپس به سراغ گلدان بروید.

3. مقابله با ترسو بودن

به وجود آمدن ترس عامل ذاتی ندارد و عوامل متفاوت محیطی، اجتماعی و... باعث بروز آن می‌شوند. زمانی که می‌خواهید منشا یک ترس را پیدا کنید از خودتان سوال بپرسید اولین بار چه زمانی چنین احساسی در شما به وجود آمد.

همچنین باید این مساله را بدانید که شما مطابق با چیزی که احساس می‌کنید، رفتار خواهید کرد. اگر احساس ترس داشته باشید همانند یک ترسو رفتار می‌کنید و این به دلیل محیط بیرونی شما نیست بلکه به خاطر طرز تفکر شما است.

برای مقابله با ترستان باید راجع به آن صحبت کنید. بهترین راهکار مراجعه به یک مشاور یا روان شناس معتبر است اما می‌توانید خودتان با خودتان راجع به ترستان صحبت کنید و از خودتان راجع به مساله‌ای که شما را می‌ترساند، میزان واقعی بودن و عوامل متفاوت دخیل در آن سوال بپرسید.

برای آگاهی بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

4. داشتن تصویر بدنی خوب از خود

یکی از 7 خصلتی که افراد دوست دارند در خودشان تغییر دهند دید منفی نسبت به اندام و تصویر بدنی‌شان است. بسیاری از افراد با وجود داشتن اندامی ایده آل باز هم از خودشان احساس رضایت ندارند یا دست کم احساس می‌کنند قسمت خاصی از بدنشان خوش فرم نیست. این طرز تفکر خیلی اوقات در افرادی که اندام خوب و متناسبی هم دارند به وجود می‌آید. واقعیت این است که بسیاری از این تفکرات تلقینی هستند.

باید با خودتان صادق باشید. این احساس نارضایتی از اندامتان، حاصل طرز تفکر و نگاه دیگران است یا خودتان از آن رضایت ندارید؟ آیا سلامتی شما در خطر است؟ اندام خودتان را با مدل‌هایی که در شبکه‌های مجازی می‌بینید مقایسه نکنید. بهتر است که این افکار منفی را کنار بگذارید و به فکر سلامتی خود باشید.

5. منفی بافی نکنید

یکی از خصلت‌های آزاردهنده، منفی بافی کردن است. این رفتار باعث می‌شود نه تنها خودتان به مرور دچار افکار منفی شوید بلکه به اطرافیانتان هم احساس ناامیدی را القا می‌کنید و افراد به مرور زمان سعی می‌کنند از در میان گذاشتن حوادث با شما خودداری کنند. برای ترک این عادت باید با یک مشاور مشورت کنید و طرز تفکر جدیدی را در خود به وجود آورید. همچنین از به زبان آوردن افکار منفی‌تان دست بکشید و سعی کنید نگرش جدیدی برای خودتان اتخاذ کنید.

برای آشنایی بیشتر در زمینه مشاوره حضوری کلیک کنید.

6. رقابت جویی بیش از اندازه

تمایل به کمال‌گرایی افراطی و داشتن رقابت طلبی بیش از حد، یکی از خصوصیاتی است که خیلی از آدم‌ها مایل به ترک کردن آن هستند. این اخلاق نه تنها لذت بردن شخص از زندگی را کم می‌کند و همیشه اضطراب کامل نبودن را در شخص به وجود می‌آورد بلکه باعث می‌شود به مرور زمان اطرافیان فرد از او فاصله بگیرند و با او احساس صمیمیت نداشته باشند.

7. ساده لوح بودن

ساده لوح بودن می‌تواند خساراتی زیادی بیافریند. خوش باوری و صداقت گرچه برای زندگی لازم است و آن را زیباتر می‌کند اما اگر از حد مجازش بگذرد تبدیل به یک ضعف می‌شود. ساده لوح بودن باعث می‌شود افراد نقش قربانی را بارها و بارها بازی کنند و این احساس بدی به آن‌ها می‌دهد.

برای غلبه بر این مساله در درجه اول سعی کنید کتاب‌های متفاوتی راجع به افراد مختلف بخوانید. در قدم بعدی سعی کنید بیشتر از قبل به حس خود اعتماد کنید و اگر از کسی احساس مثبتی دریافت نمی‌کنید، از او فاصله بگیرید. به کار بردن واژه (نه) را بارها با خود تمرین کنید تا به وقت نیاز بدون شرمندگی از آن استفاده کنید.

برای شناخت بیشتر در زمینه خودشناسی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه عادات و خصلت های خودتان یا اطرافیان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق شماره 02122018502 و یا از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*