ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ویژگی های یک رابطه جنسی موفق

توجه به ویژگی های یک رابطه جنسی موفق می تواند به زوجین در صمیمیت جنسی بیشتر کمک کند. نیاز جنسی به عنوان یکی از بحث انگیز ترین نیازهای انسان مطرح بوده و در هر دوره‌ای از تاریخ موقعی که فرهنگ به معنای کنونی آن وجود نداشت ذهن بشر را به خود معطوف کرده و رفتار انسان را تحت تاثیر خود قرار داده است. رضایت و خوشنودی زندگی زناشویی به همین رابطه جنسی وابسته است. در این مقاله مهمترین ویژگی های یک رابطه جنسی موفق بیان می شود. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه با مشاوره جنسی تلفنی تماس بگیرید.

تماس با مشاور

 

ویژگی های یک رابطه جنسی موفق

یک رابطه جنسی چیزی بیشتر از خود نزدیکی می باشد. فعالیت های قبل از نزدیکی نه تنها در کیفیت رابطه جنسی تاثیر گذار هستند بلکه می توانند شور و هیجان رابطه را هم بالاتر ببرند. برخی از از نکات مهمی که برای برقراری رابطه جنسی ضروری است شامل موارد زیر می شود.

1-ماساژ جنسی از ویژگی های یک رابطه جنسی موفق

اگر زوجینی به دلیل کار روزانه خسته هستند و یا میلی به رابطه ندارند با یک ماساژ صحیح و عاشقانه می‌توانند برای یک رابطه موفق قدم بگذارند. ماساژ جنسی سبب ارتباط بهتر بین شما و همسرتان می شود و هر چقدر که با عشق و حساسیت لمس کنید لذت رابطه برای تان بیشتر می شود. شما میتوانید با کمک کف دست هایتان بدن فرد را دایره وار ماساژ دهید اما حواستان باشد قسمت های استخوانی را بیش از حد فشار ندهید. می توانید ماساژ را با نوک انگشت هم انجام دهید و موقعی که همسرتان به شکم دراز کشیده با کف دستان تان پشتش را به سمت بالا بمالید. هنگامی که هستید گردن او را ماساژ دهید دست هایتان را به سمت شانه ها برده و بازوها و شانه اش را هم بمالید. از طرفی می توانید از ستون مهره ها به سمت کمر و لگن و ران رو هم دست هایتان را برده و ماساژ دهید.

2-رعایت بهداشت بدنی

در یک رابطه جنسی زن و مرد می خواهند از بدن هم استفاده کنند بنابراین نظافت اهمیت زیادی دارد. گرفتن دوش بهداشت دهان و دندان استفاده از عطر مناسب و تراشیدن موهای زائد بدن و همچنین پوشیدن لباس مورد علاقه همسر از نکات مهم قبل از رابطه است. نباید فکر کنید که دوش گرفتن فقط بعد از رابطه است. اگر شما نتوانید نظافت را رعایت کنید همسرتان نمی تواند از رابطه لذت کافی را ببرد.رعایت نکات بهداشتی قبل و بعد از نزدیکی الزامی است.

3-رفتار ملایمت آمیز

متاسفانه برخی ها برای رابطه جنسی عجله می کنند و یا اینکه رفتارهای خشونت آمیزی حین رابطه انجام میدهند. همسرتان در رابطه می‌خواهد که شما عاشقانه و با محبت با او رفتار کنید. قطعاً هرکسی نوازش های قبل از رابطه را دوست دارد و با آنها به ارگاسم می رسد. بنابراین برای رضایت و خشنودی از رابطه جنسی بهتر است از قبل سلیقه همسرتان را بدانید و بعد از رابطه هم از او بپرسید که از کجای کار لذت برده یا چه چیزی را دوست نداشته است.

4-بوسه زدن از ویژگی های یک رابطه جنسی موفق

قبل از رابطه جنسی لازم است که شریک خود را ببوسید و سپس لب های بالایی و پایینی را مک بزنید و بوس کنید. برای این کار عجله نکنید. بوسه های شما باید احساسی و عاشقانه باشد و گاهی می توانید با زبان خود داخل دهان و زبان او را هم نوازش کنید. بوسیدن و نوازش شامل همه قسمت‌های پوست میگردد. بوسیدن نقاط حساس صورت مانند لب، پیشانی، اطراف گوش، لاله گوش، سینه، گردن، اطراف سینه، روی شکم، ناف، پهلو، پشت زانو، ساق پا و اطراف قوزک حس خوشایندی را در شریک ایجاد میکند. برای آشنایی با فواید بوسیدن همسر کلیک کنید. نقاط حساس بدن زن در هر فرد با دیگری فرق میکند و بهتر است نظر همسرتان را در این مورد بدانید. در کنار بوسیدن لمس کردن پوست در در نقاط گوناگون با لب ها هم خوشایند است. در این صورت لب به شکل مستمر روی یک امتداد بر روی پوست کشیده می گردد و سطح لب مماس با پوست می شود. یکی دیگر از کارهایی که قبل از نزدیکی بهتر است انجام دهید بوسیدن نواحی اطراف ناحیه تناسلی است. بوسیدن کیسه بیضه در مردها و اطراف ناحیه تناسلی در زنان بسیار تحریک کننده است. نوازش آلت تناسلی از قسمت بیخ آلت تا ختنه گاه در مردها و لمس لبهای بزرگ آلت تناسلی زن ها لذت زیادی قبل از رابطه دارد. زنان دوست دارند که کلیتوریس آنها بوسیده و مکیده شود و این کار می‌تواند باعث ارگاسم در آنها شود.
تنوع یکی از ویژگی های رابطه جنسی موفق

5-تنوع در رابطه جنسی

اینکه در روابط جنسی خواسته باشید هر بار در یک مکان و یک کار مشابهی انجام دهید به مرور زمان برای تان کسل کننده و یکنواخت می شود. اگر با همسرتان در یک عمل خاص می توانید رابطه جنسی عالی داشته باشید اما همان یک کار را دائماً تکرار نکنید. سعی کنید حرکات دیگری را هم امتحان کنید تا شور و هیجان و احساسات در رابطه تان بیشتر شود.

6-ویژگی های یک رابطه جنسی موفق | عدم خشونت

برخی اوقات ممکن است شریک شما رابطه دهانی را نپسندد. شاید به این دلیل که رفتار شما خشونت آمیز است یا حتی این احتمال وجود دارد که این کار را دوست ندارد. در هر حال این وظیفه شماست که بدانید شریکتان چه نوع رابطه ای را به چه شکلی می پسندد و هرگز او را مجبور به انجام کار خاصی نکنید. برخی از مردها در حین رابطه نوک سینه های همسرشان را می چرخانند و این کار اصلا احساس خوبی به آنان نمی دهد چرا که بسیار درد آور است در حالی که بوسیدن سینه بسیار لذت بخش است.

7-گفتگو از ویژگی های یک رابطه جنسی موفق

در حین رابطه جنسی می توانید در گوش همسرتان زمزمه های عاشقانه داشته باشید و به او بگویید که چقدر خودش و بدنش را دوست دارید. به همسرتان بگویید که دوست دارید کجاهای بدنش را نوازش کنید و چطور این کار را می‌کنید. این کار سبب تحریک او می گردد. اگر بخواهید در حین رابطه جنسی منفعل باشید و هیچ حرفی نزنید و به همسرتان نگویید که از چه حرکاتی خوشتان می‌آید قطعاً چیزی متوجه نمی‌شود. بیان احساسات و نیازها در حین رابطه جنسی هم رضایت زناشویی را افزایش می دهد و هم برای همسرتان تحریک کننده است.

8-فضای عاشقانه

رنگ اتاق خواب شما بهتر است روشن و آینه بزرگی داشته باشد. گاهی برخی از زوجین اتاقی با نور کم را ترجیح می‌دهند. اتاق خواب تان لازم است که قفل مناسبی داشته باشد و نفوذ صدا به بیرون حداقل باشد. میتوانید برای احساسی کردن محیط موسیقی ملایم وعاشقانه بگذارید یا دکوراسیون اتاق و نوع موسیقی و حتی عطرتان را هر از چند گاهی عوض کنید. در اتاق خود از شمع یا عود معطر استفاده کنید. حتماً قبل از رابطه زناشویی و بعد از آن موبایل تان را خاموش کنید. تا حد امکان حمام و دستشویی داخل اتاق خواب باشد.

9-زمان بندی مناسب

اینکه دو نفر از زمان دقیق انجام رابطه جنسی آگاه باشند تاثیرات مثبتی می گذارد. رابطه جنسی نیاز به آمادگی ذهنی و جسمی در افراد دارد.  به باور برخی ها برنامه ریزی و مشخص کردن زمان های خاصی برای رابطه جنسی اصلا خوشایند نیست. به این نکته توجه کنید که رابطه جنسی می تواند در هر موقعی که هر دو نفر دوست داشته باشند و شور و هیجانی در آنها برانگیخته شود ایجاد شود اما برنامه ریزی برای آن اهمیت دارد چرا که باید زمان و مکان خاصی را در نظر گرفت. این کار می‌تواند سبب کاهش استرس و نگرانی شود.

10-عدم مقایسه گری

هرگز زندگی واقعی خود را با آنچه در فیلم‌های پورن میبینید مقایسه نکنید این کار نه تنها کمکی به رابطه شما نمی کند بلکه می تواند سبب فروپاشی و تخریب هم شود. هر زوجی بر اساس شرایط و توانایی خودشان باید بررسی شوند و مقایسه کاری جز نارضایتی نمی کند. برای اینکه یک رابطه خوبی داشته باشید لازم نیست که ویژگی ذاتی در شما باشد بلکه این مهارت آموختنی است و توصیه می‌شود که از یک مشاوره فردی کمک بگیرید.

11-از کم شدن کشش های جنسی نترسید

در مورد یک رابطه جنسی سالم باید نگاه واقع بینانه داشته باشید و از خیال پردازی دست بردارید. گاهی اوقات برخی از زوجین ممکن است میلشان در طول زندگی کم شود و آن شور و حرارت اولیه را نداشته باشد. اگر بپذیرید که هیچ درست و غلطی در رابطه وجود ندارد و شما و همسرتان به راحتی بتوانید احساساتتان را برای اینکه چه موقعی می خواهید یا نمی خواهید با هم در میان بگذارید پس زندگی سالمی دارید. این کاملاً طبیعی است که برخی مواقع زوج ها به دلیل مشکلات مختلف یا دغدغه های ذهنی میل شان برای رابطه جنسی کم شود. از این رو اجازه ندهید که این نگرانی های موقتی یک رابطه سالم جنسی باکیفیت را از زندگیتان دور کند.
 ویژگی های رابطه جنسی موفقگ

ویژگی های یک رابطه جنسی موفق | فعالیت های مفید پس از رابطه

شاید برخی از زن و مردها ندانند که بعد از رابطه مانند قبل از آن باید آدابی را رعایت کنند و اگر انتظارات یکدیگر برآورده نشود موجب نارضایتی و کینه می شود. زن ها بعد از رابطه حالت متفاوتی پیدا میکند و دوست دارند مدتی در رخت خواب بمانند و این کار کاملاً طبیعی است. آنها همچنین به توجه بیشتری نیاز دارند و دوست دارند در آغوش گرفته شوند. بنابراین بعد از رابطه هرگز همسرتان را به حال خودش رها نکنید. اگر می خواهید رابطه مناسب تری با همسرتان داشته باشید و یا او را برای دفعات بعدی رابطه مشتاق تر کنید موارد زیر را حتما رعایت کنید. توجه به نیازهای اساسی زن پس از رابطه یکی از ویژگی های یک رابطه جنسی موفق است. در ادامه به این سوال که پس از رابطه زناشویی چکار کنیم پاسخ داده می شود.

1-توجه به تفاوت ها

برخی زنها بعد از رابطه به شدت نیاز به صحبت کردن با شریک شان دارند. مردها معمولاً بعد از رابطه ممکن است به موضوعات دیگری غیر از آن فکر کنند اما زنها برعکس فقط به رابطه ای که تجربه کردند می‌اندیشند و تا مدتی بعد از به ارگاسم زنان تحریک نمی شوند. غالباً مردها بعد از رابطه جنسی دچار حالت کوفتگی و خستگی می شوند و تا مدتی نعوظ برایشان رخ نمی دهد و این نشان دهنده بیماری نیست. مردها بعد از رابطه احتمال دارد کمی سرد به نظر برسند اما این حالت زودگذر است و آنان تا مدتی به تمرکز نیاز دارند. در چنین شرایطی لازم است که مرد اقداماتی انجام دهد مثلاً بعد از رابطه جملات عاشقانه به همسرش بگوید و سعی کند با او صحبت کند به جای اینکه بخواهد فورا تخت را ترک کند. اگر همسرتان سرد است لازم است که حتما بعد از رابطه به او محبت کنید مثلاً برایش یک نوشیدنی بیاورید یا به او بگویید که بسیار جذاب است. این کار سبب شیفتگی و هیجان بیشتر در او میشود.در این رابطه مطالعه مقاله چرا زنان از رابطه جنسی سرد می شوند پیشنهاد می شود.

2-در آغوش گرفتن

حتی اگر بعد از رابطه جنسی بسیار خسته هستید و حوصله هیچ کاری ندارید می توانید دست هایتان را در دست همسرتان حلقه کنید و او را نوازش کنید. این کار احساس بسیار خوبی به او می‌دهد و حس دوست داشته شدن را در همسر تان چند برابر می کند. علاوه بر این در کنار آغوش گرفتن و نوازش بهتر است جملات عاشقانه و جذابی به همسرتان بگویید.

3-عدم تحرکات جسمی

بعضی از زنها بعد از پایان رابطه تماس فیزیکی و عاطفی را نمی خواهند آنها ممکن است بگویند که آن‌قدر به اندازه کافی تحریک شدند که دیگر برایشان تحریک معنایی نداشته باشد و حتی درد آور هم باشد. این رفتارها به معنی احساسی و سرد مزاجی نیست بلکه بعضی از زنها که البته تعداد کمی هستند دوست دارند بعد از رابطه با خودشان تنها باشند. بنابراین لازم است که آنها را درک کنید و حالشان را بپرسید که آیا به چه چیزی نیاز ندارند؟ اگر مطمئن شدید همه چیز آرام است و همسرتان از رابطه رضایت داشته مدتی او را تنها بگذارید تا استراحت کند. سپس برای برای شتشو و بهداشت جنسی اقدام کنید.

4-صحبت کردن

هرچند بیشتر مردها بعد از رابطه جنسی خسته می‌شوند و انرژی انجام کاری را ندارند ولی بعضی از زن ها دوست دارند که بعد از رابطه جنسی با آنها هم صحبت شوید و گوش خودتان را او بدهید. رابطه جنسی نیاز به توجه و همکاری دارد و هیچ یک از دو طرف حق ندارند فقط به فکر نیازهای خودش باشد و احساسات دیگری را نادیده بگیرد. همچنان که برای یک مرد ارضا شدن مهم است باید به ارگاسم رسیدن همسرش هم توجه کند و بداند بعد از رابطه هم چه خواسته هایی دارد. برای آشنایی با نیازهای اساسی زنان کلیک کنید.

5-برقراری رابطه دوم جنسی

این نکته را بدانید که برخی اوقات زنان همچنان می خواهند بعد از رابطه جنسی شان باز هم یک رابطه دیگری داشته باشند. در این حالت اگر انرژی داشتید می توانید این فرصت را بدهید و بار دیگر با او رابطه داشته باشید ولی اگر به هر دلیلی نمی توانید این کار را انجام دهید به او بگویید که فعلاً توانایی انجام مجدد رابطه را ندارید و نیاز به کمی استراحت دارید. کسانی که تصور می کنند نعوظ و دخول مهمترین عمل ها برای یک رابطه جنسی هستند پس برایشان انزال هم نشانه ای از پایان رابطه زناشویی است در حالی که مرد باید همچنان بعد از انزال سعی کند که با روش‌های دیگر به همسرش کمک کند تا نهایت لذت جنسی را تجربه کند.برای آشنایی با فواید رابطه جنسی کلیک کنید.  

سخن آخر

متاسفانه برخی ها باورها و عقاید نادرستی در مورد رابطه جنسی دارد که به برخی از آنها در این مقاله پرداخته شد. یک رابطه جنسی موفق ممکن است به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر به هر دلیلی افراد دچار مشکلات جنسی هستند یا رابطه‌شان کیفیت لازم را ندارد بخشی از آن به مسائل روحی روانی همچون اضطراب و افسردگی بر می گردد. بنابراین در این شرایط استفاده از یک مشاوره روانشناسی با تجربه اهمیت زیادی دارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*