ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ارتباط موفق | راه های برقراری ارتباط موفق چیست؟

راه‌های برقراری ارتباط موفق چیست؟ این سؤالی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر خود می‌کند. ممکن است در طول زندگی‌تان افرادی را ببینید که به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند و این ارتباطات منجر به پیشرفت آن‌ها می‌شود. شاید از خود بپرسید راز موفقیت این افراد در زندگی چیست؟ ما در ادامه به راهکارهایی برای داشتن ارتباط موفق با دیگران اشاره کرده‌ایم. تمرین این راهکارها و کمک گرفتن از یک فرد متخصص کمک می‌کند تا شما هم بتوانید روابط رضایت بخش و مؤثری را بیش از پیش تجربه نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر دراین زمینه تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

گیف ارتباط موفق

راه‌های برقراری ارتباط موفق 

یک ارتباط موفق از نظر شما چگونه است؟ داشتن روابط سالم و موفق با دیگران می‌تواند از دید هرکس متفاوت باشد. اما به طور کلی فاکتورهای عمومی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا ارتباطات مؤثری با دیگران داشته باشید. از جمله این فاکتورها می‌توان به داشتن درک متقابل، مسئولیت پذیری در برابر دیگران، برخورداری از مهارت‌های ارتباطی و هوش هیجانی اشاره کرد. در ادامه به راهکارهایی اشاره کرده‌ایم که به شما کمک می‌کنند تا احتمال موفقیت خود را در روابط بین فردی بالا ببرید.

1. ارتباط موفق | زبان بدن را دست کم نگیرید

ایجاد ارتباط موفق و صحیح با دیگران

افراد وقتی می‌خواهند در ارتباط با کسی موقر و مثبت جلوه کنند، بیشتر به کلماتی که می‌گویند دقت می‌کنند. در حالی که کلام تنها بخشی از این مسئله است. آنچه که بیش از هر چیز در ارتباطات رو در رو اهمیت دارد، زبان بدن شماست. چراکه هر یک از بخش‌های بدن در طول برقراری ارتباطات، پیغامی را به فرد مقابل می‌رساند. به همین خاطر لازم است که بتوانید ارتباط چشمی مناسبی برقرار کنید، بیانات چهره‌ای مثبت و تأثیرگذاری داشته باشید و در ژست‌های بدنی خود دقت بیشتری به خرج دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارتباطات غیرکلامی کلیک کنید.

2. همدلی کردن را بیاموزید 

در هر سطحی از ارتباط، افراد نادیده گرفته شدن را نمی‌پسندند و دوست دارند که درک متقابلی از آن‌ها صورت بگیرد. آنچه که بیش از هر چیزی باید مورد درک و پذیرش قرار بگیرد احساسات و هیجانات است. در واقع افرادی که ارتباط موفق دارند، اغلب اهمیت این موضوع را درک کرده و در این مورد مهارت بالایی دارند. برای آنکه بتوانید همدلی کردن را بهتر بیاموزید، لازم است که گاهی به دنیا از زاویه دید دیگران نگاه کنید و در مورد انواع احساسات و تأثیری که بر افراد می‌گذارد اطلاعات بیشتری به دست آورید.

3. مخاطب خود را بشناسید 

برای اینکه کلام‌تان بیشتر مورد پذیرش قرار بگیرد لازم است که ابتدا به درک درستی از مخاطب خود دست یابید. نحوه‌ای که جملات خود را بیان می‌کنید، اهمیت بسیار بیشتری از آنچه که می‌گویید دارد. به همین خاطر قبل از اینکه با کسی ارتباط بگیرید، ابتدا از خود بپرسید که چقدر او را می‌شناسید، آیا در مورد علایقش اطلاعاتی دارید؟ این مسئله به خصوص زمانی که می‌خواهید برای جمعی سخنرانی کنید بسیار اهمیت دارد. اگر شما مخاطبین خود را نشناسید و بر اساس درک و علایق آن‌ها بحث را پیش نبرید، نمی‌توانید انتظار تأثیرگذاری زیادی داشته باشید. برای کسب اطلاع در زمینه برقراری ارتباط با دیگران کلیک کنید. 

4. ارتباط موفق | مختصر و مفید سخن بگویید

در ارتباطات کلامی و نوشتاری، خلاصه گویی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تلاش کنید تا در ارتباطات خود از حاشیه پردازی زیاد خودداری نمایید. هرچقدر که زمان انتقال پیام طولانی‌تر می‌شود به همان میزان از تأثیرگذاری آن نیز کاسته خواهد شد. برای کسب اطلاع در زمینه مهارت ارتباط موثر با دیگران کلیک کنید. 

5. از خدمات حرفه‌ای کمک بگیرید

در دنیای امروز همه‌چیز تخصصی شده است و موفقیت در هر امری نیازمند آموزش و مطالعه است. داشتن ارتباطات مناسب نیز به عنوان یکی از عوامل بسیار تأثیرگذار در کسب موفقیت نیازمند آن است که به طور حرفه‌ای به آن پرداخته شود. اگر شما بتوانید ارتباطات موفقی داشته باشید، در امور تحصیلی، شغلی و خانوادگی به پیشرفت‌های بیشتری دست خواهید یافت. چرا که ارتباطات اجتماعی مبنای هر عملی در زندگی هستند. مرکز حامی هنر زندگی با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این باره و برگزاری جلسات روان درمانی فردی و گروهی می‌تواند در این امر به شما یاری برساند. مشاوره خانواده از جمله خدماتی است که به خانواده ها جهت ارتباط مؤثر با یکدیگر کمک می کند.

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

با توجه به اهمیت ارتباط موفق در زندگی، بسیار مهم است که افراد برای تقویت مهارت‌های ارتباطی خود از یک فرد متخصص کمک بگیرند. اما امروزه افراد با توجه به درگیری‌های شغلی و مسائل مالی، کمتر امکان شرکت در جلسات مشاوره را دارند. از سوی دیگر بسیاری از افراد در جلسات مشاوره حضوری معذب می‌شوند و به همین دلیل اقدامی در این زمینه انجام نمی‌دهند. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی این امکان را برای شما مهیا کرده تا به صورت تلفنی از خدمات مشاوره بهره‌مند شوید و هزینه و زمان کمتری را صرف نمایید. متخصصان و روانشناسان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید. 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*