ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

رفت و آمد قبل از ازدواج برای شناخت سبک زندگی یکدیگر

آشنایی و رفت و آمد قبل از ازدواج زمانی غیر معمول بود. اما در عصر حاضر با توجه به وجود برخی فرهنگ ها حتی تخمین زده می شود که بخش زیادی از زوج ها قبل از ازدواجشان یا با هم به صورت مشترک یا چند روز در هفته را کنار یکدیگر زندگی می کنند. اما آیا رفت و آمد با یکدیگر یا با خانواده طرفین قبل از ازدواج ایده خوبی است؟ پاسخ به این سوال قدیمی به عوامل زیادی مانند سازگاری، اعتماد و سن رابطه شما بستگی دارد. رفت و آمد قبل از ازدواج چند مزیت و از سویی چند مشکل به همراه دارد که می تواند تصمیم گیری برای ازدواج را تحت تاثیر قرار دهد. برای دریافت مشاوره روابط عاطفی کلیک کنید.

تماس با مشاور

                                              

رفت و آمد قبل از ازدواج

اهداف نهایی شما و شریک انتخابی شما چیست؟ ممکن است از قبل تصمیم به ازدواج با شریک زندگی خود گرفته باشید، اما آن ها هنوز تصمیم جدی نگرفته اند یا حتی به آن فکر نکرده باشند. این وضعیت لزوماً دلیلی برای نگرانی ندارد اما دانستن این اطلاعات مهم است. بهتر است فهرستی از آنچه هر یک از شما در نهایت از رابطه می خواهید تهیه کنید. ممکن است ازدواج باشد یا حتی یک تعامل دوجانبه با زمان نامشخص. حتی ممکن است زندگی جدا از یکدیگر باشد، هر چند که به نظر می رسد غیرممکن باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خوشحال بودن با شریک زندگی کلیک کنید.
ازدواج و زندگی مشترک فقط یک قول ساده نیست که بخواهید برای تضمین تعهد مادام‌العمر با کسی به آن عمل کنید. در این سناریو می توان چشم اندازهای دیگری مانند زندگی به تنهایی، بچه دار شدن با شریک انتخابی، زندگی در خانه مستقل یا با خانواده را در نظر گرفت. هر کدام می توانید فهرستی از آنچه می خواهید تهیه کنید. در رفت و آمدهای قبل از ازدواج همه این ها را با یکدیگر هماهنگ کنید. ابتدا این کار را روی کاغذهای جداگانه انجام دهید زیرا به سازماندهی واضح تر ایده های شما کمک می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ازدواج کلیک کنید. در مرحله بعد، لیست خود را رد و بدل کنید و در مورد آنچه نوشته شده است بحث کنید. صادق باشید و زمانی را برای گوش دادن به اهداف یکدیگر اختصاص دهید، مهم نیست که آن ها چقدر به نظر شما عجیب یا باورپذیر ظاهر می شوند. انجام چنین کارهایی در مسیر رفت و آمد قبل از ازدواج می تواند افق دید شفاف تری از تصمیم برای آینده، پیش روی هر دوی زوجین باز کند. رفت و آمد قبل از ازدواج به شما بینشی در مورد شخصیت، عادات، خصلت ها، محرک ها و غیره از شریک انتخابی تان می دهد.  

مزایای رفت و آمد قبل از ازدواج

در حالی که شناخت و آشنایی و شکل گیری ارتباط بین افرادی که تصمیم به ازدواج دارند و یا حتی تصمیم جدی برای ازدواج ندارند، بیشتر از گذشته رایج است، هنوز سوالات خاصی وجود دارد که باید به آن ها پاسخ داد. شکل دادن هرگونه ارتباط قبل از ازدواج به شما زمان و فرصتی می دهد تا شریک زندگی خود را بشناسید و اعتماد و سازگاری متقابل خود را آزمایش کنید. اشتراک در یک مکان و هزینه ممکن است منجر به اختلافات و چالش های خاصی در ازدواج شود که با رفت و آمد به چند و چون آن بیشتر آشنایی پیدا می کنید. کنار آمدن با جنبه های مختلف شخصیت یکدیگر ممکن است بر اساس سطح درک متقابل و تمایل شما، رابطه شما را به هر طرفی که قابل پیش بینی نیست هدایت کند.

1-شناخت سبک زندگی و شیوه تفکر

رفت و آمد به شما کمک می کند تا انتظارات، نیازها و شخصیت یکدیگر را بهتر درک کنید. چنین مراوداتی می تواند نشان دهد که هر یک از شما چگونه به زندگی در یک محیط و تقسیم هزینه ها و کارهای خانه واکنش نشان می دهد. این فرصتی است برای شما که در مورد عادات و سبک زندگی یکدیگر، مهارت های ارتباطی و روابط خانوادگی یکدیگر بیشتر صحبت کنید و بیشتر بیاموزید.

2-رفت و آمد قبل از ازدواج |تمرین یک رابطه قوی تر و عمیق تر

رفت و آمد به شما کمک می کند چیزهای جدیدی در مورد شریک انتخابی خود بیاموزید که در غیر آنصورت و به صورت جداگانه نمی توانستید بفهمید. حتی اگر هم سوال کنید آنچه به دست می آورید تفاوت هایی با آنچه که از نزدیک می توانید ببینید خواهد داشت. شما خواهید دید که چه چیزهایی باعث می شود طرف مقابل شما واکنش های واقعی ناگهانی بروز دهد. در نتیجه بهتر از قبل آن ها را درک خواهید کرد و به شما کمک می کند تا به آن ها نزدیک تر شوید. همچنین درمورد مردانی که قصد ازدواج دارند بخوانید. رفت و آمد قبل از ازدواج به شما این امکان را می دهد که به طور موثرتری برای آینده خود به عنوان یک زوج برنامه ریزی کنید. شما می توانید نحوه تقسیم و مدیریت امور مالی خود را به عنوان یک زوج پیدا کنید. از بسیاری جهات، همچنین می تواند به شما در غلبه بر ترس از تعهد کمک کند.

3-شناخت سطح نیاز جنسی و آشنایی با چهره حقیقی

رفت و آمد قبل از ازدواج می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چقدر از نظر رابطه جنسی سازگار هستید که برای هر رابطه طولانی مدت بسیار مهم است. در بستر سوال و جواب کردن و آشنایی با سطح نیاز و فانتزی های ذهنی می توانید به درک درستی از رابطه برسید. به اشتراک گذاشتن یک فضای زندگی قبل از ازدواج در محیطی مانند خانه می تواند به شما کمک کند تا شیوه برخوردهای روزمره طرف مقابل را بدون در نظر گرفتن آداب کلی اجتماعی در حظور غریبه ها را بیشتر و واضح تر ببینید. اینکه در شرایط عادی زندگی روزانه فردی با مسائل بسیار شخصی تر چگونه برخورد می کند.

4-رفت و آمد قبل از ازدواج |فرصت سازی برای برنامه ریزی

روند برنامه ریزی عروسی زمان بر است و می تواند خسته کننده باشد. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و گاهی زمان کافی برای انجام آن ها وجود ندارد (علاوه بر شغل شما و هر کاری که ممکن است انجام دهید). یکی از مزیت‌های رفت و آمد قبل از ازدواج این است که می‌توانید با برنامه های طرف مقابل برای عروسی بیشتر آشنا شوید و تصمیم گیری ها را به طور مؤثرتری برنامه‌ریزی کنید. همچنین درمورد تکنیک های برنامه ریزی بخوانید.  
معایب رفت و آمدهای قبل از ازدواج

معایب زندگی مشترک قبل از ازدواج

رفت و آمدهای قبل از ازدواج اگر به صورت روتین های زندگی مشترک در طول هفته باشد ممکن است باعث کسالت شود، زیرا شما هرچه بیشتر در مورد شریک زندگی خود مسائل تازه تری کشف کنید، به این نتیجه می رسید که برخی از ویژگی های او را دوست ندارید. همانطور که زندگی مشترک قبل از ازدواج جذاب به نظر می رسد، این شیوه آشنایی اشکالاتی دارد که باید از آن ها نیز آگاه باشید. در بخش بعدی در مورد آن ها بیشتر توضیح داده شده است. قبل از اینکه تصمیم بگیرید با هم زندگی کنید، حداقل باید 1 تا 2 سال زمان آشنایی اولیه را به خود اختصاص دهید. قبل از انجام یک جهش بزرگ، باید از سبک زندگی و ترجیحات یکدیگر آگاه باشید.

1-مشاهده استرس و عصبانیت یکدیگر

ممکن است فکر کنید که زندگی با هم در طول ازدواج برای همیشه آسان خواهد بود، اما زندگی با یک نفر نیاز به سازش و صبر زیادی دارد که زندگی دایمی کنار او را میسر کند. در حالی که رفت وآمدهای قبل از ازدواج می تواند شما را به شریک زندگی خود نزدیک تر کند، کشف شناخت و آگاهی بیشتر از یکدیگر نیز می تواند مشکلاتی بیشتر از ارزش آن ایجاد کند و حتی منجر به پایان زودهنگام رابطه شود. شناخت و آگاهی از شرایط و ویِژگی های شخص مقابل اگرچه کمک بزرگی به تصمیم گیری صحیح در مسیر یک انتخاب مهم چون ازدواج پیش پای طرفین می گذارد، در عین حال منجر به شکل گیری استرس ها و نگرانی هایی می شود که چه بسا اهمیت آن بیش از حد براورد شده و در تصمیم نهایی برای ازدواج با شخص تاثیرگذار باشد. عصبانیت های شخص مقابل از مسایل مختلف ممکن است اسباب سو برداشت را فراهم کند و تصویر نادرستی از چگونگی شخصیت فرد به دست بدهد.

2-چالش های زندگی در یک فضای مشترک

چنانچه این رفت و آمدها به شکل زندگی مشترک دائم باشد بهتر است به این موضوع دقت کنید که زندگی مشترک بهایی دارد. اگر هزینه های زندگی را تقسیم کنید، جدایی از شریک انتخابی به طور فزاینده ای دشوار می شود. با این حال، مشکلاتی که شما دو نفر با آن روبرو هستید نیز ممکن است شما را از برداشتن گام بزرگ برای ازدواج باز دارد. در نتیجه، ممکن است رابطه شما در برزخ گیر کند. برای دریافت مشاوره ازدواج کلیک کنید. گفته می شود کسانی که قبل از ازدواج با هم زندگی می کنند، بیشتر از کسانی که بعد از ازدواج با هم زندگی می کنند، نسبت به یکدیگر خشونت می ورزند. همچنین داده‌های اخیر نشان می‌دهد که حدود 40 تا 50 درصد از زوج‌هایی که با هم زندگی می‌کنند ممکن است در نهایت با عوارضی در رابطه‌شان مواجه شوند که ممکن است منجر به جدایی آن ها شود. با این حال، این کاملا به درک متقابل و تمایل شما برای جدی گرفتن رابطه بستگی دارد. اگر قبل از ازدواج با شریک انتخابی خود زندگی می کنید، اجتناب از اینکه درگیری ها به خشونت و سوء استفاده تبدیل شود ضروری است. در جریان گذاشتن زندگی مشترک با دوستان و خانواده لزوماً خطر جدایی را کاهش نمی دهد زیرا زندگی مشترک لزوماً کیفیت ارتباط شما را افزایش نمی دهد. به هر دلیلی اگر از قبل برای نحوه چگونگی برخورد با سوتفاهم ها برنامه ای نداشته باشید و درباره آن ها فکر نکرده باشید یا درباره چگونگی مواجهه خود با مسایل بغرنج سوال و جواب نکرده باشید و برای آن برنامه ریزی نکنید، زندگی مشترک در آینده می تواند پیچیده باشد. موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از زندگی مشترک در نظر بگیرید. برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.  
رفت و آمدهای قبل از ازدواج برای شناخت بهتر

چگونه برای زندگی مشترک قبل از ازدواج آماده شویم

در مورد اهداف خود شفاف باشید: در مورد آنچه که در نهایت از زندگی مشترک  خود می خواهید، شفاف باشید. آیا می خواهید اوج آن ازدواج سالم و شاد باشد؟ یا فقط می خواهید به طور معمول تنها به این دلیل که دیگران ازدواج کرده اند شما نیز تن به ازدواج بدهید.

  1. برخی از قوانین اساسی را تنظیم کنید: قوانین اساسی را ایجاد کنید که بهترین نتیجه را برای شما دارد. این قوانین اساسی می تواند شامل میزان فضای مورد نیاز هر فرد برای خلوت کردن با خود، نحوه خرج کردن پول و تامین بودجه، تقسیم کارها، ترتیبات زندگی در طول تعطیلات و غیره باشد. توافق بر سر این موارد قبل از شروع زندگی مشترک، زندگی شما را آسان تر می کند. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.
  2. ارتباط ضروری است: فرض نکنید که شریک زندگی شما می داند شما چه می خواهید یا چه احساسی دارید. در عوض، مسائلی را که پیش می‌آیند بحث کنید تا بعداً از هرگونه سوء تفاهم جلوگیری کنید.
  3. به طور منظم در مورد مسائل مالی بحث کنید: این ممکن است شامل تنظیم بودجه ای باشد که هر دوی شما با آن موافق هستید و در صورت لزوم، داشتن یک برنامه پس انداز برای موارد بزرگ تر و مهم تر. بدهی های هر یک از طرفین را در نظر بگیرید و برنامه ای برای پرداخت آن ها در نظر بگیرید.

برخی دیگر از راهکار ها

  1. خانواده خود را زود درگیر کنید: زندگی با کسی پویایی رابطه شما را تغییر می دهد. زندگی مشترک قبل از ازدواج به معنای تعامل با خانواده همسر تا حد مشخصی است. در صورت امکان، خانواده ها را در تصمیماتی که بر زندگی مشترک شما تأثیر می گذارد، مشارکت دهید. این می تواند شما را از استرس و ناامیدی زیادی نجات دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کنترل استرس کلیک کنید.
  2. در مورد آنچه که زندگی مشترک ممکن است منجر شود واقع بین باشید زندگی مشترک تضمین کننده تعهد طولانی مدت نیست. رفت و آمدهای قبل از آن می تواند مانند یک دوره آزمایشی برای رابطه شما باشد، زمان خوبی است برای اینکه هر دو متوجه می شوید ممکن است که در درازمدت به نتیجه نمی رسید.

 

سخن آخر درمورد رفت و آمد قبل از ازدواج

رفت و آمد قبل از ازدواج دارای مزایا و معایبی است. این به شما کمک می کند تا شریک خود را بهتر درک کنید، انتظارات و نیازهای یکدیگر را بهتر بشناسید. آینده را به طور مؤثرتری برنامه ریزی کنید، سازگاری بین خود را اندازه گیری کنید و نحوه مدیریت امور مالی را به خوبی شناسایی کنید. از سوی دیگر، ممکن است در شرایط خاصی احتمال درگیری را افزایش دهد و منجر به جدایی شود. بنابراین، آنطور که به نظر می رسد آسان نیست و ممکن است برای همه کارساز نباشد. قبل از زندگی مشترک، از اهداف یکدیگر مطمئن شوید، به طور منظم در مورد مسائل مالی صحبت کنید و به خوبی ارتباط برقرار کنید تا احتمال درگیری کاهش یابد. برای دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*