ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

جبران آسیب خودارضایی | استمنا چطور جبران می شود؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با جبران آسیب خود ارضایی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


بسیاری از افراد در مورد جبران آسیب خود ارضایی از متخصصین سلامت سؤال می‌پرسند. خود ارضایی عملی است که در فرایند رسش و رشد جنسی معمولاً توسط اکثر افراد تجربه می‌شود. با این حال ممکن است برخی افراد به انجام این کار وابسته شوند. تکرار خود ارضایی در بلند مدت افراد را با عوارض جسمانی و روانی متعددی مواجه می‌کند. با آگاهی از روش‌های جبران آسیب خود ارضایی می‌توانید مشکلات ناشی از آن را از بین ببرید و کیفیت زندگی خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. همچنین دریافت مشاوره جنسی نیز در این شرایط بسیار کمک کننده خواهد بود. برای کسب آگاهی بیش تر در زمینه خود ارضایی کلیک کنید. 

تماس با مشاور

خودارضایی

خودارضایی یک فعالیت جنسی رایج است که اکثر افراد در آن شرکت می کنند. تحقیقات کمی در مورد اینکه چگونه فراوانی خودارضایی با عملکرد جنسی افراد مرتبط است و اینکه آیا این ارتباطات بین مجردها و کسانی که شریک جنسی منظم دارند متفاوت است یا خیر وجود دارد. مطالعاتی ارتباط بین دفعات خودارضایی و اختلال عملکرد جنسی را بررسی کرده و اثرات آن را برای مردان و زنان، و همچنین برای افراد با و بدون شریک جنسی مقایسه کرده و همچنین بررسی کرده است که آیا سازگاری جنسی در رابطه بر تعداد دفعات خودارضایی تأثیر می گذارد یا خیر. انتظار این بود که خودارضایی با عملکرد جنسی بهتر در مجردها و عملکرد جنسی بدتر در افرادی که در رابطه هستند مرتبط باشد، به خصوص زمانی که سازگاری جنسی پایین بود.

خودارضایی به عنوان دستکاری اندام تناسلی خود، به طور معمول آلت تناسلی مردانه یا کلیتوریس در زنان، به منظور ارضای جنسی تعریف می شود. این عمل معمولاً با فانتزی های جنسی یا ادبیات وابسته به عشق شهوانی، تصاویر یا ویدیوها همراه است و همچنین ممکن است شامل استفاده از وسایل مکانیکی و سکس توی (مانند ویبراتور) یا خودتحریکی سایر اعضای بدن مانند مقعد یا نوک سینه ها باشد. خودارضایی می تواند شامل یک فرد باشد که بدن خود را به تنهایی کاوش می کند اما می تواند در حضور شخص دیگری نیز رخ دهد که به عنوان خودارضایی متقابل شناخته می شود. خودارضایی یک رفتار جنسی رایج است. یک نمونه مستقر در ایالات متحده نشان داد که 38٪ از زنان و 61٪ از مردان بین 18 تا 60 سال تا زمان انجام بررسی شیوع آن، درگیر خودارضایی بودند. یک نظرسنجی ملی که بر روی جمعیت عمومی بریتانیا بین 16 تا 44 سال انجام شد، گزارش داد که 73 درصد از مردان و 37 درصد از زنان در ماه منتهی به انجام گزارش خودارضایی کرده اند. یکی از دلایل پایین بودن دفعات خودارضایی در زنان به گزارش کمتر صادقانه آن ها درباره رفتارهای جنسی خود باز می گردد که وابسته به علل مختلف فرهنگی و آموزشی و شخصی می باشد.

جبران آسیب خود ارضایی | آیا خود ارضایی عوارض دارد؟

خود ارضایی در فرایند رشد جنسی امری طبیعی است اما اگر به صورت رفتاری تکراری تبدیل شود، می‌تواند برای فرد عوارضی را به همراه داشته باشد. عوارض روانی این موضوع معمولاً بیشتر از عوارض جسمانی افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. معمولاً این افراد به مرور عملکرد جنسی‌شان تحت تأثیر قرار می‌گیرد و نمی‌توانند با روشی به غیر از خود ارضایی به ارگاسم برسند. در واقع خود ارضایی می تواند منجر به انواع اختلالات جنسی شود. برای اطلاع بیشتر از اختلالات جنسی کلیک کنید. 

همچنین به دلیل اعتقادات فرهنگی و مذهبی که در مورد خود ارضایی وجود دارد بسیاری از افراد پس از این کار دچار احساس گناه شدید می‌شوند. این احساس گناه در بلند مدت فرد را دچار افسردگی و اختلالات اضطرابی می‌کند. برای آگاهی در زمینه اختلال افسردگی کلیک کنید. 

عوارض روانی معمولاً توسط افراد نادیده گرفته می‌شود. افراد فکر می‌کنند که خود ارضایی بیشتر بر جسم آن‌ها تأثیر منفی می‌گذارد درحالی‌که این یک باور غلط است و جبران خود ارضایی بیشتر به روش‌های روان‌درمانی نیاز دارد. توجه داشته باشید که عوارض و علت خودارضایی در سنین مختلف می تواند متفاوت باشد. در نتیجه برای درمان و جبران این مسئله باید این موارد توجه قرار بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه علت خودارضایی کلیک کنید. 

اینفوگرافیک جبران آسیب خود ارضایی

اینفوگرافیک جبران آسیب خودارضایی


چگونه می‌توان آسیب خود ارضایی را جبران کند؟

عوارض جسمی و روانی خود ارضایی معمولاً در صورت توقف این عمل و تکرار نشدن آن از بین می‌روند. در نتیجه اولین قدم این است که شما بتوانید از انجام این کار دست بکشید و به سمت روابط جنسی سالم بروید. برای ترک خود ارضایی انجام کارهایی نظیر توقف دیدن فیلم‌های پورنوگرافی و دوری کردن از عواملی که شما را برای این کار تحریک می‌کنند، ضروری است. توجه داشته باشید که کنار گذاشتن عمل خود ارضایی زمان‌بر است و امکان دارد شما نتوانید به یک باره این کار را ترک کنید. برای اشنایی با موثرترین روش های ترک خود ارضایی کلیک کنید.

زمانی که خودارضایی در شما به رفتاری غیر قابل کنترل تبدیل شود، جبران آسیب خودارضایی نیازمند خدمات مشاوره و روانشناسی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

روان درمانی برای جبران خود ارضایی

در صورتی که خودارضایی منجر به ایجاد عوارض جنسی، جسمی و روانی برای شما شده باشد نیازمند جبران و درمان است. چرا که این رفتار می‌تواند شکلی از اعتیاد به خود بگیرد و شما را در یک چرخه منفی درگیر کند. افرادی که درگیر اعتیاد به خود ارضایی می‌شوند دائماً در فکر این موضوع هستند و به طور وسواسی با آن درگیر می‌شوند. وسوسه‌های همیشگی در مورد انجام خود ارضایی و احساسات ناخوشایند پس از آن برای بهبودی نیاز به خدمات مشاوره روان‌شناسی دارد. روان درمانگر در جلسات درمان روی هیجانات منفی ناشی از خود ارضایی نظیر اضطراب و احساس گناه کار می‌کند و با ارائه راهکارهای مقابله با وسوسه، چرخه منفی درگیری در خود ارضایی را قطع خواهد کرد.

بسیاری از افراد به دلیل اینکه نمی‌توانند با شریک جنسی خود رابطه جنسی موفقی داشته باشند دست به خود ارضایی می‌زنند. راه‌حل اصلی در این شرایط این است که مشکلات جنسی خود را با همسرتان حل و فصل کنید. مراجعه به جلسات سکس تراپی که توسط روانشناسان ارائه می‌شود، به زوجین کمک می‌کند تا بتوانند عملکرد جنسی خود را بهبود ببخشند. انواع کژکاری‌های جنسی نظیر بی‌میلی جنسی، زود انزالی، ترس از دخول، ناتوانی در تجربه ارگاسم و... همگی مشکلات قابل درمانی هستند که در طی جلسات روان درمانی رفع خواهند شد. برای کسب اطلاعات در زمینه اختلالات کژکاری‌ جنسی کلیک کنید. 

جبران آسیب خودارضایی | نقش تغذیه در جبران خودارضایی

تغذیه، یکی از عواملی است که می‌تواند بر تقویت قوای جنسی تأثیرگذار باشد. اگر تکرار خود ارضایی در شما به تحلیل رفتن قوای جنسی منجر شده، در کنار روش‌های روان‌درمانی می‌توانید برخی اقدامات خانگی را برای بهبود وضعیت جنسی خود انجام دهید. تغییر برنامه غذایی یکی از موارد مؤثر در این زمینه است. از جمله مواد غذایی مناسب در تقویت قوای جنسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مواد غذایی با پروتئین بالا
  • خوردن برخی ادویه‌ها نظیر زعفران
  • مواد غذایی با طبع گرم نظیر موز و شکلات
  • خوردن مواد غذایی دارای امگا 3 مانند ماهی و زیتون
  • مواد غذایی دارای ویتامین B1 مانند بادام زمینی و لوبیا

 

نقش ورزش در جبران آسیب خودارضایی

توجه داشته باشید که تغییر رژیم غذایی اگر با یک برنامه فعالیت ورزشی همراه شود، می‌تواند بیش ترین تأثیرگذاری را بر تقویت قوای جنسی شما داشته باشد. ورزش یک راهکار کم هزینه است و همه افراد می توانند از این روش درمانی بی نظیر استفاده کنند. با ورش کردن می توانید ضعف عضلانی خود را جبران کرده و همچنین از گرایش مجدد به خودارضایی پیشگیری نمایید. ورزش علاوه بر جبران آسیب های جسمی، آسیب های روحی و روانی را نیز بهبود می بخشد پس به هیچ عنوان از آن غافل نشوید.

درمان عوارض خودارضایی در طب سنتی

تحقیقات نشان داده استفاده از داروهای گیاهی نیز می‌تواند در جبران آسیب‎ خودارضایی موثر باشد. برای این منظور می‌توانید از گیاهانی همچون، گل گاوزبان، مرزنجوش، سنبل الطبیب و بادرنج بویه استفاده کنید. تمام این گیاهان را به نسبت مساوی ترکیب کرده و بجوشانید و از آن مصرف نمایید. دم کرده گیاه اسطوخودوس نیز می‌تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.  

تاثیر خدمات روانشناسی

همانطور که گفته شد خودارضایی تاثیر منفی بر روان انسان می‌گذارد و به همین دلیل ضروری است که برای جبران این آسیب‌ها از کمک یک روانشناس بهره‌مند شوید. روانشناس به شما کمک می‌کند تا خودارضایی را به طور کامل ترک کنید و احساس گناه و خجالت ناشی از این کار را برطرف نمایید. متخصصان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید در  زمینه جبران آسیب خودارضایی یاری‌تان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید. 

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی

با توجه به افزایش فشارهای روانی و استرس های روزمره، امروزه بسیاری از افراد نیاز دارند از خدمات روانشناسی استفاده کنند اما با توجه به به مشکلاتی هم چون کمبود وقت و یا مسائل اقتصادی ممکن است برخی از افراد چشم بر روی این نیاز خود ببندند و از دریافت مشاوره پشیمان شوند. کمک گرفتن در زمینه مسائل جنسی مانند جبران آسیب خودارضایی به دلیل اهمیت زیادی که در زندگی دارند یک امر ضروری است.

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با گردآوری کادری مجرب و متخصص این امکان را مهیا کرده تا به صورت تلفنی با متخصصان تماس بگیرید. در مشاوره تلفنی هزینه کم تری پرداخت می شود و مسائلی هم چون رفت و آمد و معطلی نیز حذف می شود. در مشاوره تلفنی کیفیت جلسات مشاوره به هیچ عنوان پایین نمی آید و می توانید کل فرایند درمان را به صورت تلفنی پیش ببرید. متخصصان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در زمینه حل مسائل و مشکلات یاری تان کنند. برای اطلاع بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*