ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عوارض دستگاه وکیوم مردانه و مزایای استفاده از آن را بشناسید


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با دستگاه وکیوم مردانه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


آگاهی از عوارض دستگاه وکیوم مردانه در استفاده از آن اهمیت دارد. دستگاه وکیوم مردانه برای مشکلات جنسی آقایان استفاده می شود. مردانی که دچار این مشکلات هستند معمولاً از راه‌های مختلفی برای مسائل جنسی خود استفاده می کنند که یکی از آنها این دستگاه می باشد. هرچند دستگاه وکیوم مردانه مزایایی دارد اما عوارض آن هم قابل توجه است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم از طریق مشاوره جنسی اقدام نمایید تا ضمن ارتقاء دانش جنسی خود از راه های درمانی مشکلات مقاربتی مطلع شوید.

تماس با مشاور

دستگاه وکیوم مردانه چیست؟

وکیوم ابزاری است که برای اختلال نعــوظ مردان ساخته شده است. این ابزار با کمک پمپ جریان خون را به آلت تناسلی مرد وارد کرده و سبب نعوظ و حفظ آن می‌شود. وکیوم مردانه شامل انواع پمپی و برقی می باشد. این دستگاه دارای یک لوله هست که بر روی آلت مرد قرار می گیرد و یک حلقه که در قسمت پایین آلت تناسلی است. همچنین دارای یک بسته وکیوم به صورت دستی یا پمپی که هوا را از لوله خارج می کند و سبب نعوظ می شود.
استفاده از دستگاه وکیوم به این صورت است که انــدام تناسلی مردان درون آن قرار می گیرد. در این حالت با روشن شدن پمپ به وسیله باطری هوای لوله خارج و باعث نعوظ می شود. به تدریج داخل لوله تغییر فشار ایجاد میشود تا خون رسانی را به عروق خونی در آلت تناسلی به وجود می‌آورد. این اتفاق ممکن است چند دقیقه به طول بیانجامد تا مرد به نعوظ برسد. بعد از آن فرد می تواند لوله را خارج کند و با نعوظ ایجاد شده رابطه جنسی و نزدیکی را انجام دهد. برای کسب آگاهی بیشتر از مشــکلات جنسی مردان کلیک کنید.

اینفوگرافیک عوارض دستگاه وکیوم مردانه

اینفوگرافیک عوارض دستگاه وکیوم مردانه

عوارض دستگاه وکیوم مردانه | اختلال نعوظ

اختلال نعوظ ناتوانی در دستیابی و حفظ برانگیختگی جنسی در مردان به منظور دستیابی به فعالیت جنسی رضایت بخش با شریک جنسی تعریف می شود. این اختلال حاصل عملکرد مجموعه ای از عوامل روانی، عصبی، هورمونی و عروقی است. تحصیلات، وضعیت اقتصادی، اجتماعی، مصرف سیگار، فعالیت بدنی، چاقی، ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی و دیــابت یا قند خون و عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها بر سلامت جنسی مردان تاثیر گذار است.
اختلال نعوظ به عنوان یک نشانه و نه یک بیماری و به معنای نداشتن یا ناکافی بودن نعوظ جهت مقاربت است و باید پایدار یا عود کننده به مدت حداقل ۳ ماه باشد. این اختلال بیشتر به صورت چند عاملی با تعامل عوامل ارگانیک روانی و رفتاری ایجاد می‌شود. در سال ۱۹۹۵، ۱۵۲ میلیون مرد در سراسر جهان مبتلا به اختلال نعوظ بودند و پیش‌بینی می‌شود که این تعداد تا سال ۲۰۲۵ به ۳۲۲ میلیون نفر برسد و بالغ بر ۱۵ میلیون دلار هزینه صرف درمــان نعوظ شود.

1-تاثیر اختلال نعوظ بر زندگی مشترک

اختلال نعوظ بر کیفیت زندگی و عملکرد جنسی و رابــطه زناشویی زن و مرد اثر گذار می باشد. مطالعات نشان می دهد که برای حدود نیمی از مردان مبتلا صحبت در این خصوص با شریک جنسی خود و مشاوره با متخصص مشکل می باشد و به علت اینکه اختلال نعوظ مانند یک تــابــو است مانع ارتباطی بین زوجین و متخصصین وجود دارد.
رابــطه جنسی دو طرفه است. بنابراین وقتی مشکل جنسی حتی به ظاهر با منشاء مردانه در زندگی زناشویی رخ می‌دهد، هنگامی درمان ها موفق‌تر خواهد بود که هویت زوجی پیدا کند. یعنی هر یک از زوجین خود و یا دیگری را عامل ایجاد مشکل ندانند. چرا که رابطه دینامیک همسران در خصوص مشکلات جنسی تاثیر و تاثراتی دارد که برگرفته از زمینه زندگی مشترک است.

2-درمان اختلالات نعوظ

اختلالات عملکرد جنسی به ویژه اختلال عملکردی با اختلالات اضطرابی، وسواس و خلقی همبودی قابل‌توجهی دارد. با وجود اثربخشی نسبی برخی درمان های دارویی مانند داروهای بازجذب ســروتونین و شناخته شده استاندارد و معمول روانی برای اختلال نعوظ همچنان برای بسیاری یک بیماری استرس آور و ناتوان کننده است و برای آن درمان کامل و موفقی وجود ندارد. از این رو درمانگران تلاش می‌کنند با ترکیب تکنیک های درمانی مختلف یا گسترش درمان موجود، سلامت بیشتر درمانجویان را تامین نمایند.
شیوع نسبتاً بالای اختلالات عملکرد جنسی و از آن میان اختلال نعوظ، استرس ناشی از رابــطه سالم و مناسب زناشویی و کیفیت به شدت پایین زندگی، بی نتیجه بودن مراجعات متعدد به پزشکان و به دنبال آن احساس درماندگی، جدا شدن بیمار از خانواده و جامعه و رفتن به سوی درونگرایی هزینه های پزشکی و دارویی و در آستانه طلاق قرار گرفتن زندگی مشترک و... همگی موجب می‌شود تا فرد بیماریش را بیش از حد برآورد و مقابله با آن را در خود نبیند و نتیجه این استرس ها ممکن است تا حتی فرد را وادار به اقدام به خودکشی کنند. برای کسب آگاهی بیشتر درباره انواع اختلالات جنسی کلیک کنید.  
عوارض دستگاه وکیوم مردانه

استفاده از دستگاه وکیوم مردانه و مزایای آن

دستگاه وکیوم دارای فوایدی برای مردان است که از جمله موارد زیر را شامل می شوند:

1-بزرگی آلت تناسلی

یکی از مزایای استفاده از دستگاه وکیوم این است که مردانی که با سایز آلت تناسلی خود مشکلی دارند می توانند به راحتی در آن تغییراتی ایجاد کنند. استفاده از دستگاه وکیوم یکی از روش های غیر تهاجمی برای برای بــزرگ کردن سایز آلت تناسلی مردان محسوب می شود. وکیوم قدرت بسیار بالایی در اثرگذاری بر روی سایز آلت تناسلی دارد. به همین دلیل خیلی از افراد آن را می خرند و استفاده می کنند. معمولا سه بار در هفته با پمپاژ ای که در درون دستگاه رخ می دهد می‌توان به سایز دلخواه خود رسید. هرچقدر که دستگاه گران تر و با کیفیتتر باشد تاثیر گذاری آن روی سایز آلت هم بیشتر خواهد شد.

2-بهبود عملکرد نعوظ

دیگر مزایای استفاده از دستگاه وکیوم برای نعــوظ در مردان مسن است. پمپ آلت تناسلی یکی از روش‌های موثر است که برای حفظ نعوظ کمک کننده می باشد. وکیوم با کمک به افزایش گردش خون نقش موثری در رفع مشکل عملکرد نعوظ دارد. این دستگاه می‌تواند با انتقال خون بیشتر به سمت آلت تناسلی اکسیژن بیشتری را به آن برساند در نتیجه نعوظ قوی می‌شود تا بتواند بتواند عمل رابطه جنسی را انجام دهد.

3-افزایش میل جنسی

مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه وکیوم آن است که میل جنسی و شور و اشتیاق آن را در مردان بالا می برد تا بتوانند رابطه جنسی خوبی را تجربه کنند. اگر هم دچار اضطراب باشند مشکلات نعوظ بیشتری خواهند داشت. در نتیجه استفاده از دستگاه وکیوم یکی از راه های تقویت کننده برای نیاز جنسی افراد است و باعث افزایش کیفیت رابطه جنسی خواهد بود.

4-عدم محدودیت سنی

دستگاه وکیوم باعث اطمینان خاطر افراد در هر رده سنی می شود. اختلال نعوظ به صورت موقتی و در بزرگسال به صورت مزمن بروز می کند. این دستگاه به صورتی است که افراد می‌توانند با هر سنی به راحتی از آن استفاده کنند.
حتماً می دانید که اختلال نعوظ دلایل روحی- روانی و فیزیکی دارد. مواردی مانند تنش شغلی و تنش خانوادگی و اوضاع نابسامان اقتصادی در ایجاد نعوظ اثر گذار می باشند. دستگاه وکیوم برای افرادی که چه دارای مشکلات فیزیکی و چه دارای مشکلات روانی هستند، مناسب است. برای مطالعه در زمینه قــوی ترین درمان نعوظ کلیک کنید.

5-تاثیرگذار در روابط عاطفی

اختلال نعوظ بر رابطه با همسر تاثیر می گذارد و رضایت شریک جنسی تا حد زیادی به نعوظ مرد بستگی دارد. اختلال نعوظ باعث ایجاد فشار روانی روی مردان می شود و از طرفی کیفیت رابطه را هم تحت شعاع قرار می دهد. با استفاده از دستگاه وکیوم این مشکل تا حد زیادی قابل رفع می باشد و تا حدی به کاهش اضــطراب عملکرد جنسی در رابطه کمک می کند.

6-کم بودن عوارض دستگاه وکیوم مردانه

داروهایی که برای اختلال نعوظ استفاده می شوند مشکلاتی مانند افزایش فشار خون تا نعوظ طولانی مدت و دردناک ایجاد می کنند. مخصوصا برای کسانی که از لحاظ جسمی سابقه برخی بیماری های زمینه ای را دارند، بدتر می باشد. لذا مصرف قــرص نعوظ بهتر است تحت نظر پزشک متخصص باشد اما استفاده از دستگاه وکیوم عارضه های جانبی انواع داروها را ندارد.
هر فردی می تواند به راحتی از دستگاه وکیوم استفاده کند. این دستگاه به شکل سیلندر است و به انتهایش یک پمپ دستی وصل شده و هم چنین یک فشارسنج کوچک هم دارد که فشار داخل سیلندر را نشان می دهد.

7-افزایش اعتماد به نفس مردان

اگر مردی نتواند به دلیل اختلال نعوظ و یا سایز آلت تناسلی خود، رابطه لذت بخشی با همسرش داشته باشد، دچار کمبود اعتماد به نفس و فشار روانی می شود.اما دستگاه وکیوم این قدرت را می دهد که فرد آلت سفت و محکمی داشته باشد و از طرفی باعث حجیم شدن و بزرگ شدن آلت تناسلی می گردد. بنابراین استفاده از این دستگاه به مرور در قدرت جنسی و اعتماد به نفس مردان موثر است.

8-به راحتی قابل خرید است

شما می توانید دستگاه وکیوم را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا با مراجعه به داروخانه آن را تهیه کنید. مردانی که از خرید این دستگاه به صورت حضوری شرم دارند می توانند خیلی ساده از طریق اینرنت آن را بخرند.  
عوارض دستگاه وکیوم مردانه

عوارض دستگاه وکیوم مردانه

دستگاه وکیوم دارای عوارضی میباشد که شامل موارد زیر هستند:

1-ایجاد فشار زیاد از عوارض دستگاه وکیوم مردانه

فشار خیلی زیاد باعث آسیب های جدی مثل آسیب به سیستم عصبی ناحیه تناسلی و در برخی موارد ایجاد پارگی مویرگ های زیر پوست آن و همچنین خون مردگی و کبودی می گردد. هم چنین خطر خونریزی برای کسانی که از داروهای رقیق کننده هم استفاده می کنند چند برابر می باشد.
قبل از استفاده از دستگاه وکیوم بهتر است با پزشک متخصص خود در این باره مشورت نمایند. علاوه بر این توصیه می‌شود در هنگام مشورت با پزشک در مورد سوابق بیماری ها خود و بیماری های فعلی و همچنین داروهایی که استفاده می‌کنند یا حتی داروهای گیاهی گزارش دهند تا دچار عوارض جانبی و جبران ناپذیر دستگاه وکیوم نگردند. در چنین شرایطی ممکن است پزشک استفاده از روش های دیگری همچون استفاده از کــرم الپروستادیل برای درمان مشکل نعوظ را تجویز نماید.

2-از بین رفتن برانگیختگی

یکی دیگر از عوارض دستگاه وکیوم از بین‌رفتن برانگیختگی در رابطه جنسی و ایجاد نارضــایتی جنسی است که به دلیل استفاده از دستگاه می باشد. بعضی از مردها هنگام استفاده از دستگاه وکیوم احساس خجالت و شرمندگی با همسر خود پیدا می کنند. این مورد در اوایل رابطه اتفاق می افتد و کاملا طبیعی است. بعضی از مردها هم به خاطر عدم یکنواختی نعوظ هنگام استفاده و شروع دخول ناراضی هستند. اما اگر سایز واشر را درست انتخاب کنند می تواند تا حد زیادی به آنها کمک کند.

3-احساس بی حسی و کبودی در آلت

بی حسی و کبودی در ناحیه تناسلی مردانه که به علت انقباض بیش از حدی است که به خاطر استفاده از واشر نامناسب ایجاد می‌شود. به این نکته توجه کنید که داخل پکیج دستگاه های وکیوم معمولا تعدادی واشر لاستیکی برای قرار گرفتن دور آلت تناسلی وجود دارد تا مردان بتوانند متناسب با سایز آلت خود از سایز درست برای حفظ خلا درون سیلندر استفاده کنند. البته بی حسی بیشتر در صورت مصرف اسپــری تاخیری اتفاق می افتد. زیرا مکانیزم این اسپری کاهش حساسیت می باشد.

4-عدم رعایت دستورالعمل ها

برخی از افراد به دلیل عدم رعایت در سطح دستورالعمل ها مخصوصاً اگر هم جراحی پروستات داشته باشند به خاطر نرسیدن به هدف مورد نظرشان موقع استفاده از این دستگاه دچار مشکل شده و ناامید می گردند. اما این را بدانید که اگر موقع اریکشن توان حفظ نعوظ را ندارید می توانید از دستگاه وکیوم به عنوان یک راه حل برای مشکل خود استفاده کنید.

5-عوارض دستگاه وکیوم مردانه | کشش بیضه ها

اگر از وکیوم های متفرقه در غیر استاندارد که طراحی مناسبی ندارد و اندازه حجم آنها نیز متناسب با هدف شما نیست، استفاده کنید، ممکن است بیضه های شما به داخل وکیوم کشیده شده و منجر به ایجاد درد بیضه بعد از رابطه گردند. بنابراین حتماً سعی کنید انتخاب صحیحی در اندازه واشر وکیوم مردانه داشته باشید.

6-کبودی و لکه های آبله مانند

اگر در انتخاب سایز واشر اشتباه کنید کبودی دور آلت در محل قرار گرفتن واشر وکیوم به وجود می آید. به دلیل تنگ بودن بیش از حد واشر برای اینکه احساس نعوظ بهتری داشته باشند این کار را انجام می دهند که در نهایت منجر به کبودی می‌گردد.
کبودی آبله مانند به علت پمپاژ سریع خون در حالت روی سطح تشکیل می شود. اما زودگذر هستند و برطرف می‌شوند و حتی دردی هم ندارند. اگر این نقاط قرمز رنگ را موقع خلا مشاهده کردید هر چه سریع تر آنها را را متوقف کنید و اگر دچار کبودی شدید و درد زیاد شدید با پزشک متخصص خود مشورت کنید. برای پیشگیری از این مشکلات پمپاژ خلا را به آرامی انجام داده و در هر مرتبه چند ثانیه هم مکث کنید. رعایت دستورالعمل ها کمک به تغییر شکل بافت آلت و نعوظ بهتر می گردد.  

عوارض دستگاه وکیوم مردانه | سخن آخر

اختلالات نعوظ و جنسی از مشکلات رایج در بین مردان است که عوارض روحی و روانی زیادی برای آنان دارد. نکته مهم این است که بدانید رضایت جنسی در کیفیت زندگی زوجین اثرگذار است. بنابراین برداشتن گام هایی برای درمان اختلال جنسی و گرفتن مشاوره از متخصصین نقش زیادی هم در رفع مسائل جنسی و هم افزایش خشنودی زن و مرد دارد. شما هم اگر دچار این مشکلات هستید می توانید به روان شناسان و مشاوران ما در حامی هنر زندگی مراجعه کنید. برای رفع مشکلات جنسی اعم از نعوظ یا هر گونه اختلالات دیگر مشاوره روانشناسی

بهترین راه حل برای شماست.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*