ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

پیامدهای خیانت بر مردان | آسیب‌هایی که مردان را تهدید می‌کند


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با پیامدهای خیانت بر مردان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


پیامدهای خیانت بر مردان باعث ضربه‌های روحی و روانی سنگینی بر مرد می‌شود. هیچ مردی طاقت آن را ندارد که عشق زندگی‌اش را در کنار مرد دیگری ببیند. طبق آمارهای به دست آمده میزان خیانت مردان بیشتراز زنان است اما زنان نیز ممکن است به دلایل گوناگون به همسر و یا دوست پسر خود خیانت کنند. از پیامدهای خیانت می‌توان به از دست دادن اعتماد به نفس، اعتبار نزد همسر و دیگران، اذیت کردن و آسیب‌زدن به خود و خانواده و از دست دادن احترام اشاره کرد. لزوم آگاهی از پیامدهای خیانت جهت جلوگیری از آن اهمیت دارد. مردان نیز باید برای درمان و پیشگیری از آسیب ها برای مشاوره خیانت اقدام کنند.
تماس با مشاور

 


آسیب‌های روحی و روانی از جمله پیامدهای خیانت بر مردان

خیانت نه تنها بر رابطه افراد، بلکه بر سلامت روان مرد خیانت دیده اثرات مخربی می‌گذارد. واکنش مردان نسبت به خیانت‌ عشق زندگی‌شان شامل خشم، آسیب دیدن عزت نفس، ترس از ترک نمودن، مشکلات عاطفی، آسیب دیدن روابط بین فردی با فرزندان، دوستان و خانواده می‌شود. مردان به خاطر داشتن غرور از خیانت همسر خود شرم‌زده می‌شوند و غرورشان شکسته می‌شود.

در مواردی اضطراب و افسردگی طولانی مدت در مردان با حالتی از علائم تروما بروز می‌کند. عدم تمرکز حواس، وسواس‌های فکری و مختل شدن عملکرد روزانه از دیگر آسیب‌های روحی است. مرد خیانت‌ دیده از یک طرف تمایل به ترک همسر خیانتکار خود دارد و از سویی نگران است که او را به رقیب خود ببازد. برای آگاهی بیشتر در زمینه برخورد با خیانت زنان کلیک کنید.

رفتن به سمت اعتیاد

خیلی از مردان پس از تجربه خیانت توسط فردی که به شدت به او علاقه‌مند بوده‌اند، به سمت مواد مخدر و یا مشروبات الکلی پناه می‌برند تا دغدغه‌های ذهنی خود را فراموش کنند و خاطرات او را به اعماق ذهن خود بفرستند و از زندگی جدا شوند. اعتیاد شاید بدترین آسیبی باشد که مردان پس از خیانت همسرشان متحمل می‌شوند. آسیبی که تا آخرعمر گریبان‌گیر آن‌ها است.

ترک شغل و موقعیت اجتماعی از پیامدهای خیانت بر مردان

حسادت در مردان در زمان خیانت همسرشان بسیار بالا می‌رود. به‌ ویژه برای مردان حسادت ناشی از حس مالکیت می‌شود. ترس و خشم از این‌که شخص دیگری موقعیت برتر او را که عشق زندگیش بوده تصاحب کرده و از اینکه همسر و یا دوست دختر خود را به دیگری باخته‌اند احساس غم و اندوه شدیدی در مردان ایجاد می‌کند و بر این اساس ممکن است بی‌خیال زندگی و کار و بار خود شوند. بسیاری از افراد موفقی بوده‌اند که براثر شکست عاطفی، شغل و موقعیت اجتماعی خود را رها کرده‌اند. برای حل مسائل و عبور از بحران حتما باید مشاوره خانواده دریافت کنید.

مقابل به مثل

تقریبا این حس در هر کسی ممکن است به وجود بیاید که برای تلافی و عذاب دادن همسر خیانتکار خود به سراغ زن دیگری بروند. مخصوصا اگر ازدواج و شکل گیری رابطه با علاقه و عشق زیادی شکل نگرفته باشد. حتی ممکن است با زنی که هیچ علاقه‌ای به او ندارند وارد رابطه جنسی شوند تا فقط مقابل به مثل کرده باشند و دل خودشان را خنک کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پاسخ خیانت با خیانت کلیک کنید.

آسیب به فرزندان از جمله پیامدهای خیانت بر مردان

بی وفایی زنان به نوعی بی‌وفایی به فرزندان نیز هست زیرا در صورت رخ دادن چنین اتفاقی مشکلات بین والدین بر روی فرزندان نیز تاثیر می‌گذارد. فرزندانی که شاهد درگیری‌ها و ناآرامی‌های والدین هستند، لحظه‌های ناخوشایندی را تجربه می‌کنند. مخصوصا پسر بچه‌ها زمانی که متوجه خیانت مادر خود بشوند آسیب‌های روحی زیادی را متحمل می‌شوند. در آینده نسبت به زنان بدبین شده و نمی‌توانند روابط عاطفی موثری برقرار کنند. در برخی مواقع فرزندان ممکن است به صورت ناخودآگاه از والدین خود الگوبرداری کنند و آن‌ها نیز در آینده دست به خیانت بزنند. برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه تاثیر خیانت بر فرزندان کلیک کنید.

اینفوگرافیک پیامدهای خیانت بر مردان

اینفوگرافیک پیامدهای خیانت بر مردان

نکته مهم درباره پیامدهای خیانت بر مردان

وجود بی‌وفایی و خیانت در هر ازدواجی باعث آسیب به هر دو طرف (چه فرد قربانی و چه فرد خیانتکار) می‌شود. آن‌چه که اغلب افراد در نظر نمی‌گیرند این است که مرد خیانتکار و فرد موردعلاقه اش نیز تجربه‌هایی از ترس، اضطراب، تنش و احساس گناه و عذاب وجدان را تجربه می‌کنند. حتی ممکن است مردی که خیانت کرده توسط فرد موردعلاقه خودش نیز طرد شود. ممکن است به دختر جدید به او بگوید که تو به همسر خودت خیانت کردی از کجا معلوم که بعدها به من نیز خیانت نکنی.

در هر صورت خیانت امری است که به خودی خود آسیب‌زا است. بنابراین توجه داشته باشید که عمل بی‌وفایی شما برای خودتان نیز گران تمام می‌شود. ممکن است پس از طلاق و جدایی پی ببرید که بزرگترین اشتباه زندگی خود را کرده‌اید و هیچ کس بهتر از همسر خود نیابید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*