ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مشاوره افسردگی | مشاوره تلفنی و آنلاین افسردگی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مشاوره افسردگی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مشاوره افسردگی چه کاربردی دارد؟ آیا مزیت‌های مشاوره تلفنی درمان افسردگی و مشاوره آنلاین درمان افسردگی را می‌دانید؟ افسردگی یک اختلال روانی است که باعث بروز احساس غم و اندوه در شما می‌شود. همچنین مي‌تواند موجب كاهش انگيزه و از بين رفتن علايق، كاهش عملكرد در كار و تحصيل شود. از اين رو شناخت علائم افسردگی و درمان به موقع، با روش‌های نوین مانند مشاوره تلفنی و آنلاین افسردگی از اهميت ويژه‌ای برخوردار است. در اين مقاله به شناسايی اين بيماری و روش‌های درمان افسردگی می‌پردازيم. شما می‌توانید از مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری افسردگی مركز مشاوره روانشناسی هنر زندگی بهرمند شوید.

گیف مشاوره افسردگی

 


پیامدهای افسردگی

از مهم‌ترین عوامل بروز افسردگی می‌توان به فقدان و شکست اشاره کرد که سبب تغییراتی در جنبه‌های هیجانی، شناختی، رفتاری و فیزیکی شما می‌شود که در ادامه توضیح می‌دهیم.

بعد هیجانی: از پیامدهای هیجانی افسردگی در زندگی، می‌توان به کاهش میل جنسی، عدم علاقه به کارهای روزانه، بی‌انگیزگی، پوچ گرایی و غمگینی اشاره کرد.

بعد شناختی: افسردگی سبب می‌شود افراد باورهای بدبینانه نسبت به خود و دیگران، ناامیدی به آینده و افکار خودکشی داشته باشند. اگر شدت افسردگی شدید باشد سبب می‌شود تا فرد به دلیل احساس ناتوانی و بی ارزش بودن، برای خودکشی اقدام نماید. برای آگاهی بیشتر درباره علائم خودکشی کلیک کنید.

بعد رفتاری: افرادی که دچار افسردگی هستند معمولا آهسته صحبت می‌کنند، آرام راه می‌روند، به صورت مداوم احساس خستگی دارند، کم تحرک‌اند و ممکن است به بهداشت شخصی خود اهمیت ندهند.

بعد فیزویولوژیکی: معمولا افزایش یا کاهش وزن به میزان حداقل 5 کیلو در ماه در آنان دیده می‌شود. بی‌خوابی یا پرخوابی، اختلال سیکل ماهیانه (افزایش زمان سیکل یا عدم آن) در زنان، اخلال در عملکرد جنسی و... از دیگر پیامدهای افسردگی فیزیکی است.

مشاوره افسردگی | دلايل و نشانه های افسردگی

افسردگی ممکن است به دلايل زيستی، روانی، فيزيولوژيكی، ژنتيكی و محيطی بروز پیدا کند. در ادامه تعدادی از دلایل افسردگی را برای شما آورده‌ایم.

دلایل افسردگی

برخی از دلایل افسردگی به شرح زیر می‌باشد.

1- بیمار بودن و یا فوت یکی از عزیزان و یا نزدیکان فرد

2- خیانت

3- طلاق

4- مشکلات شدید مالی

5- داشتن تجربه‌های بد در زندگی (مانند تجاوز جنسی)

6- زایمان (افسردگی پس از زایمان)

7- بیماری‌های خطرناک جسمانی از قبل سرطان، ایدز، بیماری‌های قلبی، دیابت، آلزایمر و...

8- داشتن فرزندان استثنایی مانند کودکان سندرم داون، نقص حرکتی، عقب ماندگی ذهنی و...

9- نداشتن اعتماد به نفس

10- نوسان و تغییرات هورمون‌های بدن 

11- قطع رابطه عاطفی یا احساسی (شکست عشقی)

12- اعتیاد به مواد مخدر و الکل

13- ناکامی در برآوردن احتیاجات و نیازهای خود

14- داشتن اختلال شخصیت مانند وابسته بودن

15- شکست در کار و شغل
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه افسردگی کلیک کنید.

نشانه های افسردگی

نشانه‌های مهم افسردگی به قرار زير است.

1- افراد افسرده دارای حالات روحی غمگين و افسرده هستند و تمايل زيادی به گریه کردن دارند.

2- به‌طور دائم از محيط اطراف خود گله دارند و شكايت می‌كنند.

3- همواره كارهای مهم و روزمره خود را به تعويق می‌اندازند.

4- تمايل زيادی به انزوا دارند و از ديگران كناره می‌‌گيرند.

5- همواره نسبت به گذشته احساس شكست می‌‌كنند و نسبت به آينده بدبين هستند.

6- احساس گناه می‌كنند و همواره خود را بابت اشتباهات سرزنش می‌كنند.

7- اين افراد معمولا اشتهای خود را از دست می‌دهند و دچار كمبود وزن می‌شوند.

8- حالات پرخاشگرانه و برانگيختگی در مواجه با كوچكترين تحريک‌ها و تكانه‌ها را دارند.

برای آشنایی بیشتر با علائم افسردگی کلیک کنید.

اهمیت مشاوره و درمان افسردگی 

افسردگی از جمله بیماری‌هایی است که فرد تا زمانی که بسیار آشفته و کلافه نشود، آن را ابراز نمی‌کند. در واقع ممکن است افسردگی پنهان وجود داشته باشد. توصیه می‌کنیم در صورتی که نشانه‌ها و علائم افسردگی را در خود مشاهده می‌کنید، هرچه سریعتر از یک درمانگر، مشاوره افسردگی بگیرید و نگذارید این بیماری به مراحل بحرانی خود برسد. 

مشاوره گرفتن از فردی دلسوز، همدل و متخصص، اولین قدم انگیزشی برای درمان افسردگی است. روانشناس بر اساس اطلاعاتی که از شما در مشاوره افسردگی تلفنی یا حضوری دریافت می‌کند، می‌تواند میزان و نوع افسردگی شما را تشخیص دهد. سپس با توجه به شخصیت و توانایی‌های شما یک درمان مناسب را آغاز کند. درمان افسردگی با رویکردهای مختلف مانند طرحواره درمانی، درمان شناختی و رفتاری افسردگی، واقعیت درمانی و... انجام می‌پذیرد. در کنار این رویکردها در مواردی نیز از داروهای ضد افسردگی همراه با روان درمانی استفاده می‌گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان افسردگی کلیک کنید.

چرا مشاوره تلفنی افسردگی را توصیه می کنیم؟

مشاوره افسردگی به صورت تلفنی و آنلاین، به دلیل مشغله‌های زیادی که ممکن است در دنیای امروز با آن مواجه شوید و نداشتن وقت کافی برای مراجعه به مراکز روانشناسی؛ همچنین با توجه به هزینه‌های بالای جلسات روانشناسی در کلینیک‌ها می‌تواند یک راه حل مناسب برای شما باشد. از آنجایی که در مشاوره‌های حضوری، ممکن است در بیان مشکلات خود راحت نباشید، مشاوره تلفنی می‌تواند یک بستر امن و ایمن برای دریافت مشاوره روانشناسی باشد تا افراد بتوانند به راحتی مشکلات خود را بیان و راه حل مناسبی را برای مشکلاتشان دریافت نمایند. 

ما به شما مرکز مشاوره حامی هنر زندگی را پیشنهاد می‌کنیم. این مرکز با سابقه چندین ساله در ارائه خدمات درمانی در زمینه اختلالات روانی از جمله افسردگی جزء بهترین و جامع ترین مراکز خدمات روانشناسی است. حامی هنر زندگی با گردهم آوری جمعی از متخصصین توانسته خدمات خود را با بالاترین سطح کیفیت ارائه دهد. ما در این مرکز شرایطی را برای شما فرآهم آورده‌ایم تا بتوانید از هر کجای کشور با مشاوران ما به صورت تلفنی در ارتباط باشید. این مرکز به شما تضمین خواهد داد تا در کمترین زمان ممکن به درمان مشکلات و مسائل خود بپردازید. همچنین در صورتی که در اطرافیان شما کسی از این اختلال رنج می‌برد با دریافت راهکارها و روش‌های گوناگون به درمان او کمک نمایید.

برای آگاهی از روند دریافت مشاوره تلفنی کلیک کنید.

سوالات متداول درباره مشاوره افسردگی

بهره بردن از مشاوره تا چه میزان در پیشگیری از ابتلا به افسردگی نقش دارد؟

مشاور می‌تواند با انجام تست‌ها و مصاحبه‌های مختلف به سلامت روان شما پی ببرد و سپس با پیشنهاد و ارائه راهکارهایی از جمله تغییر در سبک زندگی و حتی برنامه تغذیه مناسب به شما برای پیشگیری از افسردگی کمک کند. توجه داشته باشید که افسردگی یکی از اختلالات شایع است و می‌تواند گریبان گیر تک تک ما شود پس با بهره بردن از مشاوره می‌توانید خود را از ابتلا به افسردگی ایمن کنید. برای دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*