ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تجسم خلاق و روش های کاربرد آن برای دستیابی به اهداف

تجسم خلاق و به دنبال آن، اقداماتی که انسان ها برای بهبود زندگی انجام می دهند، در دنیای امروزی بسیار حائز اهمیت است. باورهای مثبت و منفی ذهن، اتفاقات آینده زندگی را می سازند. تجسم خلاق یعنی استفاده کردن از قدرت تجسم برای بهبود شرایط فعلی و دست یافتن به اهدافی که شاید رسیدن به آن ها کمی سخت باشد. در واقع شما با انجام این تکنیک، هر آن چیزی که در رویا می پرورانید، به زندگی خود دعوت می کنید. پاسخ دقیق تر به اینکه تجسم خلاق چیست، چه کاربردی دارد، آیا اصلا وجود دارد یا خیر و چطور باید آن را در زندگی به کار ببرید تا بتواند در زندگی کاربردی و هدایت کننده باشد را به طور کامل برای شما جمع آوری کرده ایم تا بتوانید به درستی از این تکنیک برای رسیدن به موفقیت در زندگی استفاده کنید.  

تماس با مشاور

تجسم خلاق چیست؟

تجسم خلاق شامل افکاری می شود که انسان در ذهن خود می پروراند تا آن ها را در زندگی واقعی مشاهده کند. در واقع تصویر سازی ذهنی اتفاقاتی است که قصد دارد در آینده آن ها را تجربه کند. آدمی جدیدا به این موضوع پی برده است که تمام مسائلی که در زندگی پیش می آید به دلیل وجود باوری است که در ذهن قدرت دارد. در واقع هر چیزی که شما آن را از درون به عنوان یک اصل در زندگی پذیرفته اید، جزئی از باورهای شما شده است و نباید انتظاراتی غیر از آنچه که باور کرده اید، در زندگی داشته باشید. تجسم خلاق تا حدی شبیه به قانون باور است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قانون باور کلیک کنید.
این مسئله بسیار آینده ساز و مهم است. هیچ انسان موفقی نیست که از تجسم خلاق بهره نبرده باشد؛ در واقع تجسم خلاق به شما کمک می کند که اهدافی که در ذهن دارید به شما نزدیک تر و دست یافتنی تر شود، شخص خود را مسئول اتفاقات زندگی خود بدانید و برای بهتر شدن زندگی تان تلاش کنید. تمام اجسام و هر آن چیزی که در دنیا وجود دارد انرژی دارد و شما با تجسم خلاق این انرژی را جذب می کنید.  

اینفوگرافیک تجسم خلاق

اینفوگرافیک تجسم خلاق

تجسم خلاق واقعیت است یا یک دروغ بزرگ

خیلی از افراد تصور می کنند تجسم خلاق فرضیه ای است که بعضی افراد برای پر کردن جیب های خود بنا کرده اند و هیچ نقش مثبتی در زندگی ندارد. لازم است بدانید که که این تکنیک از نظر علمی ثابت شده و بهتر است انرژی محیط اطراف و قوانینی چون قوانین کارما را جدی بگیرید زیرا تمام جهان دارای انرژی است و شما با استفاده از تجسم خلاق، اهداف خود را به کائنات منتقل می کنید و آن ها نیز به شما پاسخ می دهند. هر چه باورهای مثبت را در ذهن خود مرور کنید، اتفاقات بهتری در زندگی برایتان رخ می دهد، پس هیچگاه مثبت اندیشی را فراموش نکنید.

تجسم خلاق از نظر علمی

تجسم خلاق از نظر علمی ثابت شده است. در واقع تمام جهان انرژی مغناطیسی دارد و هر ماده ای از خود انرژی ساطع می کند. وقتی ما به محیط انرژی می دهیم، این انرژی به ما برمی گردد و روی ضمیر ناخودآگاه ما تاثیر می گذارد. سپس آن را به عنوان یک واقعیت می پذیرد و شما را به اهداف مورد نظرتان می رساند.  

چگونه باید تجسم خلاق انجام دهیم

تجسم خلاق همانند دیگر اقداماتی که برای موفقیت انجام می دهید، نیاز به تمرین دارد و باید یک سری نکات بسیار مهم را در نظر بگیرید. افکار منفی هر لحظه به سراغ ما می آیند. از طرفی دیگر مغز ما تلاش می کند ما را در نقطه امن خود نگه دارد و نگذارد ما آنچه که برای تغییر نیاز داریم عملی کنیم. این جمله را به یاد داشته باشید که هر کسی که تمرین نکند، لایق پیروزی نیست. وقتی از پس یک تمرین ساده برنیایید، قدم های بعدی را چطور می خواهید سپری کنید؟ تمریناتی که بهتر است انجام دهید شامل گام های زیر می باشد :

1-روشن سازی اهداف

تمرین تجسم خلاق این گونه است که شما اول باید بدانید دقیقا می خواهید به چه اهدافی دست پیدا کنید، موقعیت اجتماعی شما در چه سطحی باشد و دارایی های شما چه چیزهایی باشند. خیلی اوقات تصور می کنید چیزی را دوست دارید؛ اما وقتی عمیق تر فکر می کنید و به آنچه که واقعا هستید بپردازید، متوجه می شوید که فاصله زیادی با آنچه که تصور می کردید دارید. پس بهتر است اول خود را بشناسید و هدف کاری یا هدف از زندگی خود را مشخص کنید.

2-تصویر سازی ذهنی

دیگر آنکه شما لازم است تصویر سازی ذهنی انجام دهید. این تصویر سازی می تواند در ذهنتان باشد و خود را در آن موقعیت دلخواه تصور کنید و یا می تواند در واقعیت باشد؛ مثلا به رستورانی که میخواهید در آینده برای خود بخرید، بروید و خود را حداقل یک چای مهمان کنید؛ و یا پشت ماشینی که دلتان می خواهد برای دقایقی بشینید. این روش ها بسیار موثر هستند.

3- تمرکز کردن روی اهداف

تمرکز روی خواسته هایتان فراموش نشود. به طور مثال کودکی خود را به یاد بیاورید؛ فرض کنید می خواستید پروانه ای را بگیرید؛ در آن موقعیت تمام حواستان به این بود که پروانه به کدام سمت می رود؛ در آن لحظه حتی جلوی پایتان را نیز نگاه نمی کردید. روی هدف هایتان نیز باید همین گونه تمرکز کنید و سنگ های جلوی پایتان را جدی نگیرید. این سنگ ها می توانند محدودیت های فکری، منفی بافی و آدم کوته فکر باشند. حتی می توانند نزدیک ترین افراد به شما باشند که شما را سرزنش می کنند؛ پس باید تلاش کنید که روی خواسته هایتان تاثیر منفی نگذارند و چه بسا شما را مصمم تر کنند. برای پیشرفت در این کار مهارت تمرکز خود را افزایش دهید.

4-انرژی مثبت داشتن

دیگر اینکه شما باید انرژی مثبت داشته باشید و آن را به اهدافتان منتقل کنید. می توانید برای این کار از جملات تاکیدی مثبت و همچنین تکنیک شکرگزاری استفاده کنید. با تکرار جملات کوتاه انگیزشی، شما ذهن خود را آماده پذیرش اتفاقات مثبت می کنید و از افکار منفی که به سمت شما می آیند خودداری می کنید.

5-مرحله مهم عمل کردن

یادتان نرود تجسم باید طوری باشد که شما را به عمل وادار کند. وقتی انسان به کمبودهای زندگی توجه بیشتری می کند، تصمیم می گیرد با قدرت بیشتری برای رسیدن به خواسته هایش، تلاش کند. بنابراین تلاش های متافیزیکی و جسمی خود را بکار می گیرد تا شرایط فعلی را تغییر دهد.
در واقع فقط به تکنیک تجسم خلاق بسنده نکنید زیرا قرار نیست معجزه ای رخ دهد. کما اینکه اگر تلاش مضاعف کنید و تجسم خلاق را به خوبی به کار ببرید، معجزه ای اتفاق می افتد که خودتان نیز باور نخواهید کرد.برای این کار، می توانید از خود سوال بپرسید که چرا این موقعیت، ماشین، رستوران و ... را دوست دارید. به این صورت اهداف برای شما مشخص تر می شوند و برای رسیدن به آنها مصمم تر می شوید. برای دستیابی به اهداف،شروع به عمل کنید.کار و تلاش یکی از مهم ترین اصول موفقیت است.  
تجسم-خلاق

شرایط انجام تجسم خلاق

اجرای هر تکنیک و تمرین هر مهارتی، شرایط خاص خود را می طلبد. با رعایت شرایط و نکات مهم آن، می توانید زودتر و بهتر به نتیجه برسید. شرایط انجام تجسم خلاق به شرح زیر است.

1-مکان و زمان 

یک محیط آرام و خلوتی را برای خود در نظر بگیرید طوری که انگار قصد دارید مدیتیشن انجام دهید. هر چیزی که باعث می شود حواس شما پرت شود را از خود دور کنید. بهترین زمان انجام تکنیک، قبل از خواب و بعد از خواب است.

2-شرایط بدنی

سعی کنید چشمان خود را ببندید. البته خیلی از افراد توانایی این را دارند که با چشم  باز از تکنیک استفاده کنند و حس رضایت در چشمای آن ها برق می زند اما اگر برایتان سخت است چشمتان را ببندید و سعی کنید به هدف مشخص شده خود فکر کنید. زیرا با چشم های باز واقعیت را هم می بینید و تصور آنچه می خواهید اتفاق بیوفتد، سخت تر می شود.
می توانید در حین انجام این تکنیک دراز کشیده باشید و عضلات خود را شل کنید. این تمرین را روزی دو بار انجام دهید و ایمان داشته باشید که افکار شما، واقعیت های آینده ای نه چندان دور شما هستند. وضعیت بدنی در این حالت تا حد زیادی شبیه به ریلکسیشن است.
سعی داشته باشید از شکم خود تنفس کنید نه از قفسه سینه خود. این نوع تنفس باعث می شود شما اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و تنفس تان نیز بهتر انجام شود.

3-تفکر

این افکار باید از دید خودتان باشد نه اینکه از دید سوم شخص مفرد به ماجرا نگاه کنید. پیشرفت مرحله به مرحله پیش می رود و یک شبه اتفاق نمی افتد و انسان موفق کسی است که از مرحله به مرحله رسیدن خود به تکامل لذت می برد پس سعی کنید این مراحل را در ذهن خود داشته باشید. تفسیم کردن هدف بزرگ به اهداف کوچک از عادات افراد موفق است.  

کاربردهای تجسم خلاق

تجسم خلاق در دنیا امروزی کاربرد بسیار زیادی در جذب پول، زندگی بهتر، خانواده مستحکم تر و جذب عشق دارد. در واقع  در هر چیزی که به عنوان خواسته شما در ذهنتان اولویت دارد، استفاده می شود و این انتقال مثبت و آگاهی رساندن به سایر افرادی که ظرفیت استفاده از این تکنیک را دارند، باعث می شود که تاثیر آن در زندگی بیشتر شود. شما را با اهدافتان آشناتر و نزدیکتر می کند و باعث می شود برایتان زودتر اتفاق افتد.

1-تاثیر تجسم خلاق در زندگی

وقتی شما به این باور برسید که تنها کسی که مسئول زندگی شماست خودتان هستید و این باورهای شما هستند که در زندگی شما به صورت های مختلف پدیدار می شوند باعث می شود درک شما به مقدار زیادی بالا رود و دیگران را مسبب ناراحتی هایی که برایتان پیش آمده نبینید و انتظاری از کسی نداشته باشید.
صبر شما را برای رسیدن به خواسته هایتان بالا می برد.چون اصولا انسان عجول است و می خواهد راه طولانی موفقیت را یک شبه طی کند وقتی متوجه می شود که باید زمان بسیاری را بگذارد و روی خودش کار کند، انگیزه او تحلیل می رود و دیگر صبری برای تحمل سختی ها باقی نخواهد ماند. بهترین راه این است که یاد بگیریم چطور صبور باشیم؟ تا بتوانیم باورهای مثبت در خود ایجاد کنیم و چاله های منفی ذهنش را با هدف های روشن تر پر کنیم بیشتر برای هدفمند سازی و پیشرفت خودش اهمیت قائل می شویم.

2-تاثیر تجسم خلاق در پولسازی

بسیاری از افراد بر این باور رسیده اند که برای جذب پول در زندگی، باید اول روی متافیزیک خود کار کنیم. متافیزیک رابطه بسیار نزدیکی با تجسم خلاق دارد. وقتی شما به طور مداوم به این فکر می کنید که دارای مقام و منصب شده اید و یک زندگی ایده ال برای خود ساخته اید، در واقع دارید باورهای پولساز را در خود تقویت می کنید.
هدف های خود را روز به روز به خود نزدیک تر می کنید. به عبارت دیگر شما باور دارید که پول کم نیست و مثل آب خوردن ساده است،  پس به وفور در زندگی نمایان می شود و هر موقعیتی که رسیدن به آن برایتان دشوار بوده است، برایتان واقعی تر و ملموس می شود. افکار منفی را از خود دور کنید و به آرزوهایتان بینیدشید.

3-تاثیر تجسم خلاق در روابط

وقتی به آینده خود فکر می کنید متوجه می شوید خیلی از آدم هایی که اکنون نزدیک به شما هستند را در آینده خود نمی بینید. باور دارید که با این انسان ها به جایی نخواهید رسید؛ بنابراین می تواند به شما کمک کند در روابط خود بیشتر دقت کنید و آدم هایی را پیدا کنید که می توانند در آینده شما نقش بسزایی داشته باشند. دوستان و اطرافیانتان بخصوص در سنین بلوغ نقش بسزایی در انتخاب مسیر زندگی شما دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر دوست در نوجوانان کلیک کنید.
انسان هایی که بخل نمی ورزند و منفی باف نیستند و از پیشرفت شما خوشنود می شوند. چنانچه شما شروع به استفاده از تکنیک تجسم خلاق در زندگی می کنید، کم کم از آن آدم سابق دور می شوید و آدم های اطرافتان نیز تغییر می کنند و این حرکت بسیار مثبتی در طول زندگی به شمار می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش زندگی افراد موفق کلیک کنید.  
تجسم اخلاق

باورهای اشتباه درباره تجسم خلاق

نکاتی وجود دارند که اگر آن ها را در نظر نگیرید، تاثیر تجسم خلاق را در زندگی خود نمی بینید. از جمله :

1- تجسم خلاق را با رویابافی اشتباه نگیرید

چیزی که باید به آن توجه کنید این است که تجسم را با رویا بافی و توهمات اشتباه نگیرید. یعنی به طور مثال تصور نکنید که کسی 10 میلیارد تومان بی دلیل به حساب شما ریخته است و شما حس رضایت دارید. با این روش به اهداف خود نخواهید رسید. ما برای رویاهای خود اقدام به عمل نمی کنیم زیرا تنها ساخته ذهن ما هستند. آن چیزی که مهم است و قابل برنامه ریزی، هدف می باشد. همچنین پیشنهاد می شود مقاله چگونه به اهدافمان دست بیابیم کلیک کنید.

2-حس شما نسبت به آینده مثبت باشد

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که حس شما باید مثبت باشد؛ نه بیش از اندازه خوشنود؛ زیرا نباید تعجب آور و غیر قابل درک باشد. نگرش های منفی نسبت به موضوعی را که می خواهید آن را به عنوان یک باور در ذهن خود ایجاد کنید را دور بریزید تا حس شما مثبت شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تقویت احساسات مثبت کلیک کنید.

3- تجسم خلاق کار راحتی نیست

از طرف دیگر مغز درونی شما دوست دارد وضعیت را همانگونه که هست حفظ کند، این مسئله باعث می شود این تکنیک را در ذهن خود دشوار کنید و به راحتی خود را موظف به انجام آن نکنید پس گول راحت بودن آن را نخورید و سعی کنید هر طور شده آن را به طور مداوم انجام دهید. با یکی دوبار تجسم کردن اتفاقی نمی افتد.  

سخن آخر

شما هر چه بیشتر هدف های خود را در ذهن واقعی تر کنید، سعی کنید خودتان را بهتر بشناسید و شخصیت بهتری از خود بسازید، باعث می شود که در زندگی پیشرفت بیشتری کنید. هر آنچه که بیشتر در باورهای منفی خود پافشاری کنید و با آدم های منفی رفت و آمد کنید و زندگی را مثل یک باتلاق برای خود درست کنید، در همان شرایط می مانید و چه بسا بیشتر در بدبختی خود فرو می روید. تجسم خلاق را به عنوان یک محرک و یک ابزار برای رسیدن به موفقیت های خود بدانید.همچنین توصیه می شود در این مورد از متخصصین و مشاورین نیز بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*