ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

برخورد با خیانت مردان چگونه باید باشد؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با برخورد با خیانت مردان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


برخورد با خیانت مردان آن هم در لحظاتی که نمی‌دانید چگونه باید با ناراحتی و دلشکستگی خود کنار بیایید، کاری بسیار دشوار خواهد بود. متاسفانه امروزه بسیاری از زنان از طرف همسر خود مورد خیانت قرار می‌گیرند. این خانم‌ها گاه تصمیم به بخشش خیانت گرفته و به زندگی خود ادامه می‌دهند و گاه درخواست طلاق داده و تنها خواهان خارج شدن از آن زندگی هستند. در هر دو حالت اگر انتخاب خانم بر اساس احساسات صورت بگیرد، او را در معرض آسیب‌های مختلف قرار خواهد داد. افسردگی مهم‌ترین آسیبی است که این زنان را به خود گرفتار می‌کند. با آگاهی از روش‌های صحیح برخورد با خیانت مردان و کمک گرفتن از روانشناس در زمینه مشاوره خیانت همسر می‌توانید بهترین تصمیم را در این مورد اتخاذ کنید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خیانت همسر کلیک کنید.

گیف برخورد خیانت مردان


آیا طلاق برخورد مناسبی با خیانت مردان است؟

ممکن است آن قدر به خاطر خیانت همسرتان دل شکسته باشید که طلاق را تنها راه برای مقابله بدانید. اما طلاق به دلیل خیانت همیشه پاسخی مناسب به بی وفایی همسر نیست. واقع بین باشید، اگر جدایی تصمیم آخرتان است، می‌توانید تنهایی و بدون همسر زندگی کنید؟ اگر فرزندانی دارید، وضعیت آن‌ها چه می‌شود؟ درآمد و سرمایه ای برای رفع نیازهای مالی تان در اختیار دارید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طلاق به دلیل خیانت کلیک کنید. 

اینفوگرافیک برخورد با خیانت مردان  چگونه باید باشد؟

اینفوگرافیک برخورد با خیانت مردان

آیا بعد از خیانت مردان می‌توان به زندگی مشترک ادامه داد؟

هر چند طلاق آسیبی است که به سختی قابل جبران می‌باشد، اما تعداد زیادی از زوجین درگیر با مسئله خیانت، توانسته‌اند این بحران را پشت سر گذاشته و گاه زندگی‌های بهتری را تشکیل دهند. بسیاری از ازدواج‌هایی که در آن‌ها خیانت رخ می‌دهد، با شرکت در جلسات مشاوره خانواده به ریشه مشکلات روابط زناشویی خود پی می‌برند. بدین صورت روابط زناشویی و عاطفی خود را تجدید کرده و تغییرات اساسی در زندگی خود می‌دهند.

 اگر با وجود خیانت هنوز به شوهرتان علاقه دارید، با دادن فرصتی دوباره از او بخواهید که با یکدیگر به درمان آسیب‌های خیانت بپردازید. باید برای بهبود رابطه، هم شما و هم شوهرتان صادقانه کار کنید. پس عوامل استرس را از بین ببرید و جو خانه را آرام نگه دارید؛ با جر و بحث هیچ مشکلی حل نمی‌شود.

برخورد با خیانت مردان | تلاش برای بهبود رابطه و حل مشکل

قدم اول ریشه یابی دلایل خیانت مردان است. چرا که اگر زوج‌ها به دنبال علت‌های خیانت بگردند به راحتی می‌توانند آن عوامل را کاهش دهند. برای نجات و حفظ رابطه ای که از خیانت آسیب دیده، نیاز به همدلی هر دو نفر می‌باشد.

این که همسرتان به چه دلیل خیانت کرده بسیار اهمیت دارد. حرف زدن درباره علت خیانت به بهبود روابط عاطفی کمک می‌کند. اما همسر خیانتکار همیشه جزئیات را پنهان نگه می‌دارد؛ زیرا او نگران پیچیده‌تر شدن مشکلات است. گفت و گو درباره داستان خیانت باعث مطرح شدن حرف‌هایی می‌شود که نه گوینده و نه شنونده تحمل شنیدن آن را ندارند. اما هرچه به مسئله پرداخته نشود مشکلات پیچیده‌تر خواهند شد. برای رسیدن به این مقصود، به نکات زیر توجه کنید:

1. در برخورد با خیانت مردان خود را مقصر ندانید

خودتان را سرزنش نکنید. شاید فکر می‌کنید که از هم دور شده اید یا کار، تمام وقت شما را گرفته و زمان کافی برای همسرتان نگذاشته اید. اینها دلایلی هستند که به شما می‌گویند باید بیشتر بر روی رابطه تان کار کنید، اما باید بدانید که هیچ توجیهی برای خیانت وجود ندارد و شما هرگز نباید خود را بخاطر اشتباهات همسرتان احساس گناه داشته باشید.

 مسئله اینجاست که مردان خیانتکار برای پر کردن خلاهای خود به جای صحبت با همسر و مراجعه به روانشناس خیانت را انتخاب می‌کنند. در واقع خیانت مردان یک انتخاب آگاهانه در مواجه با مشکلات است.

از طرفی سرکوب کردن احساسات و بازگو نکردن دغدغه‌هایتان باعث می‌شوند که این احساسات سرکوب شده در آینده سر باز کنند ‌و باعث رنجش بیشتری شوند. پس سکوت نکنید و حرف دلتان را بزنید. توصیه می شود مقاله مکانیسم سـرکوب را که در خصوص سرکوب و به فراموشی سپردن عمدی اتفاقات ناخوشایند است، مطالعه کنید.

 

2. خیانت مردان و صحبت زوجین با یکدیگر

خواسته‌های خود را مطرح کنید. قبل از صحبت با همسرتان، با خود مشخص کنید که چه می‌خواهید بگویید. سریع مسئله خیانت را مطرح نکنید؛ اجازه دهید بداند که راهی برای جبران دارد. برای مثال رفتن به مشاوره خانواده را پیشنهاد دهید، کارهایی که می‌خواهید بکنید را با او در میان بگذارید. نیازی نیست که مانند یک همسر با او برخورد کنید، مثلا می‌توانید از او بخواهید تا زمان راحتی شما و از بین رفتن ناراحتی‌تان، در اتاق و کنار شما نخوابد. برای مطالعه مقاله بعد از خیانت چه کنیم کلیک کنید.

3. شک و تردید درباره خیانت مردان را ابراز نکنید!

مرد خیانتکار همیشه نگران این است که مبادا همسرش متوجه خیانت او شود. پس اگر متوجه شک شما شود، تمام نشانه‌ها را پاک خواهد کرد. اما متاسفانه دیر یا زود شما متوجه بی وفایی او شده و دلشکسته می‌شوید. اگر به همسر خود شک دارید نشانه‌های خیانت در مردان را به روش‌های غیر مستقیم شناسایی کنید.

4. برخورد با خیانت مردان | کنجکاوی در مورد نفر سوم رابطه

بیش از حد بر روی نفر سوم حساس نشوید. شاید سوالات زیادی در مورد زنی که شوهر شما جذب او شده برایتان به وجود بیاید، ممکن است بخواهید پروفایل او را چک کنید یا حتی او را ببینید. شاید فکر کنید که دانستن همه چیز در مورد این فرد بتواند به شما کمک کند تا دلایل خیانت به همسر را بفهمید. اما در واقع این کار هیچ پاسخی به شما نمی‌دهد، چه بسا که به درد و غم شما اضافه خواهد شد.

5. بعد از خیانت مردان حتما آزمایش دهید

زمانی که متوجه خیانت همسرتان شدید حتما آزمایش بدهید؛ هر چند که شرم آور باشد. شما از بیماری‌هایی که تهدیدتان می‌کند بی خبر هستید، ضمنا با این کار شوهرتان سنگینی اعمال خود را بهتر درک می‌کند. حتی اگر قصد بخشش خیانت او را دارید هم باید اینکار را انجام دهید.

ناراحتی خود از خیانت مردان را با یک فرد مطمئن در میان بگذارید

شاید دلتان بخواهد این مشکل را با دیگران در میان گذاشته و درد و دل کنید. اگر می‌خواهید دوستان و اطرافیانتان را از خیانت همسرتان مطلع سازید، بهتر است که این کار را با احتیاط انجام دهید. در این مواقع اطرافیان حرف‌های مختلفی درباره همسرتان خواهند زد که می‌تواند بر تصمیم گیری شما تاثیر منفی بگذارد. حتی اگر تصمیم به ادامه زندگی با همسرتان را بگیرید، دانستن این که همسر شما فردی خیانت کار بوده، برای هیچ کدام از اعضای خانواده تان خوب نیست و پیامدهایی را به همراه خواهد داشت. پس بهتر است از مصاحبت با فردی که نسبتی با شما ندارد و دارای دانش مربوط به درمان روابط فرازناشویی است، بهره ببرید.

سخن آخر

خیانت دیدن از طرف همسر یک اتفاق بسیار سنگین است که می‌تواند آسیب زیادی به شما وارد کرده و دلشکسته‌تان کند. حتی این اتفاق می‌تواند بر دیگر ابعاد زندگی و روح و روان فرزندان نیز تاثیر بسیار منفی بگذارد. در این شرایط شما باید علاوه بر خود، شرایط روحی آن‌ها را نیز مدیریت کنید. از طرف دیگر تصمیم برای طلاق یا ادامه زندگی نیز کار بسیار سختی است. به همین دلیل توصیه می‌شود که از کمک یک فرد متخصص برای برخورد با خیانت مردان بهره‌مند شوید. روانشناسان و مشاوران مرکز حامی هنر در خدمتتان هستند تا در زمینه خیانت همسر به شما کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*