ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قرص تاخیری | بهترین قرص های تاخیری کدام‌اند؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با قرص تاخیری پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


یکی از بزرگترین دغدغه‌های مردان در رابطه جنسی زود انزالی است؛ به همین دلیل بسیاری از آن‌ها به سراغ داروها و قرص تاخیری می روند که مشکل خود را حل کنند. زود انزالی و سردی در روابط جنسی منجر به افزایش نارضایتی، احتمال خیانت و طلاق می‌شود و در نهایت ممکن است فروپاشی نظام خانواده را به همراه داشته‌ باشد. برخی از مردان برای درمان این عارضه به مصرف قرص‌های تاخیری روی می‌آورند. گرچه این داروها مشکلات زودانزالی مردان را تا حدی رفع می‌کنند اما به دلیل عوارضی که دارند، نباید در دراز مدت مورد استفاده قرار بگیرند. در عوض می‌توان از روش‌ها و تکنیک‌های مختلف در درمان زود انزالی استفاده کرد. مشاوره جنسی به شما این امکان را می‌دهد تا به جای قرص‌ها، روش‌های مؤثرتری را جایگزین کنید. برای اطلاع از روش‌های درمان زود انزالی کلیک کنید.

تماس با مشاور


قرص‌های تاخیری در درمان زودانزالی

ساده‌ترین راه حل برای درمان زود انزالی، استفاده از داروهای تاخیری است؛ البته استفاده از این داروها عوارض زیادی به دنبال دارد. یکی از عمده ترین مشکلات پس از قطع مصرف قرص های تاخیری بازگشت زودانزالی با شدت بیشتر است. از دیگر عوارض کلی این قرص‌ها اختلال پریاپیسم (نعوظ مانا)، تغییر در دید و شنوایی، آبریزش بینی، درد بدن، سرگیجه، مشکلات گوارشی و… است. یکی از عوامل تأثیر گذار بر زودانزالی مردان، اعتیاد به خودارضایی است که معمولا با ترک آن، مشکل زودانزالی برطرف می شود. برای کسب اطلاعات در زمینه ترک خودارضایی کلیک کنید.

 قرص های تاخیری

اینفوگرافیک قرص تاخیری

 اینفوگرافیک قرص تاخیری

داروهای درمان زودانزالی | قرص تاخیری

زودانزالی مسئه ای است که در طولانی مدت باعث بروز اضطراب و افسردگی در افراد می شود. به همین دلیل اغلب به قرص های تأخیری رو می آورند. پیشنهاد می کنیم مقاله درمان افسردگی و درمان اضطراب را مطالعه کنید. در واقع داروهای مختلفی با دیگر اهداف درمانی بر زود انزالی تأثیر دارند. از این داروها برای درمان زود انزالی نیز استفاده می‌شود که در ادامه هر کدام را به اختصار شرح داده‌ایم:

1.مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین

داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین یک نوع از قرص‌های تاخیری هستند که برای زیاد شدن مدت زمان رابطه جنسی و درمان زود انزالی از آن استفاده می کنند. مصرف این دارو همراه با عوارض جانبی است که در هر فردی به صورت متفاوت بروز پیدا می کند. این داروها بهتر است بعد از وعده غذایی مصرف شوند.

2. پاروکستین
داروی پاروکستین علاوه بر درمان افسردگی، در درمان زود انزالی هم به کار می رود. این دارو باعث افزایش آرامش در فرد می‌ شود. اگر مصرف این قرص‌ها در بازه زمانی 3 الی 6 هفته بهبودی در زود انزالی حاصل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد شد، باید داروی دیگری تجویز شود. برای کسب اطلاعات در مورد افسردگی پیشنهاد می کنیم به مقاله مشاوره افسردگی مراجعه کنید.

عوارض پاروکستین: تهوع، افزایش یا کاهش وزن، سردرد، خشکی دهان، افزایش تعریق، یبوست، لرزش، اختلال در نعوظ، خواب‌آلودگی، کاهش اشتها و گیجی از عوارض این قرص می باشد. قطع ناگهانی پاروکستین می‌ تواند باعث ایجاد سندرومی ‌شود که با علائمی مانند گیجی، ضعف، تهوع، سردرد، افسردگی، اضطراب، بی‌ خوابی، تمرکز ضعیف، علائم تنفسی فوقانی، پارستزی و علائم مشابه میگرن همراه شود.

پاروکستین

3.سرترالین
سرترالین یکی دیگر از داروهای ضد افسردگی است که به عنوان قرص تاخیری هم استفاده می شود. اگر بهبودی در زودانزالی با مصرف این قرص در بازه زمانی 6-3 هفته حاصل نشد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد، باید داروی دیگری تجویز شود.

عوارض سرترالین: از عوارض آن می توان به کاهش تمایلات جنسی، تاخیر در انزال، خونریزی های غیرطبیعی (نقاط قرمز در سطح پوست)، گرفتگی و پرش ناگهانی عضلات، تب، سرگیجه، خشکی دهان، افزایش احساس تشنگی، خستگی، تغییرات ناگهانی در خلق، تپش قلب، احساس خارش در پوست، تهوع، احساس منگی و ناراحتی معده اشاره کرد. برای اطلاع بیشتر و آشنایی بیشتر از موارد مصرف و عوارض سرترالین کلیک کنید.


سرترالین

4. سیتالوپرام
سیتالوپرام از داروهایی است که در درمان اختلالات خلقی و اضطرابی به کار گرفته می شود. اگر مصرف این قرص ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاصل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد، باید داروی دیگری تجویز گردد.

عوارض سیتالوپرام: اسهال، یبوست، خشکی دهان، احتباس ادرار، بی خوابی، اختلالات جنسی، تهوع، تاری دید، اختلال ادراک، اشکال در تنفس، تکرر ادرار، یبوست، کاهش فشار خون، آبریزش بینی، تعریق زیاد، لرزش، کاهش اشتها، تغییر در توانایی های جنسی و بزرگ شدن مردمک از عوارض داروی سیالوپرام هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیتالوپرام کلیک کنید.

5. قرص تاخیری فلوکستین
فلوکستین داروی دیگری است که در درمان افسردگی و زود انزالی تجویز می شود. اگر مصرف این قرص‌ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاصل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد باید داروی دیگری مورد استفاده قرار گیرد. این دارو بهتر است صبح‌ها مصرف شود در غیر این صورت ممکن است خواب فرد مختل شود.

عوارض فلوکستین: اضطراب، خشکی دهان، بی خوابی و لرزش، حالت تهوع، عصبانیت، تعریق، خواب آلودگی، عوارض پوستی و رویاهای غیر معمول را می توان از عوارض این دارو برشمرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فلوکستین کلیک کنید.

6. قرص تاخیری داپوکستین
داپوکستین نوعی مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) است که به صورت اختصاصی برای درمان زود انزالی استفاده می شود. این دارو برای مردان در دامنه سنی 18 تا 64 سال استفاده می شود. جنبه منفی این داروها این است که فرد باید به صورت روزانه آن را مصرف کند تا به نتیجه برسد. این دارو زمان انزال را افزایش داده و کنترل فرد بر انزال بیشتر می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه داپوکستین کلیک کنید.

عوارض داپوکستین: تغییرات خلق، ضعف و خستگی، تعریق بیش از حد، اسهال، یبوست، سرگیجه، تاری دید، سو هاضمه، نفخ معده، احساس لرزش، کابوس شبانه و… از عوارض داروی داپوکستین هستند.

داپوکستین

7. داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای
داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای علاوه بر درمان افسردگی در درمان زود انزالی هم استفاده می شوند. کلومی پرامین ازجمله داروهایی است که برای این منظور به کار برده می شود که اثر مهاری قوی تری بر بازجذب سروتونین دارد.

عوارض SSRI: از عوارض این دارو می توان خشکی دهان، افزایش وزن و اشتها، تاری دید، افت فشار وضعیتی، آریتمی قلبی و تشنج و مشکلات گوارشی را نام برد.
برای دریافت راهنمایی دقیق تر می توانید از مشاوره آنلاین و یا مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

 8. قرص تاخیری وگادول

وگادول دارویی نیمه گیاهی و ترکیبی است و زود انزالی را به تاخیر می اندازد و از ترکیب ترامادول با سیلدنافیل تهیه می شود. این دارو در دسته مواد مخدر قرار می گیرد چون در دراز مدت باعث ایجاد وابستگی می ‌شود و معمولا به صورت غیر مجاز فروخته می شود. در هیچ داروخانه ای به فروش نمی رسد و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این دارو در هند ساخته می شود و به صورت اینترنتی به فروش می رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه داروی وگادول کلیک کنید.

عوارض وگادول: سکته قلبی ناگهانی، سکته مغزی، از دست رفتن بینایی و شنوایی، افزایش فشار چشم و سو هاضمه.


قرص تاخیری وگادول

9. قرص تاخیری ویاگرا (سیلدنافیل)
سیلدنافیل که با نام های تجاری ویاگرا و ارکتو شناخته می شود، از جمله معروف‌ترین داروهای درمان زودانزالی و ناتوانی جنسی در مردان است. بهتر است این دارو را در دوز 50 میلی‌گرم و یک ساعت پیش از برقراری رابطه جنسی مصرف کنید. این دارو موجب افزایش جریان خون در آلت تناسلی شده و به این طریق به درمان نعوظ کمک می کند. این دارو را نباید بیشتر از یک بار در روز مصرف کرد. این قرص تاخیری ممکن است باعث بروز تاری دید، اختلال شنوایی و تغییر در رنگ دید شود. در صورت مشاهده این علائم سریعا به پزشک مراجعه کنید.

 

10. قرص تادافیل (سیالیس)
قرص تادالافیل همانند ویاگرا عمل می کند اما تأثیرگذاری بیشتری دارد و موجب نعوظ بیش تر آلت می شود. این قرص تا حد زیادی در درمان کوتاه مدت زود انزالی مفید است. معمولا این قرص را 30 تا 40 دقیقه قبل از رابطه جنسی مصرف می کنند.

11. کپسول اگزوتیک پلاس مارنیز
کپسول های تقویت جنسی اگزوتیک پلاس ترکیبات گیاهی از جمله جینسینگ کره‌ای که باعث ارتقاء عملکرد قوای جنسی می شود را دارند. گیاه Eleuterococcus برای کاهش استرس و افزایش میل جنسی، گوارانا برای رفع خستگی و افزایش تحریک پذیری جنسی و ماده بسیار مغذی Royal jelly را شامل می‌شود Royal jelly موجود در این کپسول یک انرژی طبیعی است که اثرات بسیار زیادی بر ارضا روانی و تحریک جنسی دارد. این دارو باید روزانه به میزان 1 یا 2 کپسول قبل از غذا مصرف شود.

12. قرص تاخیری گیاهی کیمیاگر
کپسول تاخیر جنسی کیمیاگر یک محصول گیاهی می باشد که براساس طب سنتی تهیه شده است و با کم کردن حساسیت اندام تناسلی می توان از آن در درمان انزال زودرس بهره گرفت. از عوارض جانبی آن می توان به یبوست، دل درد و انقباضات شکمی اشاره کرد.

13. قرص تاخیری گیاهی آفرودیت
قرص آفرودیت از گیاهان خشک میوه خارخاسک، زنجبیل، زعفران و دارچین تهیه می شود. در درمان ناتوانی‌های جنسی، افزایش تمایلات جنسی و درمان زودانزالی مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف این دارو در بیماران با مشکلات قلبی، بیماران مبتلا به کمبود فشار خون و بیمارانی که به اسانس های گیاهی حساسیت دارند باید با احتیاط انجام شود.

 

بهترین قرص‌های تاخیری را چگونه انتخاب کنیم؟

با توجه به داروهایی که ذکر کردیم، هر کدام دارای فواید و عوارضی هستند. مصرف بلند مدت هر کدام بدون عارضه نبوده و می تواند شدت مشکل را نیز دو چندان بکند. بنابراین هر کدام می‌توانند در ابتدای امر داروی مناسبی باشند، اما نمی توان از آن ها به عنوان راهی برای برطرف کردن مشکل استفاده کرد. به همین دلیل در نهایت بهترین و مطمئن ترین راه دریافت مشاوره جنسی و بهره‌مندی از آموزش ها و تکنیک های درمانی است. همچنین در این مسیر شرکت در جلسات مشاوره خانواده نیز می تواند سودمند باشد.

 

آیا همه قرص‌های تاخیری در درمان انزال زودرس موثر است؟

ویاگرا، وادنافیل و تادالافیل داروهایی هستند که برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شوند. این داروها توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان زود انزالی تایید نشده اند. گرچه این داروها انزال را به تاخیر نمی اندازند ولی به فرد کمک می کنند تا بعد از انزال زودرس در فاصله یک ربع تا نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ را داشته باشند و در بار دوم انزال با تاخیر بیشتری انجام می شود؛ در واقع به نعوظ دوباره بعد از انزال کمک می کند. در این شرایط شاید شریک جنسی رضایت بیشتری داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویاگرا و تادالافیل کلیک کنید.

عوارض مهار کننده‌های فسفودی استراز نوع 5: سرگیجه، سر درد، دید ناواضح، اسهال، عوارض پوستی، عفونت دستگاه ادراری، افت شدید فشار خون، آریتمی بطنی، سکته مغزی و افزایش فشار داخل چشم از عوارض این دارو هستند.

درمان مشکلات جنسی ناشی از ترک اعتیاد

بسیاری از افراد به دلیل مشکلات جنسی شان به سمت مصرف داروهایی چون ترامادول و یا مواد مخدر می روند. در حالیست که این مواد تنها برای مدت کوتاهی می توانند موثر باشند و بعد از مدتی موجب تشدید مشکلات جنسی فرد می شوند. پبشنهاد می کنیم مقاله ترک اعتیاد را مطالعه کنید.
هروئین یکی از مخدرهایی است که تأثیرات بسیار مخربی بر عملکرد جنسی افراد می گذارد و ترک هر چه زودتر آن الزامی است. برای کسب اطلاعات در مورد ترک هروئین کلیک کنید.
خوشبختانه تکنیک‌هایی چون مسترز و جانسون بدون استفاده از دارو می توانند موجب بالا رفتن کیفیت رابطه بشوند. در این تکنیک‌های طبیعی به فرد کمک می شود تا طی مراحل و ایجاد وقفه‌های کوتاه حین رابطه جنسی، انزال را به تعویق بیاندازد و بر مدت رابطه جنسی بیافزاید.

 

درمان زودانزالی با استفاده از داروهای موضعی

کرم‌ها و داروهای بی‌حس کننده یکی از کم خطرترین داروهایی هستند که برای درمان اختلالات جنسی استفاده می شود. این کرم‌های موضعی باعث کاهش حساسیت و تحریک پذیری آلت می ‌شوند که در نهایا به تاخیر در انزال کمک می کنند. این داروها عوارض جانبی کمی به دنبال دارند؛ از جمله این داروها می توان به لیدوکائین و پریلوکائین اشاره کرد که به صورت اسپری یا کرم می‌باشد. این دارو‌ها با بی حس کردن ناحیه تحریک پذیر در آلت، از زود انزالی جلوگیری کرده و ممکن است از لذت جنسی نیز کم کنند. در واقع اثر درمانی خود را با تحریک کردن عصب‌ها یا روان ایفا نمی کند.

دستمال مرطوب زودانزالی

از دیگر محصولات موضعی برای انزال زودرس دستمال مرطوب زود انزالی است. دستمال مرطوب زودانزالی با کاهش حس در نوک آلت تناسلی کار می کند. این دستمال مرطوب حاوی بنزوکائین است. یک بی حس کننده موضعی که کانال های سدیمی را که باعث ایجاد حس در آلت تناسلی می شوند، مسدود می کند. یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۷ نشان داد شرکت‌کنندگانی که حداقل به مدت ۲ ماه از این دستمال‌ها استفاده می‌کردند، ناراحتی کمتری در رابطه با مقاربت داشتند. اکثر شرکت کنندگان همچنین پس از گذشت مدت زمان ۲ دقیقه ای که نمونه ای از انزال زودرس است، به خوبی انزال کردند. علی رغم تحمل و اثر خوب این دستمال ها، حتما قبل از استفاده از این محصول با پزشک خود صحبت کنید. زیرا بی حسی موضعی می تواند عوارض جانبی جدی تری در افراد خاص ایجاد کند.

تغییرات رژیم غذایی و مصرف مکمل ها

مکمل های حاوی روی(زینک) نه تنها از ایمنی سالم و رشد سلولی حمایت می کند، بلکه ماده معدنی ضروری است که در تولید تستوسترون بسیار موثر می افتد و از این طریق در کنترل انزال زودرس اثرگذار است. روی یکی از درمان های طبیعی برای مردانی است که با کاهش تستوسترون مواجه هستند‌. اگرچه همیشه در مورد همه افراد صادق نیست. ۲۲۰ میلی گرم سولفات روی اغلب دو بار در روز طی ۱ تا ۴ ماه، توصیه می شود. عوارض مصرف بیش از حد روی شامل: تهوع و استفراغ، اسهال، آسیب کلیه و معده، شکل گیری طعم فلزی در دهان خواهد بود.

بر اساس تحقیقات، علاوه بر روی، منیزیم نیز در سلامت جنسی نقش دارد و به همین منوال در انزال زودرس نیز می تواند تاثیرگذار باشد. گنجاندن غذاهای غنی از روی و منیزیم در رژیم غذایی به افزایش زمان برای رسیدن به اوج کمک می کند. مواد خوراکی حاوی منیزیم عبارتند از: تخم کدو، صدف و دانه سویا، ماست و اسفناج، جوانه گندم و سایر غلات، لوبیا و نخود، سیر و شکلات سیاه.

ارتباط زود انزالی و اختلال نعوظ

برخی مواقع زود انزالی و اختلال نعوظ با یکدیگر همراه می شوند. در صورتی که زود انزالی ناشی از اختلال نعوظ باشد، درمان نعوظ به درمان زود انزالی نیز منجر می شود. در صورتی که اختلال نعوظ در اثر بیماری افسردگی یا دوقطبی ایجاد شده باشد اما زود انزالی به این دلیل نباشد، دارویی تجویز می شود که تاثیر جنسی کمی داشته باشد. داروی بازدارنده بازجذب انتخابی سروتونین برای حل زودانزالی موثر است. برای کسب اطلاعات در مورد درمان اختلال دو قطبی کلیک کنید.

 

تاثیر مشاوره جنسی بر درمان زودانزالی

مشاوره جنسی یکی از موثر ترین راه ها برای درمان اختلال زود انزالی است چرا که این اختلال در اکثر موارد ریشه های روانشناختی دارد. روانشناس یا متخصص می تواند با بررسی این دلایل و حل آن ها به شما کمک کند تا مشکل زود انزالی خود را نیز برطرف سازید. سکس تراپی نیز یکی دیگر از درمان های بسیار موثر در این زمینه است. سکس تراپ به بررسی مشکلات زوجین در حین رابطه جنسی می پردازد و راهکارهای موثری برای افزایش کیفیت رابطه زناشویی و در نتیجه حل اختلال زودانزالی ارائه می دهد.

سخن آخر
با توجه به مطالب گفته شده درمان‌های متعدد و داروهای مختلفی برای درمان وجود دارند که انتخاب را برای شما سخت می‌کنند. مشاوره جنسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی به شما این امکان را می‌دهد که مطمئن‌ترین و کم خطرترین درمان را انتخاب نمایید. متخصصان این مرکز شرایط شما را به طور دقیق بررسی کرده و بهترین راهکارهای درمانی را ارائه می دهند. برای دریافت اطلاع از روش های درمان اختلالات جنسی کلیک کنید.

سوالات متداول
1.بهترین قرص تاخیری کدام است؟
قرص ها و داروهای متعددی برای درمان زود انزالی وجود دارند که از آن ها ها می توان به داپوکستین، تادافیل، سرترالین و غیره اشاره کرد. موثر بودن هر یک از این داروها به شرایط شماو تجویز پزشک بستگی دارد.

2. آیا قرص های تاخیری عوارضی هم دارند؟
برای قرص ها و داروهای تاخیری نیز مانند سایر داروها عوارضی با خود به همراه دارند. به همین دلیل توصیه می شود برای درمان زود انزالی با متخصص مشورت نمایید و در صورت امکان از درمان های غیر دارویی استفاده نمایید.

3. قیمت قرص تاخیری به چه صورت است؟
قرص های تاخیری با توجه به نوع و برندشان قیمت های متفاوتی دارند که هر یک از آن ها با توجه به شرایط شما تجویز می شوند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*