ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اسپری تاخیری | نحوه استفاده از اسپری تاخیری و مزایا و معایب آن


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با اسپری تاخیری  پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


آیا می دانید اسپری تاخیری چیست و چه تاثیری دارد؟ زود انزالی یکی از اختلالات شایع جنسی است که بسیاری از افراد را درگیر خود می کند. اسپری تاخیری از جمله ابزارهایی است که به مردان کمک می کند تا رابطه جنسی طولانی‌تری داشته باشند و دیرتر انزال را تجربه کنند. این اسپری‌ها از طریق مسدود کردن راه های انتقال پیام‌های عصبی به آلت، میزان تحریک حسی را در این ناحیه کاهش می دهند و منجر به طولانی‌تر شدن رابطه جنسی می شوند. با این حال استفاده از این مواد، معایب و مزایای خاص خود را دارد که در ادامه این مقاله به آن‌ها اشاره کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. همچنین مشاوره جنسی نیز می تواند به شما در این زمینه کمک کننده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید. 

 

تماس با مشاور

اسپری تاخیری چیست و چه کاربردی دارد؟

اسپری تاخیری در مردانی که دچار زودانزالی هستند طرفدار زیادی دارد. در واقع مردان با اسپری زدن بر آلت تناسلی خود می توانند رابطه جنسی را برای چند دقیقه بیشتر حفظ کنند و انزال را تا حدی به تأخیر بیندازند. این اسپری‌ها از طریق مسدود کردن راه‌های انتقال پیام‌های عصبی به آلت، میزان تحریک حسی در این ناحیه را کاهش می دهند و منجر به طولانی‌تر شدن رابطه جنسی می شوند. برای آگاهی بیشتر در زمینه درمان زود انزالی کلیک کنید.

 

انواع اسپری تاخیری

اسپری های تاخیری با نام های متفاوتی شناخته می شوند: اسپری پلی اتیلن، اسپری انزال زودرس، اسپری PEJ، اسپری تاخیری و غیره که اصطلاح "اسپری تاخیری" رایج ترین نوع از اسپری ها می باشد. زیرا تعاریف زودانزالی متفاوت است و خود اسپری برای مردان با و بدون انزال زودرس طبق تشخیص بالینی کار می کند. مهم نیست که آن ها را چه می نامند، اسپری های تاخیری راهی را برای مردان فراهم می کند تا در طول رابطه جنسی دوام نعوظ بیشتری داشته باشند. دو نوع اصلی اسپری های تاخیری به شرح زیر می باشند:

لیدوکائین در مقابل بنزوکائین

اسپری های تاخیری حاوی یک بی حس کننده موضعی هستند که اعصاب بیش از حد حساس آلت تناسلی را کمی بی حس می کند و به فرد امکان می دهد در حالی که لذت زیادی را در طول رابطه جنسی تجربه می کنید، ماندگاری بیشتری برای عدم انزال داشته باشد. بنزوکائین یا لیدوکائین به دو دسته مختلف بی حس کننده های موضعی تعلق دارند: استرها و آمیدها. آلرژی به بنزوکائین و لیدوکائین می‌تواند مختص به برند خاصی باشد، بنابراین اگر واکنش نامطلوبی به هر یک از بی‌حس‌کننده‌های ذکر شده در زیر نشان داده‌اید، به دنبال اسپری تاخیری از کلاس دیگری باشید و حتماً با پزشک مشورت کنید. بی حس کننده های آمید رایج شامل لیدوکائین، بوپیواکائین، روپیواکائین، سپتوکائین، کربوکائین و پریلوکائین می باشد.

بنزوکائین احتمالاً رایج ترین بی حس کننده موضعی است. اولین بار در اواخر دهه ۱۸۰۰ کشف شد و سپس از اوایل دهه ۱۹۰۰ برای پزشکی استفاده شد. لیدوکائین همچنین یک بی حس کننده موضعی رایج و رایج ترین مورد استفاده توسط دندانپزشکان است. اکثریت قریب به اتفاق مردم هیچ مشکلی با لیدوکائین یا بنزوکائین ندارند. به همین دلیل است که اسپری های تاخیری بدون نسخه در دسترس هستند. در موارد نادر، افراد به یکی از آن ها حساسیت پیدا می کنند. هیچ یک از بی‌حس‌کننده‌های موضعی خطرناک نیستند مگر در موارد نادر یا در صورت استفاده نادرست. واکنش آلرژیک به آن ها شایع نیست، اما ممکن است تحریک رخ دهد. مطالعات نشان می‌دهد که ۲.۴ درصد از جمعیت، تحریک ناشی از بی‌حس کننده‌های موضعی مانند این‌ها را تجربه می‌کنند.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶ نشان داد مردانی که اسپری مبتنی بر لیدوکائین استفاده می‌کردند، به طور متوسط ۶۴ درصد افزایش طول مدت فعالیت جنسی داشتند. برخی از مردان در حین استفاده از اسپری تاخیری طبق دستور، ارگاسم شدیدتری را گزارش می‌کنند. زیرا لذت در طی یک دوره طولانی‌تر فعالیت به تدریج بیشتر می‌شود.

اینفوگرافیک اسپری تأخیری

اینفوگرافیک اسپری تاخیری
 


تفاوت ژل و اسپری تاخیری

ماده اصلی تشکیل دهنده ژل و اسپری تاخیری هر دو لیدوکائین است که در جهت کاهش حساسیت آلت تناسلی استفاده می شود. اما میزان وجود این ماده باعث تفاوت اسپری و ژل تاخیری می شود. در اسپری 10 درصد ماده لیدوکائین وجود دارد و در نتیجه بی حسی زیادی را ایجاد می کند. لیدوکائین زیاد اسپری باعث می شود که از آن بتوان برای بی حسی سایر نقاط بدن و کاهش درد استفاده کرد؛ در نتیجه امکان دارد که لذت جنسی را هم تحت تاثیر قرار دهد. اما ژل تاخیری به دلیل میزان کمتر لیدوکائین ( 2 درصد) در لذت و میل جنسی فرد تغییراتی به وجود نمی آورد. برای کسب اطلاعات در زمینه قوی ترین کرم تاخیری کلیک کنید.
تفاوت دیگر اسپری و ژل در ساختار آن هاست؛ اسپری بر پایه الکل است و به دلیل میزان زیاد لیدوکائین بلافاصله پس از مصرف احساس سوزش به وجود می آورد. به دلیل بی حسی شدید ممکن است توان آلت تناسلی نیز کاهش پیدا کند. در نتیجه اسپری برای افراد مبتلا به اختلال نعوظ چندان مناسب نیست. افرادی که هم نعوظ و هم زودانزالی دارند، بهتر است که از ژل تاخیری استفاده نمایند.

 

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

_اسپری تاخیری باید به حساس‌ترین نقطه آلت تناسلی اسپری شود. معمولاً این ناحیه در بالاترین نقطه آلت تناسلی قرار دارد.
_میزانی که هر فرد به اسپری برای بی حس شدن آلت نیاز دارد، ممکن است با دیگری متفاوت باشد. با این حال اسپری کردن بیش از 4 بار به افراد توصیه نمی شود. چرا که در این صورت ممکن است نتیجه عکس داشته باشد و آلت تناسلی را کاملا بی حس کند. در این صورت لذت جنسی به طور کل از بین خواهد رفت. برای افزایش کیفیت رابطه جنسی کلیک کنید.
_ترجیحاً به جای افزایش دادن دفعات استفاده خود از این محصول، به خودتان زمان دهید. معمولاً چیزی حدود 5 تا 15 دقیقه زمان لازم است تا بتوانید اثرات مورد انتظار را مشاهده کنید.
_قبل از انجام رابطه جنسی، آلت تناسلی خود را با آب یا دستمال، تمیز کنید تا اضافه ای از ماده اسپری بر روی پوست باقی نماند. البته بعضی از برند های اسپری تاخیری به طور کامل جذب پوست می شوند. برای آشنایی بیشتر در زمینه درمان نعوظ در مردان کلیک کنید.

 

چه افرادی از اسپری تاخیری استفاده می کنند؟

بررسی ها نشان داده است افرادی که از اسپری تاخیری استفاده می کنند، سه گروه می باشند. برخی افراد پس از دوره بلوغ با مشکل زود انزالی مواجه می شوند و برای حل آن به اسپری های تاخیری روی می آورند. برخی دیگر از افراد برای مدت طولانی با زودانزالی درگیر هستند و در نهایت راه درمان را در استفاده از اسپری می یابند. و دسته سوم آن هایی هستند که هیچ مشکل در زمینه انزال ندارند و تنها به دنبال طولانی شدن رابطه جنسی هستند و از این طریق به لذت جنسی بیش تر دست یابند.

مزایای استفاده از اسپری تاخیری

مزیت استفاده از اسپری‌های تاخیری تنها در کوتاه مدت است چرا که آن‌ها تنها یک ابزار بیرونی هستند و نمی تواند مشکلات فرد نظیر انزال زودرس را به طور اساسی حل و فصل کنند. امروزه روش‌های درمانی گوناگونی برای درمان زودانزالی استفاده می شود؛ این روش‌ها که توسط روانشناسان متخصص در حیطه سکس تراپی ارائه می شود، به فرد کمک می کند تا بتواند ریشه‌های روانی مشکل خود را نیز دریابد و با انجام تمرین‌های به خصوص بدون نیاز به استفاده از وسایلی نظیر اسپری‌های تاخیری و انواع بی‌حس کننده‌ها، انزال به موقع را تجربه کند و کیفیت رابطه جنسی خود را بهبود ببخشد.

معایب استفاده از اسپری تاخیری

یکی از بزرگ ترین معایب اسپری‌های تاخیری این است که مکانیزم اثر آن‌ها از طریق بی‌حس کردن آلت تناسلی است. این امر باعث می شود که مرد با وجود طولانی‌تر شدن رابطه، لذت جنسی کم تری دریافت کند. همچنین استفاده از اسپری تاخیری می تواند برای زنان نیز مشکل‌ساز شود چرا که ممکن است بدن زن به مواد موجود در این اسپری‌ها حساسیت داشته باشد و در نتیجه هنگام دخول ناراحتی هایی نظیر سوزش واژن اتفاق بیفتد.
این مسائل در دراز مدت می تواند کیفیت رابطه را تحت تأثیر قرار داده و موجبات نارضایتی افراد را فراهم کند. در برخی موارد مشاهده شده که زنان و مردان به دلیل استفاده مکرر از این اسپری ها میل جنسی خود را از دست می دهند و در طول رابطه نیز دیگر نمی توانند مانند سابق لذت ببرند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع اختلالات جنسی کلیک کنید.

 

مدت زمان اثر گذاری اسپری تاخیری 

بررسی هایی که در این زمینه انجام شده است، مدت زمان مشخصی را در اثر گذاری اسپری تاخیری نشان داده است. افرادی که زود انزالی در طولانی مدت داشته اند و انزال آن ها زیر یک دقیقه بوده است، پس از سه ماه استفاده از اسپری تاخیری زمان انزال شان به 4 دقیقه رسیده است. این افراد علاوه بر افزایش مدت زمان انزال، لذت جنسی بیش تری را نیز به دست آورند. لذت جنسی هم برای خود فرد و هم برای شریک جنسی افزایش پیدا می کند. هم چنین افرادی که دقیقا طبق دستور العمل اسپری را استفاده کرده اند، در طولانی مدت نیز بهبودی داشته اند.

تاثیر اسپری تاخیری بر بارداری

ممکن است این سوال برای زوجین پیش بیاید که آیا اسپری تاخیری بر بارداری تاثیر می گذارد؟ تحقیقاتی که در این زمینه شده است، نشان می دهد که اسپری های تاخیری در دوره بارداری چندان بی خطر و امن محسوب نمی شوند. چرا که مواد تشکیل دهنده این اسپری ها می توانند بر اسپرم ها تاثیر گذاشته و کارکرد آن ها را مختل نمایند. به همین دلیل توصیه می شود که اگر قصد بارداری و فرزند آوری دارید، از استفاده قرص های تاخیری بپرهیزید. همچنین ممکن است اسپری تاخیری برای شما یا همسرتان واکنش های آلرژیک به همراه داشته باشد. به همین دلیل به طور کل مصرف آن را تا آخر دوره بارداری همسرتان به تعویق بیندازید. برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه رابطه زناشویی کلیک کنید.

تاثیر اسپری تاخیری بر همسر

ممکن است برخی افراد نگران باشند که اثرات اسپری تاخیری به همسرشان نیز منتقل شود. اما در صورتی که محصول به درستی و طبق دستور العمل مصرف شود، این امکان وجود ندارد و اسپری برای همسرتان بی خطر می شود. دستور العمل های استفاده از اسپری تاخیری به شرح زیر هستند:

1_از مصرف بیش از حد اسپری بپرهیزید و تنها نقطه حساس آلت تناسلی را به اسپری آغشته نمایید.
2_قسمت هایی از آلت تناسلی که بیش از حد به اسپری آغشته شده اند را با یک پارچه تمیز پاک نمایید.
3_چند لحظه صبر کنید تا اسپری کاملا جذب پوست شود و بیش ترین تاثیر گذاری خود را داشته باشد. در این صورت اسپری با بدن همسرتان نیز تماس پپیدا نمی کند.
4_وقتی اسپری را استفاده کردید، دست های خود را تمیز بشویید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه افزایش زمان انزال در مردان کلیک کنید.

 

تاثیر خدمات روانشناسی بر درمان زود انزالی
 

در بسیاری از مواقع زودانزالی به دلیل مشکلات روانشناختی اتفاق می افتد. در این شرایط با کمک گرفتن از روانشناس می توانید این مسائل را شناسایی کرده و به درمان آن ها بپردازید. با استفاده از راهکارهای غیر دارویی می توانید از معایب آن ها پیشگیری نمایید و درمان قطعی و صد درصدی را تجربه نمایید. هم چنین با کمک متخصصان می توانید از اسپری تاخیری و روش صحیح آن نیز اطلاعات بیش تر و دقیقی به دست آورید.  متخصصان و روانشناسان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید به صورت حضوری و تلفنی در این زمینه یاری تان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

 
سؤالات متداول

- بهترین موقع برای استفاده از اسپری‌های تاخیری چه زمانی است؟

معمولاً توصیه می‌شود که اسپری تاخیری حدوداً 5 دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی استفاده شود.

- آیا اسپری تاخیری می‌تواند عوارضی نظیر بی‌حس شدن دائمی آلت تناسلی را به همراه داشته باشد؟

این مسئله بسیار نادر است چراکه مواد موجود در اسپری‌های تاخیری به سرعت جذب می‌شود. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که تنها 1 درصد مردانی که از اسپری‌های تاخیری استفاده می‌کردند چنین مشکلی را گزارش داده‌اند.

- آیا استفاده از اسپری تاخیری زمانی که رابطه دهانی صورت می‌گیرد مجاز است؟

اگر می‌خواهید رابطه دهانی با شریک جنسی خود داشته باشید حتماً باید پس از استفاده از اسپری تاخیری آلت خود را بشویید. رابطه دهانی بدون کاندوم در این شرایط می‌تواند منجر به بروز انواع حساسیت‌ها در طرف مقابل شود.

_اسپری تاخیری بهتر است یا ژل تاخیری؟

اسپری تاخیری به دلیل داشتن بیش تر ماده موثره لیدوکائین برای افرادی بهتر است که تنها به زود انزالی مبتلا هستند. اما افرادی که علاوه بر زود انزالی اختلال نعوظ هم دارند، باید از ژل تاخیری استفاده کنند. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*