ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اختلاف قد در ازدواج | برو با هم قد خودت وصلت کن!


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با اختلاف قد در ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


اختلاف قد در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟ آیا لازم است که زن و شوهر حتما با یکدیگر تناسب قد داشته باشند؟ روشن است که یکی از معیارها برای انتخاب همسر ویژگی‌های ظاهری اوست که قد را نیز شامل می‌شود. تقریباً تمام افراد در جامعه ایران معتقدند که مرد باید از همسرش بلندتر باشد. بسیاری از خانم‌ها نیز دوست دارند تا با مردی بسیار قدبلندتر از خود ازدواج کنند. در ازدواج موفق تناسب در تمام جنبه‌های اخلاقی، رفتاری و ظاهری وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تا به موضوع تناسب ظاهری زوجین بپردازیم. همچنین شما می‌توانید در مورد اهمیت ویژگی‌های ظاهری از مشاوره ازدواج کمک بگیرید.

تماس با مشاور

اهمیت قد بین زن و شوهر

ویژگی های ظاهری در ازدواج یکی از ملاک‌های ازدواج برای بسیاری از دختران و پسران است. اختلاف قد به ویژه زمانی که خود فرد از معیارهای جامعه بالاتر باشد، انتخاب را سخت تر می کند. در موارد بسیاری زوج‌ها با وجود تفاهمات اخلاقی و تناسبات شخصیتی تنها به دلیل عدم تناسب در قد از ازدواج با یکدیگر صرف‌نظر کرده‌اند. اما مشاهدات بسیاری نیز نشان می‌دهند که اگر دختری با مرد کوتاه‌تر از خود ادواج کند زندگی موفق‌تری خواهد داشت و احتمال جدایی بسیار کاهش می‌یابد. البته ممکن است این امر در تمام موارد درست نباشد.

مردانی که قد کوتاه‌تری نسبت به همسر خود دارند، ممکن است اعتماد‌به‌نفس کافی نداشته باشند و زندگی‌شان تحت تاثیر قرار بگیرد. از طرفی بسیاری از مردان کوتاه‌قد تلاش می‌کنند تا کوتاهی قد خود را با تلاش برای کسب درآمد بالا و یا توجه بیشتر به همسر جبران کنند و احساس رضایت بیشتری داشته باشند. برخی دیگر از مطالعات نشان می‌دهد اختلاف قد در ازدواج چندان اهمیت ندارد و مردان کوتاه‌قد به زندگی مشترک پایدار‌ترند. برای آگاهی از پیش بینی کننده های ازدواج موفق کلیک کنید.

اینفوگرافیک اختلاف قد در ازدواج

 اینفوگرافیک اختلاف قد در ازدواج

اختلاف قد در ازدواج: مردان با زنان کوتاه‌تر از خود ازدواج می‌کنند

تعداد بسیار زیادی از مردان ترجیح می‌دهند به خواستگاری دختر کوتاه‌تر از خود بروند و معمولا دوست ندارند با زنی بلند‌تر از خود ازدواج کنند شاید به این دلیل است که فکر می‌کنند ممکن است دچار کم‌خودبینی شوند علاوه‌بر این متنفرند از این‌که هنگام نگاه کردن به همسرشان سرشان را بالا بگیرند! البته دختران قدبلند نباید نا امید و نگران باشید چرا که مقوله‌ی عشق و ازدواج چیزی فراتر از خصوصیات ظاهریست. برای اطلاع از زن مورد علاقه مردان کلیک کنید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید دلیل ترجیح پسران در ازدواج با دختران کوتاه قد به هزاران سال پیش برمی‌گردد. درگذشته مسأله مهم در ازدواج برای افراد قدرت باوری بود و معتقد بودند زنان قدبلند چون دیرتر به بلوغ می‌رسند قدرت باروری کم‌تری نیز دارند و به همین دلیل این عقیده در میان مردان آن زمان به‌وجود آمده و شاید به‌طور ناخودآگاه در طی نسل‌ها و در هنگام تولد برروی آن‌ها تاثیر گذاشته است. بر اساس مطالعات ژنتیکی، قد مادر و پسر و قد دختر و پدر به هم مرتبط هستند. بنابراین مادران قدبلند به احتمال بیشتری صاحب پسر با قد متوسط یا کوتاه می‌شوند. مطالعه مقاله شباهت فرزندان به پدر و مادر میتواند مطالب مفیدی در این زمینه به شما ارائه دهد.

اختلاف قد در ازدواج : افراد قدبلند با چه کسانی ازدواج می‌کنند؟

بر اساس آنچه گفتیم مردان قدکوتاه تمام تلاش خود را می‌کنند تا به نحوی کوچکی اندام خود را جبران کنند. به همین دلیل ممکن است تمایل داشته باشند با زنانی ازدواج کنند که درآمد کمتری دارند یا سطح تحصیلات‌شان پایین‌تر از خودشان است. برخلاف آن‌ها مردان قدبلند می‌خواهند تا از جذابیت ظاهری خود استفاده کنند و به همین دلیل تمایل بیشتری به ازدواج با زنانی نشان می‌دهند که درآمد یا سطح اجتماعی بالاتری نسبت به خودشان دارند. برای آگاهی از اختلاف سطح خانواده ها در ازدواج کلیک کنید.

آمارها نشان می‌دهند که مردان قدکوتاه با احتمال ۲۶۹درصد بیشتر از مردان با قد متوسط ممکن است با یک زن هم‌قد خود ازدواج کنند. همچنین احتمال ازدواج آن‌ها با یک زن بلندتر از خودشان ۱۴۵۰درصد بیشتر از یک مرد قدبلند است. جالب اینجاست که مردان قدبلند تمایل کم‌تری دارند تا با دختران هم‌قد خود ازدواج کنند.

زنان چه قدی را می‌پسندند؟

می‌دانیم که از معیارهای ظاهری دختران برای انتخاب همسر آینده، قد بلند است. شاید این فکر در ذهن‌تان به‌وجود بیاید که قد مطلوبی که دختران از همسر خود انتظار دارند چقدر است. بیشتر دختران دوست دارند همسرشان بین ۱۲ تا ۱۴ سانتی‌متر بلند‌تر از آن‌ها باشد. نزدیک به هفتاد درصد خانم‌ها طی پژوهش‌ها اعلام کرده‌اند که دوست دارند همسرشان از قد بلندتری نسبت به خودشان داشته باشد. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه معیارهای انتخاب همسر کلیک کنید.

از این تعداد تقریبا ۲۰ درصد آن‌ها اختلاف قدی ۱۵ سانتی‌متر را ایده‌آل می‌دانستند و تنها ۱۰ درصد علاقه داشتند تا با همسر خود هم‌قد باشند. البته ۷ درصد از خانم‌ها هم علاقه داشتند تا با فردی ازدواج کنند که ۲۰ سانتی‌متر از آن‌ها بلندتر باشد. البته معیار قد را می‌توان ملاکی جزءی در ازدواج و زندگی مشترک در نظر گرفت. تقریبا تمام زن و شوهرهایی که عاشق یکدیگرند و زندگی مطلوبی دارند با قد همسر خود کنار می‌آیند. طبق پژوهش‌های قبلی ۸۳ درصد از زنان و ۸۹ درصد مردان از قد همسر خود راضی هستند و تنها ۱۴ درصد از قد همسرشان ابراز ناراحتی کرده‌اند. برای شناخت بیشتر در زمینه مردان مناسب برای ازدواج کلیک کنید.

اختلاف قد در ازدواج | مردان چه قدی را می‌پسندند؟

تحقیقات نشان داده که مردان دوست دارند همسرشان قد کوتاه تری نسبت به خودشان داشته باشد. میانگین قد ایده ‌آل در نظر مردان 163 تا 172 است. البته مردان دوست ندارند که همسرشان اختلاف قد بسیار زیادی با آنان داشته باشد. 15 تا 20 سالنتی متر تفاوت قد برای مردان مطلوب است. 
برای اطلاع از اهمیت زیبایی در ازدواج کلیک کنید.

نکات مهم در مورد قد در ازدواج

  • افراد قد بلند معمولا اعتماد به نفس بالایی دارند و به همین دلیل در موقعیت‌های اجتماعی و شغلی نیز تصویر بهتری از خود نشان می‌دهند. 
  • افراد قد کوتاه به دلیل احساس امنیت کمتر، بیشتر از قد بلندها به بیماری‌های روانی دچار می‌شوند. آنان به دلیل کمبود اعتماد به نفس، استرس و اضطراب زیادی را تجربه می‌کنند و به همین دلیل در برابر بیماری‌های مختلف آسیب پذیر می‌شوند.
  • برخی تحقیقات نشان داده که قد بر صدای افراد تاثیر می‌گذارد. افراد قد بلند، ریه‌های قوی‌تری دارند و صدایشان نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. خانم‌ها به این تن صدا علاقه بیشتری نشان می‌دهند؛ پس این عامل را نیز می‌توان از دلایل علاقه زنان به مردان قد بلند دانست. 
  • طبق بررسی‌ها افراد قد کوتاه خوش اخلاق تر از سایر افراد هستند و صبر و ملایمت بیشتری از خود نشان می‌دهند. 
    برای اطلاع از افرادی که برای ازدواج با هم مناسب نیستند کلیک کنید.

سخن آخر

موارد بسیار زیادی وجود دارد که بر ازدواج تاثیر می‌گذارند. ویژگی‌های ظاهری مساله بسیار مهمی در ازدواج تلقی می‌شوند و باید به خوبی مورد بررسی قرار گیرند. مسلم است که اختلاف قد ملاک قطعی برای خوشبختی نیست اما ممکن است برای برخی از افراد موجبات نارضایتی را فراهم کند. پس ضروری است که قبل ازدواج با یک روانشناس صحبت کرده و این مساله را بررسی کنید تا پس از ازدواج دچار مشکل و نارضایتی نشوید. رواشناسان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. در صورت تمایل برای دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*