ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اختلافات در ازدواج را دست کم نگیرید (۶ اختلاف قابل توجه)


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با اختلاف در ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


چه حدی از اختلاف در ازدواج می‌تواند مشکل ساز باشد و ازدواج را منتفی کند؟ همه‌ی افراد باوجود تشابهات و تفاهماتی که با یکدیگر دارند در زمینه‌های مختلفی تفاوت‌ها را نیز تجربه می‌کنند. اما اگر این اختلاف‌ها در ازدواج بسیار عمیق و زیاد شوند، آینده زندگی مشترک را تا حد بسیار زیادی تحت تأثیر قرار می‌دهند. برای مثال تفاوت‌ها و اختلاف‌های فرهنگی از جمله مسائلی هستند که ممکن است به عمیق‌ترین اختلافات در ازدواج منجر شوند. اگر شما نیز در آستانه ازدواج هستید و اختلافاتی را تجربه می‌کنید، خواندن این مطلب می‌تواند کمکی برای شما باشد. همچنین می‌توانید از مشاوره ازدواج نیز بهره بگیرید تا به ازدواج موفق نزدیک شوید.

تماس با مشاور

اختلافات فردی در ازدواج

هنگام ازدواج، تشابهات و تفاوت‌ها باید در دو سطح فردی و خانوادگی مورد بررسی قرار بگیرد. در قدم اول باید افراد ویژگی‌های فردی یکدیگر را بررسی کنند تا ببینند آیا توانایی سازگاری با خصوصیات یکدیگر را دارند یا خیر؟ در ادامه به برخی از مهم‌ترین اختلافات فردی در ازدواج اشاره خواهیم کرد:
برای اطلاع از تفاوت زن و مرد کلیک کنید.

اینفوگرافیک اختلافات در ازدواج را دست کم نگیرید

 اینفوگرافیک اختلافات در ازدواج را دست کم نگیرید

1. اختلافات در ازدواج : سطح تحصیلات

به نظر شما اختلاف سطح تحصیلات تا چه حد می‌تواند مهم باشد؟ این تفاوت‌ها معمولاً برای مردان بیشتر مشکل‌ساز می‌شود. به این صورت که مردان در ازدواج با همسری که سطح تحصیلات بالایی دارد معمولاً احساس رضایت کمی از زندگی را گزارش می‌دهند. مردان به دلیل داشتن خصوصیاتی نظیر سلطه‌طلبی و برتری جویی هنگامی که در این موقعیت قرار بگیرند احساس ضعف بیشتری می‌کنند و در بسیاری از موارد اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند.

البته این امر می‌تواند برای زنانی که به میزان زیادی از این صفات برخوردارند صادق باشد. پس در صورتی که اختلافات سطح تحصیلات بین شما و فرد مورد نظرتان وجود دارد، با توجه به ویژگی‌های شخصیتی‌تان قدرت سازگاری خود را با این مسئله بسنجید. کمک گرفتن از یک روانشناس و مشاوره پیش از ازدواج کمک بسیاری در زمینه اختلافات در ازدواج به شما خواهد کرد.

2. اختلافات شخصیتی و سبک‌های خلق و خو

وجود تشابه در سبک‌های خلق و خو و مسائل شخصیتی یکی از معیارهای مهم برای ازدواج به شما می‌رود. افرادی که شخصیت‌های بسیار متضادی دارند، در علایق، سلیقه‌ها، تفریحات و سبک زندگی خود تفاوت‌های زیادی با یکدیگر خواهند داشت که این مسئله در زندگی زناشویی چالش‌های زیادی را ایجاد خواهد کرد. لازم به ذکر است تاثیر خودشناسی در ازدواج یکی از عواملی است که باعث موفقیت در زندگی مشترک و روابط زناشویی میشود.

برای مثال فردی  را در نظر بگیرید که از لحاظ شخصیتی بسیار برونگراست. این فرد احتمالاً معاشرتی خواهد بود، از روابط با افراد زیاد لذت می‌برد و به مهمانی‌های شلوغ و پر سر و صدا علاقه زیادی خواهد داشت. اگر این فرد در کنار فردی قرار بگیرد که از لحاظ درونگرایی بسیار بالاست مسلما با مشکلات زیادی رو به رو خواهد شد. چرا که یک فرد درونگرا از تنهایی و یا روابط محدودتر بیشتر لذت می‌برد و ترجیح می‌دهد اوقات فراغت خود را به شکل بی سر و صداتری نظیر خواندن کتاب بگذراند. در نتیجه این تفاوت اختلافات در ازدواج بیشتر می‌شوند. رای کسب اطلاعات در زمینه اختلاف بر سر محل زندگی کلیک کنید. 

به همین دلیل قرار گرفتن این دو فرد در کنار هم منجر به عدم درک متقابل بیشتری خواهد شد. شما با کمک یک روانشناس می‌توانید آگاهی بیشتری در مورد صفات شخصیتی و خلق و خوی خود و فرد مورد نظرتان به دست بیاورید.

3. اختلاف سنی

یکی از مهم‌ترین اختلافات در ازدواج، اختلاف