ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

طلاق بخاطر نداشتن رابطه جنسی

طلاق بخاطر نداشتن رابطه در برخی از شرایط درست است. رابطه جنسی یکی از روش های صمیمیت زوجین و از مهمترین عوامل تقویت روابط عاطفی زوجین است. علاوه بر آن رابطه جنسی یک نیاز فیزیکی در هر مرد و زن است. نداشتن رابطه جنسی در ازدواج می تواند منجر به طلاق عاطفی، خیانت و حتی جدایی شود. در این مقاله روش هایی برای اصلاح ازدواج بدون رابطه ارائه می شود.برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره زناشویی مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

ازدواج بدون رابطه جنسی و دلایل آن

ازدواج بدون رابطه جنسی، ازدواجی است که در آن هیچ گونه فعالیت جنسی بین طرفین وجود ندارد. بسیاری از زوج ها دوره های رابطه جنسی بیشتر و رابطه جنسی کمتر را تجربه می کنند. یک دوره موقت رابطه جنسی کمتر معمولاً "بدون رابطه جنسی" در نظر گرفته نمی شود. در حالی که هیچ تعریف رسمی وجود ندارد، بسیاری ازدواج بدون جنسیت را به عنوان ازدواجی تعریف می کنند که در آن زن و شوهر به مدت یک سال یا بیشتر رابطه جنسی نداشته اند یا فقط رابطه جنسی بسیار کمی داشته اند.

بسیاری از زوج‌ها در چند سال اول ازدواج دچار افت رابطه جنسی و صمیمیت فیزیکی می‌شوند، به‌ویژه اگر بچه‌ها وارد صحنه شوند. با این حال، از دست دادن کامل صمیمیت فیزیکی که زمانی بخشی از رابطه بود، اغلب نشان‌دهنده مشکلی است که نیاز به رسیدگی دارد.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است یک زوج خود را در یک شراکت بدون جنسی بیابند. اینکه آیا در یک رابطه بدون جنسی یک مسئله است یا خیر به زوجین بستگی دارد، اما اگر فقدان رابطه جنسی و صمیمیت زناشویی مشکل ساز باشد، راه هایی وجود دارد که با هم و به طور جداگانه با شناسایی علت اصلی آن را برطرف کنید.

1-مسائل مربوط به سلامت

سلامت کلی جسمی و روانی یک فرد می تواند تأثیر عمده ای بر میل جنسی و میل آنها به صمیمیت فیزیکی داشته باشد. نگرانی های سلامتی و ناتوانی نیز می تواند روند فیزیولوژیکی برانگیختگی را در هر دو جنس مختل کند.تجربه برخی از مشکلات در عملکرد جنسی رایج است، اما اگر این مشکلات بیش از چند ماه طول بکشد یا برای شما یا شریک زندگیتان مشکل ایجاد کند، ایده خوبی است که با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

2-میل جنسی ناسازگار

همه افراد به یک اندازه تمایل به رابطه جنسی ندارند و میل جنسی یک روند طبیعی دارد. زمانی که میل به رابطه جنسی همزمان نباشد، برای زوج‌ها آسان است که منتظر تعامل جنسی باشند تا زمانی که هر دو طرف در خلق و خوی قرار بگیرند، که ممکن است نادر باشد. برای آشنایی با راه های هماهنگی جنسی بین زن وشوهر کلیک کنید.

3-طلاق بخاطر نداشتن رابطه | زایمان

با توجه به کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان، زمان مشخصی وجود ندارد که فرد بتواند دوباره بعد از زایمان رابطه جنسی داشته باشد، اما بسیاری از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند حداقل چهار تا شش هفته (هر چند گاهی بیشتر) برای بهبودی فیزیکی صبر کنید.

این بازه زمانی بدون رابطه جنسی معمولاً آنقدر طولانی نیست که بتوان آن را یک "ازدواج بدون جنسیت" واقعی در نظر گرفت، اما اینکه آیا کسی که زایمان کرده است از نظر ذهنی و عاطفی آماده برای داشتن رابطه جنسی پس از این مرحله است یا خیر، بستگی به خود فرد دارد. استرس اضافی مراقبت از نوزاد، تغییرات بدن، خستگی و عوامل هورمونی نیز می تواند بر میل جنسی فرد پس از بچه دار شدن تأثیر بگذارد. در این رابطه مطالعه مقاله اضطراب عملکرد جنسی پیشنهاد می شود.

4-طلاق بخاطر نداشتن رابطه | فشار روانی و استرس

استرس بیش از حد می تواند سلامتی شما از جمله میل جنسی شما را خراب کند. هورمون استرس کورتیزول همچنین می تواند در کاهش میل جنسی شما نقش داشته باشد. علاوه بر دلایل فیزیکی که استرس میل جنسی را کاهش می دهد، تأثیرات روانی استرس می تواند شما را چنان خسته، شکننده و مضطرب کند که به سادگی میل یا انرژی برای رابطه جنسی نداشته باشید. هنگامی که با شریک زندگی خود درگیری دارید، حفظ صمیمیت فیزیکی ممکن است دشوار باشد. ممکن است حوصله صحبت کردن با شریک زندگی خود را نداشته باشید، چه رسد به اینکه درگیر فعالیت جنسی باشید.

5-طلاق بخاطر نداشتن رابطه | اختلال نعوظ

دشواری در دستیابی یا حفظ نعوظ می تواند به دلایل متعددی رابطه جنسی را دشوار کند. در حالی که اختلال نعوظ یک مشکل رایج است، همچنین می تواند بر سطح اضطراب، اعتماد به نفس و عزت نفس فرد تأثیر بگذارد. افرادی که علائم ED را دارند همیشه باید با پزشک صحبت کنند، زیرا ممکن است نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد.

 نداشتن رابطه جنسی و طلاق

شرایط مناسب برای طلاق بخاطر نداشتن رابطه

اکثر زوج های متاهل گاه به گاه خشکی زندگی و عدم رابطه جنسی را تجربه می کنند. این حتی می تواند در یک رابطه کاملا سالم با استرس ها، بیماری ها و مشکل های معمولی زندگی اتفاق بیفتد. با این حال، گاهی اوقات، یک عدم رابطه جنسی معمولی آنقدر طول می‌کشد که تبدیل به یک ازدواج کامل بدون جنسیت شود،  این باعث نگرانی بیشتر می‌شود. اگر این تجربه برای شما آشنا به نظر می رسد، تنها نیستید. در یک نظرسنجی که برای کتابی به نام سازمان اجتماعی جنسی انجام شد، 14.1 درصد از مردان متاهل و 13.9 درصد از زنان متاهل گزارش کردند که چند بار در سال یا حتی کمتر درگیر فعالیت جنسی با شریکشان هستند. برای  درک بهتر مقاله کمبود میل جنسی مردان پیشنهاد می شود.

شاید این اختلاف جزئی نشان می دهد که یک مرد و یک زن در یک ازدواج ممکن است دفعات رابطه جنسی را کمی متفاوت تخمین بزنند. در هر صورت، بخش قابل توجهی از جمعیت متاهل وجود دارد که به سادگی رابطه جنسی منظمی ندارند. اگر یک رابطه صمیمانه چیزی است که برای شما مهم است و شما آن نیازها را توسط همسرتان برآورده نمی کنید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا زمان آن رسیده است که به طلاق فکر کنید. مطمئنا طلاق یک تصمیم جدی است،  ما نمی خواهیم که شما کورکورانه به آن بپردازید.بنابراین، این راهنما به شما کمک می کند بهتر تصمیم بگیرید چه زمانی از ازدواج بدون رابطه جنسی  کنار بروید.

1.عدم تمایل همسر به اصلاح رابطه

به احتمال زیاد، شما و همسرتان یک شبه از اشتیاق آتشین به میل جنسی کم نرسیده اید، بنابراین غیرمنطقی است که انتظار داشته باشید صمیمیت فیزیکی فقط به این دلیل که هر دو می گویید آن را می خواهید، بازگردد. همانطور که مشخص است، داشتن رابطه جنسی مکرر به تعهد واقعی نیاز دارد و ممکن است در ابتدا کمی شبیه به کار باشد.

کارشناسان رابطه جنسی و ازدواج متفق القول هستند که برای بازگرداندن شما و همسرتان به رابطه جنسی، صداقت، همکاری و شجاعت واقعی نیاز است. زوج‌ها تصمیم می‌گیرند که اصلاً رابطه جنسی نداشته باشند تا با احساسات آسیب‌دیده و غیرقابل پیش‌بینی، مانند احساس گناه یا خشم کنار بیایند. به همین دلیل است که اگر همسرتان آمادگی مواجهه با این موضوع را نداشته باشد، ممکن است به سمت طلاق بروید. متأسفانه، القای مجدد صمیمیت جنسی فعال در ازدواج بدون جنسیت، کاری نیست که بتوانید به تنهایی انجام دهید.

2. مشکلات اساسی دیگر مانند عدم عشق

ازدواج بدون جنسیت همیشه با ازدواج بدون عشق برابری نمی کند، اما وقتی اینطور است، متأسفانه طلاق بهترین گزینه است. هنگامی که شما و شریک زندگیتان به طور خاص مشغول هستید یا تحت استرس هستید، صمیمیت جنسی می تواند بیشتر به یک امر تجملی تبدیل شود، اما محبت به طور گسترده تر یک نیاز واقعی انسان است. میل جنسی در ازدواج برای شروع رابطه عاشقانه و حفظ آن ضروری است و نشان دهنده اتحاد فیزیکی شماست.

وقتی یک رابطه شروع می شود، شهوت اغلب کافی است. با این حال، با گذشت زمان، این جذابیت جنسی می تواند محو شود. اگر خوش شانس باشید، با چیزی بسیار عمیق‌تر و بادوام‌تر به نام عشق و علاقه جایگزین می‌شود.  این پیوند پایه‌ای عالی برای یک زندگی جنسی سالم است.شما در قلب خود می دانید که آیا فقط در یک رابطه بدون جنسیت هستید یا در کل ازدواج ناراضی. اگر همسرتان حمایت عشقی را که می‌خواهید به شما ارائه نمی‌کند، زندگی جنسی شما واقعاً کمترین نگرانی شماست.

3.طلاق بخاطر نداشتن رابطه |  ناسازگاری جنسی

آیا ممکن است دو نفری که تمایل به رابطه جنسی دارند، خود را در یک ازدواج بدون جنسیت بیابند؟ جواب بله است. به خصوص اگر آن افراد نیازهای جنسی کاملاً متفاوتی داشته باشند.این می تواند به معنای عدم توافق در مورد میزان یا نوع رابطه جنسی باشد. شما حتی ممکن است ندانید که در این مورد با همسر خود مخالف هستید، زیرا برای بسیاری از مردم صحبت کردن درباره رابطه جنسی با دیگران دشوار است. وقتی زوج‌ها به سادگی نمی‌توانند درباره آن صحبت کنند، ممکن است به طور پیش‌فرض از یک رابطه جنسی ساده و قدیمی استفاده کنند، که می‌تواند خیلی زود خسته‌کننده شود.

دشواری واقعی با اضافه شدن برخی شرایط تسکین‌دهنده به وجود می‌آید، مانند زمانی که یکی از طرفین تجربه جنسی بسیار بیشتری نسبت به دیگری دارد، یا حتی زمانی که یکی از همسران قربانی آزار جنسی است.

4.عدم رابطه منجر به خیانت شود

هنگامی که زندگی جنسی یک زوج برای مدتی دچار مشکل شده است، ممکن است یکی از طرفین یا هر دو طرف را برانگیزد تا به دنبال تحقق بخشیدن به زندگی خود باشند. خیانت در یک ازدواج بدون جنسیت واقعاً باعث توهین به آسیب می شود و ممکن است نقطه شکستی باشد که شما و همسرتان متوجه شوید که بهتر است به دنبال طلاق باشید.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا شما و همسرتان به آن توجه نکرده اید که دقیقاً شخصی نیستند. با این حال، یک رابطه فراتر از ازدواج، اغلب نشانه مشکلات اساسی است. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط روانشناس شرلی گلس، 48 درصد از مردان نارضایتی عاطفی را به عنوان دلیل اصلی خیانت عنوان کردند. برای آشنایی با دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج کلیک کنید.

 طلاق به خاطر رابطه جنسی نداشتن

روش های اصلاح یک ازدواج بدون رابطه

اگر در کل از رابطه خود راضی هستید، احساس علاقه و پایبندی به این ازدواج دارید؛ شما می توانید برای اصلاح آن تلاش کنید. ابتدا طرز فکر خود را تغییر دهید. به جای عذاب کشیدن در مورد اینکه چگونه بدون خیانت در یک ازدواج بدون جنسی زنده بمانید، متعهد شوید که آن حس از دست رفته اشتیاق را دوباره برافروختید. بیاموزید که در یک ازدواج بدون رابطه جنسی چه کاری می توانید انجام دهید که به شما امکان می دهد صمیمیت بین زوجین و ارتباط را دوباره به دست آورید.

1.طلاق بخاطر نداشتن رابطه | تنظیم دوباره نقش ها

برای شکوفایی، یک رابطه به انرژی های مردانه و زنانه نیاز دارد. این انرژی های متضاد شبیه بارهای منفی و مثبت یک آهنربا هستند - وقتی با هم باشند، این باعث ایجاد قطبیت در یک رابطه می شود. انرژی زنانه بیشتر بر روی احساسات و ارتباط متمرکز است، در حالی که نیروی محرکه پشت انرژی مردانه به سمت یک هدف نهایی کار می کند. صرف نظر از جنسیت، برای موفقیت یک رابطه، باید انرژی مردانه در یک شریک و انرژی زنانه در دیگری وجود داشته باشد. برای آشنایی با راه های گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه کلیک کنید.

نقش هایی را که شما و شریک زندگی تان در ازدواج خود به عهده گرفته اید را بررسی کنید. آیا آنها در طول زمان تغییر کرده اند؟ اگر شروع به پرسیدن این سوال کرده اید که آیا ازدواج بدون جنسیت شما می تواند دوام بیاورد، شما و شریک زندگی تان ممکن است برای مدت طولانی انرژی هایی را تجسم داده باشید که برای شما مناسب نیستند.

شاید شریک مذکر بایدبرای خانواده شما بیشتر تلاش کند، حمایت بیشتری انجام دهد. شریک زن  می تواند از عواطف مردانه شریک خود مراقبت کند. بازگرداندن این انرژی ها به جایی که به آنها تعلق دارد - بدون در نظر گرفتن جنسیت فیزیکی شما - کمک می کند تا صفحه عاطفی رابطه شما به سمت اشتیاق و پایداری در زندگی زناشویی برگردد.

2. طلاق بخاطر نداشتن رابطه | قرار ملاقات با یکدیگر

ازدواج بدون جنسیت اغلب یک ازدواج راحت است. وقتی کنار هم قرار می گیرید و از مرحله ای که هر روز پر از هیجان است عبور می کنید، تنبل می شوید. اشتیاق محو می شود. به تمام کارهای کوچکی که قبل از ازدواج برای همسرتان انجام می دادید فکر کنید. احتمالاً برای آنها هدایای کوچک آورده اید و به آنها گفته اید که چقدر برای شما ارزش دارند. شمابارها برای شب های تاریخی و گشت و گذار برنامه ریزی کردید. اکنون به سختی می توانید آخرین باری را که برای شریک زندگی خود یک شب ملاقات ویژه برنامه ریزی کرده اید به یاد بیاورید. همچنین درباره چگونه از سردشدن رابطه جلوگیری کنیم بخوانید.

به شریک زندگی خود ثابت کنید که شما بزرگترین عاشق او هستید که هر کاری برای او انجام می دهید. زمانی که انتظارش را ندارند آنها را غافلگیر کنید - حتی می تواند با چیزی شبیه لاته مورد علاقه آنها در طول ساعت ناهار یا خوردن شام در راه خانه باشد. روابط هیجان‌انگیز و پرشور تلاش می‌خواهد، شما باید زمان و تعهد لازم را صرف کنید تا نه تنها از یک ازدواج بدون جنسیت جان سالم به در ببرید، بلکه شاهد پیشرفت آن باشید.

3. با یکدیگر ارتباط برقرار کنید

اگر در یک ازدواج بدون رابطه جنسی هستید به احتمال زیاد مهارت کلامی میان فردی و عاطفی شما کم است که منجر به ازدواج بدون جنسیت شما شده است. آیا چیزی اتفاق افتاده است که توانایی شما در صحبت آزادانه با یکدیگر را مانند گذشته کاهش دهد؟ آیا این یک چیز جدی مانند خیانت است یا هر دوی شما با استرس های جدید در محل کار یا خانه کنار می آیید؟

متعهد شوید که صحبت کنید و از آنها بپرسید که در مورد وضعیت چگونه فکر می کنند و چه احساسی دارند. رفتن به این قلمرو با آنها ترسناک اما ضروری است. زمانی که بتوانید در سطح ذهنی و عاطفی با همسرتان ارتباط برقرار کنید، ارتباط فیزیکی عمیق تری نیز ایجاد خواهید کرد، بنابراین راهی برای رسیدگی مثبت به این موضوع پیدا کنید و برنامه ای برای حرکت به جلو ایجاد کنید. در این رابطه مطالعه مقاله بهترین کتاب برای بهبود روابط زناشویی کلیک کنید.

تنها زمانی ارتباط شما را بهبود می بخشد که بخواهید کاملاً باز و صادق باشید. شجاعت و آسیب پذیری مطلق یکی از پنج رشته عشق است و پذیرفتن آن برای بسیاری از مردم یکی از سخت ترین آنهاست. با این حال، تمایل به آسیب پذیر بودن تنها راه ایجاد صمیمیت واقعی در یک رابطه است – و یک رابطه بدون جنسیت بیشتر به صمیمیت مربوط می شود تا رابطه جنسی.

 

سخن آخر

مهم است که از زندگی کردن در داستان های قدیمی خودداری کنید - اشتباهات گذشته را کنار بگذارید! به تنبیه شریک زندگی‌تان به خاطر حرف‌هایی که قبلاً درباره‌اش گفته‌اید و انجام داده‌اید، ادامه ندهید و به باورهای محدودکننده درباره خودتان هم پایبند نباشید.

شما همان افرادی نیستید که در زمان ملاقات با شما بودید، زیرا هم رشد کرده اید و هم تغییر کرده اید. این چیز بدی نیست یک ازدواج بدون جنسیت می تواند زنده بماند، اما یک ازدواج سالم و موفق تغییرات را در بر می گیرد و به نوآوری در رابطه ادامه می دهد. چیزهایی که زندگی عاشقانه شما در ابتدا به آن نیاز داشت با آنچه اکنون نیاز دارد یکسان نیست. تا زمانی که مایل به برقراری ارتباط آشکار و صادقانه با شریک زندگی خود باشید، می توانید صمیمیت جنسی را در ازدواج خود احیا کنید و حفظ کنید. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*