ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

جدول سود و زیان طلاق | طلاق بگیریم یا نه؟

جدول سود و زیان طلاق چقدر به شما کمک میکند؟ کمتر کسی است که می تواند با طلاق کنار بیاید و و پیامدهای آن دامانش را نگیرد. طلاق در هر سن و هر شرایط و بعد از هر چند سال زندگی مشترکی که اتفاق بیفتد باز هم عوارض روحی و روانی خودش را دارد. اگر وضعیت شما هم به گونه ای است که مدتی است که تصمیم به جدایی گرفته آید بهتر است قبل از هر اقدامی سود و زیان آن را ارزیابی کنید. برای دریافت مشاوره طلاق کلیک کنید.

تماس با مشاور

 

سود طلاق

هنگامی که متوجه شدید طلاق خوب است بهتر است به مزایا و معایب آن توجه کرده و آنها را بسنجید. لازم است فهرستی از سود و زیان طلاق را با دقت و نگاه کوتاه مدت و بلند مدت تهیه کرده و پس از آن در مورد ادامه طلاق تصمیم بگیرید. مزایای طلاق می تواند موارد زیر باشد:

1-آسیب ندیدن

بهتر است بدانید که بزرگترین سرود طلاق این است که شما دیگر آسیبی نمی بینید آسیبی که می‌تواند جسمی یا روانی باشد. اگر قبل‌تر به سبب درگیری فیزیکی آسیب میدید دیگر آن مشکلات را ندارید. یا اگر سلامت روان شما در خطر جدی بود و یا آرامش نداشته و استرس کل زندگیتان را مختل کرده بود دیگر از آن روزها خبری نیست. علاوه بر این مزایای طلاق سبب ایجاد خیلی از جنبه های زندگی شما می شود که تاکنون شکوفا نشده بود مثلاً استعداد های شما رو می‌شود و انرژی و وقت شما هم بیشتر می شود.

2-فعالیت های جدید

طلاق باعث می شود که یک سری از مسئولیت های قبلی شما حذف شده و مسئولیت های جدیدی جایگزین شود. اگر فرزندتان بعد از جدایی در کنار شما است لازم است که جای خالی همسرتان را هم برای او پر کنید. طبیعتاً این کار از یک فرد غمگین ساخته نیست بلکه باید بلند شوید و و دست به انجام کاری بزنید. شما طلاق نگرفته اید که زانوی غم بغل بگیرید حتی اگر طلاق شما از سمت همسرتان هم باشد این را بدانید که به هر حال حال این وضعیت برای هر دوی شما مناسب بوده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه جلوگیری از طلاق کلیک کنید.
تصور می‌کنید که زندگی تک نفره بیشتر خوشبخت تان می کند. بنابراین متناسب با وضعیت فعلی تان تصمیم بگیرید. می توانید یک کار جدید، تفریحی جدید، وقت گذرانی و شرکت در در اردوهای مختلف، یاد گرفتن یک مهارت جدید یا وقت گذرانی با فرزندتان را داشته باشید.

3-جدول سود و زیان طلاق | حذف افراد مخرب و خودشناسی

بهتر است بعد از جدایی افراد سمی را از زندگی خود بیرون بیندازید یعنی کسانی که دائماً پچ پچ می‌کند و از زندگی شما حرف میزنند. شما اصلاً نیازی به آنها ندارید بنابراین انرژی تان را صرف ارتباط با چنین افرادی نکنید. طلاق اتفاقی است که خودش می تواند باعث حذف این افراد مسموم از زندگیتان شود. یکی از فوایدی که گاهی جدایی حتی در یک رابطه دوستی هم می تواند داشته باشد این است که فرد بعد از آن به فکر فرو می رود و در مورد خودش اعمال و رفتارش و حفظ عزت نفس اش می‌اندیشد. شما می توانید با رفتن به جلسات روانکاوی یا شرکت در کلاسهای خودشناسی و مطالعه کتاب‌های از این دست غرور و عزت نفس از دست رفته خود را بازسازی کنید و این بار یک فرد جدیدی از خودتان متولد کنید.

4-اصلاح شدن

با توجه به اینکه عوامل لجبازی و بی اخلاقی حذف شده است دیگر دلیلی نیست که بخواهید آن اشتباهات را دوباره انجام دهید. شما با همسرتان مشکل داشتید اما با خودتان که دیگر مشکل ندارید. بنابراین این اتفاق تلخ را به یک موهبت در زندگیتان تبدیل کنید و سعی کنید تغییر کنید. انرژی های منفی زندگی شما کم شده اند و افراد سمی حذف شده اند. می توانید ورزش کردن را در برنامه زندگی خود داشته باشید. این را بدانید که جدایی باعث می شود مسئولیت های زندگی شما مخصوصا اگر فرزندی دارید چند برابر شود پس نباید ناامید شوید و دست از تلاش بکشید. همچنین درمورد نشانه های رفتار سمی بخوانید.  
جدول سود و زیان طلاق

جدول سود و زیان طلاق |زیان ها

متاسفانه به علت تصور نادرست جامعه از این که مردها بعد از طلاق مشکل عاطفی پیدا نمی کنند به این علت که مرد هستند و قوی، و میزان رنجش آنها بعد از طلاق کمتر است نسبت به زن ها، باعث شده است که و آسیب های آن ها توجه این شود در حالی که مردها مانند زنها پس از طلاق دچار مشکلات روحی و روانی و عاطفی متعددی می شوند که اگر نتوانند با آنها کنار بیایند ممکن است دست به بزهکاری مصرف مواد و مشروبات الکلی و انحرافات جنسی بزنند. این مسائل برای خانم ها هم می تواند ایجاد شود و سبب ایجاد مسائلی همچون افسردگی و استرس شود. از طرف دیگر طلاق اعتماد به نفس و عزت نفس زن و مرد را بسیار خدشه دار می کند. گاهی این عوامل می تواند باعث شود تا فرد برای پر کردن خلا های عاطفی به افراد کم سن و سال تر و کسانی که اصلا شرایط ازدواج را ندارند پناه ببرد که خود باز هم می تواند مشکلات جدی تر ایجاد کند.

1-مراقبت و تربیت فرزند

یکی از عواملی که طلاق دارد این است که فرزندان طلاق هم در این موضوع دچار مسئله جدی می شوند. فرزندان طلاق اگر تحت حمایت مناسبی قرار نگیرند و با آنها صحبت نشود حالشان بدتر می شود و حتی در مدرسه هم مشکلات تحصیلی زیادی نظیر افت تحصیلی پیدا میکنند. از سوی دیگر هر کدام از والدین که فرزند را به سرپرستی قبول کند فرصت کمتری هم برای ازدواج پیدا می کنند و اگر هم بخواهند مجدد ازدواج کنند ممکن است همسر جدید یا فرزندشان با هم به مشکل بر بخورند. طبق تحقیقات مردها پس از طلاق تمایل کمتری به ازدواج مجدد دارند به علت بدبینی و سوءظنی که نسبت به ازدواج پیدا کردند که این خود می‌تواند مشکلات روانشناختی متعددی هم ایجاد کند.

2-تاثیرات مالی و ترس از آینده

مشکلات مالی یکی از عواقب بسیار ناخوشایند طلاق برای زن و مرد است. زن ها به دلیل عدم استقلال مالی که دارند بعد از طلاق دچار آسیب های جدی می شوند و ممکن است نتوانند از پس مسئولیت های فرزند و خانه بر بیایند یا اینکه به هر نوع کاری هر چند سخت و با درآمد کم قانع نشوند. از طرف دیگر مردها هم علت فشارهای ناشی از مهریه، نفقه و فرایندهای قضایی ممکن است اموال خود را از دست بدهند و حتی زندان بروند. همچنین درمورد اختلاف بر سر مهریه بخوانید. کسی که زندگی مشترکی با همسرش دارد می تواند با او برای یک آینده بلند مدت برنامه ریزی داشته باشد و از طرف دیگر فرزندان برای خود آینده زیبایی را تصور می کنند اما اگر زندگی مشترک به هر دلیلی به جدایی برسد ترس از آینده زن و مرد و فرزندان آنها را درگیر می کند. آن ها نمی دانند که چه اتفاقی قرار است برایشان بیفتد و آیا می‌توانند با این جدایی کنار بیایند. طلاق باعث میشود که حس پوچی و بی ارزشی و بی هدفی سراغ انسان بیاید.

3-جدول سود و زیان طلاق | گنا

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*