ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تردید در ازدواج | بله را ب


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با شک و تردید در ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


شک و تردید در ازدواج و دادن پاسخ مثبت به خاستگار ممکن است سراغ هرکسی بیاید چرا که تصمیم‌گیری اصولاً کار آسانی نیست. شک و تردید و دودلی از مواردی هستند که هر تصمیم‌گیری را سخت‌تر کرده و یا به وقفه می‌اندازند. معمولا افراد هنگام تصمیم گیری در رابطه با ازدواج دچار تردید و دودلی می‌شوند. شناخت دلایل اصلی شک و تردید در ازدواج فرایند تصمیم‌گیری را برای فرد آسان‌تر می‌کند. به همین منظور در این مقاله به دلایل مهم شک و تردید در ازدواج اشاره می‌کنیم. شما می‌توانید از مشاوره قبل از ازدواج برای غلبه بر تردیدهای خود استفاده کنید و با اطمینان بیشتری گام بردارید.تماس با مشاور

1.تصور غیرواقعی از ازدواج

برخی از افراد دورنمایی غیر طبیعی و وحشتناک نسبت به ازدواج دارند. این گونه رویکردها به ازدواج، تصمیم‌گیری در این مورد را با مشکل مواجه می‌کند. به همین خاطر است که اینگونه افراد هنگام تعهد دادن برای تصمیمات مهمی همچون ازدواج دچار تردید و دودلی شدید می‌شوند. ترس از ازدواج، چیزی است که این افراد را در تصمیم گیری با مشکل مواجه می‌کند. آن‌ها به طی کردن مسیر بلندی که در پیش دارند فکر می‌کنند و دچار اضطراب و استرس می‌شوند. می‌خواهند مطمئن باشند که تصمیم‌شان صد در صد درست است؛ بنابراین از عدم اطمینان می‌ترسند و در تصمیم گیری از خود ضعف نشان می‌دهند. برای کسب اطلاعات در زمینه دلایل ازدواج کلیک کنید. 

اینفوگرافیک تردید در ازدواج

 اینفوگرافیک تردید در ازدواج

2. شک و تردید در ازدواج : مسائل اقتصادی

در سال‌های اخیر نقش مشکلات مالی در زندگی زناشویی بسیار برجسته شده است. یکی از اصلی ترین عواملی که باعث ایجاد تردید و دودلی در تصمیم گیری در رابطه با ازدواج می‌شود، شرایط مالی و اقتصادی است. این عامل بیشتر در مردان تاثیر می‌گذارد. امروزه تامین حداقل‌های اقتصادی برای ازدواج کار راحتی نیست؛ از جهتی داشتن حداقل‌های اقتصادی برای ازدواج لازم است. در نتیجه بسیاری از مردان هستند که حتی بعد از انتخاب همسر ایده آل خود باز هم در رابطه با ازدواج دودل هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشکلات مالی در زندگی زناشویی کلیک کنید. 

3. تردید در ازدواج | آیا او همان است؟

گاهی اوقات تردید در رابطه با خود امر ازدواج است که تصمیم‌گیری در این رابطه را دچار مشکل می‌کند. اما گاهی تردید شما به شخصی برمی‌گردد که می‌خواهید با او ازدواج کنید. به بیان ساده‌تر شما تردید دارید که آیا شخصی که انتخاب کرده‌اید صلاحیت تشکیل زندگی مشترک با شما را دارد و برعکس؟ آیا او همان کسی است که بخواهید یک عمر با او سر کنید؟ خودشناسی در اینجا می‌تواند به شما کمک  زیادی کند. باید بدانید چه می‌خواهید و واقعاً دنبال چه جور آدمی هستید. برای آگاهی بیشتر در زمینه خودشناسی کلیک کنید. 

روابطی که در آن‌ها بحث و لجبازی به میزانی غیرقابل طبیعی وجود دارد غالبا منجر به تردید طرفین نسبت به یکدیگر می‌شود. در چنین روابطی به توافق رسیدن در رابطه با مسائل دشوار است. تصمیم گیری به ازدواج در این رابطه‌ها طرفین را از سوءتفاهماتی که ممکن است در زندگی مشترک پیش بیاید می‌ترساند. شادترین روابط با میزان بحث‌ها سنجیده نمی‌شود بلکه با میزان نتیجه مثبت حاصل از بحث‌ها و اختلافات سنجیده می‌شود. به بیان ساده‌تر زندگی ‌های پر از جر و بحثی که در آن‌ها تمامی بحث‌ها به نتایج مثبت و تاثیر گذار ختم می‌شوند شادتر از زندگی‌هایی هستند که از بحث‌های آن‌ها هیچ نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود. برای کسب اطلاعات در مورد انگیزه ازدواج کلیک کنید. 

4. اهداف‌تان نزدیک نیست

هدف از زندگی اساسی‌ترین موضوعی است که باید برای دوطرف مشخص شده باشد. از مواردی که باعث تردید در ازدواج می‌شود عدم هم جنس بودن اهداف زوجین با یکدیگر است. به این ترتیب که اهدافی که شما برای زندگیتان چیده‌اید هیچ گونه سنخیتی با اهداف زندگی همسرتان ندارد. اهمیت این موضوع در این است که اساسا عدم تجانس در اهداف به معنای عدم تجانس در شخصیت‌ها است. چرا که اهداف افراد از شخصیت آنان سرچشمه می‌گیرد. لذا بهتر است قبل از تصمیم به ازدواج در رابطه با تعریف زندگی، اهدافتان و موضوعاتی از این قبیل با هم صحبت کنید تا تصمیم گیری در رابطه با ازدواج برایتان آسان‌تر شود. چرا که هرچه عمق شناخت پیش از ازدواج طرفین نسبت به یکدیگر بیشتر باشد، تصمیم گیری در رابطه با ازدواج برای ایشان آسان‌تر است.

5. عدم استقلال فرد

یکی دیگر از دلایل تردید و دودلی افراد درباره‌ی تصمیم گیری برای ازدواج عدم وجود استقلال کافی در نظام فکری و شخصی فرد است. این افراد در زندگی خود تعلقات خاطری دارند که در هر تصمیم گیری ظهور می‌یابند و فکر فرد را به خود مشغول می‌کنند. این تعلقات خاطر می‌تواند خانواده باشد یا دوستان یا هرچیز دیگری. این گونه افراد هنگام تصمیم گیری در رابطه با ازدواج، تعلقات و وابستگی‌های خود را به خاطر می‌آورند و صرف همین یاد آوری فرآیند تصمیم گیری دچار اختلال می‌شود. برای اطلاع از نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج کلیک کنید.

شک و تردید در ازدواج : حرف آخر

قبول داریم که تصمیم‌گیری در رابطه با ازدواج امری مهم است و باید حسابی فکر کرد و نباید بی‌گذار به آب زد. اما وسواس داشتن در این رابطه تصمیم‌گیری را با شکست مواجه می‌کند. پس در هر حالتی سعی کنید تمام جوانب را در نظر گرفته و سپس تصمیم نهایی خود را بگیرید. در نهایت به یاد داشته باشید که هر تصمیمی چه مثبت و چه منفی آثارش قبل از هرکس و هرچیز به خودتان باز می‌گردد. تصمیم‌های ما نسبی هستند و هیچ‌وقت نمی‌توانید صبر کنید تا صد در صد مطمئن شوید و بعد تصمیم بگیرید. مطالعه آمادگی برای ازدواج میتواند کمک کننده باشد.

تاثیر خدمات روانشناسی بر ازدواج موفق

ازدواج امر بسیار پیچیده‌ای است که بر تمام ابعاد زندگی تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل افراد معمولا قبل ازدواج دچار شک و دودلی می‌شوند. تردید و نگرانی برای ازدواج امری طبیعی است اما باید آن را برطرف کنید تا ازدواج موفقی داشته باشید. با کمک یک روانشناس متخصص می‌توانید ریشه تردید و نگرانی خود را مشخص کرده و آن را برطرف سازید. متخصصان و مشاوران مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید شما را یاری کنند. در صورت تمایل برای دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*