ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم چگونه است؟ سیلدنافیل که به عنوان قرص تقویت نعوظ یا ویاگرا شناخته می شود بین مردم با عنوان بهترین و قوی ترین داروی درمان مشکلات نعوظ معروف است. این قرص برای مردانی که در طول رابطه جنسی به سختی دچار نعوظ می شوند و یا سفتی آلت را بعد از مدتی از دست می دهند می تواند کارساز باشد. این قرص همچنین کیفیت رابطه جنسی را افزایش می دهد. اختلال نعوظ یکی از انواع مشکلات جنسی در مردان است که با افزایش سن بیشتر می شود. در ادامه بیشتر در مورد سیلدنافیل و تأثیر آن بر اسپرم صحبت کرده ایم. همچنین برای حل مشکلات جنسی و زناشویی خود می توانید از مشاوره جنسی کمک بگیرید.

گیف تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم

قرص سیلدنافیل

پیش از بررسی تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم لازم است در مورد این قرص و عوارض آن بیشتر بدانید. این قرص در تمام کشورها با نام قــرص ویاگرا شناخته می شود و در درمان ناتــوانی جنسی در مردان مورد استفاده قرار می گیرد. این قرص به دلیل عوارض کم و سهولت مصرف بین آقایان بسیار معروف شده است. سیلدنافیل ابتدا تنها برای سالمندان و آن هم تنها با نسخه پزشک قابل مصرف بود اما امروزه بسیاری از افراد زیر چهل سال بدون نیاز به نسخه پزشک آن را از داروخانه ها تهیه می کنند.

قرص سیلدنافیل مستقیما منجر به سفت شدن آلت مردان نمی شود. بلکه باعث نوعی تغییرات شیمیایی می شود و نمی گذارد عضلات اطراف انــدام تناسلی مردان شل شوند. به این طریق با افزایش گردش خون باعث نعوظ و سفت شدن آلت مردانه می شود. مصرف مداوم و مکرر این دارو با خطراتی برای فرد همراه است و فقط باید زمان هایی که می خواهید رابطه جنسی برقرار کنید از آن استفاده کنید.

سایر موارد مصرف قرص سیلدنافیل

سیلدنافیل علاوه بر این که به نعوظ کمک می کند ، تا حد زیادی باعث درمان پرفشاری ریوی در زنان و مردان می شود. زمانی که فشار خون در ناحیه قلب و شش ها بالا می رود، این مشکل بروز پیدا می کند. وقتی فرد دچار فشــار خون بالا می شود قلب مجبور می شود بیشتر کار کند تا شش ها خون کافی را دریافت کنند.
سیلدنافیل با تسکین رگ ها و کار کردن بر آنزیم فسفودی‌استر نوع پنج وارد عمل می شود. به این طریق خون رسانی به شش ها با سهولت بیشتری انجام می شود و دیگر به قلب فشار نمی آید. قرص سیلدنافیل را خودسرانه مصرف نکنید.

قرص سیلدنافیل

تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم | اسامی دیگر سیلدنافیل

سیلدنافیل اغلب در داروخانه ها با اسامی تجاری به فروش می رسد و قابل تهیه است. از جمله این اسامی تجاری می توان به ویاگرا ، ارکتو ، اس دی اف و ویزارسین اشاره کرد. تمام این اسامی همان سیلدنافیل هستند و تنها کارخانه های تولید کننده آن ها متفاوت است. البته تأثیر برندهای مختلف بر افراد متفاوت است برای مثال ممکن است یک برند خاص برای یک نفر تأثیر بیشتری داشته باشد و برای دیگری اینطور نباشد.

برخی از این برندها برای برخی از افراد با عوارض کمتری همراه هستند. برخی از این داروها ترکیبی از سیلدنافیل و قــرص ترامادول هستند و تحت نام هایی همچون وگادول به فروش می رسند. ترامادول دارویی در دسته مواد مخدر است که به منظور کنترل زودانزالــی مورد مصرف قرار می گیرد.

چگونگی تاثیر قرص سیلدنافیل در درمان مشکل نعوظ

در این بخش از مقاله تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم در مورد نحوه کارکرد این قرص شرح داده ایم. به صورت کلی همانطور که گفتیم سیلدنافیل گردش خون در آلت تناسلی را افزایش داده و باعث افزایش مدت زمان سفت ماندن آلت مردان می شود. به طور کلی قرص سیلدنافیل با افزایش گردش خون به سمت آلت تناسلی باعث کمک به نعوظ و افزایش زمان انزال در مردان می شود.

سیلدنافیل سیترات ماده ی فعال در قرص سیلدنافیل یا ویاگرا سیلدنافیل سیترات نام دارد که آنزیم PDE5 را مهار کرده و باعث تنظیم جریان خون می شود؛ به این طریق نعوظ طبیعی اتفاق می افتد. اثرات درمانی این دارو پس از گذشت یک ساعت از مصرف به اوج خود می رسد و تا 4 ساعت بعد هم در بدن پایدار است. توجه داشته باشید مصرف قرص با معده خالی سرعت و شدت تأثیر آن را بیشتر می کند به همین دلیل توصیه می شود زمانی که تازه غذا خورده اید از مصرف ان اجتناب کنید.
زمانی که به مصرف قرص نیاز دارید از آن استفاده کنید و پیشنهاد می شود در صورت عدم نیاز مصرف آن را بدون نگرانی قطع کنید. در صورتی که در مدت زمان مصرف مواردی مانند نعوظ طولانی مدت و دردناک و درد در ناحیه قفسه سینه را تجربه کردید حتما با پزشک تماس بگیرید. توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اینکه قــرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

قرص ویاگرا

طریقه مصرف قرص سیلدنافیل

بر اساس توصیه پزشکان و متخصصان بهترین کار این است که سیلدنافیل را 30 تا 60 دقیقه قبل از انجام رابطه جنسی و یک عدد مصرف کنید. دوز مجاز مصرفی 25 تا 100 میلی گرم است. زمان مصرف قبل از رابــطه جنسی نباید بیشتر از 4 ساعت باشد چرا که قرص تأثیر خود را بعد از این مدت زمان از دست می دهد.

از مصرف این قرص بیش از یک بار در روز اجتناب کنید. بسیاری از افراد ندانسته از همان اول مـصرف قرص سیلدنافیل 100 را شروع می کنند. دوز 100 میلی گرمی تأثیر بالایی دارد اما عوارض آن نیز به همان میزان بالا است. در صورتی که نصف قرص 50 میلی گرمی هم در بسیاری از افراد می تواند مؤثر باشد علاوه بر این که عوارض کمتری نیز دارد.

عوارض قرص سیلدنافیل

در این بخش از مقاله تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم به توضیح عوارض این قرص پرداخته ایم. عوارض جانبی این قرص بسیار کوتاه مدت است و اغلب به مروز زمان از بین می روند. از شایع ترین عوارض آن می توان به سردرد ، احتقان بینی ، سرگیجه ، احساس داغی و قرمزی صورت و سوءهاضمه اشاره کرد.

در صورتی که از این قرص با دوز بسیار بالا استفاده می کنید ممکن است دچار درد در ناحیه عضلات شوید. تعدادی از افراد بعد از مصرف ویاگرا یا همان سیلدنافیل تاری دید و از دست دادن بینایی را گزارش کرده اند که بسیار نادر است؛ یکی از عارضه های بینایی این است که تمام اجسام را به رنگ آبی می بینند. مشکلات گوارشی مانند سوزش معده نیز امکان بروز دارد. البته ممکن است به طور معمول انواع قــرص نعوظ این عوارض را داشته باشند. اما در مصرف این قرص ها بهتر است احتیاط شود و با تحت نظر پزشک باشد.

عوارض شایع و رایج

_ درد و ناراحتی در حوالی چشم و گونه ها
_ اختلالات خــواب و به خواب رفتن
_ احساس درد در ناحیه ماهیچه ها
_ ناراحتی معده بعد از صرف غذا
_ کیپ یا روان شدن مخاط بینی
_ سرخی و برافروختگی پوست
_ گرمای غیرعادی پوست
_ قرمز شدن رنگ پوست
_ اسهال و بیرون روی
_ عطسه کردن مداوم
_ خون آمدن از بینی
_ تنگی و سختی نفس
_ سردرد

عوارض جانبی که کمتر اتفاق می افتند

_ احساس سوزش ، خارش ، بی حسی ، تیر کشیدن و سوزن سوزن شدن در بدن
_ احساس سوزش در ناحیه سینه و معده
_ مشاهده خون در ادرار یا ادرار کدر
_ افزایش تعداد دفعات ادرار کردن
_ احساس درد خفیف در مثانه
_ درد در هنگام دفع ادرار
_ مشکلاتی در هضم غذا
_ آزردگی در ناحیه معده
_ ناراحتی های معده
_ احساس سر گیجه

عوارض جانبی نادر

_ گیج رفتن سر هنگام بلند شدن ناگهانی از حالت خوابیده یا نشسته
_ دیدن سایه های رنگی به شکلی متفاوت نسبت به قبل
_ افزایش میل به غذا و اشتها و گرسنه شدن
_ افزایش ضربان قلب به صورت ناگهانی
_ احساس وجود جسمی خارجی در چشم
_ خشکی ، قرمزی و پوسته پوسته شدن
_ نعوظ طولانی و دردناک به علت نــعوظ مکرر یا پریاپیسم
_ احساس سوزش و گزیدگی در پوست
_ تورم صورت ، دست ها ، پایین پاها
_ قرمزی ، سوزش یا التهاب چشم ها
_ درد در ناحیه پایین یا طرفین کمر
_ احساس درد در ناحیه قفسه سینه
_ کاهش دفعات و مقدار دفع ادرار
_ شدید شدن سر دردهای میگرنی
_ احساس خشکی در ناحیه چشم
_ سردی و رنگ پریدگی پوست
_ ناشنوایی یا مشکلات شنوایی
_ خارش و قرمزی پوست یا کهیر
_ ایجاد زخم ملتهب روی پوست
_ حالت استفراغ شدید یا مداوم
_ از دست رفتن موقتی دید چشم
_ بروز تغییرات در خلق و خو و اختلالات خــلقی
_ احساس خواب آلودگی مداوم
_ بی قراری در هنگام خواب
_ تپق زدن و لکنت در کلام
_ احساس درد در ناحیه گلو
_ درد در ناحیه استخوان ها
_ بزرگ شدن مردمک چشم
_ کابوس دیدن هنگام خواب
_ اختلال در مــهارت تمرکز
_ بزرگ شدن پستان ها
_ احساس درد در چشم
_ اضطراب و نگرانی
_ حساس شدن به نور
_ درد و تورم مفاصل
_ خون آمدن از چشم
_ بی‌هوشی یا ضعف
_ خشک شدن دهان
_ دید غیرعادی چشم
_ بی‌حسی دست‌ ها
_ کشیدگی عضلات
_ بروز تاری دید
_ افزایش تعریق
_ افزایش تشنگی
_ عصبی شدن
_ تشنج کردن
_ تب و لرز
_ لرزیدن
_ عرق سرد
_ گیجی
_ کاهش دید
_ دوبینی

تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم

تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم

بسیاری از داروها هستند که بر میزان تحرک اسپرم ها تاثیر می گذارند. سیلدنافیل هم یکی از آن ها است. در بین داروها آن هایی که قابلیت مهار کردن دارند ، سیکلیک نوکلوئیوتید فسفو دی استراز (Nucleotide Phpsphodiesterases Cyclic)نقش بالقوه و بیشاری در افزایش تحرک اسپرم ها دارد. سیلدنافیل نیز به صورت اختصاصی مهارکننده سیکلیک نوکلوئیوتید فسفو دی استراز سیکلیک گوانوزین مونو فسفاتاز است و با تأثیر بر اسپرم ها جهت درمان اختلال نعــوظ مؤثر است.

غلظت سیلدنافیل 155 میلی گرمی در مایع منی آن هم بعد از یک ساعت ، به حدود ۱/۵تا ۲/۵ میکروگرم در لیتر می رسد. این غلظت برای افزایش حرکت اسپرم ها کافی است چرا که اثرات مهاری آن بر ایزو فرم های سیکلیک نوکلوئیوتید فسفو دی استراز اسپرم اعمال می شود. سیلدنافیل باعث افزایش کاپاسیتاسیون و حرکت اسپرم ها می شود اما بر واکنش آکروزومال موثر نیست.

علاوه بر این ها مصرف کوتاه مدت سیلدنافیل حرکات پیشرونده اسپرم ها را نیز در مردان افزایش می دهد؛ این دارو بر پارامترهای مایع منی در افرادی که مشکل نعوظ ندارند تأثیری نمی گذارد. اما مصرف تک دوز آن در افرادی که اختلال نعوظ دارند می تواند بسیار مؤثر باشد. مطالعات و تحقیقات انجام شده نشان می دهند PDE5 که بیشترین غلظت را در فلاژلوم اسپرم دارد ، از حرکت اسپرم ها می کاهد؛ اما اثر سیلدنافیل به گونه ای است که مانع از این فرآیند می شود و به حرکت اسپرم ها کمک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله غلظت اسپرم چقدر باید باشد را مطالعه فرمایید.

تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم | ژل موضعی سیلدنافیل

ژل ها به خاطر این که به صورت مستقیم با پوست آلت تناسلی در تماس قرار می گیرند ، اثربخشی بیشتری هم دارند و این در حالی است که نیاز به دوز کمتری از ژل نسبت قرص سیلدنافیل نیاز است. علاوه بر این ها بابت باقی ماندن ژل بر روی پوست هیچ جای نگرانی وجود ندارد و به راحتی با آب و شستشوی ساده از روی پوست پاک می شود.
همچنین ژل سیلدنافیل از عوارض بسیار کمتری نسبت به قرص آن برخوردار است. به صورت کلی ژل موضعی به خاطر تأثیر اندک اما سریع به جای فرآورده خوراکی آن پیشنهاد می شود. به لحاظ مدت زمان سفت شدن آلت تناسلی و ماندن در نعوظ فراورده ژل موضعی برتری بیشتری نسبت به فراورده خوراکی سیلدنافیل دارد. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از قــوی ترین درمان نعوظ مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.داروهای مشابه سیلدنافیل

افزایش اثر بخشی دارو چگونه حاصل می شود؟

در این بخش از مقاله تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم می خواهیم به راه های افزایش اثر بخشی دارو بپردازیم. پیشنهاد می کنیم برای اثر گذاری بیشتر دارو را همراه با غذا مصرف نکنید؛ چرا که مصرف آن با غذا و به خصوص غذاهای چرب از میزان اثر گذاری می کاهد. اثر گذاری دارو زمانی که معاشقه و برانگیختگی جنــسی در رابطه وجود داشته باشد ، بیشتر می شود. در صورتی که نعوظ مناسب رخ ندااد ، به تدریج دوز دارو را بیشتر کنید. توصیه می کنیم قرص را با مقدار زیادی آب مصرف کنید.

داروهای مشابه سیلدنافیل

برخی دیگر از داروهای مشابه با سیلدنافیل که نعوظ را تقویت می کنند و باعث افزایش کیفیت رابطه جنسی می شوند شامل مواردی همچون تادالافیــل (با نام تجاری سیالیس) ، واردنافیل (با نام تجاری لویترا) ، آوانافیل (با نام تجاری استندرا) می باشد. بسیار اهمیت دارد که افراد بدانند این قرص ها و داروها به تنهایی نعوظ ایجاد نمی کنند و باعث سفتی آلت تناسلی نمی شوند بلکه به افزایش قدرت نعوظ و افزایش مدت زمان سفت ماندن آلت تناسلی کمک می کنند.

برای اثر بخشی بیشتر این داروها میــل جنسی نیاز است و لازم است رابطه جنسی با میل و اشتیاق شروع شود. در افرادی که هیچ تمایلی به رابطه جنسی ندارند و تحریک جنسی و شهوت اتفاق نمی افتد ، داروها بی تأثیرند. گاه مشکل نعوظ در مردان می تواند به دلیل فشارهای روانی و یا مشکلات ارتباطی با همسر باشد. پیشنهاد می کنیم برای رفع آن ها و همچنین یادگیری اصول رابطه جنسی با کیفیت از مشاوره جنسی و مشاوره روانشناسی استفاده کنید. برای کسب اطلاع در زمینه اخــتلالات جنسی کلیک کنید.

تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم | منع مصرف سیلدنافیل یا ویاگرا

افرادی که به مشکلات زیر مبتلا هستند نباید از ویاگرا یا سیلدنافیل استفاده کنند.

_ بیماری های قلبی
-عروقی
_فشار خون بالا یا افــت فشار عصبی
_ بیماری های کلیوی یا کبدی
_ سابقه مشکلات بینایی
_ MS و لوسمی
_ اختلالات خونی مثل هموفیلی
_ زخم معده فعال

موارد احتیاط در مصرف ویاگرا

در صورتی که به بیماری های زیر مبتلا هستید حتما سیلدنافیل را با احتیاط و با اجازه پزشک مصرف کنید. از مصرف خودسرانه دارو و یا تغییر دوز آن بپرهیزید.

_ افرادی که در طول شش ماه گذشته سکته ی قلبی ، سکته مغزی یا آریتیمی قلبی تهدید کننده را تجربه کرده اند.
_ فشار خون پایین (کمتر از ۹۰ روی ۵۰) (<90/50 mm Hg) یا کم بودن حجم مایعات بدن
_ فشارخون بالای کنترل نشده
– فشار خون بالای ۱۷۰ روی ۱۰۰ (>170/100 mm Hg)
_ اختلال شدید کبدی و نارسایی شدید کلیوی که در آن فرد به دیالیز نیاز داشته باشد.
_ بیماری های ارثی شناخته شده ی شبکیه چشم مثل رتینیت پیگمنتوزا
_ بیماری عروق کرونری قلبی یا نارسایی قلبی کنترل نشده
_ انسداد خروجی بطن چپ
_ تنگی آئورت
_ بیماری قلبی

آیا مصرف سیلدنافیل برای قلب مضر است؟

این دارو برای قلب و عروق خطری ندارد. هر چند لازم به ذکر است که رابطه جنسی خود بر روی قلب و عروق تأثیر می گذارد. با توجه به تداخلات دارویی سیلدنافیل با داروهایی دیگر بهترین کار این است که مردان قبل از تهیه سیلدنافیل به پزشک قلب و عروق مراجعه کرده و وضعیت سلامتی خود را ارزیابی کنند.

بر خلاف برخی از باورها سیلدنافیل به هیچ وجه باعث سکته قلبــی یا مرگ نمی شود. علاوه بر این ها مصرف دارو در افرادی که بیماری عروق کرونری قلب یا نارسایی قلب دارند هم مشکلی ایجاد نمی کند. وخیم شدن شدت ایسکمی (کاهش خون رسانی به قلب) ، انقباض عروق کرونری یا بدتر شدت وضعیت همودینامیک در تست ورزش یا کاتتریازسیون قلبی ارتباطی با مصرف سیلدنافیل ندارد.

عوارض قرص سیلدنافیل

تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم | تداخلات دارویی سیلدنافیل

در صورتی که از داروهایی همچون کتوکونازول ، ایتراکونازول و داروهای مهار کننده پروتئاز مثل ریتوناویر استفاده می کنید به پزشک خود اطلاع دهید. پزشک احتمالا دوزسیلدنافیل را برای شما کم می کند. همچنین ریفامپین از اثرات سیلدنافیل می کاهد به همین دلیل در صورتی که از این دارو استفاده می کنید باید دوز مصرفی سیلدنافیل را افزایش دهید. سیلدنافیل ممکن است با داروهای آنتی آریتمیک قلبی تداخل داشته باشد به همین دلیل باید با نظر پزشک و با احتیاط مصرف شود.

مصرف همزمان سیلدنافیل با این داروها ممنوع است : داروهای قلبی نیترت دار مثل نیتروکانتین ، نیتروگلیسرین زیر زبانی و ایزوسورباید دی نیترات. داروهایی که مصرف همزمان آن ها با سیلدنافیل باعث پایین آمدن فشار خون می شود، شامل مواردی همچون پرازوسین ، ترازوسین ، دوکسازوسینن ( و دیگر داروهای بلوک کننده گیرنده های آلفا ) می شود.

در مصرف این داروها نیز احتیاط کنید و نظر پزشک را جویا شوید. در صورتی که هنگام رابطه جنسی دچار درد در ناحیه قلب شدید سریعا به اورژانس مراجعه کنید و حتما به پزشک بگویید که سیلدنافیل مصرف کرده اید تا از تزریق داروهای نیتریت دار به شما اجتناب کند.

آیا سیلدنافیل باعث افزایش فشار خون می شود؟

در این بخش از مقاله تاثیر قرص سیلدنافیل بر اسپرم به بررسی این موضوع پرداخته این که این قرص چه تأثیری بر فشار خون می گذارد. برخلاف باور عموم ویاگرا باعث افزایش فشار خون نمی شود بلکه به افت فشار خون می انجامد و آن هم به دلیل اتساع عروقی است. در صورتی که پس از مصرف این قرص دچار افت فشار خون شدید بهتر است دراز بکشید و پاهای خود را بالا بگیرید. همچنین در صورتی که افت فشار شدید بود به پزشک مراجعه کنید.

سخن آخر

سیلدنافیل در درمان مشکلات جنسی افراد می تواند بسیار مؤثر باشد و نعوظ را تقویت می کند. این قرص زمانی که رابطه جنسی با تحریک جنسی همراه باشد ، موجب افزایش جریان خون در آلت تناسلی شده و به سفت شدن آلت کمک می کند. بسیاری از زوج ها اصول رابطه جنسی و تحریک همسر خود را نمی دانند به همین دلیل دچار مشکلات متعددی در رابطه خود می شوند. اهمیت رابطه جنسی در زندگی زناشویی آنقدر زیاد است که روابط عاطفی و صمیمیت بین زوجین را تحت تأثیر قرار می دهد.

آمارها نیز نشان داده اند علت بسیاری از طلاق ها و جدایی ها مشکلات جنسی است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در کنار استفاده از داروها از روش های روان درمانی و مشاوره جنسی نیز بهره بگیرید تا کیفیت رابطه تان را بهبود ببخشید. مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با وجود مشاوران متخصص در این زمینه خدمات ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره روانشناسی کلیک کنیددیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*