ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

سیگار الکترونیکی | میزان تاثیر و عوارض سیگار الکترونیکی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با سیگار الکترونیکی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


سیگار الکترونیکی یکی از فناوری‌های جدید است که برای استعمال و مصرف دخانیات استفاده می‌شود. عملکرد این دستگاه به این صورت است که استعمال دخانیات را همانند سیگار واقعی شبیه‌سازی می‌کند. نام دیگر سیگار الکترونیکی دستگاه ویپ است. در سال‌های اخیر مطالب مختلفی در ارتباط با مزایا و معایب این نوع سیگار منتشر شده است به طوری که برخی با آن موافق و برخی دیگر با آن مخالف هستند. با آگاهی از فواید وعوارض این دستگاه می‌توانید با اطمینان بیشتری برای مصرف یا عدم مصرف آن تصمیم بگیرید. در این مقاله سعی شده تا تمام جوانب این نوع سیگار به طور کامل بررسی شود. اگر علاقه‌مند هستید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با سیگار الکترونیکی بدست بیاورید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. برای آگاهی بیشتر در خصوص ترک سیگار و مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

تماس با مشاور

سیگار الکترونیکی چیست؟

در واقع سیگار الکترونیکی با استفاده از تولید یک بخار خاص مزه، بو، طعم و احساس سیگار واقعی را به فرد مصرف کننده منتقل می‌کند. بسیاری از افراد صرفاً از روی عادت و بخاطر دود سیگار به مصرف آن رو آورده‌اند. از این جهت سیگار الکترونیکی  برای این منظور تولید شده که با شبیه‌ سازی احساس سیگار کشیدن واقعی، عوارض سیگار کشیدن واقعی را به حداقل برساند. شواهد اولیه در ارتباط با بررسی سیگار الکترونیکی نشان می‌دهد که در کوتاه مدت ممکن است نسبت به سیگار واقعی آسیب‌های کمتری داشته باشد و سالم‌تر به نظر برسد. اما در درازمدت اثرات جانبی آن بر بدن انسان هنوز به طور کامل شناسایی نشده است.

 

اینفوگرافیک سیگار الکترونیکی

 اینفوگرافیک سیگار الکترونیکی

آیا سیگار الکترونیکی فوایدی هم دارد؟

همان طور که گفته شد هنوز مزایا و معایب سیگار الکترونیکی به طور کامل مشخص نشده است. به طور کلی می‌توان بیان کرد که سیگار الکترونیکی از نظر سلامت عملکردی شبیه به محصولات تنباکوی بدون دود دارد. از این جهت می‌توان گفت مصرف سیگار الکترونیکی می‌تواند تا اندازه‌ای به کاهش مرگ و میر ناشی از مصرف دخانیات کمک کند.

با این حال اغلب مصرف کنندگان با هدف ترک سیگار به سیگار الکتریکی روی می‌آورند؛ توصیه می کنیم سایر روش های ترک سیگار را مطالعه نمایید.

 

عوارض جانبی مصرف سیگار الکترونیکی

پژوهش‌ها و آزمایش‌هایی که تا زمان حاضر انجام شده است، عوارض خطرناک و یا کشنده‌ای را در ارتباط با سیگار الکترونیکی در انسان نشان نداده‌اند. با این حال ممکن است برخی افراد حالت‌هایی مانند التهاب و حسی نامطلوب را در گلو و دهان خود احساس کنند. همچنین برخی افراد پس از مصرف، سرفه، سرگیجه و تهوع و انواع سر درد را گزارش کرده‌اند.

همانطور که گفته شد، سیگار ‌الکترونیکی با استفاده از یک بخار خاص، مزه، بو و طعم سیگار واقعی را شبیه سازی می‌کند. البته در این خصوص لازم است علل

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*