ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

از بین بردن اثر ماری جوانا با چه راه هایی امکان پذیر است؟

از بین بردن اثر ماری جوانا چگونه ممکن است؟ ماری‌جوانا از گیاه شاهدانه هندی می‌آید و بخشی که حاوی «دارو» است عمدتاً در گل‌ها که معمولاً «جوانه» نامیده می‌شود موجود بوده و بسیار کمتر در دانه‌ها، برگ‌ها و ساقه‌های گیاه یافت می‌شود. از بین بردن اثر ماری جوانا از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و معمولا ابتدا با روش هایی مانند هیدراته ماندن و تغذیه امکان پذیر می شود. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

ماری جوانا چیست؟

ماری جوانا یکی از پر مصرف ترین مواد مخدر در جهان است. بین آخرین علم در مورد ماری جوانا و افسانه های پیرامون آن شکافی رو به رشد وجود دارد. عده ای فکر می کنند که چون در بعضی جاها قانونی است، باید بی خطر باشد. اما بدن شما داروی قانونی را از داروی غیرقانونی نمی شناسد. فقط از اثری که دارو ایجاد می کند زمانی که آن را مصرف کرده اید، می داند. هدف این نشریه رفع برخی سوء تفاهمات در مورد گلدان است.

احساسات ناشی از مصرف ماری جوانا

هنگامی که ماری جوانا دود می شود، THC و سایر مواد شیمیایی موجود در گیاه از ریه ها وارد جریان خون می شوند که به سرعت آنها را در سراسر بدن به مغز می برد. فرد تقریباً بلافاصله شروع به تجربه اثرات می کند . بسیاری از مردم یک سرخوشی و احساس آرامش را تجربه می کنند. سایر اثرات رایج، که ممکن است به طور چشمگیری در بین افراد مختلف متفاوت باشد، شامل افزایش ادراک حسی (به عنوان مثال، رنگ های روشن تر)، خنده، تغییر درک زمان، و افزایش اشتها است.

اگر ماری‌جوانا در غذاها یا نوشیدنی‌ها مصرف شود، این اثرات تا حدودی به تأخیر می‌افتد. معمولاً بعد از 30 دقیقه تا 1 ساعت ظاهر می‌شوند، زیرا دارو ابتدا باید از سیستم گوارشی عبور کند. خوردن یا نوشیدن ماری جوانا به میزان قابل توجهی THC کمتری نسبت به سیگار کشیدن مقداری معادل از این گیاه وارد جریان خون می کند. به دلیل اثرات تاخیری، افراد ممکن است به طور ناخواسته بیش از آنچه قصد دارند THC مصرف کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ماده مخدر گل و ماری جوانا کلیک کنید.

تجربه علائم متفاوت

تجربیات خوشایند با ماری جوانا به هیچ وجه جهانی نیست. برخی افراد به جای آرامش و سرخوشی، اضطراب، ترس، بی اعتمادی یا وحشت را تجربه می کنند. این اثرات زمانی که فردی بیش از حد مصرف می‌کند، ماری‌جوانا دارای قدرت غیرمنتظره‌ای بالا است یا فرد بی‌تجربه است، شایع‌تر است.

افرادی که دوزهای زیادی از ماری جوانا مصرف کرده اند ممکن است دچار روان پریشی حاد شوند که شامل توهم، هذیان و از دست دادن حس هویت شخصی است. این واکنش‌های ناخوشایند اما موقتی از اختلالات روان‌پریشی طولانی‌مدت، مانند اسکیزوفرنی، که ممکن است با مصرف ماری‌جوانا در افراد آسیب‌پذیر مرتبط باشد، متمایز است.

 از بین رفتن اثر ماری جوانا در تست اعتیاد

از بین بردن اثر ماری جوانا

سرخوشی که افراد پس از کشیدن ماری جوانا تجربه می کنند متفاوت است. یک نفر ممکن است احساس آرامش و شادی کند، در حالی که دیگری ممکن است احساس عدم کنترل اضطراب و حالت تهوع داشته باشد. برخی از افراد ممکن است بخواهند زودتر از این‌ها متعادل شوند. وقتی فردی ماری جوانا می‌کشد، تتراهیدروکانابینول (THC)، که ماده‌ای شیمیایی است که باعث احساس سرخوشی می‌شود، از ریه‌ها وارد جریان خون و سپس از طریق بدن به مغز می‌شود. اثرات آنی هستند و می توانند از نظر قدرت متفاوت باشند. اثرات THC در ماری جوانا به عوامل متعددی بستگی دارد، مانند:

 • قدرت علف هرز (چه مقدار THC حاوی آن است)
 • تجربه قبلی فرد با ماری جوانا
 • محیطی که فرد در آن قرار دارد
 • عوامل ژنتیکی (به عنوان مثال، سرعت تجزیه THC در بدن)
 • سایر داروها یا مواد مخدر یا الکل

ظاهر شدن دیرهنگام اثرات

هنگامی که شخصی به جای استنشاق ماری جوانا را در غذا یا نوشیدنی (خوراکی ها) مصرف می کند، اثرات روانگردان بسیار دیرتر ظاهر می شود زیرا THC ابتدا باید از سیستم گوارشی عبور کند. ممکن است تا 3 ساعت طول بکشد تا فرد هر گونه اثر ماری جوانا را احساس کند. برخی از افراد ممکن است در حالی که منتظر بالا رفتن و مصرف بیشتر هستند بی تاب شوند. این می تواند منجر به احساس "خیلی بالا" در افراد شود زیرا آنها واکنشی از دو دوز را تجربه می کنند. مصرف بیش از حد ماری جوانا، چه به دلیل گرایش به سیگار کشیدن یا خوردن، می تواند منجر به تمایل فرد به پایین آمدن از «بالا» شود.

1-استراحت کردن

برای رسیدن به «بالا بودن»، یک فرد می‌تواند فعالیتی را انجام دهد که ذهن او را از این واقعیت که او بالا است دور می‌کند. گاهی اوقات، اگر فردی به میزان احساس خود ثابت کند، می‌تواند منجر به احساس وحشت شدیدتر و احساس «خارج از کنترل» شود. انجام کاری که ذهن او را مشغول کند، می‌تواند احساس بلند بودن را از بین ببرد. به عنوان مثال، افراد می توانند امتحان کنند: همچنین درمورد تاثیر ماری جوانا بر پوست صورت بخوانید.

 • گوش دادن به موسیقی مورد علاقه
 • تماشای آنلاین فیلم یا چند کلیپ خنده دار
 • انجام اره منبت کاری اره مویی، ابله سازی، بازی کامپیوتری
 • نواختن ساز یا نقاشی، انجام کاری خلاقانه.
 • انجام برخی تمرینات تنفسی یا یوگا
 • کارآمد بودن به روشی ساده، به عنوان مثال، سازماندهی کمد لباس یا انجام برخی تمیز کردن.

2-هیدراته کردن

نوشیدن مقدار زیادی آب، چای یا سایر نوشیدنی‌های غیرالکلی برای هیدراته ماندن نیز می‌تواند ناراحتی ناشی از زیاد بودن را به حداقل برساند. خشکی دهان (خشکی دهان) ناشی از سیگار کشیدن یا خوردن ماری جوانا صنعتی می تواند احساس بدتری در فرد ایجاد کند و انجمن دندانپزشکی آمریکا ارتباط بین مصرف ماری جوانا و خشکی دهان را نشان می دهد. یک فرد باید از نوشیدن الکل زمانی که در حال حاضر بیش از حد بالا است اجتناب کند. این می تواند اثرات علف هرز و "احساس بالا" را بدتر کند.

3-از بین بردن اثر ماری جوانا | خوردن مواد غذایی

در حالی که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه مصرف حشیش می تواند منجر به افزایش گرسنگی و اشتها شود، هیچ مطالعه علمی برای حمایت از این ادعای حکایتی مبنی بر اینکه خوردن اثرات روانگردان علف های هرز را کاهش می دهد، وجود ندارد. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

ترکیباتی به نام ترپنوئیدها که در برخی از غذاهای گیاهی یافت می شود ممکن است خواص درمانی داشته باشند که ممکن است به عنوان پادزهر برای افزایش حشیش عمل کند. این مقاله نشان می دهد که دانشمندان باید تحقیقات بیشتری را برای تأیید مزایای این ترکیبات گیاهی انجام دهند. غذاهای حاوی این ترکیبات عبارتند از:

 • آجیل کاج: آجیل کاج حاوی ترپن پینن و لیمونن است که در حشیش نیز وجود دارد. توانایی پینن برای افزایش تعداد انتقال‌دهنده‌های عصبی حیاتی برای شکل‌گیری حافظه ممکن است به مه روانی بیش از حد بالا کمک کند.سعی کنید یک مشت آجیل کاج خام بخورید یا آنها را به آرامی در یک تابه خشک برای چند دقیقه برشته کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض حشیش کلیک کنید.

از بین بردن اثر ماری جوانا

برخی دیگر از مواد غذایی مناسب

 • لیمو: مردم برای قرن‌ها از لیمو به عنوان پادزهر مفید برای حشیش یاد می‌کنند. در قرن دهم، پزشک ایرانی الرازی توصیه کرد: «آب تازه و یخ بنوشید یا هر میوه اسیدی بخورید» تا از «مضرات» خوردن دانه‌های شاهدانه یا حشیش مصنوعی جلوگیری شود. لیمو حاوی ترپن لیمونن است که به میوه ها بوی لیمویی می دهد. اثرات لیمونن بر انتقال‌دهنده‌های عصبی در مغز از نظر تئوری می‌تواند اثرات مفیدی در کاهش فشار خون داشته باشد و ممکن است به کاهش برخی از واکنش‌های نامطلوب مانند افسردگی و اضطراب کمک کند. سعی کنید پوست لیمو را در مقداری آب داغ بریزید و آن را میل کنید. اگر در دسترس است، گیاهان تند، مانند بادرنجبویه یا آویشن لیمو در آب برای همین اثر.
 • دانه های فلفل: دانشمندان دریافته‌اند که فلفل حاوی ترپن بتاکاریوفیلن است که ممکن است به افزایش وضوح افکار و کاهش اضطراب کمک کند.فقط استشمام چند دانه فلفل ممکن است برای تسکین غش کافی باشد. سعی کنید دانه های فلفل را بجوید یا آن ها را همراه با مقداری پوست لیمو در آب داغ قرار دهید.

4-از بین بردن اثر ماری جوانا | ورزش

ورزش یکی از بهترین راه ها برای کاهش اثرات نامطلوب حشیش زیاد است. مطالعات نشان می دهد که اندوکانابینوئید آناندامید مسئول چیزی است که معمولاً به عنوان "دونده بالا" شناخته می شود. اگرچه این پدیده تا حد زیادی به اندورفین ها اعتبار داده شده است، تحقیقات اکنون نشان می دهد که اندوکانابینوئیدها ممکن است بیشتر با احساس سرخوشی ارتباط داشته باشند.

اساساً، دویدن یا انجام سایر انواع ورزش مانند پیاده روی می تواند استرس ناشی از مصرف بیش از حد حشیش را به سرعت کاهش دهد. علاوه بر این، ورزش می تواند راهی عالی برای منحرف کردن حواس خود از اثرات حشیش و وارد کردن هوای تازه به ریه های شما باشد. اگر دویدن هدف شما نیست، پیاده روی سریع راهی عالی برای جریان یافتن خون و دور نگه داشتن ذهن است.

تمرین‌هایی مانند یوگا و مدیتیشن که مبتنی بر تنفس صحیح هستند، فعالیت‌های فیزیکی عالی برای کاهش اثرات حشیش هستند. نه تنها نفس خود را متمرکز و تقویت می کنید، بلکه جریان خون را به سایر قسمت های بدن افزایش می دهید و توجه را از اثرات روانگردانی که در مغز رخ می دهد دور می کنید.

5-دوش آب سرد

همانطور که پاشیدن آب به صورت شما در صبح شما را از گیجی ناشی از خواب رها می کند، دوش آب سرد نیز راهی مطمئن برای دور کردن توجه بدن و مغز شما از اوج است. اگرچه ممکن است در ابتدا تکان دهنده باشد، اما یک دوش آب سرد روشی آزمایش شده برای رهایی از آن است. حتی اگر سطح THC را در خون کاهش ندهد، آب سرد حواس را تقویت می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خماری و حالات آن کلیک کنید.

وضعیت سیستم عصبی ما تا حد زیادی تعیین می کند که لحظه به لحظه چه احساسی داشته باشیم. سیستم عصبی سمپاتیک با واکنش مبارزه یا گریز مرتبط است، در حالی که سیستم عصبی پاراسمپاتیک از استراحت و عملکردهای گوارشی مراقبت می کند.

خوشبختانه، راه‌هایی برای «روشن کردن» سیستم عصبی پاراسمپاتیک برای کاهش احساسات عصبی یا نگرانی وجود دارد. تنفس عمیق و آهسته دیافراگمی برای تغییر سیستم عصبی به سمت وضعیت پاراسمپاتیک کافی است. بنابراین، یک آهنگ آرامش‌بخش و مثبت را اجرا کنید و با تعداد 5 نفس بکشید، 5 را نگه دارید و در طول مدت قطعه موسیقی را برای 5 شمارش کنید.

6-از بین بردن اثر ماری جوانا |خواب کافی

اگر زمان تنها متغیری است که سطح THC را در جریان خون کاملاً پاک می‌کند، نمی‌توانیم راهی بهتر از یک چرت خوب قدیمی برای گذراندن زمان در نظر بگیریم. فقط مراقب پرخوابی باشید، زیرا ممکن است باعث خماری "سبز" شود که در عین حال خسته و گیج کننده باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خواب کافی برای بدن کلیک کنید.

یک استراحت خوب 30 تا 45 دقیقه ای باید این کار را برای بیشتر افراد انجام دهد تا احساس هوشیاری و شادابی بیشتری داشته باشند. این کار بسته به نوع مصرفی آسان تر از انجام آن است. اگر از ایندیکا یا سویه های غالب ایندیکا سیگار می کشیدید، باید خواب را کار معقولی بدانید. از طرف دیگر، ساتیواس می تواند کار را فقط در یک جا نشستن سخت کند!

سخن آخر درمورد از بین بردن اثر ماری جوانا

اگر فردی سرخوش تر از چیزی که قصدش را داشته باشد، باید در نظر داشته باشد که چند ساعت دیگر می گذرد.اگر فردی بخواهد یا نیاز داشته باشد که به سرعت «بی‌بالا» شود، چندین چیز ممکن است کمک کند. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از این روش ها و نکات حکایتی یا مبتنی بر مطالعات حیوانی هستند و فاقد شواهد علمی کافی هستند.بهترین راه پیش رو این است که گزینه های مختلف را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی جواب می دهد.

افراد احتمالاً واکنش متفاوتی به THC موجود در حشیش و همچنین به روش های فوق در هنگام تلاش برای پایین آمدن از "بالا" نشان می دهند.برای جلوگیری از افزایش بیش از حد، هنگام سیگار کشیدن یا خوردن ماری جوانا احتیاط کنید. جهت شروع همیشه دوزهای کوچک مصرف کنید. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*