ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

برخورد با شخصیت نمایشی | رفتار درست با اختلال شخصیت نمایشی

آیا از نحوه برخورد با شخصیت نمایشی اطلاعی دارید؟ دوران کودکی این افراد چگونه سپری می‌شود؟ اگر می‌خواهید با فردی با شخصیت نمایشی رابطه عاطفی یا عاشقانه داشته باشید، از ابتدا باید خودتان را برای یک چالش بزرگ آماده کنید. شخصیت‌های نمایشی نیازمند توجه همیشگی می‌باشند چون خودمحوری بالایی دارند، پس در رابطه با آن‌ها باید انرژی زیادی صرف کنید تا بتوانید خواسته‌هایشان را برآورده کنید. این افراد نسبت به مشکل خود بینش ندارند و تغییر در آن‌ها نیازمند صبر و تحمل است. برای ارتباط با فرد دارای شخصیت نمایشی لازم است قواعدی را رعایت کنید تا با مشکلات کمتری رو به رو شوید. در ادامه مقاله به توضیحات بیشتری درباره چگونگی برخورد با شخصیت نمایشی می‌پردازیم. مشاوره خانواده نیز به شما برای تعامل بهتر با شخصیت نمایشی میسر خواهد بود. 

گیف برخورد با شخصیت نمایشی


کودکی افراد با شحصیت نمایشی چگونه است؟

شخصیت نمایشی از جمله اختلالات شخصیت است که معمولا در خانواده‌های بی‌نظم که قوانین ثابتی برای تربیت کودک وجود نداشته، دیده می‌شود. یک رفتار مشابه، یک بار به تنبیه شدید کودک منجر شده و بار دیگر توسط والدین مورد تشویق قرار گرفته است. انتقاد سازنده توسط والدین وجود نداشته است و او نسبت به انتقاد دیگران بسیار حساس و شکننده می‌شود. در نهایت کودک دچار سردرگمی می‌گردد، احساس ناامنی می‌کند و نمی‌داند چطور باید توجه و عشق والدین را به دست بیاورد؛ پس از ترفندهای مختلف استفاده می‌کند تا در نهایت بتواند رضایت والدین را به دست آورد.

از آن‌جا که توانایی شناختی در کودک هنوز شکل نگرفته، احساسات والدین معیاری برای تشخیص درستی یا اشتباهات است. بنابراین کودک هویت خود را از نگاه دیگران شکل می‌دهد. شخصیت نمایشی در کودکی خودش همواره خشمگین بوده است ولی برای گرفتن توجه و تائید والدینش باید تلاش می‌کرده تا آن‌ها را خوشحال کند و در نتیجه برای بزرگسالی مهارت شناسایی هیجان‌های مختلف خود را یاد نگرفته است. همچنین در کودکی به استعداد و توانایی‌های شخصیت هیستریونیک توجهی نشده و در زمینه پیشرفت تحصیلی مشوقی نداشته‌اند و فقط رفتارهایی که به وسیله آن بتوانند جلب توجه کنند تقویت شده است.

اینفوگرافیک برخورد با شخصیت نمایشی
اینفوگرافیک برخورد با شخصیت نمایشی

چگونه با افراد با اختلال شخصیت نمایشی برخورد کنیم؟

در ادامه راهکارهایی به شما ارائه می‌دهیم تا به کمک آن بتوانید نحوه رفتار و برخورد با شخصیت نمایشی را مدیریت کنید.

کسب اطلاعات کافی در مورد اختلال شخصیت نمایشی

آشنایی با اختلال شخصیت نمایشی به شما کمک می‌کند تا بدانید چه عقایدی مبنای الگوهای رفتاری نابهنجار او را شکل می‌دهد. چه ترس‌هایی دارد، منشا خشم او از کجا نشات می‌گیرد و چطور می‌توانید با او برخورد کنید تا شرایط در حالتی قابل پیش بین باقی بماند.

کمک به افراد دارای شخصیت نمایشی برای رسیدن به خودشناسی

شناخت خود یعنی شناختن قدرت‌ها و ضعف‌ها، علایق و ترس‌ها، خواسته‌ها و آرزوها که در نهایت به شناخت هدف در زندگی منجر می‌شود. خودشناسی به فرد با شخصیت نمایشی کمک می‌کند تا الگوهای فکری مخرب و عادت‌های ناسالم خود را بشناسد و آن‌ها را اصلاح کند. فرد با تقویت این مهارت‌ها، می‌تواند در زندگی تصمیمات بهتری بگیرد و درموقعیت‌های گوناگون، واکنش‌های رفتاری عاقلانه‌تری نشان دهد.

تقویت خوداتکایی در برخورد با شخصیت نمایشی

فرد با شخصیت نمایشی، فردی وابسته است با این حال تحمل ندارد کسی به او وابسته شود یا از

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*