ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

پایان دادن به رابطه عاشقانه | چگونه یک رابطه عاشقانه را تمام کنیم؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با پایان دادن به رابطه عاشقانه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


تصمیم گیری برای پایان دادن به رابطه عاشقانه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ممکن است شما و شریک عاطفی‌تان به مرور زمان متوجه شوید که علایق، ایده‌ها، احساسات و ارزش‌های متفاوتی دارید. در واقع ممکن است همه چیز آن طور که روز اول رابطه فکر می‌کردید پیش نرود و تفاوت‌ها میان شما و طرف مقابلتان آن قدر زیاد شود که جدایی را به با هم بودن ترجیح دهید. اما در هر صورت به هم خوردن رابطه عاشقانه می‌تواند بسیار دردناک باشد. اگر افراد در این شرایط اصولی عمل نکنند، ممکن است آسیب‌های بسیار جدی به احساسات و سلامت روان یکدیگر وارد کنند. اگر قصد پایان دادن به رابطه خود را دارید ما در ادامه مطلب به توضیحات بیشتری در این باره اشاره کرده‌ایم که مطالعه آن‌ها می‌تواند برای شما سودمند باشد. همچنین در صورت لزوم می توانید با متخصصان روانشناس مشورت نموده و با راهکارهای تخصصی بیشتری آشنا شوید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره روابط عاطفی کلیک کنید.

تماس با مشاور

;

چرا تمام کردن رابطه عاشقانه تا این حد دشوار است؟ 

چگونه کات کنم

تمام کردن یک رابطه عاشقانه تصمیم سختی در زندگی است. شما به طور طبیعی هنگام تصمیم گیری در این باره با افکار و احساسات گوناگونی مواجه خواهید شد. ممکن است بترسید که بعدها از این تصمیم پشیمان شوید و یا به این فکر کنید که ممکن است اوضاع بهتر شود یا خیر. رسیدن به یک تصمیم درست در میان حجم انبوهی از افکار و احساسات متفاوت نیازمند این است که زمان کافی را برای فکر کردن اختصاص دهید و اگر نمی‌توانید به تنهایی اوضاع را مدیریت کنید از یک مشاور روان شناس خوب کمک بگیرید.

دشواری پایان دادن به رابطه عاشقانه تنها به تصمیم‌گیری در مورد آن محدود نمی‌شود. در واقع حتی اگر شما در این باره مطمئن باشید و بدانید که حتماً این رابطه باید تمام شود، بازهم ممکن است با مشکلاتی همچون افسردگی بعد از شکست عشقی رو به رو شوید. به هم زدن رابطه از جانب شما می‌تواند منجر به این شود که شخص مقابل دچار ناامیدی، احساس خشم و غمگینی شود و احساس کند که صدمه دیده است. در این شرایط لازم است که گفت وگوی سالمی داشته باشید و به عواطف او احترام بگذارید. انجام این کارها در موقعیت واقعی زندگی همیشه آسان نیست و می‌تواند فشارهای زیادی را به افراد وارد کند. 

اینفوگرافیک پایان دادن به رابطه عاشقانه

بایدها و نبایدها در پایان دادن به رابطه عاشقانه 

چطوری ولش کنم

به هم زدن هر رابطه عاشقانه‌ای دشواری‌های مربوط به خود را دارد و نمی‌توان نسخه واحدی را برای همه تجویز کرد. با این حال برخی اصول کلی وجود دارند که هنگام بحث برای تمام کردن دوستی می‌توانند به شما کمک کنند. در ادامه تحت عنوان بایدها و نبایدها به این اصول اشاره کرده‌ایم.

1. بایدها در پایان دادن به رابطه عاشقانه 

- به آنچه که می‌خواهید بگویید و دلایل آن فکر کنید. برای این کار وقت بگذارید و از تصمیم گیری احساسی اجتناب کنید. احساسات و دلایل خود را بیشتر بشناسید. هم چنین به واکنش‌های طرف مقابل نیز فکر کنید و برای رو به رو شدن با آن آمادگی داشته باشید. اگر از قبل به واکنش‌ها و حساسیت‌های طرف مقابل خود فکر کرده باشید، می‌توانید برخورد معقولانه‌تری داشته باشید و در آن لحظه بهتر عمل کنید. 

-به شریکتان نشان دهید که با وجود تصمیم‌گیری برای پایان دادن به رابطه برای او هم چنان ارزش و احترام قائل هستید و احساساتش را درک می‌کنید.
 

-برای اینکه گفت و گو را درست پیش ببرید دائماً بر نقاط ضعف فرد مقابل و مشکلات رابطه تأکید نکنید. ابتدا از ویژگی‌های مثبتی که باعث شد این رابطه را شروع کنید بگویید و سپس صادقانه دلایل خود را برای به هم زدن بیان نمایید. هنگامی که می‌خواهید صادقانه دلایل خود را مطرح کنید به نحوه بیان‌تان دقت داشته باشید. خوب صحبت کردن و توجه به واژه ها و لحن بیان می تواند در انتقال درست احساسات شما نقش مهمی داشته باشد.

-اگر هنگام بحث و گفت و گو به دلیل ناتوانی در کنترل هیجانات نمی‌توانید احساسات خود را به درستی مدیریت کنید و یا در مورد تصمیم خود شک دارید حتماً از یک متخصص روانشناس کمک بگیرید. روانشناس به شما کمک خواهد کرد تا به گونه‌ای رفتار کنید که هم خودتان و هم شریکتان آسیب کم‌تری ببینید.

2. نبایدها در پایان دادن به رابطه عاشقانه 

- از مکالمه و گفت و گو درباره تمام کردن رابطه اجتناب نکنید. هر چقدر که فرایند اتمام رابطه بیشتر طول بکشد افراد آسیب بیشتری خواهند دید.

- بحث در مورد اتمام رابطه را بدون فکر قبلی آغاز نکنید.  سعی کنید مقدمه چینی لازم را به مرور زمان انجام دهید. قطع ناگهانی رابطه عاطفی شرایط را بحرانی تر خواهد کرد.

- به یکدیگر بی‌احترامی نکنید. بگذارید حتی بعد از اتمام رابطه نیز فرد مقابل از شما به خوبی یاد کند. این امر باعث می‌شود که هردوی شما در پشت سر گذاشتن این بحران بهتر عمل کنید. 

 

پایان دادن به رابطه، کلام آخر  

نحوه‌ای که شما رابطه خود را پایان می‌دهید، می‌تواند روابط بعدی زندگی‌تان را تحت تأثیر قرار دهد. اگر نتوانید از این مرحله به درستی عبور کنید، ممکن است در آینده نیز در انتخاب و پیشبرد روابط عاشقانه دچار مشکل شوید. اگر پس از اتمام رابطه احساس شکست شدیدی می‌کنید و با گذشت زمان هم چنان حس می‌کنید که نمی‌توانید با شرایط سازگار شوید، حتماً برای ارتقای سلامت روان خود و پیشگیری از مشکلات بعدی به یک روانشناس مراجعه نمایید. جهت مطالعه مقاله فراموش کردن عشق از دست رفته کلیک کنید.

تاثیر خدمات روانشناسی بر اتمام رابطه عاطفی

روانشناس در مرحله اول به شما کمک می‌کند تا رابطه عاطفی و عاشقانه خود را بازنگری کنید و مشکلات آن را بیابید. سپس در صورت امکان شما را در جهت حل این مشکلات یاری خواهد کرد. در صورتی که رابطه بی سرانجام باشد، راهکارهایی را برای اتمام هرچه بهتر آن و آسیب کمتر خود و شریک عاطفی‌تان به شما ارائه خواهد داد. متخصصان و روانشناسان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید به صورت حضوری و تلفنی در این زمینه یاری‌تان کنند. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*