ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

درمان نعوظ | تکنیک های موثر برای درمان عدم نعوظ مردان

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با درمان نعوظ پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

تمام مردان حداقل یکبار ناتوانی جنسی را تجربه کرده و برای درمان نعوظ اقدام کرده‌اند. مردان می‌دانند که اختلال نعوظ چقدر بین جامعه مردانه درون گروهی انگ بوده و چه تاثیر مخربی بر هویت مردانه می‌گذارد. در گذشته مشکلات روانی را مسبب اختلالات نعوظ در مردان می‌دانستند اما امروزه جامعه پزشکی عوارض داروها، شیوه زندگی و آسیب‌های احتمالی فیزیولوژکی و غیره را عوامل شایع اختلال نعوظ معرفی می‌کند. نگرانی‌های بیش از حد در اولین تجربه اختلال در نعوظ، شما را وادار به جستجوی راهی برای درمان آن می‌کند. مصرف خودسرانه داروها و مواد مخدری همچون ترامادول، از جمله روش های ناکارآمد برای درمان نعوظ است. اما بهتر است به جای این راهکارها و خوردن داروهای متعدد تاخیری، به دنبال درمان‌های صحیح و کارامد باشید که در ادامه مقاله به بررسی کامل آن‌ها پرداخته ایم. برای آگاهی بیشتر میتوانید مقاله مشاوره جنسی را مطالعه کنید.

تماس با مشاور

درمان نعوظ در مردان | اختلال نعوظ چیست؟

اختلال نعوظ در طبقه‌بندی اختلالات روانپزشکی در دسته اختلالات عملکرد جنسی قرار می گیرد. مشخصه اصلی اختلال نعوظ، ناتوانی مکرر در دستیابی به نعوظ یا حفظ آن در طول فعالیت جنسی است که در مدت زمان قابل توجهی فرد را درگیر عوارض خود می کند. روان پزشکان و رانشناسان برای اینکه تشخیص اختلال نعوظ را در نظر بگیرند عملکرد جنسی فرد در طی 6 ماه اخیر را بررسی می‌کنند. در صورتی که فرد حداقل در 6 ماه گذشته در اکثر موقعیت‌های جنسی ناتوانی در نعوظ را تجربه کرده باشد، اختلال در این زمینه مطرح می‌شود که به درمان‌های روان شناختی نظیر سکس تراپی نیاز دارد.

اینفوگرافیک درمان نعوظ

اینفوگرافیک درمان نعوظ

انواع اختلال نعوظ

اختلال نعوظ عروقی ED: شامل عللی است که بر رگ‌های خونی تأثیر می‌گذارد. این رگ ها خون را به بافت‌های آلت تناسلی‌ می‌فرستد که به فرد اجازه می‌دهد نعوظ داشته باشد و آن را حفظ کند یا دریچه‌های آلت تناسلی که معمولاً خون را در داخل خود نگه می‌دارند. ED عروقی رایج ترین نوع ED است.

اختلال نعوظ نوروژنیک: نوروژنیک ED در نتیجه مشکلات عصبی رخ می دهد که از ارسال سیگنال از مغز به آلت تناسلی برای ایجاد نعوظ جلوگیری می کند. این شکل از اختلال به دلیل تروما، جراحی لگن، پرتودرمانی یا شرایط عصبی مانند سکته مغزی، تنگی نخاع و ام اس (MS) اتفاق می افتد.

اختلال نعوظ هورمونی: ED هورمونی به شکلی از اختلال نعوظ اشاره دارد که در نتیجه کمبود تستوسترون یا در برخی موارد در نتیجه مشکلات تیروئید اتفاق می افتد.

اختلال نعوظ روانی: ED روان‌زا شامل شرایط روان‌شناختی، شرایطی که بر افکار، احساسات یا رفتار فرد تأثیر می‌گذارد می شود که می‌تواند باعث ناتوانی جنسی شود.

 

درمان نعوظ | عواملی که در فرایند درمان مداخله می‌کنند

برخی عوامل به عنوان عوامل خطر در زمینه ابتلا به اختلال نعوظ مطرح می‌شوند. از جمله این عوامل می‌توان به سیگار کشیدن، عدم تحرک جسمانی کافی، دیابت و مشکلات مرتبط با میل جنسی اشاره کرد. افرادی که برای درمان اختلال نعوظ به متخصصین مراجعه می‌کنند باید کنترل و درمان این مشکلات را نیز مد نظر داشته باشند. در غیر این صورت این عوامل با فرایند درمان مداخله کرده و باعث می‌شود که نتایج مطلوب حاصل نشود. برای کسب اطلاع از بی میلی جنسی کلیک کنید.

عوامل روانی مداخله‌گر در درمان نعوظ 

در بسیاری از موارد اختلال نعوظ با یک مشکل روحی روانی در فرد ارتباط دارد. برای مثال پژوهش‌ها نشان داده که برخورداری از برخی صفات شخصیتی نظیر روان رنجورخویی و سلطه‌پذیری می‌تواند در ابتلا به اختلال نعوظ نقش داشته باشد. هم چنین اختلالاتی نظیر افسردگی، استرس پس از سانحه و اختلالات اضطرابی به طور شایعی در کنار مشکلات نعوظ وجود دارند و می‌توانند علت زیر بنایی این اختلال باشند؛ در این شرایط متخصصان تشخیص اختلال نعوظ روان زاد را مطرح می‌کنند. برای آگاهی بیشتر در زمینه علائم افسردگی کلیک کنید.

در این شرایط بسیار اهمیت دارد که در کنار ارزیابی عملکرد جنسی توسط روانشناس، ارزیابی روانی کاملی را نیز دریافت کرده و در صورت وجود هرگونه مشکل روان شناختی در کنار مشکل نعوظ به درمان آن‌ها نیز بپردازید. عدم توجه به این مسائل باعث می‌شود که مشکل جنسی به طور ریشه‌ای درمان نشده و پس از گذشت زمان کوتاهی از درمان، مجدداً بروز یابد. مشاوره جنسی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای اطلاع از مشکلات جنسی مردان کلیک کنید.

ارتباط سن با نعوظ

ارتباط سن با نعوظ

هر چقدر سن افزایش پیدا می‌کند، زمان بیشتری برای تحریک تناسلی و نعوظ نیاز است. در سنین 18 تا 20 سالگی نعوظ شاید فقط چند ثانیه طول بکشد. اما در 30 تا 40 سالگی برای رسیدن به نعوظ حداقل به 1 تا 2 دقیقه زمان نیاز است و بعد از 60 سالگی حتی ممکن است زمانی بیشتر از 2 دقیقه نیاز باشد. برای یک فرد 70 ساله شاید نعوظ مجدد تا یک روز یا حتی بیشتر به طول بینجامد. مطالعه مقاله نعوظ در مردان مسن مطالب مفیدی به شما ارائه خواهد داد.

بهتر است با افزایش سن بپذیرید که تاخیر در نعوظ روند طبیعی افزایش سن است و با قرص‌های مختلف، تنها برای مدت کوتاهی به وضعیت دلخواه می‌رسید. از آنجایی که اختلال نعوظ یکی از مسائل تشدید کننده علائم افسردگی و استرس زا در افراد است، پذیرش سریع‌تر باعث کاهش استرس و نگرانی شده و در نعوظ و سیکل درمان آن کمک بیشتری می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قرص‌های اختلال نعوظ کلیک کنید.

پیش از درمان نعوظ عروق خونی را بشناسید

آلت تناسلی شما یک عضو عروقی است. همه چیزهایی که بر سرخ رگ‌ها تاثیر می‌گذارد(مثل کلسترول و چربی اشباع) بر جریان خون آلت تناسلی نیز تاثیر مستقیم دارند. بنابراین یکی از روش‌های مناسب دیگر برای افزایش نعوظ مراقبت از رژیم غذایی است. افزایش کلسترول و چربی اشباع شده یکی از اصلی‌ترین دلایل اختلال نعوظ می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختلال نعوظ کلیک کنید.

 

تکنیک ها و راه‌های درمان مشکلات نعوظ

برخی نکات مهم در درمان نعوظ به شرح زیر می‌باشند:

1. داروها نعوظ را مختل می‌کنند

خیلی از داروهایی که بی ضرر به نظر می‌آیند، ممکن است بر نعوظ تاثیر گذاشته باشند. داروهای بدون نسخه ای مانند آنتی هیستامین‌ها، دیورتیک‌ها یا داروهای قلب و فشار خون و حتی آرام بخش‌ها در توانایی نعوظ اختلال ایجاد می‌کنند. در صورت مصرف داروهای خاص، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. در نظر داشته باشید استفاده از داروهایی چون ویاگرا، تادالافیل و حتی کرم آلپروستادیل باید با نظر متخصص مصرف شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تادالافیل کلیک کنید.

2. به دنبال درمان نعوظ اما الکل می‌نوشید؟!

الکل می‌نوشید؟!

الکل میل جنسی را افزایش می‌دهد اما در عملکرد جنسی برعکس عمل می‌کند. الکل به دلیل سرکوب کردن سیستم عصبی مرکزی در طولانی مدت تعادل هورمونی را برهم زده و باعث آسیب‌های عصبی و کبدی می‌شود. آسیب در کبد باعث می‌شود تا هورمون‌های زنانه بیشتری در بدن شما ترشح شده و دیگر نتوانید به صورت طبیعی به نعوظ مردانه دست پیدا کنید. برای آگاهی بیشتر در این زمینه، مقاله ترک اعتیاد به الکل را مطالعه نمایید.

3. کنترل مصرف نیکوتین

آزمایشی در دانشگاه تگزاس روی افراد غیر سیگاری صورت گرفت تا تاثیر نیکوتین را بر نعوظ مشخص کند. به افراد غیر سیگاری آدامس‌های نیکوتین داده شد تا چند هفته آن‌ها را آزمایش کنند. بعد از چند هفته تا 23 درصد کاهش برانگیختگی جنسی در این افراد مشاهده شد. پس برای افزایش برانگیختگی و نعوظ بهتر، برای ترک سیگار اقدام کنید. برای آگاهی بیشتر در زمینه ترک سیگار کلیک کنید.

4. زیاد دوچرخه سواری نکنید

جالب است بدانید دوچرخه سواری روی یک زین باریک به دلیل فشار بیش از حد در ناحیه بین پاها، باعث اختلال در اعصاب و رگ‌های خونی مهم می‌شود که با سیستم تناسلی نیز در ارتباط است. اگر می‌خواهید با این مشکل روبرو نشوید از یک زین پهن و بدون دماغه استفاده کنید.

5. تعداد روابط جنسی خود را افزایش بدهید

هر چقدر از تعداد رابطه جنسی کمتری در هفته بهره ببرید، احتمال اختلال نعوظ در شما بالاتر است. با مقاربت منظم و بیشتر در طول هفته، خود را در مقابل اختلال نعوظ محافظت نمائید. البته نباید حد طبیعی رابطه جنسی را نادیده بگیرید. استفاده از قرص‌های تاخیری برای بالا بردن زمان رابطه نیز به توانایی نعوظ آسیب می‌زند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قرص های تاخیری کلیک کنید.

6. آرامش داشتن تاثیر زیادی دارد

حفظ آرامش به قدری اهمیت دارد که زمانی، نداشتن آرامش را تنها دلیل مشکلات نعوظ می‌دانستند. وثتی که آرامش ندارید (بدن در حالت سمپاتیک) اصلا به فکر تولید مثل و نعوظ نبوده و با مشکل روبرو خواهید بود. بنابراین بهتر است آرامش خود را حفظ کنید تا بدن به حالت آرامش برسد و در نعوظ و تولید مثل همکاری کند. برای کسب آگاهی بیشتردر این زمینه می‌توانید مقاله درمان استرس را مطالعه نمایید.

7. از تحریک کننده‌های کلی بدن اجتناب کنید

منظور از تحریک کننده‌های کلی، کافئین‌ها و سایر مواد مشکوکی است که به عنوان تقویت کننده‌های انرژی معرفی می‌شوند. بهتر است به توصیه قبلی بیشتر توجه کنید که آرامش در حین رابطه جنسی خیلی مهم و اساسی است. بهتر است عضلات قبل از نعوظ، بدون تحریک و آرام باشند. میزان طبیعی رابطه جنسی نیز در میزان تحریک تاثیرگذار است. برای آگاهی بیشتر در زمینه حد طبیعی رابطه جنسی کلیک کنید.

8. بر پوست خود تمرکز کنید

یکی دیگر از روش‌های اساسی که برای درمان اختلال نعوظ می‌تواند به شما کمک کند، تمرکز بیشتر بر جنبه‌های ایجاد صمیمت و همراهی با شریک زندگی است. منظور پیشنوازی‌ها و لذت بردن از یکدیگر بدون نگرانی راجع به نعوظ است. در ضمن فراموش نکنید پوست بزرگ‌ترین اندام حسی بدن است نه آلت تناسلی! پس تمرکز خود را بر روی معاشقه بیشتر کنید. برای آشنایی بیشتر در زمینه عشق بازی با همسر کلیک کنید.

9. برای درمان اختلال نعوظ هندوانه بخورید

هندوانه به دلیل اثرات مشابه با ویاگرا(سیترولین) موجب انبساط رگ‌های خونی بدن شده و بر خلاف ویاگرا‌ها فقط یک اندام خاص را هدف نمی‌گیرد. سیترولین هندوانه موجب انبساط رگ‌های خونی در تمام بدن شده و برای قلب، سیستم ایمنی و سیستم گردش خون مفید است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قرص ویاگرا کلیک کنید.

10. ورزش را به یک عادت روتین تبدیل کنید 

همان طور که پیش‌تر اشاره شد، نداشتن تحرک کافی در طول روز یکی از عوامل خطری است که می‌تواند در بروز و تداوم مشکل نعوظ دخالت داشته باشد. به همین خاطر برای بهبود عملکرد جنسی تلاش کنید. زمانی هرچند کوتاه را به ورزش کردن اختصاص دهید. در این میان انجام تمرین‌هایی نظیر کگل که بر تقویت عضلات لگنی تمرکز دارد، می‌تواند در جهت بهبود اختلال نعوظ و سایر اختلالات به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان اختلالات جنسی کلیک کنید.

 

اقدام برای مداخلات حرفه‌ای جهت درمان نعوظ 

آنچه تا اینجا بیان شد راهکارهایی خانگی بود که افراد به کمک آن‌ها می‌توانند مشکلات نعوظ خود را که هنوز شدت چندانی نیافته یا به یک اختلال جدی منجر نشده رفع کنند. اما در برخی موارد افراد با وجود تمام تلاش‌هایی که می‌کنند، نمی‌توانند بر این مشکل غلبه کنند و تا حد زیادی عملکرد جنسی خود را از دست می‌دهند. در این شرایط دریافت مداخلات حرفه‌ای از جانب یک متخصص اهمیت بسیاری دارد.

برای مثال روان شناسانی که در حوزه سکس تراپی فعالیت می‌کنند، می‌توانند با ارزیابی روانی از وضعیت شما در مورد علل مشکل موجود اطلاعات بیشتری به دست بیاورند و برای بهبود اختلال نعوظ اقدامات مؤثرتری انجام دهند. در این شرایط اگر نیاز به دریافت داروی خاصی داشته باشید، مشاور شما را به یک روانپزشک ارجاع خواهد داد. درنتیجه هرگز به طور سرخود از داروهای تقویت کننده جنسی به خصوص داروهایی که به صورت آزاد در مراکز غیر معتبر نظیر عطاری‌ها به فروش می‌رسد، استفاده نکنید. برای کسب اطلاع از کرم الپروستادیل برای درمان مشکل نعوظ کلیک کنید.

نظر متخصصان در مورد استفاده از دستگاه‌هایی نظیر وکیوم‌ها در درمان نعوظ 

وکیوم‌ها دستگاه‌های مکنده‌ای هستند که با قرار گرفتن روی دستگاه تناسلی مردانه می‌توانند به افزایش جریان خون در این ناحیه کمک کرده و مشکلات نعوظ را بهبود ببخشند. با این حال روانشناسان معتقدند اکثر روش‌های فیزیکی درمان‌های موقتی برای اختلالات جنسی هستند. در بسیاری از موارد این مشکلات ریشه در مشکلات ارتباطی زوجین، یا اختلالات روحی روانی خود فرد نظیر کمبود اعتماد به نفس و اضطراب بالا دارد. تا زمانی که این مشکلات حل و فصل نشوند، اختلال نعوظ به طور پایدار از بین نخواهد رفت.

 

سخن آخر

محققان پزشکی تخمین می زنند که اختلال نعوظ بیش از 50 درصد از افرادی را که در سنین 40 تا 70 سالگی هستند، تحت تاثیر قرار می دهد و این آمار ممکن است بیشتر باشد. چرا که بسیاری از آن ها به دلیل خجالت یا شرم برای این وضعیت کمک نمی گیرند. اختلال نعوظ که گاهی ناتوانی جنسی نیز خوانده می شود در بسیاری از موارد می تواند اولین علامت یک مشکل زمینه ای از جمله بیماری قلبی باشد. سیستم غدد درون ریز که شامل ترشح درست و کافی هورمون ها می شود، همچنین سیستم عصبی که شامل عملکرد صحیح مغز و نخاع و اعصاب می شود، شکستگی آلت تناسلی و عدم عملکرد درست سیستم گردش خون که نقش اساسی در شکل گیری نعوظ دارد همگی در بروز ED نقش دارند.

برای درمان و کنترل همگی این موارد باید به پزشک مراجعه کنید تا معضل اختلال نعوظ بر طرف شود. چرا که مداخلات گوناگون بدون کشف علت واقعی مساله باعث پیچیدگی مشکل شده و معضلات زیادی را در روند درمان به فرد مبتلا تحمیل می کند. روند درمان را طولانی تر و پر هزینه تر می سازد. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*