ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

فرار از روزمرگی های زندگی | بهترین و ساده ترین روش های کاربردی!


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با روزمرگی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


فرار از روزمرگی دغدغه بسیاری از افرادی است که به دنبال هیجان و تنوع هستند. روزمرگی به معنای گذراندن روزهای تکراری و یکنواخت است که برای هر فردی کسل کننده و خسته کننده است. رهایی از روزمرگی و داشتن نشاط و تازگی در زندگی هدف هر فردی می باشد. روزمرگی باعث افسردگی، عدم انگیزه و بیماری های مختلف می شود.  

تماس با مشاور

عوامل ایجاد کننده روزمرگی

اولین عاملی که باعث روزمرگی و تکراری شدن زندگی انسان می‌شود نداشتن هدف و برنامه ریزی برای آن است. زمانی که انسان هدفی نداشته باشد انگیزه‌ای برای ادامه حرکت نخواهد داشت. وقتی که فردی هدفی نداشته باشد صبح که از خواب بیدار می شود صرفا به کارهای روزانه خود می اندیشد و هیچ نشاطی در وجود ندارد.
همه افراد در زندگی خود بیشتر از ۱۰ ساعت مشغول به کار هستند اما اکنون وقت آن رسیده که از خود بپرسند آیا باید کار تازه‌ای را شروع کنند یا خیر؟ شما صبح که از خواب بیدار می شوید به سر کار می‌روید و برمی گردند به خانه و این فرایند هر روز تکرار می شود در همین حال از خود بپرسید که آیا زندگی در کنترل من است یا من در کنترل آن هستنم. بنابراین به این فکر کنید که زمان فرار از روزمرگی ها رسیده تا به چیزهای جدیدی در زندگی دست پیدا کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه به اهدافمان دست یابیم کلیک کنید.  

راههای فرار از روزمرگی

برای اینکه زندگی با انگیزه تر و بهتری داشته باشید توصیه می شود که به چندین اصل که با کمک آنها می توانید از روزمرگی نجات پیدا کنید توجه کنید:

1-داشتن یک دفترچه خاطرات

برای اینکه به خوبی تغییرات را در زندگی خود ایجاد کنید یک دفترچه خاطرات برای درج وقایع مهم زندگیتان کنار بگذارید. می‌توانید هر اتفاقی که می‌افتد روی آن یادداشت کنید و مزایا و معایب آن را بسنجید. نوشتن به انسانها آرامش و بسیاری می‌دهد و باعث تخلیه هیجان و احساسات منفی هم می شود. زمانی که شروع به نوشتن می کنید اهداف تان برای تان واضح تر می شود و دیگر به راحتی آنها را فراموش نمی کنید. علاوه بر این می‌توانید به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید و این باعث می شود که در آینده قدم های موثرتری به سمت آنها بردارید. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

2-تعیین اهداف و رسیدگی به انها

اولین مسئله این است که باید اهدافی را برای خود تعیین کنید و برای آنها تلاش نمایید اما بدانید که سنگ بزرگ نشانه نزدن است. ممکن است هیجان زیادی داشته باشید اما بهتر است متوقف شوید. وقتی صحبت تغییر است بیشتر افراد فکر می‌کنند که باید قدم های بزرگ را یک‌شبه بر دارند در حالی که این طرز تفکر کاملا اشتباه است. همین ایده‌های بزرگ و انجام ندادن آن باعث از بین رفتن انگیزه می شود. بنابراین اگر آرزو و هدفی دارید آن را با قدم های کوچک شروع کنید. هر زمانی که به نتیجه دلخواه تان می رسید هدف بزرگ تر بعدی را انتخاب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه افزایش انگیزه کلیک کنید.
پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله رسیدن به رویاها و آرزوها را نیز مطالعه کنید.

3-تعادل بین کار و زندگی

خیلی از افراد فقط زندگی خود را در کار کردن و کسب درآمد می دانند و امیدی به آینده ندارند. قطعاً این مدل زندگی به زودی آنها را خسته و از پا درمی‌آورد. بنابراین برای داشتن سلامت روان در زندگی باید بتوانید با این کار و سایر جنبه های وجودی مان تعادل ایجاد کنید. باید بدانید که چه علایق دیگری دارید و در کنار کار تان روی آنها هم تمرکز کنید. با این کار می توانید لذت بیشتری از زندگی ببرید و با هر قدمی که توانسته اید بر دارید احساس رضایتمندی بیشتری داشته باشید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعادل کار و زندگی کلیک کنید.

4-پیدا کردن یک دوست

قطعا شما به شرایط کنونی زندگیتان عادت کرده اید و بیرون آمدن از آن را دشوار می یابید. گاهی می‌دانید که قرار است به جاهای بهتری برسید اما ممکن است دچار تردید شوید و این تردید ها شما را از ادامه راه بازدارند. داشتن یک دوست و یک هم قدم در این مسیر کمک بهتری به شما می کند تا ناامید نشوید و همچنان حرکت کنید. دوست موهبت بزرگی است و خیلی از موفقیت های افراد بزرگ به دلیل داشتن دوست بوده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دوست صمیمی کلیک کنید.
شما می‌دانید که برای داشتن تغییرات مثبت حفظ انگیزه مهم ترین است. بنابراین به کسی نیاز دارید که سرشار از انرژی مثبت باشد و با حرف های امیدوار کننده بتواند به شما توان ادامه راه را بدهد. شما می توانید همچنین با افراد با تجربه دیگر هم مشورت کنید. علاوه بر این خواندن کتاب و زندگینامه افراد تاثیر گذار هم می‌تواند برای شما یک دوست خوب باشد.
 فرار از روزمرگی

5-کنترل عادات احساسی خود

به افکار و احساسات درون تان توجه کنید و تا آنجا که می توانید وضعیت محیط را با همین ذهن خود مطابقت دهید و مدام به این فکر نکنید که دیگران در مورد شما چه می گویند و یا آیا کاری که انجام داده اید درست است یاخیر. اگر چنین طرز فکری داشته باشید قطعاً از لحاظ احساسی دچار تغییرات منفی می‌شوید و ممکن است به مرور زمان اعتماد به نفس و انگیزه خود را از دست بدهید.
این را بدانید که هر فردی نقاط ضعف و قوت را در کنار یکدیگر دارند بنابراین احساس ارزشمندی خود را بالا ببرید تا با نقص های خود راحت تر روبرو شوید و در صدد رفع آن ها برایید. اگر روی افکار و احساسات خود کنترل داشته باشید می توانید احساس خشم و غمگینی که مانع بزرگی در ایجاد تغییرات است را کنار بگذارید.

6-تجسم آینده

در همین زمان که اهداف خود را مشخص کرده‌اید تصورتان را فقط به آینده محدود نکنید تا زمان حال را هم از دست ندهید. داشتن اهداف حس اعتماد به نفس و امیدواری به انسان می‌دهد. اما سعی کنید که به دستاوردهای امروز و زندگی فعلی تان هم توجه کنید و آن را از دست ندهید. هر فکری که به ذهنتان می رسد را روی برچسب های کوچک یادداشت کنید و در مقابل چشمان خود قرار دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تجسم خلاق کلیک کنید.
حتی می توانید تصویری از آینده دلخواه ترسیم کنید. در اینصورت می دانید که دقیقاً از زندگی چه می خواهید. وقتی تصویری مدام در ذهن خود از آینده داشته باشید احساس بهتری دارید و به مرور زمان به آنها دست پیدا خواهید کرد.

7-فرار از روزمرگی | ورزش کردن

ورزش کردن تاثیر زیادی در کنترل احساسات و افکار شما دارد. ورزش کردن باعث می شود که اکسیژن رسانی به مغز افزایش پیدا کند و علاوه بر داشتن سلامت جسمانی تا حد زیادی هم در کاهش بیماری‌های روانی مانند اضطراب و افسردگی به شدت مفید است. تحقیقات دانشگاهی نشان دادند که میزان نشاط و شادابی در کسانی که هفته ای سه روز ورزش می کند بسیار بیشتر از کسانی است که ورزش نمیکنند.
ورزش مانع از تکراری شدن و روزمرگی در شما می شود. این نکته را بدانید که کسانی که مدام یک جا می نشینند و تحرک فیزیکی ندارند قطعاً به مرور زمان افکار منفی و اضطراب سراغشان می آید و حتی سلامت جسمانی آنها را تا حد زیادی تهدید می شود. بنابراین برای فرار از روزمرگی بهتر است ورزش کردن و فعالیت داشتن را در برنامه خود قرار دهید.

8-گوش دادن به موسیقی

سعی کنید داشتن موسیقی انرژی بخش و در

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*