ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

آداب معاشرت با آقایان چگونه است؟ نکات مهم در برخود با آقایان را یاد بگیریم

آداب معاشرت با آقایان چگونه است؟ امروزه، مردم از فحش دادن در ملاء عام نمی ترسند و ابایی ندارند. در را روی یک غریبه می کوبند و در تمام مدت شام به گوشی های خود خیره می مانند. اما برخی از ما هنوز مشتاق آداب ارتباطی و معاشرت به سبک روزهای قدیمی هستیم. محققان حوزه ارتباطی معتقدند مردم دوست دارند در کنار افرادی باشند که برای آنها احترام قائل هستند. فارغ از اینکه زن باشید یا مرد، وقتی آداب معاشرت را رعایت می کنید دوست یابی آسان تر است و نشان می دهد به مردم احترام می گذارید. بنابراین، چگونه می توانیم کفه ی رابطه را به نفع ادب سنگین تر کنیم؟ به پیشنهادات ارائه شده عمل کنید و بهترین ظاهر خود را داشته باشید. خود واقعیتان باشید و برای نحوه ارائه خود وقت بگذارید. از درستی شیوه تان مراقبت و اطمینان حاصل کنید. چه در ظاهرتان و چه در رفتارتان. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آداب معاشرت در زندگی کلیک کنید.  
 

تماس با مشاور

                                            

اهمیت رعایت آداب معاشرت با آقایان

آداب معاشرت یکی از مهمترین درس هایی است که افراد می توانند بیاموزند. درسی که به افراد کمک می کند در زندگی اجتماعی و شغلی خود پیشرفت کنند که یک موفقیت محسوب می شود. در فرهنگ و عصر حاضر، اهمیت آداب معاشرت کمی کاهش یافته است. این روزها سخت است که خط باریک بین ادب واقعی و برخورد نمایشی را کنار بگذاریم و واقعا باملاحظه رفتار کنیم. 
آداب معاشرت برای عصر مدرن چگونه تعریف می شود؟ چگونه افراد باید بدانند که چه کاری درست تر است؟ با چه روشی می توانیم درس های مودبانه گذشته را به رفتارهای عملی و قابل قبول برای زندگی امروز تبدیل کنیم؟ اینجا لیستی از چند قانون آداب معاشرت را که ارزش رعایت کردن دارد یاداوری می کنیم. پیروی از قوانین خاصی از آداب در هر موقعیتی ضروری است. رعایت کردن یا نکردن این اصول که از مهات های زندگی هستند، می تواند تفاوت بین حفظ یا از دست دادن دوستان و پیشرفت های شغلی و اجتماعی را پررنگ کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهارت های زندگی کلیک کنید.  
معاشرت

قوانین آداب معاشرت با آقایان

کتاب کندیس سیمپسون، چگونه یک خانم باشیم، راهنمای معاصر با احترام عمومی، این نکته را بیان می کند که از قرار معلوم، جامعه در ۵۰ سال گذشته بسیار تغییر کرده است. تعریف خانم بودن، تفاوت های زیادی کرده و این تفاوت گاهی گیج کننده می شود. یک خانم در دنیای امروز می داند که آموزش خود به هر طریق ممکن به او این قدرت را می دهد که یک زن موفق و شایسته احترام باشد. او می داند که مارک لباس یا میزان حساب بانکی نیست که باعث رضایت در زندگی می شود.
یک خانم می داند که زیبایی و ثروت ممکن است به زودی از بین برود، اما شخصیت درونی او معیاری است که دیگران در نهایت او را به عنوان یک شخص محترم قضاوت می کنند. در روابط اجتماعی رعایت آداب در برخورد با مردان و بطور کلی افراد جامعه می تواند بیانگر رشد شخصیتی فرد باشد.  برای اشنایی با برخی آداب معاشرت، به شرح چند نمونه پرداخته می شود.

 

اینفوگرافیک آداب معاشرت با آقایان

 اینفوگرافیک آداب معاشرت با آقایان

1-آداب معاشرت با آقایان | تمجید چاپلوسانه نکنید

یک قاعده اساسی در رفتار خوب، بازخورد دادن است. وقتی با شخصی ملاقات می کنید، همیشه می توانید به همراه توجه و علاقه خود به تعریف و تمجید واقعی فکر کنید. یک سلام و احوالپرسی ممکن است اغلب اوقات کافی نباشد. در ارائه کلمات صادقانه، سلام گرم و همدردی یا هر آنچه مناسب آن موقعیت است سخاوتمند باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رفتار با دیگران کلیک کنید.

2-فخرفروش، متکبر یا بلندگوی دستاوردهایتان نباشید

آداب معاشرت با دیگران ایجاب می کند همیشه کنترل رفتار خود و خوش سلیقه بودن را رعایت کنید. صدا، رفتار و حتی لباس شما باید نشان دهنده دقت نظر شما باشد. هنگام گفتگو با افراد در طول مکالمه به آن ها زمان مساوی با خودتان بدهید. مکالمه دوطرفه لذت بخش تر است و در بین افرادی که به انها اهمیت می دهید مورد توجه قرار می گیرید. طوری رفتار نکنید که خودشیفته و خودخواه به نظر بیایید. لطفاً در مورد دستاوردها صحبت کنید اما اغراق نکنید، فرد متکی به نفس نیازی به تبلیغات شخصی ندارد. بگذارید اعمال شما به خودی خود نمایانگر دستاوردهای شخصیتان باشد.

3-آداب معاشرت با آقایان | قبل از صحبت، خوب گوش کنید

احترام به دیگران لازمه رفتار خوب است. گوش دادن به دیگران راهی برای نشان دادن احترام است. بخشی از یک مکالمه خوب این است که بدانید چه زمانی صحبت را متوقف کنید و به جای ان چه زمانی به صحبت ها گوش بسپارید. بر گوش کردن فعال تمرکز کنید، به این که، گوش کنید تا زمانی که شریک گفتگوی شما به نقطه توقف طبیعی برسد. به دیگران علاقه واقعی داشته باشید، نام آنها را بیاموزید. مابین صحبت نام آنها را صدا بزنید و آنها را تشویق کنید تا درباره خودشان صحبت کنند. هرگز حرفشان را قطع نکنید. به چشم آنها نگاه کنید و با دقت به صحبت ها گوش دهید.

4-با مهربانی و احتیاط صحبت کنید

رفتار خوب با دیگران در همه شرایط مهمترین قانون آدابی است که می توانید رعایت کنید. ممکن است نحوه قرار دادن ظروف غذاخوری و زمان استفاده از چنگال را ندانید، اما اکثر مردم شما را به خاطر این تخلفات کوچک می بخشند. اما بخشی از رفتارها ارتباط مستقیم با تصمیم گیری انها مبنی بر ادامه دادن رابطه با شما دارد. قبل از صحبت با دیگران، توجه کنید که کلمات شما چه تاثیری خواهند داشت. دقت کنید که از چه بیانی برای انتقال منظورتان استفاده می کنید. 
همچنین به یاد داشته باشید که زبان بدن در واقع مهمتر از زبان کلمات است. دورانی که ما در آن ممکن است کمی خودبین تر باشیم و موقعیت های فرد مقابل را نادیده بگیریم، تلاش برای مهربان تر بودن می تواند تلاش باارزشی در راستای حفظ آداب معاشرت باشد.

5-آداب معاشرت با آقایان | انتقاد کردن

از منفی گرایی به هر شکلی باید اجتناب شود. شایعات را نادیده بگیرید. دلخوری هایتان را مستقیما به فرد مورد نظر بگویید و از حرف زدن پشت سر کسی خودداری کنید. اگر با دیگران مخالف هستید این کار را با احترام اعلام کنید. لزومی ندارد با تمام گفته هایشان موافقت کنید. نظر خودتان را با اعتماد به نفس بیان کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتقاد کردن کلیک کنید.

6-وقت شناس باشید

قدر زمان خود و دیگران را بدانید. اگر قرار ملاقات گذاشتید، به موقع در محل حاضر شوید. اگر ممکن است دیر کنید، ابتدا تماس بگیرید. هنگام خداحافظی هم موقع شناسی کنید. خداحافظی زودهنگام ممکن است باعث ناراحتی شود، می تواند اوقات خوبی که در اینده خواهید داشت را خراب کند. یک خداحافظی سریع و ساده در زمان مناسب معمولاً قابل قبول است.

7-دیگران را شرمنده نکنید

آداب معاشرت درباره مهربانی، دوست داشتن دیگران، مودب بودن، صداقت داشتن و اخلاق خوب است. آداب معاشرت به ما کمک می کند تا نحوه ی درست رفتار با دیگران را بیاموزیم. در نتیجه کسی که از اصول اداب معاشرت بهره ای نبرده است به راحتی دیگران را تحقیر می کند. به انها توهین می کند. به خود اجازه می دهد نامهربانانه به دیگران انگ و برچسب تمسخرآمیز بزند. صدا زدن هر کسی با شوخی های بی ادبانه یا نام مستعار ناخواسته بی احترامی است. حین مکالمه، هرگز در مورد روابط افراد سوالات شرم آور نپرسید. یا سوال نکنید که چقدر برای انچه که پوشیده یا سفارش داده است هزینه کرده است.

8-خود واقعیتان باشید

خودتان باشید و به دیگران اجازه دهید با شما با احترام رفتار کنند. اینکه شما در واقعیت چه کسی هستید قابل قبول است و شما با آنچه هستید شایسته رفتار مودبانه می باشید. وقتی کسی از شما تعریف می کند یا کار خوبی برایتان انجام می دهد، بهترین پاسخ یک "متشکرم" ساده است. "لطفا" ، "ببخشید" و "خوش آمدید" را نیز به خاطر بسپارید که از دیگر نشانه های رفتار خوب با افراد است.  
معاشرت

«نباید ها» در آداب معاشرت با آقایان

همه ما در شرایطی بوده ایم که با یک دوست معاشرت می کنید و به طور تصادفی با شخصی که می شناسید برخورد می کنید. دوست شما او را نمی شناسد. به خاطر سردرگمی یا شتابزدگی در ارتباط، به طور تصادفی فراموش می کنید که این دو را به هم معرفی کنید. عدم معرفی افراد به یکدیگر هم یک بی ادبی و هم یک لحظه ی ناخوشایند برای همه خواهد بود. 
عدم معرفی افراد باعث می شود همه افراد مشارکت کننده در ارتباط، احساس ناراحتی کنند. بدتر از آن اینکه ممکن است احساس کنند ارزش معرفی شدن را ندارند. تنها چیزی که لازم است محض معرفی عنوان کنید ذکر مختصری از نام هر فرد و نحوه شناخت اوست. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آداب معاشرت محیط کار کلیک کنید.

1-عدم برقراری ارتباط چشمی

اینکه کسی در حین مکالمه معمولی به شما نگاه نکند همیشه احساس ناخوشایندی ایجاد می کند. اجتناب از تماس چشمی به طور کلی ناراحت کننده است. برقراری ارتباط چشمی هنگام صحبت با شخص دیگری نشان دهنده احترام به آن شخص بوده و نشان می دهد که اعتماد به نفس دارید. بنابراین برقراری تماس چشمی حاکی از رعایت آداب معاشرت می باشد.
چه میزان از زمان مکالمه باید صرف نگاه کردن به فردی که با او صحبت می کنیم بشود؟ محققان حوزه ی ارتباطی پیشنهاد می کنند وقتی با کسی صحبت می کنید، باید ۴۰ تا ۶۰ درصد زمان گفتگو را صرف تماس چشمی بکنید. نگاه کردن شما را به شنونده بهتری تبدیل می کند و نشان می دهد که به آنچه طرف مقابل می گوید علاقه مند هستید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ارتباط چشمی کلیک کنید.

2-صحبت تلفنی در رستوران

همه افراد ممکن است تماس های تلفنی داشته باشند که به هردلیلی نمی توانند پاسخ ندهند. با این حال، اگر در میانه شام ​​با دوستان هستید یا در یک قرار ملاقات حضور دارید، بهتر است به جای اینکه تماس را لزوما پاسخ بدهید، مودبانه خود را معذور کنید. صرف نظر از این که رستورانی که در آن حضور دارید پر سر و صدا باشد یا نه، صحبت کردن با تلفن در حضور فرد دیگر بی شک بی ادبانه است. اگر مجبور به پاسخگویی بودید قبل از برقراری تماس، مخاطب را در جریان قرار دهید و توضیح بدهید که بنا به دلایلی ناچارید یکی از تماس ها را فورا جواب بدهید. برای اطلاع از آداب چگونگی استفاده صحیح از تلفن همراه کلیک کنید.

3-دیر رسیدن عمدی یا سهوی به قرار ملاقات

همه ما هر از گاهی سر قرارها دیر می رسیم. این کاملاً قابل درک است. اما اینکه یک فرد دائماً دیر برسد یکی از اشتباهات آداب معاشرت است که بهتر است به آن ادامه ندهید. به طور مداوم دیر رسیدن، مساله را به شکلی نشان می دهد که وقت شما از زمان فرد مقابل ارزشمندتر است. این نشان دهنده بی احترامی به شخصی است که با او ملاقات می کنید. زمان هر شخصی محترم است و او برای وقتی که برای ما می گذارد برنامه ریزی کرده است. بی توجهی به این موضوع بیانگر یک نقص شخصیتی است. ضعف های شخصیتی نیز به نقص در آداب معاشرت منتهی می شود.

4-نگفتن لطفا و متشکرم

لطفا و متشکرم بخشی از واژگان بسیاری از افراد در سن ۳۰ سالگی هستند. این بدان معنا نیست که آنها از این عبارات به اندازه کافی در جایی مناسب استفاده می کنند. اگر می خواهید مودب ترین شکل خود را در اداب معاشرت نشان دهید، این جملات حاکی از تواضع و قدردانی را باید هر زمان که چیزی را درخواست می کنید یا از شخص دیگری احترام دریافت کرده اید استفاده کنید. تحقیقات منتشر شده در مجله روانشناسی مثبت نشان داده است: رابطه ای که قدردانی در آن به آسانی ابراز می شود، با افزایش کیفیت و آرامش کلی رابطه، ارتباط معنی داری دارد. برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه مهارت کلامی میان فردی کلیک کنید.

5-ارسال پیام کوتاه هنگام صحبت با کسی

شخص مقابل شما اگر زودتر به سر قرار برسد باید بابت دیرکرد خود از او عذرخواهی کنید. اگر با کسی ناهار می خورید، تلفن شما حتی نباید جایی باشد که بتوانید آن را ببینید. اگر پیامی دارید یا با شما تماس می گیرند می توانید در حین بیرون رفتن با کسی پاسخش را ندهید. بهتر است تلفن در حالت سکوت یا لرزش باشد. در صورت ضرورت قبل از پیام‌ گرفتن به فرد اطلاع دهید.  

سخن آخر در باب آداب معاشرت با آقایان

آداب معاشرت چیزی است که به راحتی می توان از آن استفاده کرد. مراقب رفتار خود باشید و تمام تلاش خود را بکنید تا همیشه کار درست را انجام دهید. شما و همه اطرافیان خود در نهایت سود خواهید برد. وقتی می بینید دیگران مرتکب اشتباهات اخلاقی می شوند به راحتی می توانید به آنها مودبانه تذکر بدهید که این شیوه مناسب آداب معاشرت نیست. به یاد داشته باشید که هرکس هر از چندگاهی ممکن است رفتار غلطی را در پیش بگیرد، حتی متخصصان آداب معاشرت. کلید درست کردن امور این است که بابت اشتباهتان عذرخواهی کنید و به راه خود ادامه دهید. از اشتباهات خود درس بگیرید و سعی کنید آنها را مکررا تکرار نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*