ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ابراز عشق | چگونه عشق مان را بیان کنیم؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ابراز عشق پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

برای ایجاد و حفظ رابطه عاطفی، لازم است زن و مرد هر دو روشی برای ابراز عشق و محبت خود داشته باشند. زبان ابراز عشق در همه انسان‌ها یکسان نیست. لازمه یک رابطه موفق داشتن یک زبان عشق مشترک است. مردی برای ابراز عشق خود دائم هر آنچه که همسرش احتیاج دارد را برآورده می‌کند، اما همسر او از این شکایت دارد که همسرش هیچ وقت به او نمی‌گوید دوستش دارد. مشکل این زوح نداشتن علاقه نیست بلکه تنها زبان عشق آن‌ها متفاوت است. زوجین می‌توانند با در میان گذاشتن علایق و خواسته‌های خود به رفع نیازهای یکدیگر کمک کنند. تمام این موارد در روهمچنین با مطالعه این مقاله می‌توانید برخی از راه‌های ابراز عشق را امتحان کنید. در این خصوص می‌توانید مشکلات خود را در رابطه عاطفی با مشاوره زوج درمانی و مطرح کنید. مشاوره روابط عاطفی ضمن بررسی اختلافات شیوه‌های همسر داری را نیز آموزش می‌دهد.

تماس با مشاور

شیوه های ابراز عشق

راه‌های زیادی برای ابراز عشق وجود دارد و بیشتر مردم صرفا یک یا دو راه برای ابراز محبت پیدا کرده اند که معمولاً همان روش هایی هستند که وقتی عشق را با آن ها نشان می دهند به بهترین وجه شناسایی و درک می شوند. درک اینکه شما و شریک زندگی چه احساسی دارید و قدردانی خود را نشان دهید بسیار مهم است. به طوری که بتوانید تشخیص دهید که او چه زمانی عشق نشان می دهد و روش خود را برای ابراز عشق به آن ها پیدا کرده و نمایش دهید تا آن ها واقعاً آن را احساس کنند. در ادامه رایج ترین راهکارهای ابراز عشق آورده شده است.

با کلامتان ابراز عشق کنید

برخی افراد عشق را از طریق کلمات احساس می کنند و نشان می دهند. تعریف کردن و تشویق کردن، گفتن دوستت دارم و گذاشتن یادداشت‌های محبت آمیز و قدردانی، همه راه‌هایی هستند که به دیگران بفهمانید چقدر برای شما اهمیت دارند. اگر شما و شریک زندگی‌ شما راه‌های متفاوتی برای ابراز و احساس عشق داشته باشید، می‌تواند منجر به سوء تفاهم و ناامیدی در رابطه شما شود. اما لازم نیست واقعا کار به اینجا کشیده شود. اکثر زوج ها یکدیگر را دوست دارند و می خواهند که همسرشان این عشق را احساس کنتد. درک اینکه طرف مقابل چگونه محبت نشان می‌دهد و احساس می‌کند و تمایل به ابراز احساسات خود به شیوه‌ای که به بهترین شکل آن‌ها را دریافت می‌کند، می‌تواند به هر دوی شما کمک کند تا در رابطه خود احساس دوست داشتن و رضایت داشته باشید.

اولین زبان عشق کلام تأییدآمیز است. شما با بیان کلمات عاشقانه و محبت آمیز، عبارت‌های تشویقی، گفتن عباراتی مانند؛ چه لباس زیبایی، مدل موهایت را دوست دارم، من به تو افتخار می‌کنم و... به فرد مقابل خود نشان می‌دهید چقدر حواستان به او و تغییراتش هست. در عین حال طرف مقابلتان احساس اهمیت می‌کند. یادتان باشد هیچ چیز به اندازه کلام و بیان کلمات مثبت برای معشوق شما واضح نیست. با چند جمله ساده نیز می‌توانید محبت تان را به همسرتان نشان دهید. در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله محبت به همسر را مطالعه کنید.

اینفوگرافیک ابراز عشق

اینفوگرافیک ابراز عشق

وقت گذاشتن راهی برای ابراز عشق

وقت گذاشتن راهی برای ابراز عشق

وقت گذاشتن برای معشوق خود را فراموش نکنید. وقتی شما فارغ از تمام کارها و مسئولیت‌هایتان برای او وقت صرف می‌کنید، معشوقتان متوجه میزان اهمیتش برای شما می‌شود. هیچ چیز به اندازه توجه کامل شما به او نمی‌تواند این حس را برایش ایجاد کند. منظور از وقت گذاشتن این است که زمان‌هایی را برای گوش دادن، قدم زدن، غذا خوردن و ... با معشوق خود مقرر کنید. برای ینکه او را متوجه عشق خود کنید، از انجام کارهای دیگر به طور همزمان پرهیز کنید. حتی اگر هنوز به او ابراز علاقۀ کلامی نکرده اید این کار باعث جلب توجه او خواهد شد و تصویر مثبتی از شما برایش ایجاد خواهد کرد.
برای کسب اطلاعات درباره عاشق شدن کلیک کنید.

هدیه دادن باج نیست

هدیه دهید. هدایا نمادهایی از اهمیت و علاقه هستند و حسِ خاص بودن و مهم بودن به فرد مقابلتان می‌دهد. مناسبت‌های مهم را فراموش نکنید، البته هدیه دادن را فقط مختص به مناسبت‌های خاص نکنید. قرار نیست حتما هدایایی که می‌دهید ویژه و گران قیمت باشند؛ گاهی اوقات خریدن یک چیز کوچک نشان دهنده این است که شما به یاد او بوده‌اید و به او فکر می‌کرده‌اید. برای حل مشکلات زناشویی و همچنین افزایش مهارت ابراز عشق می‌توانید از مشاوره خانواده استفاده کنید.

کمک کردن؛ نوعی از ابراز عشق

ارائه خدمات به یکدیگر می‌تواند نشانه عشق باشد. اگر می‌خواهید به همسر خود بگویید که دوستش دارید و بیان کلامی این امر برایتان دشوار است گاهی اوقات می‌توانید از راه‌های دیگری این کار را انجام دهید. ظرف‌های شام را بشویید! شاید عجیب به نظر برسد، ولی اگر بخشی از مسئولیت‌هایش را وقتی که خسته است انجام دهید، او می‌فهمد که چقد برایش اهمیت قائل هستید و حواستان به او هست.

اگر معشوق شما متوجه عشقتان نیست، با این کار به او نشان می‌دهید که چقدر مسئولیت پذیر و مهربان هستید. او عشق شما را احساس کرده و می‌فهمد که شما برای او هم یک تکیه گاه و هم یک همراه خواهید بود. جلوه دادن به عشق و روش‌های مختلف ابراز عشق در روانشناسی عشق مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روانشناسی عشق کلیک کنید.

نیاز جنسی تنها علت رابطه جنسی نیست

تماس فیزیکی از اساسی‌ترین ارکان هر رابطه‌ایست. رابطه جنسی صمیمیت زوجین را تقویت کرده و عشق را ایجاد، تقویت و منتقل می‌کند. اگر تماس فیزیکی زبان اصلی عشق همسرتان است، حواستان باشد بیشتر اوقات به جای تعاریف طولانی، کلمات و جملات اضافی فقط در آغوشش بگیرید، ببوسید، نوازش کنید یا به نشانه حمایت دستتان را روی شانه‌اش قرار دهید.

او معنی این برخورد‌های فیزیکی را به خوبی خواهد فهمید. حواستان باشد نوازش و ابراز محبت فیزیکی را محدود به رابطه جنسی نکنید؛ بلکه محبت غیر جنسی خیلی اوقات حلال مشکلات است. نوازش‌های غیر جنسی علاوه بر ایجاد حس خوب، با ترشح هورمون‌های مختلف در بدن رابطه‌تان را تقویت می‌کند. با خواندن مقاله آموزش سکس رابطه جنسی خود را تقویت کنید.

در ابراز عشق از هوش خود استفاده کنید

در ابراز عشق از هوش خود استفاده کنید

دانستن زبان اصلی عشق خودتان و شریکتان شاید نکته مهمی باشد ولی ممکن است شما در ابتدای راه باشید و بخواهید توجه معشوق را به خود جلب کنید. با استفاده متعادل از 5 مورد بالا می‌توانید بر روی او تأثیر گذاشته و توجهش را جلب کنید. اگر هم در یک رابطه هستید و زبان عشقش را می‌دانید خودتان را محدود به همان یک روش نکنید. تغییر و تنوع در رابطه، رگ حیاتی آن است و به آن شور و نشاط تازه می‌بخشد. پس دست به کار شوید و راه‌های دیگر را هم امتحان کنید. برای اطلاع از روش‌های افزایش هورمون عشق می‌توانید مقاله اکسی توسین را مطالعه کنید.

ابراز عشق در روابط عاطفی مختلف

توجه داشته باشید ابراز عشق و محبت تنها محدود به رابطه بین زن و مرد نیست. بلکه در هر نوع رابطه‌ای برای بالا بردن صمیمیت و کیفیت رابطه ابراز محبت لازم است. ابراز عشق در خانواده (پدر، مادر، خواهر و برادر) برای شما شادی و خوشحالی به همراه خواهد آورد. محبت و عشق در خانواده باعث بالا رفتن میزان سلامت روان شما و اعضای خانواده تان خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ابراز عشق در خانواده کلیک کنید.

همچنین شما می‌توانید با ابراز محبت خود دوستی‌های صمیمی و عمیق برقرار کنید. منتظر نشوید به شما محبت کنند، در این راه پیش قدم شوید اما انتظار جبران را از خود دور کنید. انتظار برای جبران محبت در هر رابطه‌ای باعث تخریب می‌شود. اما حواستان باشد که در دام عشق یک طرفه نیفتید. عشق یک طرفه در روابط دختر و پسر اعتماد به نفس شما را می‌گیرد و به مرور دچار ناکامی می‌شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عشق یک طرفه کلیک کنید.

عدم توانایی در ابراز عشق و راه‌حل آن

بسیاری از زوجین در رابطه با ابراز محبت خود به همسر مشکل دارند چرا که از عشق همسر خود مطمئن نیستند و گمان می‌کنند اگر عشق و علاقه خود را ابراز کنند غرورشان جریحه‌دار می‌شود. در این شرایط ممکن است مشکلات عاطفی در خانواده و بین زوجین وجود داشته‌باشد و یا زوجین نسبت به عشق یکدیگر اطلاع نداشته‌ و شناخت کافی را به دست نیاورده باشند. لازم است نشانه‌های عشق مردان و زنان را بشناسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نشانه های عشق مردان و نشانه های عشق زنان کلیک کنید.

ابراز عشق مسئله‌ایست که تمام جنبه‌های زندگی مشترک را تحت تأثیر قرار می‌دهد و از بسیاری مشکلات می‌کاهد. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*