ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج و متاهلی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج یکی از دلایل خیانت یا تصمیم به طلاق در میان زوجین است. افرادی که بعد از ازدواج عاشق شخص دیگری می‌شوند، احساسات متضاد گوناگونی را در درون خود تجربه می‌کنند. آن‌ها با وجود تجربه عشق اغلب درگیر احساس گناه، نگرانی یا نفرت از خود می‌شوند. این وضعیت می‌تواند همانند یک برزخ فرد را درگیر کرده و زندگی او را دست خوش آشوب‌هایی کند. اما آیا عاشق دیگری شدن خیانت محسوب می شود؟ برای آنکه مفهوم خیانت را بهتر درک کرده و از آسیب ها جلوگیری کنید بهتر است از مشاوره خیانت یاری بجویید.

تماس با مشاور

عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج و دلایل آن

این سوال برای بسیاری از افراد رخ می‌دهد که چگونه برخی زنان یا مردان با وجود تعهد زناشویی دل به فرد دیگری می‌دهند و عاشق او می‌شوند. در جواب به این سوال عوامل گوناگونی را می‌توان مطرح کرد که ما در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها پرداخته‌ایم. وقتی در زمان ازدواج نسبت به شخص دیگری احساس می کنید چه باید کرد؟ شما متاهل هستید اما به شخص دیگری علاقه دارید. این اتفاق می افتد و متخصصان حوزه ارتباط و ازدواج به عنوان مشاور زوجین و مشاور ازدواج می دانند که افراد متاهل حتی افراد متاهل شاد نیز دارای ویژگی های انسانی هستند و به همین ترتیب، در برابر شکل گیری دلبستگی با دیگران جذاب، آسیب پذیر هستند. یک دلدادگی، با نام شیفتگی رمانتیک می‌تواند برای هر کسی که با او وقت می‌گذرانید و دارای ویژگی‌های جذاب یا جالب‌تر است و ایجاد اضطراب می کند رخ دهد. مادامی که با علم به امکان جذاب تر بودن دیگران نسبت به همسر خود به چنین احساسی نگاه کنید راحت تر می توانید به تعهد خود پایبند باشید.

اما اگر نسبت به شخص دیگری غیر از همسر به شکل وسواس گونه ای احساس خاصی داشته باشید به چه معناست؟ دوست داشتن شخص دیگری در زمان ازدواج به این معنی نیست که شما لزوما آدم بدی هستید. همچنین بازتاب شرایط ازدواج شما نیست. باور کنید یا نه، ممکن است دوست داشتن هیچ معنایی نداشته باشد. در واقع، افرادی که در روابط شاد، سالم و متعهد هستند، هنوز هم می توانند احساسات بالنده ای نسبت به دیگران داشته باشند. نیازی نیست که احساسات دلخراش در مورد ازدواج شما یا همسرتان یا کسی که به او علاقه دارید معنی داشته باشد و به خاطر آن مدام خود را سرزنش کنید. تا زمانی که بتوانید مفهوم ازدواج خود را پررنگ و باارزش نگاه دارید رابطه شما تهدید نمی شود.

احساسات فقط گاهی اتفاق می افتد.

ما به عنوان موجوداتی تکامل یافته ایم که برای عاشق شدن طراحی شده‌اند و به این سبک زندگی می‌کنیم. به ویژه، در روابط بلندمدت که موج عشق عاشقانه در مراحل اولیه به یک وابستگی پایدار و گرم تبدیل شده است، بخشی از ما که مشتاق عشق رمانتیک و هیجان انگیز است ممکن است با حضور یک دیگری جالب و جدید دچار بیداری هیجان شود. با این حال، افراد باهوش و خودآگاه در روابط خوب و متعهد نباید از آن احساسات پیروی کنند، بلکه باید آن ها را بالغ و با خردمندی مدیریت کنند.  احساسات گاهی اوقات اتفاق می‌افتند اما بسیار مهم است که بدانید چگونه با خود و رابطه‌ در هنگام مواجه شدن با چنین احساسی رفتار کنید تا از خود، رابطه‌ و اعتماد همسر محافظت کنید. با وجود تمام دلایل نمی توان از صدمات این نوع خیانت چشم پوشی کرد، برای آشنایی با عوامل شروع روابط فرازناشویی کلیک کنید.

اینفوگرافیک عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج و متاهلی

اینفوگرافیک عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج

1- نداشتن دوران عقد و عدم تجربه دوران عاشقی

بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که دوران نامزدی یا عقد مناسبی را تجربه نکرده‌اند و در حقیقت نتوانسته‎اند با همسرشان عشق و عاشقی کافی را در فرایند ازدواج تجربه کنند، بیش از سایر افرادی که چنین تجربه‌ای دارند در برابر خیانت یا عاشق شدن آسیب پذیر هستند. به همین خاطر بسیار مهم است که برای دوران نامزدی یا عقد و کیفیت آن اهمیت قائل شوید و تلاش نمایید این دوران را برای یکدیگر خاطره انگیز کنید.

2- عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج | ارضا نشدن نیازهای عاطفی در رابطه با همسر

ارضا نشدن نیازهای عاطفی در ارتباط با همسر باعث می‌شود که فرد همواره سطحی از محرومیت هیجانی را تجربه کند. در واقع نداشتن صمیمت عاطفی با همسر در بسیاری از موارد منجر به این می‌شود که فرد منبع کسب امنیت و آرامش خود را در جایی بیرون از کانون خانواده جست و جو کند و همین امر در اکثر موارد زمینه خیانت یا تجربه احساس عشق و علاقه به فردی غیر از همسر را به وجود می‌آورد. برای کسب اطلاع در زمینه خیانت به همسر کلیک کنید. 

3- داشتن روابط گسترده و بدون مرز با جنس مخالف

تعهد در زندگی مشترک امری نیست که یک شبه و با خوانده شدن خطبه عقد به یک باره در طرفین ایجاد شود. بلکه دست یابی به این ویژگی رفتاری نیازمند تمرین و رعایت برخی اصول است. افرادی که در ارتباط با جنس مخالف هیچ حد و مرزی برای خود قائل نمی‌شوند و نمی‌توانند روابط صمیمانه با همسر را از سایر روابط دوستانه یا کاری با اعضای جنس مخالف تفکیک کنند، بیش از دیگران امکان دارد که در داستان‌های عاشقانه بعد از ازدواج گرفتار شوند. در نتیجه بسیار اهمیت دارد که بتوانید اینگونه روابط را به درستی مدیریت کرده و مرزهایی را برای آن‌ها مشخص نمایید. برای کسب آگاهی در زمینه حدومرز در روابط کلیک کنید.

4- عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج | داشتن تعارضات شدید و حل نشده

در رابطه زناشویی بسیار مهم است که زن و مرد بتوانند اختلافات خود را به موقع و به شیوه درست حل نمایند. زوجینی که اکثرا از گفت و گو اجتناب می‌کنند و اجازه می‌دهند که اختلافات روی هم انباشته شوند، نوعی فاصله عاطفی را به مرور زمان میان خود پدید می‌اورند که این امر می‌تواند هر یک از طرفین را نسبت به رابطه زناشویی دلسرد کرده و به روابط دیگری بکشاند که در آن احساس امنیت و آرامش بیشتری وجود دارد.

5- رفع نیازهای هیجانی از جانب شخص سوم

بدون شک رفتارهای فردی که بعد از ازدواج عاشق او می‌شوید نیز در شکل گیری روابط فرازناشویی و پرورش احساس شما نقش بسزایی دارد. فردی که از بودن با او احساس لذت، امنیت و آرامش می‌کنید، باعث می‌شود که تنش‌ها و ناکامی‌های موجود در زندگی‌تان را فراموش کنید. این مسئله به مرور باعث می‌شود که برای کسب احساس خشنودی به این شخص وابسته شده و نتوانید از راه دیگری خشنودی کافی را تجربه کنید. برای کسب اطلاع در زمینه درمان آسیب‌های خیانت کلیک کنید.

عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج | راهکار چیست؟

ممکن است احساس اولیه و خامی که نسبت به فرد دیگری پیدا می‌کنید، ناخواسته ایجاد شود اما تقویت شدن آن و بال و پر گرفتن این احساس به رفتارها و اقدامات خودتان بستگی دارد. سعی کنید همواره به چشم انداز پیش روی زندگی خود نگاه کنید و ببینید از دست دادن زندگی کنونی ممکن است چه خسارت‌هایی را برای شما به همراه بیاورد و در مقابل برقرار کردن یک رابطه خارج از چارچوب چه چیزهایی به شما می‌دهد؟ اگر احساس می‌کنید عشق و علاقه شدیدی در درونتان شکل گرفته و نمی‌توانید به راحتی از آن چشم پوشی کنید اما در عین حال در مورد زندگی خانوادگی خود نیز نگران هستید، لازم است که از یک روانشناس برای حل مشکلات خود کمک بگیرید.  برای اطلاع از انواع خیانت کلیک کنید.

روشی هوشمندانه برای مقابله با عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج و متاهلی

در حالی که شکل گیری علاقه غیرعادی نیست، بسیار مهم است که نسبت به آنچه در حال رخ دادن است بسیار خودآگاه باشید و انرژی خود را در اسرع وقت به رابطه اولیه خود هدایت کنید. به هر حال اگر می خواهید متاهل بمانید این بهترین کار است. ایجاد شیفتگی در واقع می تواند یک چیز مثبت برای یک رابطه باشد، به خصوص اگر به اندازه کافی خودآگاه باشید و متوجه شوید که احساسات شما نسبت به شخص دیگر به شما خلا چه نکته ای را گوشزد می کند. این علاقه اطلاع می دهد که دوست دارید در رابطه اولیه خود چه چیزی متفاوت باشد. سپس می توانید بر روی نقاط قوت موجود در رابطه خود کار کنید و دوباره موارد بهتر کردن را به آن اضافه کنید. مانند گذراندن وقت با هم، ایجاد تنوع و تازگی، صمیمیت عاطفی، معاشقه و سرگرمی. رابطه شما برای همین دلایل قوی تر خواهد شد.

عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج | سوالات متداول

- متاهلم ولی عاشق شدم با حس گناه چه کنم؟

احساس گناه یکی از مشکلات رایجی است که اغلب افراد در این شرایط تجربه می‌کنند. همواره به این نکته توجه داشته باشید که آنچه در برابر آن مسئول هستید رفتار شماست نه افکارتان. این که احساسی به فرد مقابل پیدا کرده باشید ممکن است دست شما نباشد اما این که دست به خیانت نزده‌اید امری است که در کنترل شماست و تا کنون از پس آن برآمده‌اید. در این شرایط برای کاهش تعلق عاطفی به فرد دیگر و بهبود روابط خود با همسرتان لازم است که به یک روانشناس متخصص در حیطه زوج درمانی مراجعه نمایید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*