ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اولین رابطه جنسی | همه آن چه که باید در مورد اولین رابطه بدانید

برقراری اولین رابطه جنسی موضوعی است که افراد نظرها و دیدگاه‌های مختلفی در مورد چگونگی و زمان آن دارند. برخی اولین رابطه زناشویی را تجربه‌ای هیجان انگیز می‌دانند و برای برخی دیگر ترسناک است. پسرها نیز به هنگام اولین تجربه جنسی خود دچار اضطراب می‌شوند با این حال دختران به خاطر باورهای موجود پیرامون پرده بکارت و بارداری بیشتر در مورد اولین نزدیکی محافظه کارند. به علاوه احساسی که از اولین تجربه رابطه جنسی خود به دست می‌آورید در نگرش شما نسبت به روابطی که در آینده خواهید داشت تاثیر به سزایی دارد. داشتن اطلاعات کافی در مورد چگونگی رابطه جنسی و توجه به مراقبت‌های لازم به منظور جلوگیری از حاملگی ناخواسته یا ابتلا به بیماری‌های مقاربتی دارای اهمیت است که در ادامه این مقاله به آن می‌پردازیم.برای اطلاع بیشتر از نحوه برقراری اولین ارتباط جنسی می توانید مشاوره جنسی دریافت کنید.

تماس با مشاور


برقراری اولین رابطه جنسی

اگر برای اولین بار می خواهید رابطه جنسی داشته باشید، تعیین زمان مناسب برای داشتن رابطه و انتخاب اولین شریک جنسی از اهمیت زیادی برخوردار است چون احساسی که از تجربه اولین رابطه جنسی خود به دست می‌آورید در روابط بعدی شما تاثیر چشمگیری خواهد داشت. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله رابطه جنسی را مطالعه کنید.

هر کس بنا به فرهنگ خانواده و جامعه، ارزش‌ها و اعتقادات فردی، تاثیر دوستان و غیره، رابطه جنسی برقرار می‌کند. داشتن ترس و اضطراب چه در رابطه جنسی پیش از ازدواج و چه بعد از ازدواج، امری طبیعی است. پس به این نکته توجه داشته باشید که آیا از لحاظ روحی و جسمی آمادگی رابطه جنسی را دارید؟ این رابطه از روی میل و دوست داشتن است یا به دلیل ترس از دست دادن فرد مقابل؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رابطه جنسی پیش از ازدواج کلیک کنید.

اینفوگرافیک اولین رابطه جنسی

اینفوگرافیک اولین رابطه جنسی
 واقع بینی در مورد اولین رابطه جنسی

واقع بینی در مورد اولین رابطه جنسی


ترس و اضطراب باعث می‌شود که از اولین رابطه جنسی لذت نبرید و برنامه ریزی‌های شما به هم بریزد. از طرفی نباید برای اولین رابطه خود رویایی و ایده آل گرایانه برنامه ریزی کنید. مخصوصا زمانی که هر دو نفر شما بی تجربه هستید. هنوز در مورد بدن خود و بدن دیگری هنگام رابطه جنسی و اینکه ممکن است چه عملکردی داشته باشد آگاهی چندانی ندارید و ممکن است رابطه مطابق انتظارات شما پیش نرود؛ پس احتمال خرابکاری وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ترس از دخول مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که شما می‌خواهید نیاز جنسی خود را برآورده کنید و از بودن با یکدیگر لذت ببرید؛ پس نیازی نیست که کامل باشید یا هر تکنیکی که تا قبل از آن یاد گرفته اید را در این یک جلسه اجرا کنید تا فرد مقابل را تحت تاثیر قرار بدهید. فقط سعی کنید روش ارضای نیازهای جنسی یکدیگر را پیدا کنید. نظر یکدیگر را در مورد اینکه چه کاری مطابق میل دیگری است جویا شوید. در زمان رابطه به موقعیت یکدیگر اهمیت دهید و از احساس یکدیگر درباره رابطه سوال کنید؟
برای آشنایی با راهکار هایی که موجب افزایش کیفیت رابطه جنسی میشوند کلیک کنید.

چه کارهایی پیش از برقراری اولین رابطه جنسی لازم است انجام دهیم؟

پیش از آن که برای برقراری اولین رابطه زناشویی خود اقدام کنید لازم است آگاهی‌های خود را بالا ببرید. موارد زیر پیش از رابطه جنسی اهمیت دارد:

توجه به نظافت شخصی و بهداشت رابطه جنسی

توجه به نظافت شخصی و مسائل بهداشتی اهمیت زیادی دارد. برای جلوگیری از بروز بیماری‌های مقارتبی مانند سوزاک، ایدز، سیفلیس و زگیل‌های تناسلی و دیگر بیماری ها و جلوگیری از بارداری‌های ناخواسته از کاندوم استفاده کنید. گاهی برخی افراد خجالت می  کشند استفاده از کاندوم را مطرح کنند؛ چون می‌ترسند شریک جنسی خود را ناراحت کنند. حتی ممکن است طرف مقابل شما بهانه‌هایی از این دست که «من با کاندوم راحت نیستم یا لذت نمی‌برم" یا "مگه به من اعتماد نداری و می‌ترسی که مریضی داشته باشم» بخواهند شما را منصرف کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بیماری های مقاربتی کلیک کنید.

توافق بر سر مسائل جنسی

 اولین رابطه جنسی در شب عروسی چگونه خواهد بود؟


با این حال باید پیش از برقرای رابطه جنسی درباره این مسائل با یکدیگر به توافق برسید. گذشتن از آن چه که واقعا برای شما اهمیت دارد و خواسته شماست می‌تواند در آینده باعث سرخوردگی‌تان شود. به همین جهت بر داشتن مهارت‌های ارتباطی مانند نه گفتن و جرات‌مندی بسیار تاکید می‌شود. در نهایت یک مکان مناسب انتخاب کنید که بدون استرس بتوانید رابطه جنسی داشته باشید در غیر این صورت آن طور که انتظار دارید لذت نخواهید برد. برقراری رابطه جنسی لذت بخش برای هر دو زوج نیاز به آموزش و کسب آگاهی دارد.

در نظر گرفتن مکان مناسب

برای برقراری اولین رابطه جنسی محیطی آرام و آشنا لازم است تا از استرس و نگرانی زوجین بکاهد.زوجین می توانند به سلیقه خود بهترین و راحت ترین مکان را انتخاب کنند تا احساس راحتی و آرامش داشته باشند. برای کسب اطلاع در زمینه بهترین مکان برای رابطه زناشویی کلیک کنید.

آشنایی با انواع شیوه های رابطه جنسی

رابطه جنسی انواع مختلفی دارد. قبل از برقراری اولین رابطه جنسی با همسرتان بهتر است با انواع مختلف آن آشنا شوید.صحبت کردن با همسرتان قبل از رابطه و شناخت علاقه او به لذت بیش تر کمک می کند. برای آگاهی بیشتر در این زمینه به مقاله پوزیشن های جنسی مراجعه کنید.

شناخت انواع بیماری ها و وسایل پیشگیری

بیماری هایی وجود دارد که در حین مقاربت می تواند کیفیت زندگی زناشویی را تغییر دهد. لازم است افراد از راه های پیشگیری و خطرات حین مقاربت آگاهی داشته باشند. بیماری های مقاربتی درد دخول را افزایش می دهند. بنابراین لازم است آن ها را بشناسیم تا در اسرع وقت به متخصص رجوع کنیم.

داشتن معاشقه قبل از رابطه جنسی

قبل از برقراری رابطه جنسی زوجین بهتر است با یکدیگر با کلمات محبت آمیز صحبت کنند. یکی از مهم ترین عواملی که رابطه را لذت بخش می کند، عشق و ابراز علاقه زوجین به یکدیگر است که استرس را هم تا حدود زیادی کاهش می دهد. مطالعه مقاله عشق بازی با همسر اطلاعات شما را در این زمینه افزایش خواهد داد.

برقراری اولین رابطه جنسی


اولین رابطه جنسی در شب عروسی چگونه خواهد بود؟

اگر شما و همسرتان بخواهید طبق سنت و فرهنگ، اولین رابطه جنسی خود را به بعد از ازدواج و به شب رفاف موکول کنید؛ می‌توان تصور کرد چه فشار روانی بالایی را باید تحمل کنید. بعد از یک روز شیرین اما طاقت فرسا که از تدارکات و آرایشگاه شروع می‌شود تا عکس گرفتن و رقصیدن و رفتن تمامی مهمان ها؛ باید برای مراسم دیگری آماده شوید که نیازمند آمادگی جسمی و روحی است. توصیه می‌کنیم مقاله شب زفاف را نیز مطالعه کنید.

دیگر تصمیم با خودتان است که می‌خواهید شب اول به معاشقه و تحریک لمسی بپردازید یا رابطه جنسی کامل و مقاربت داشته باشید. اما به این نکته توجه داشته باشید، حسی که بعد از اولین رابطه در شما برانگیخته می‌شود تا مدت‌ها ادامه پیدا می‌کند؛ پس بهتر است عمل دخول در زمان اضطراب و خستگی انجام نشود.

 

شکیبایی در برقراری اولین رابطه جنسی

صبور بودن نقش مهمی در لذت بخش بودن اولین رابطه ایفا می کند. شرایط طرف مقابل خود را در نظر بگیرید و به او فرصت دهید تا از لحاظ روحی و جسمی برای این رابطه آمادگی پیدا کند. داشتن معاشقه و پیش نوازی کافی رمز اصلی موفقیت در اولین تجربه جنسی شما خواهد بود به طوری که بوسه، نوازش و لمس بدن می تواند تا حد زیادی کیفیت رابطه جنسی تان را بالا ببرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه صبور بودن کلیک کنید.

زنان برای دخول باید آمادگی کامل جسمی پیدا کنند. لذا تاکید بر این است که قبل از سکس، به میزان کافی و با حوصله زن را به مرحله برانگیختگی برسانید که روانکاری کافی برای دخول فراهم شود و تجربه سکس برای زن تبدیل به یک امر دردناک و ناخوشایند و خالی از لذت نشود. ترس و اضطراب باعث کاهش ترشحات واژن و در نتیجه دردناک شدن عمل دخول می شود. این در حالی است که عمل جنسی نباید دردناک، ناخوشایند و همراه با آسیب به اندام ها و خونریزی باشد. در صورت لزوم می توانید از ژل روان کننده لوبریکانت استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پرده بکارت کلیک کنید.

 

همزمان شدن ارگاسم در اولین رابطه جنسی

رسیدن همزمان به ارگاسم نیازمند زمان است تا بیشتر بتوانید با بدن یکدیگر ارتباط موثر پیدا کنید. بعید است که از همان اولین رابطه زناشویی بتوانید با هم ارضا شوید به خصوص زمانی که هر دو بی تجربه باشید. پس سعی کنید از بودن با یکدیگر لذت ببرید و کمک کنید تا روش های ارضا شدن یکدیگر را پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله شناخت بدن همسر مراجعه کنید.

 

احساس منفی بعد از اولین رابطه زناشویی

احساس منفی بعد از اولین رابطه جنسی


در برخی فرهنگ ها علی رغم آگاهی بخشی های انجام شده درباره چند و چون غشا موجود در واژن به نام هایمن که در فرهنگ عامه به پرده بکارت شناخته می شود، اصطلاحا باکره بودن، هنوز جنبه ارزشی دارد. اگرچه ممکن است اهمیت آن در نسل جوان کمتر شده باشد؛ به همین دلیل داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج باعث ایجاد احساسات ناخوشایندی مانند احساس گناه، سرخوردگی، بی ارزش شدن و مورد سو استفاده واقع شدن در برخی از دختران می شود. افسردگی و اضطراب نیز به دلیل ترس از فهمیدن خانواده تشدید می شود. پسرها هم به دلیل باورها و اعتقادات مذهبی ممکن است دچار عذاب وجدان و احساس گناه شوند. تمام این مسائل باعث می شود که در روابط خود صداقت را فراموش کنند. اما کسب آگاهی بیشتر درباره تمام جنبه های جنسی شخصی و طرف مقابل، می توانید به درک درستی از مسایل رسیده و رابطه جنسی را به یک رفتار پیوند افزای صمیمانه بین دو نفر ارتقا بدهید.

سخن آخر

بسیاری از جوانان برای کاهش دردهایی که از روابط خود دیده اند به دنبال شروع یک رابطه عاطفی دیگر هستند. اما شروع یک رابطه جدید کمکی به باز شدن گره های قبلی نکرده و مسئله را پیچیده‌تر می کند. مشاوره روانشناسی در این مواقع به حل شدن مسئله کمک به سزایی می کند. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*