ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عشق دختر به پسر | نشانه‌های عشق دختران را بشناسید


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با عشق دختر به پسر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


عشق دختر به پسر مسئله‌ایست که خیلی وقت‌ها پنهان می‌ماند. چرا که دختران از ابراز احساسات خود به پسران خجالت می‌کشند و یا آن را نشانه‌ی شکستن غرور خود می‌پندارند. با این حال عشق دختران به صورت ناخواسته در رفتارها، حرکات و گفتار آن‌ها با شخص مورد نظر مشخص می‌شود. دریک ارتباط احساسی هر دو نفر بسیار مهم و تاثیرگذار هستند. اینکه رابطه‌ی عاطفی ادامه پیدا کند و یا دچار شکست شود به میزان زیادی به رفتارها و اعمال دو طرف بستگی دارد. گاه تفاوت عشق میان زنان و مردان باعث بروز مشکلات عاطفی می‌‌شود؛ دختران در عشق حساس‌ترند و بیشتر وابسته می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم پیش از شروع هر رابطه عاشقانه‌ای با مشاوره روابط عاطفی مشورت کنید.
تماس با مشاور

;

عشق در دختران

خانم‌ها بیشتر بر اساس احساسات خود عمل می‌کنند و عاشق می‌شوند؛ به همین دلیل عشق در دختران مسئله‌ایست که اگر اتفاق بیوفتد بسیار تاثیر گذار و پایدار است و در صورتی که به درستی بیان و فهمیده شود، می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد ارتباطی سالم و محکم باشد. دختران در عشق به دنبال فردی می‌گردند که مسئولیت خانواده را به دستش بدهند و به او تکیه کنند؛ معمولا خواستار شخصی مقتدر، باغیرت و حمایت‌گر هستند. مطالعه مقاله عاشق شدن اطلاعات شما را در این زمینه افزایش خواهد داد.

عشق و علاقه دختران برای آغاز و ادامه رابطه بسیار مهم و لازم است. اما دخترها احساسات خود را سخت‌تر بیان می‌کنند؛ این موضوع ممکن است موجب آسیب‌هایی به رابطه شود. شاید شخص عشق زیادی به پارتنر خود داشته باشد اما در بیان آن به طور مؤثر مشکل داشته باشد و طرف مقابل هم نتواند به راحتی متوجه این قضیه شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ازدواج بدون عشق مراجعه کنید.

اینفوگرافیک عشق دختر به پسر

اینفوگرافیک عشق دختر به پسر

ابراز عشق و احساسات در دختران

همانطور که گفته شد بروز عواطف در دختران عموما سخت و دشوار است مخصوصا اگر که قرار باشد شروع کننده‌ی رابطه باشند. در بسیاری از جوامع پیشنهاد دادن و ابراز عشق از سمت بانوان رایج نیست پس اگر دختری نسبت به یک شخص احساساتی داشته باشد به سختی می‌تواند آن را بیان کند.

در بسیاری مواقع دختران احساسات خود را نادیده می‌گیرند. با وجود تمام عواطف و عشقی که به شخص مقابل دارند آن را سرکوب می‌کنند. اما غیرممکن هم نیست که احساسات خود را بیان کنند و یا شروع کننده ی یک رابطه عاطفی باشند. با این وجود عواطف و احساسات دختران به طور ناخودآگاه در رفتارها و کارهایشان بروز پیدا می‌کند.

نشانه‌های عشق دختر به پسر

خانم‌ها احساساتشان را پشت رفتارشان پنهان می‌کنند و کمتر به بیان مستقیم آن می‌پردازند. برای فهمیدن عشقشان به خودتان باید رفتارهایشان را زیر نظر بگیرید. برای کسب اطلاع در زمینه راز عشق کلیک کنید.
در ادامه به بیان رفتارهایی که نشان‌دهنده‌ی عشق آن‌ها به طرف مقابل است پرداخته‌ایم:

_دختر عاشق دوست دارد مدام در کنار شما باشد. همیشه همراه شماست و سعی می‌کند جلوی چشمانتان باشد. حتی سعی می‌کند اتفاقی جلوی راه شما قرار بگیرد و جوری برنامه ریزی می‌کند که شما او را ببینید.

_برای بودن با شما همیشه وقتش آزاد است. هیچ گاه به شما نمی‌گوید که برایتان وقت ندارد، سرش شلوغ است و یا نمی‌تواند برای شما وقتی را خالی کند. ممکن است حتی برنامه‌های خودش را لغو کند تا به شما برسد.

_دختری که به شما علاقه دارد، در موردتان کنجکاو است. راجع به هر چیزی که مربوط به شماست سوال می‌کند و می‌خواهد از آن سر در بیاورد. ممکن است مدام از شما سوال بپرسد که چه کار می‌کنید، مشغول چه‌ کارهایی هستید و یا چه سرگرمی‌هایی دارید.

_وضعیت مالی شما برایش مهم است. دختر عاشق می‌خواهد از وضع مالی شما با خبر باشد و آن را بسنجد. به این دلیل که به آینده‌اش همراه شما فکر می‌کند. همچنین زیاد در مورد آینده با شما صحبت می‌کند.

_به شوخی‌های شما زیاد می‌خندد. ممکن است شوخی خیلی بامزه‌ای نباشد اما او همواره به صحبت‌های شما علاقه نشان می‌دهد.

_ یکی از نشانه‌های رفتاری در دختران عاشق این است که نسبت به چیزهایی که به آن‌ها توجه نشان می‌دهید و برایتان مهم است حساس می‌شوند و حسادت خود را نشان می‌دهند.

_دختری که واقعا عاشق شما باشد اجازه می‌دهد نسبت به سایر مردان کمی بیشتر به او نزدیک شوید و با شما احساس راحتی بیشتری دارد. برای اطلاع از دیگر نشانه‌های عاشق شدن زنان کلیک کنید.

نقش زبان بدن در ابراز عشق دختر به پسر

زبان بدن همیشه در ارتباطات نقش مهمی را ایفا می‌کند. باید بسیار به آن توجه کنید چرا که دختری که به شما علاقه دارد با زبان بدن علاقه خود را ابراز می‌کند. رفتارهای زیر می‌تواند نشانه‌ی علاقه‌ی دختر به پسر باشد.

_اشاره کردن در جهت شما با پا و شانه

_خم شدن به طرف شما هنگام صحبت کردن

_بازی کردن مداوم با موها

_بازی کردن با زیورآلات

_داشتن ارتباط چشمی مداوم با شما

_لبخند زدن هنگامی که شما او را نگاه می‌کنید
برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه تفاوت عشق میان زنان و مردان کلیک کنید. 

تاثیری که ابراز علاقه‌ی پسر بر دختر می‌گذارد

یک رابطه عاطفی رابطه‌ای متقابل است و احساسات هر دو طرف بر هم تاثیر گذارند. به طور قطع زمانی که پسری عواطف و احساسات خود را به طور واضح و روشن بیان کند، بازتابی که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم از شخص مورد نظر دریافت می‌کند بسیار بهتر است. زمانی که پسر خود را به بهترین نحو به دختر ثابت می‌کند او نیز خود را موظف می‌داند که این کار را جبران کند و احساساتش تحریک می‌شوند.
مطالعه مقاله روانشناسی عشق میتواند اطلاعات مفیدی را در این زمینه به شما ارائه دهد.

تاثیرات فیزیولوژی عشق بر دختران

عموما عشق باعث می‌شود تا در بدن انسان دوپامین که هورمون لذت است ترشح شود و احساس خوشحالی و رضایت به فرد دست دهد. زمانی که خانم‌ها عاشق می‌شوند، نوراپی‌نفرین و همینطور فنیل اتیلامین ترشح می‌گردد؛ این هورمون‌ها باعث بالا رفتن تمرکز، شادی و رضایت می‌شوند. به همین دلیل است که وقتی عاشق مردی می‌شوند تمام توجهشان روی او متمرکز شده و چیزهای دیگر را نادیده می‌گیرند.

هورمون دیگری نیز تولید می‌شود که اکسی توسین نام دارد و در زمان‌های مختلف و بیشتر هنگام رابطه جنسی و عشق بازی تولید می‌شود. این ماده در دختران باعث حس وابستگی می‌شود و اگر شخص موردنظر در کنارشان نباشد بدن به اندازه کافی آن را تولید نمی‌کند در نتیجه دچار بی تابی شده و بدن مقدار بیشتری از اکسی توسین را طلب می‌کند.

عشق دختر به پسر | وابستگی بیش از حد

دختران بیشتر از پسران وابسته می‌شوند؛ این مسئله ممکن است برای طرفین آزاردهنده باشد و موجب شکست در روابط شود. دختری که وابستگی بیش از حد دارد، دوست ندارد که بیش از حد از پارتنرش دور شود، مدام او را زیر نظر دارد، موقعی که از کنارش دور می‌شود به شدت بی تاب است، از نزدیک شدن کسی به او به شدت جلوگیری می‌کند، تمام وقت خود را با او می‌گذراند و اطرافیانش را به خاطر او کنار می‌گذارد. این گونه از رفتارها در دختران معمولا در افراد مبتلا به شخصیت وابسته بیشتر دیده می‌شود و طرف مقابل را آزار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شخصیت وابسته کلیک کنید.

نشانه های عدم علاقه دختر به پسر

از سوی دیگر برخی نشانه‌ها بیانگر این هستند که دختر مورد نظر شما هیچ علاقه‌ای به ارتباط بیشتر ندارد و شما باید در عواطف خود تجدید نظر کنید یا با برخورد اصولی علاقه او را به دست آورید. نشانه‌های عدم عشق دختر به پسر عبارتند از:

-دست به سینه نشستن، جمع کردن دست‌ها و پاها تا حد امکان و به طور کلی دوری کردن 

-تمایلی به قرارهای دونفره ندارد و همواره می‌گوید که برنامه دیگری دارد. حتی در اکثر مواقع لحظه آخر قرارهایتان را کنسل می‌کند. 

-دختری که علاقه‌ای به شما نداشته باشد تمایلی به ادامه صحبت نشان نمی‌دهد و معمولا منفعل و کم حرف است (البته بعضی دختران کم حرف و خجالتی هستند و این مساله دلیل بر بی علاقگی نیست)

-از تماس چشمی اجتناب می‌کند و حتی نگاهش را بر می‌گرداند. 

-پیام‌هایتان را بسیار دیر جواب می‌دهد و در مکالمات هیچ تلاشی برای ادامه صحبت نمی‌کند. 

-در صحبت‌هایش از مردان دیگر صحبت می‌کند تا غیرمستقیم به شما بگوید که به فرد دیگری علاقه‌مند است. برای کسب اطلاعات در زمینه شکست عشقی کلیک کنید. 

سخن آخر

در صورتی که نشانه‌های عشق را در دختر مورد نظر خود می‌بیند و قصد شروع رابطه را دارید، توصیه می‌شود که برای ایجاد یک رابطه سالم و بادوام از همان ابتدا از یک روانشناس متخصص کمک بگیرید. همچنین در صورتی که نشانه‌های بی علاقگی در او وجود دارد، می‌توانید با کمک یک روانشناس راهی برای جلب علاقه او به خود پیدا کنید و یا احساساتتان را فراموش کرده و رابطه سالمی را با فرد دیگری آغاز نمایید. متخصصان و روانشناسان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا به صورت حضوری و تلفنی در این زمینه یاری‌تان کنند. در صورت تمایل دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*